סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 14, 2024 8:44 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 88 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 2:30 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
לא יודע מה איתכם, אבל אחרי החשיפה אתמול של אלמוג בוקר, הזיכוי של השניים האלו *מחוסר אשמה* נראה לי יותר ויותר תמוה. התכתבויות שבהן הן מתייחסים לנערות כאל "ילדות" ו-"קטינות", דיבורים על צריכת סמים כולל "אבקה", בעיני אלו דברים שצריכים לגמור להם את הקריירה סופית, גם ברמת המועדונים, ובטח ובטח ברמת הנבחרת (הזימון של אצילי לנבחרת כבר בוטל למיטב הבנתי, או לפחות בדרך לשם).

https://www.sport5.co.il/articles.aspx? ... cID=409873

https://sports.walla.co.il/item/3520873

אם עד היום אפשר היה להגיד שזה שיקול דעת גרוע, אבל שלפחות הם לא ידעו שמדובר בקטינות ולכן לא מדובר בעניין פלילי, אחרי הפרסום הזה לא נראה שיש איזשהו ספק שהם ידעו, או לכל הפחות לא טרחו לברר עד הסוף, ואם מוסיפים לכל הסיפור את עניין הסמים, אז בכלל. ואם כבר, הייתי הולך ובודק מי הכדורגלנים הנוספים שמעורבים בעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 2:55 pm 
Hall of Famer

אני לא יודע אם יש מה לפתוח פה מבחינת החוק מחדש לאור מה שנחשף בינתיים .גיל ההסכמה הוא 16 והם היו משוכנעים שהבנות מעל הגיל הזה ולכן התיק נסגר מחוסר אשמה. אולי הקטע של מיכה להביא סמים ומי שהציל אותו אולי בקטע הזה הוא אצילי שאמר לו לוותר על זה יכול לסבך את מיכה. אולי.

ממה שנחשף אתמול לפחות נראה כי מיכה היה המארגן ואצילי הצטרף לרכבת בכיף.

מה יקרה הלאה?
חיפה תתחיל לטחון חזק את העניין ש"עומר היום במקום אחר. חלפו שנתיים וחצי מהפרשה, הוא מבין מאוד שטעה והוא לא שם. הוא עשה דברים חמורים בעינינו אך הם לא חזרו על עצמם ומגיע לכל אדם הזדמנות שניה).
ב"ש? מיכה גם ככה לא בולט שם יותר מידי. לא תהיה להם בעיה מקצועית לא להמשיך איתו כשיגמר החוזה.

לא רואה שום סרט שב"ש וחיפה ישעו אותם. אין מצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 3:10 pm 
Hall of Famer

בוא, זה די ברור מההתכתבויות ביניהם שהסמים הם עניין שבשגרה, או לכל הפחות לא משהו חד פעמי, אני מניח שאם מישהו היה רוצה לחקור הוא היה מוצא מספיק חומר, מילולית (היום בטח כבר כל הראיות הועלמו כמובן, אבל אז).

ומההתכתבות הזו, ברור לגמרי שלפחות לאצילי היה ברור שבמקרה הטוב הכל שם על הקשקש ושהוא ידע יפה מאוד שמדובר בעסק שהחוקיות שלו מאוד מאוד מפוקפקת:

ציטוט:
עומר אצילי: "זה חוקי?"
כדורגלן א': "מי זאת? תשלחו תמונה"
כדורגל ב': "שלחו תמונה עם מישהי מפורסמת כזאת במיטה"
כדורגלן א': "חוקי"
כדורגלן ב': "הכל תופס"
עומר אצילי: "ושש עשרה?"
כדורגלן ג': "מה יש לך? לא רואה אף אחד?"
עומר אצילי: בכללי, אבל שואל. כי היה לה רק השבוע".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 5:17 pm 
Senior

מכל הגועל שהיה אי-פעם בספורט הישראלי, אני באמת לא מצליח להיזכר בגועל מזוקק כזה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 5:44 pm 
Junior

העובדה שהם ידעו שהן קטינות לא משנה, כי גיל ההסכמה הוא 16, ולמרות שלא כ"כ נכנסתי לפרטי המקרה, הטענה (שהתקבלה) הייתה שהם לא ידעו שהן מתחת לגיל הזה.
העובדה שהם מדברים שם על אבקה לא יכולה כשלעצמה להוות עבירה פלילית, בדיוק כמו שאם מישהו כותב לאדם אחר שבא לו לאנוס מישהי, זו לא עבירה פלילית.
אז כן, ברמה המוסרית הם כנראה לא להיט, אבל זה די היה ברור גם לפני כמה שנים, אבל אין פה מעשים פליליים קרוב לוודאי.
ואני חושב שכל עוד הם מצליחים, ברור שמקבלי ההחלטות בקבוצות שלהם לא ינקטו נגדם בצעדים כלשהם. העולם מקום די מגעיל בסה"כ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 5:57 pm 
Junior

אגב עכשיו כשאני קצת קורא במה מדובר, האם באמת מדובר בפרשה הכי מבחילה אי פעם? כדורגלנים מפורסמים קיימו יחסי מין עם כמה קטינות בידיעה שהן אמנם קטינות אך לא מתחת לגיל ההסכמה, ובכל זה היה מעורב גם אלכוהול.
אמנם זה די מגעיל, כי בסופו של דבר מדובר ביחסי כוחות לא שווים: מצד אחד כדורגלנים מפורסמים ועשירים ומצד שתי קטינות שכנראה מתות לתשומת לב, אבל באמת מדובר במקרה כ"כ חריג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 6:18 pm 
Hall of Famer

מישהו באמת באמת חושב שהשניים הללו יפסיקו לשחק כדורגל בליגה שלנו?
אלמוג בוקר שיתף שקיבל אינספור קללות מאוהדים בעקבות הפרסום - זה מה שהקהל חושב על העניין...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 7:03 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:

ממממ הסיפור על שביעיית שחקני הנבחרת הצעירה שעשו תורות על בחורה אחת במחנה אימונים יכול להיות מתחרה ראוי מבחינת גועל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 11:10 pm 
Senior

oren_80 כתב:
Hacohen כתב:

ממממ הסיפור על שביעיית שחקני הנבחרת הצעירה שעשו תורות על בחורה אחת במחנה אימונים יכול להיות מתחרה ראוי מבחינת גועל

השילוב של ההתכתבויות וכמה שזה ברור ובוטה, הריכוז העצמי הזה שהדבר היחיד שמעניין זה האם הם עלולים להסתבך בלי מילה אחת על הנערות עצמן חוץ מהיותן אובייקט מיני קל וזמין, והתגובות של מיכה ואצילי אחרי...כל זה זיקוק של גועל שלא נחשפתי למשהו דומה לו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2022 11:47 pm 
Junior

אני חושב, וכבר הצביעו על זה לפניי, שהסמיכות של הסיפור הזה לפרישה של דאבור מהנבחרת, מספרת משהו מאוד חד ועמוק על טוב ורע בחברה הישראלית.
אפשר לכתוב על אינספור זוויות של הדבר הזה, אבל נראה לי שבמקרה הזה אצמד לתפקידי כנביא ואסכם ב״סדום ועמורה״ הישן והטוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2022 3:01 am 
Freshman

עומר אצילי זה כמו יוסי מלאך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2022 7:29 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
אני חושב, וכבר הצביעו על זה לפניי, שהסמיכות של הסיפור הזה לפרישה של דאבור מהנבחרת, מספרת משהו מאוד חד ועמוק על טוב ורע בחברה הישראלית.
אפשר לכתוב על אינספור זוויות של הדבר הזה, אבל נראה לי שבמקרה הזה אצמד לתפקידי כנביא ואסכם ב״סדום ועמורה״ הישן והטוב.

מה זה בדיוק אומר?
ממה שהבנתי הולכים להדיח את אצילי מהנבחרת, בעוד שדאבור בעצמו החליט לפרוש (וטוב שכך).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2022 7:55 am 
Senior

אני לא מכיר/עוקב אחרי סיפור דאבור, אבל אני מאוד בספק אם 'גברים מפורסמים בשנות העשרים שוכבים בהסכמה עם קטינות בנות 16' זה משהו חדש בחברה הישראלית או כל חברה אחרת.

זה לא איזה סיפור אייל גולן של סרסור בצעירות לכל הפמלייה שלו. אני בטוח שיש מאות מקרים כאלו של מוזיקאים מפורסמים וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2022 9:28 am 
Senior

לא יודע כמה זה חדש, ואולי טוב שהבורות מבורכת, אבל לפחות לדידי השילוב בין חשיפת התכנון לבין התגובה על הגילוי זה דבר דוחה במיוחד.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2022 3:13 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

למי מכם שאכל יותר מדי בצהריים וצריך לשמור על הגזרה, אני ממליץ לקרוא את הטייק של ינון מגל בטוויטר:
https://twitter.com/YinonMagal/status/1 ... QJ28aPQiGQ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 3:03 am 
Freshman

חוץ מהסמים, יינון מגל די צודק.
זה לא ששיפוט לפי נורמות מוסריות אישיות הוא נחלת הימין, ולהלן תזכורת.
סביר להניח שכל מי שאחראי על הפלייליסט שלכם עשה בערך את אותם הדברים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 8:31 am 
Senior

ינון מגל מדבר מפוזיציה של בנאדם שהטריד מינית כפיפה, הסיפור נחשף, ולכן הוא פרש מהפרלמנט.

אולי הדברים האלה קרו הרבה אצל גיבורי תרבות, אבל אני לא מבין מה זה משנה. לא כל דבר צריך להשפט בסקאלה הפלילית, זה בהחלט עניין מוסרי. ואם פעם היתה השתקה או נורמות אחרות, זה אומר שצריך להמשיך ככה?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 1:34 pm 
Freshman

שידבר מאיפה שהוא רוצה, האמירה הבסיסית נכונה בעיניי.
אני פחות מתחבר לשיפוט מוסרי, זה הקטע של ליברליזם. יש אנשים שיחסי מין בין שני גברים הם לא מוסריים בעיניהם. אז מה? שכל אחד ישמור את המוסר והערכים שלו לעצמו, יהיה כאן טוב יותר. המוסר שלך הוא לא המוסר שלהם וזה לגיטימי.

כן, תמיד צריך לשים קו בחול, אבל המחשבה שיום אחד צעירים לחלוטין לא אחראים למעשיהם ולמחרת ביום ההולדת ה-18 יכולים לעשות כל דבר כולל להצביע, לזיין ולדכא ערבים בשטחים עם נשק משעשעת משהו. כלומר, אם הבחרות היו בגיל 18, זה היה טוב יותר? ואם הן היו בנות 18 ושוכבות עם בני 40, זה בסדר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 2:05 pm 
Senior

הרישא שלך סתם מוטעית, ליברליזם לא שווה רליטיביזם מוסרי. הליברליזם מלא בשיפוט מוסרי. ואני לא בטוח שחברה בה "כל אחד שומר את הערכים והמוסר שלו לעצמו" היא החברה בה אתה רוצה לחיות.

בכל מקרה לענייננו, יש כאן סוגיה מוסרית מובהקת שבה ברור ששני ספורטאים מפורסמים וחזקים ניצלו את מעמדם כדי להשכיב קטינות בבילוי עם אלכוהול, שהיו אמורים להיות בו גם סמים. זכותך להגיד שזה לא מגעיל אותך, זכותך לאהוב את זה. אבל אין שום "צביעות" בלהגיד שזה מגעיל ושמועדון עם כבוד לערכים מוסריים מסוימים לא היה רוצה שחקנים כאלה בשורותיו. מכבי ת"א של גולדהאר שבעטה להם בתחת התנהגה בדיוק ככה, ומגיע לה כל הכבוד בעיניי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 6:11 pm 
Freshman

אני לא אוהב את זה, אני מכיר בכך שזאת תופעה שלא תעלם, שאנשים שיש להם יכולת להשיג משהו, יעשו זאת מפעם לפעם. זה לא מתאים לי אישית לשכב עם נשים צעירות ממני בהרבה אבל אני גם לא שופט אנשים או חושב שזה לא מוסרי.

ולא ענית לגבי גיל 18. האם בגיל הזה זה בסדר להשכיב אנשים מבוגרים ממך ב-20 שנה? מה הנוסחה המוסרית המתאימה למקרה הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 6:56 pm 
Senior

"לא עניתי לך לגבי גיל 18" כי ניסחת את השאלה בצורה אינפנטילית בואכה וואטאבאוטיזם ושתילת אנשי קש.

אם אתה כבר מתעקש, גם ב"פרשת נערת הליווי" שכבר אוזכרה כאן לא היה אישיו של גיל, אלא איך זה כשקבוצה של ספורטאים עושים אורגיה עם אשה בזנות. ההתכתבויות של מיכה ואצילי מראות התייחסות לנערות הללו כאובייקטים זמינים ומהירים למין קל, עם תוספות נעימות של אלכוהול ואפשרות של סמים. ניצול גרידא של טרף קל. וכן, גם יש הבדל בדרך כלל בבגרות הנפשית בין גיל 16 ל18, גם אם הוא לא טוטאלי ומתמטי, אבל אני לא חושב שהעובדה ששניהם נצלנים מיניים ואנטי-מודל לספורטאים היתה משתנה מהותית אם היה מדובר בחיילות, נגיד.

זכותך "לא לשפוט או לחשוב שמשהו הוא לא מוסרי", זאת אומרת שבעולמך יש רק מה שאתה אוהב ומה שאתה לא אוהב לגבי עצמך, ומה שחוקי ולא חוקי. כל היתר לא מעניין. באמת זכותך, רק שזכותם של אנשים אחרים כן לחשוב במונחים מוסריים ואין בזה מיליגרם של צביעות, ולכן הטענה של ינון מגל היא מופרכת, בנוסף לכך שהיא כאמור מהפוזיציה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 30, 2022 11:42 pm 
Hall of Famer

אני אוסיף עוד 2 אלמנטים לדיון:
1. השחקנים לא באמת התנצלו על המקרה (ותהא הסיבה לכך אשר תהא, אולי עצת עורך דינם למשל - זה המצב בפועל).
2. מההתכתבויות נראה שזו לא "מעידה חד פעמית" (שלכאורה יכולה להפיל לא מעט אנשים בקלות דעת נקודתית וכו'), אלא משהו שיטתי, עם קבוצת צ'ט ייעודית (בין היתר עם עוד שחקנים - שמעניין איך שמם עדיין לא נחשף...), וסביר שאירוע כמו שפורסם היה מתרחש שם על בסיס קבוע.

בפועל לא רק שלא מרגישים גינוי אמיתי כלפיהם, אלא הם השתלבו בחזרה בשתיים מהקבוצות הגדולות בישראל (עם מאות אלפי אוהדים), ובחוזי עתק.
לא ירחק היום שגם יהפכו אותם לקורבנות ולגיבורים, בין היתר תוך תפיסת טרמפ פוליטית/ערכית/אנטי-ממסדית וכו'. להבדיל, כמו שאלאור אזריה נחשב בעיני רבים כגיבור אמיתי.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2022 12:58 am 
Freshman

אם הניסיון למפות את גבולות המוסר שלך הוא איש קש (וכו'), ניחא. בוחני כליות ולב אחרים נטו לקבוע גבולות מוסריים למאמיניהם, כך ע"פ אי-אילו ספרים. הייתי אומר שאתה לוקה באד הומינם מסוים בעניין הפוזיציה של מגל אבל מי יודע איזה כינויים זה יגרור.
אם אני אוהד אחד משתי הקבוצות, מה שמטריד אותי (אבל כנראה לא מפתיע) זה שהשחקנים בקבוצה שלי משתכרים ועושים סמים בשעות לא שעות. כלומר, בכל זאת אנחנו לא במערכון הפילוסופים.

וסתם כי אין לי כוח לנסח את זה כי אחת בלילה וכו' (מעניין מה אומר הקוד האתי של מתכנתים בעניין), שפת הדיון שלך רעילה באופן שפשוט לא ברור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2022 4:09 am 
Hall of Famer

וולקאם טו דה פורום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2022 6:35 am 
Senior

בוחני כליות, אד הומינם, מיפוי גבולות המוסר, שפה רעילה...

הרבה הגדרות מפוצצות וקישוטי סרק, אפס מסקנות למעשה. טענת שינון מגל צדק בטענת הצביעות שלו. הוכחתי שלא היתה צביעות. לא ראיתי טענת נגד למה יש צביעות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 88 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 24 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה