סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 10, 2024 3:06 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אוגוסט 05, 2022 11:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אני קצת מבולבל
על פניו אני חושב שנעשה פה מהלך מדהים (ועיקרו - נסיעות חינם מעל גיל 75, לצד הנחות ל"זכאי ביטוח לאומי"), שמקבל יחסי ציבור מאוד גרועים - ומעניין אותי להבין למה.
הרי גם התלונות על כך שהמחירים התייקרו משמעותית (שזה הרי "ברירת המחדל" - מה לא מתייקר בימינו...) באיזורים מסוימים - זה בגלל "לקונה" שסתם באיזורים מסוימים בפריפריה היה נהוג מחיר מוזל, ובאחרים לא - מבלי שיש היגיון/צדק כלשהו מאחורי זה...
לכאורה סוף סוף עשו מהלך להורדת יוקר המחיה של אוכלוסיות מוחלשות עם "מבחן הכנסה" לא רע (פנסיונר עשיר בן 77 כנראה לא ייסע באוטובוס יותר מדי).
איפה הבעיה פה?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 05, 2022 2:33 pm 
Sophomore

לרוב מוחץ של האנשים זה יעשה טוב.
אבל יש מקרים בודדים שלא -
לפי מה שהבנתי המחיר המינימאלי לנסיעה בתוך העיר יעלה.
כמו כן כאלו שיש להם כל מיני נסיעות שמשלבות בין רכבת לאוטובוס בכל מיני נסיעות בינעירוניות זה גם יהיה יותר יקר.
יש את הדוגמאות באינטרנט.

בכל מקרה, אני חושב שמיכאלי כשרת תחבורה סך הכל עושה עבודה בסדר גמור.

אני באופן אישי לא מאמין שתחבורה ציבורית יכולה להצליח פה (להציל את המצב) מכמה סיבות - מזג האוויר, רגילים לפרייבט, קמצנות של מפעילי התחבורה הציבורית.
אבל זה כבר עניין כללי יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 05, 2022 5:37 pm 
Junior

shmueliki כתב:
אני קצת מבולבל
על פניו אני חושב שנעשה פה מהלך מדהים (ועיקרו - נסיעות חינם מעל גיל 75, לצד הנחות ל"זכאי ביטוח לאומי"), שמקבל יחסי ציבור מאוד גרועים - ומעניין אותי להבין למה.
הרי גם התלונות על כך שהמחירים התייקרו משמעותית (שזה הרי "ברירת המחדל" - מה לא מתייקר בימינו...) באיזורים מסוימים - זה בגלל "לקונה" שסתם באיזורים מסוימים בפריפריה היה נהוג מחיר מוזל, ובאחרים לא - מבלי שיש היגיון/צדק כלשהו מאחורי זה...
לכאורה סוף סוף עשו מהלך להורדת יוקר המחיה של אוכלוסיות מוחלשות עם "מבחן הכנסה" לא רע (פנסיונר עשיר בן 77 כנראה לא ייסע באוטובוס יותר מדי).
איפה הבעיה פה?

הבעיה פה שלהרבה אנשים, שהרחבת הטווח לחופשי ארצי לא עוזרת להם (כי הם בכל מקרה לא יוצאים ממנו), המחיר התייקר בעשרות שקלים (אולי גם מאות לחלקם) על אותו שירות בדיוק.
מקסים עכשיו אפשר לנסוע בחופשי ארצי בכל הארץ אבל בסוף רוב האנשים נוסעים עד העבודה או עד מוסד הלימוד שלבם ולא מעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוגוסט 05, 2022 5:44 pm 
Hall of Famer

אבל עליית/ירידת מחיר כללית זה בסופו של דבר "העברה ממשלתית לתושבים" (או לחילופין, סובסידיות מאחורי הקלעים של הממשלה למפעילות התחבורה הציבורית) - זה שעולה המחיר זה לא בהכרח "רע" (וכנ"ל להיפך)
פה עשו מהלך מהפכני של דיפרנציאציה מוחלטת לטובת קשישים (ועוד "מוחלשים") אפרופו הבעיות בגובה קצבת הזקנה וכו'

סתם דוגמא אישית - אני אמנם אשלם קצת יותר כעת (בעקבות שאין יותר "הנחת ערך צבור" - אם כי היה ניתן להטעין כעת עד 1000 ש"ח ועדיין לזכות בהנחה), אבל אבא שלי ייסע בחינם (בעבר היה קונה חופשי-חודשי באיזה 100 ש"ח לחודש בתעריף מוזל)

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 06, 2022 1:09 am 
Freshman

ehud כתב:
לרוב מוחץ של האנשים זה יעשה טוב.
אבל יש מקרים בודדים שלא -
לפי מה שהבנתי המחיר המינימאלי לנסיעה בתוך העיר יעלה.
כמו כן כאלו שיש להם כל מיני נסיעות שמשלבות בין רכבת לאוטובוס בכל מיני נסיעות בינעירוניות זה גם יהיה יותר יקר.
יש את הדוגמאות באינטרנט.

בכל מקרה, אני חושב שמיכאלי כשרת תחבורה סך הכל עושה עבודה בסדר גמור.

אני באופן אישי לא מאמין שתחבורה ציבורית יכולה להצליח פה (להציל את המצב) מכמה סיבות - מזג האוויר, רגילים לפרייבט, קמצנות של מפעילי התחבורה הציבורית.
אבל זה כבר עניין כללי יותר.

נדמה שגם לזמינות המוגבלת במהלך ימים מסויימים בסוף השבוע יכולה להשפיע על הסוגיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה