סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 12, 2024 10:23 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 96 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 9:03 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אבל העניין הוא שאתה משקר או סתם לוקה בהבנת הנקרא. כי הסברתי בפירוט (משפטית לא חירטוטית) למה הרשעה של ביבי בתיק 4000 היא בלתי סבירה, ולמה באותן נסיבות הרשעה תהיה סקנדל.

מי שיקרא אותך יטעה לחשוב שאמרתי שביבי זכאי כי הוא זכאי ולכן הרשעה שלו תהיה סקנדל.

אני סופר ענייני ואף פעם לא טוען באוויר, גם אם זה לא מתיישב אצלך בראש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 9:20 pm 
Senior

לא, העניין הוא שאתה מנסה לגנוב דעת, וחושב שמולך ביביסטים בערים. אתה ציינת עניינים משפטיים טכניים, והתעלמת לחלוטין מהאישומים המהותיים. וכהרגלך שכחת לציין כמה דברים: שפילבר שינה גרסאות בין החקירה לבין העדות ונשקל להפוך אותו לעד עוין, אך על אף זאת ועל אף שכינה בעדותו את נתניהו "מושא הערצתי", הוא אישר את קיום פגישת ההנחיה והעיד שנתניהו נתן לו הוראה ישירה לגמור את עסקת בזק-יס ו"סימון" למתן ירידות מחירים ברפורמת השוק הסיטונאי. פילבר גם ניהל, עובדתית, ערוץ סודי של תקשורת מול בזק בזמן הכנת הסכם ניגוד העניינים של נתניהו. בחקירה הוא אמר שהוא הסתיר כי הוא ידע שזה לא תקין, על דוכן העדים הוא כבר לא זכר, אבל אתה יודע.

כמו כן שכחת, למרבה הצער, את עדותו המפורטת של אילן ישועה.

אז ההסבר שלך גרוע, תיק 4000 עומד והמסקנה המשפטית המתבקשת עד כה בתיק 1000 היא שמנדלבליט נתן לנתניהו מתנה עצומה בכך שהוריד את סעיף השוחד. שוב מנדלבליט היועץ/מזכיר. אתה מוזמן להתייחס עניינית לאחת משלל הסוגיות שהועלו לעיל בהודעה זו ובקודמתה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 9:57 pm 
Junior

זה בדיוק ההבדל בין תקווה ובין המצב בשטח.
משפטית, ביבי נמצא במצב מעולה בתיק 4000, וזו עובדה. פילבר לא הוגדר כעד עוין, הוא עד התביעה המרכזי בתיק 4000 למי שלא יודע. העדות שלו היא בין הלא אמינות שניתן להעלות על הדעת, והשופטים הביעו אי נחת רבה במהלך העדות שלו. אותה עדות שכוללת סתירות קשות בין העדות במשפט והעדויות המוקדמות במהלך החקירה. והחמור מכל: לב התיק - קרי שיחת התדרוך - התגלה כעורבא פרח. הפרקליטות נקבה במועדים מאוד מוגדרים באשר לשיחת התדרוך הנטענת, ויצאה פיתה עם זעתר, במילים עדינות. פרקליטי נתניהו הוכיחו שחור על גבי לבן שלא ייתכן שבמועדים הנטענים התקיימה פגישת תדרוך כי הם, ובכן, לא נפגשו. זאת על בסיס איכוני טלפון והודעות סמס. לא לחינם הפרקליטות אצה רצה להגיש בקשה לתיקון כתב האישום ונזרקה מכל המדרגות בבושת פנים.
עכשיו אתה יכול לטעון שבית המשפט יכול להרשיע נאשם על בסיס עובדות שהתגלו במהלך המשפט, גם אם עובדות אלו לא נטענו בכתב האישום. אבל מדובר בצעד מאוד קיצוני ובתי המשפט עושים זאת לעתים רחוקות מאוד.

במקרה שלנו עוד פחות סביר שזה יקרה, כי על בסיס מה בדיוק בית המשפט ירשיע את נתניהו, אחרי ש (1) פרקליטיו פירקו לחלוטין את הטענה העובדתית המרכזית של התביעה בראיות חד משמעיות ו(2) קעקעו לחלוטין את האמינות של עד התביעה המרכזי? על בסיס זה שפילבר, העד האמין ביותר בתולדות מדינת ישראל, ממש מתעקש שהתקיימה כזו פגישה? אני מקווה שברורה לך העובדה שבית המשפט מחויב לנמק היטב החלטות שהוא מקבל, ושמספיק שההגנה מצליחה לערער אפילו במעט את טענות התביעה (שצריכה להוכיח את האישומים מעבר לכל ספק סביר) כדי להוביל לזיכוי מוחלט. יש גבול גם לבית זונות פה.

לגבי תיק 1000 ו-2000 שוב, גם אם נמצא מנקודת הנחה שנתניהו יורשע - מדובר בעבירות די קלות של מרמה והפרת אמונים. אני מבין שאתה תולה תקוות בכל מיני סיטואציות משפטיות תאורטיות ובלתי סבירות בעליל שבית המשפט יחליט פתאום להרשיע בעבירה קשה יותר, אבל שוב, מדובר באפשרות פחות מקלושה. אני אישית משוכנע שלפחות אחד מהאישומים יסתיים עם הרשעה בעבירה של מרמה והפרת אמונים. מה שאני לא בטוח זה שנתניהו יקבל עונש מאסר בפועל.

התרחיש היחיד שבו אני יכול להעלות בדעתי שתיק 4000 (בהנחה שהפרקליטות לא תביא פתאום איזו ראיית זהב שלא הייתה ידועה קודם) יסתיים עם הרשעה, לא לקוח מעולם המשפט, אלא יותר דומה לחשש של אוהדי הפועל שמכבי תחזור מ-20 הפרש 2 דקות לסיום, כאילו יש כוחות מעבר להיגיון.

ובנימה אישית, קצת צניעות לא תזיק. להזכיר לך שהיית בטוח שבמשפט הדיבה של נתניהו נגד אולמרט היית משוכנע שיש היגיון רב בבקשה של אולמרט להעמיד את שרה נתניהו לבדיקה פסיכיאטרית, ודי צפצפת על כל מי שאמר לך שזה לא סביר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 10:57 pm 
Senior

אז הנה בדיוק למה אתה גנב דעת. אין ספק שהתביעה טעתה בקשר למועד פגישת ההנחיה. אתה מתאר זאת בהרבה מילים גרנדיוזיות, ובתמצית לציטוט "לב התיק-שיחת התדרוך-התגלה כעורבא פרח". זה שקר בוטה, כי פילבר הודה שהיתה שיחת תדרוך ושנאמר לו לסגור את העסקה. וזאת המהות. עכשיו, הנעלם הוא איזה משקל בית המשפט ייתן לטעות הטכנית על פני העניין המהותי, ברור שעדיף היה לתביעה לא לטעות, אבל לטעון שהתיק נפל בגלל זה ומת, ויתרה מזאת שמדובר ב"עורבא פרח" כשיש הודאה חוזרת שאכן היתה פגישה והוראה, זה ביביזם טהור ולא פרשנות משפטית.

וכן, פילבר התגלה כעד בעייתי מאד, אבל לצד ההפוך. בנאדם נטול חוט שידרה שמעיד על עצמו כ"מעריץ של נתניהו" והעדות שלו הפכה מעדות מפלילה מובהקת במשטרה לכל מיני "לא זוכר" ו"לא רלוונטי" על דוכן העדים, מתפרש בקלות כמי שמנסה להיחלץ מקלונו בתוך הציבור שהוא חי בו ואל מול מושא הערצתו. שוב, כמובן שעדיף היה לתביעה שעל דוכן העדים היה מתייצב תואם הדס קליין, אבל כאמור השאלה שעל הפרק היא עובדתית ומהותית: השתמש נתניהו במעמדו כשר תקשורת ובפילבר כשאווישו כדי להשפיע על עסקת בזק, או לא? ולטעון שהזחילה המשפילה של פילבר לכיוון נתניהו על דוכן העדים סתרה את המהות, זה שוב ביביזם ולא פרשנות משפטית.

דרך אגב אתה מייחס לי תקוות לא לי, אין לי שום תקווה שבתיק 1000 תהיה הרשעה בשוחד כשזה לא האישום. אני רק מלגלג על ההצגה הביביסטית שמדובר בעבירות קלות ערך כשמעדות קליין עולה עבירת שוחד מובהקת למדי, ושמי שחילץ את נתניהו מהעבירה הזו היה מזכיר ממשלתו לשעבר ומינויו האישי כיועמ"ש.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 11:20 pm 
Junior

חח אני לא מבין את הטרמינולוגיה שלך. מה זה "הודה" שהייתה שיחת תדרוך? במה הוא צריך "להודות"? הוא עד של התביעה, הוא לא צריך להודות בכלום. הקו הכללי בעדות שלו מבוסס על הטענה שהייתה שיחת תדרוך, וההגנה מנסה לערער את היסודות של עדותו ואת אמינותו (והיא מצליחה בכך נהדר). זה כמו שאני אעיד נגדך בבית משפט "ואודה" שאמרת לי שרצחת את ארלוזורוב, ועל בסיס זאת תקבל מאסר עולם, וואלה יופי. היחיד שיכול להודות הוא בנימין נתניהו, והוא לא עשה זאת כידוע.

אתה כ"כ מזלזל בעובדה שהפרקליטות טעתה במועד הפגישה ולא מבין שזו פאקינג טעות מהותית. אתם קודם טענתם שידוע לכם מתי התקיימה הפגישה והעליתם זאת בכתב האישום, ובמהלך המשפט התעקשתם שאלו המועדים, ואז כשההגנה מוכיחה עובדתית שלא התקיימה במועדים הללו כל פגישת הנחייה, אתם פתאום מבקשים לעשות מקצה שיפורים בכתב האישום. זה לא עובד כמה לצערך. זו לא "טעות טכנית". טעות טכנית זה לכתוב משהו בסגנון: "הקטין, בן 99 כיום, הינו תלמיד כיתה ד" או להגיש כתב תביעה בלי טופס ויתור סודיות רפואית בטעות. אם במקרה דנן היה מדובר בטעות טכנית ותו לו, בית המשפט היה מאשר תיקון כתב אישום בוודאות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 30, 2022 11:34 pm 
Senior

הוא עד מדינה של התביעה, מקורב מובהק של נתניהו, איש אמון של נתניהו, שליח של נתניהו לדבר עבירה, מעריץ של נתניהו, שנעצר והחליט לחתום על הסכם עד מדינה לאחר חקירה, מסתמא כדי להציל את ישבנו. עוד פעם, המילים לא משנות את המהות: האם נתניהו פעל או לא פעל כדי להיטיב עם בזק, מאינטרסים אישיים. ובזה התיק לא נפל, גם אם תחזור על זה ותכתוב "סקנדל המילניום".

כל שאר הדברים נטחנים דק. נתניהו הוא האיש היחיד בישראל שזכה שיוגשו נגדו כתבי אישום מופחתים על ידי יועמ"ש שהוא מינה אישית, אחרי שהיה מזכיר ממשלתו, ושפטר אותו אפילו מחקירה בפרשה שנראית לצופה הסביר מהצד כאחת מפרשות השחיתות החמורות בתולדות המדינה, אם לא החמורה שבהן.

וזה נקרא אצל הזכ"א של העולם, אובייקטיביים כתמיד כמובן, ציד ראשים של הפרקליטות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 12:05 am 
Junior

נשבע לך אני עדיין בהלם מהטיעון הקודם שלך. "הודה שהתקיימה שיחת תדרוך". לא צריך להיות משפטן כדי להבין שזה משפט סתום.

הוא עד מדינה של התביעה (כמו כל עד מדינה, כן?). עכשיו נשאל את עצמנו שתי שאלות:
1. האם לעד מדינה ש"נשכר" על ידי המדינה כדי להעיד נגד אדם אחר שאותו מבקשים להעמיד לדין, יש אינטרס לעשות זאת? בוודאי שכן, כדי להימלט מאימת הדין. לפחות את זה אתה מבין.
2. האם במטרה לחלץ את עצמו מאימת הדין (בין אם הוא חף מפשע או אשם), ייתכן שעד המדינה אולי, רק אולי, ישקר בחקירה או ימציא גרסה לשביעות רצון חוקריו? אם נשאל את נדבי העולם, כנראה שהתשובה שלילית. אם נשאל את כל השאר ברור שהתשובה תהיה חיובית.

ואני יודע שאתה לא אוהב שמפריעים לך עם קצת עובדות וטיעונים מבוססים, אבל בוא נלמד קצת מבוא לדיני ראיות בהליך פלילי: האם ידוע לך מה משקלה הראייתי של עדותו של עד מדינה? בקצרה: אי אפשר להרשיע נאשם על סמך עדות של עד כזה (גם אם העדות שלו מהימנה וקוהרנטית ביותר בניגוד לפילבר) אלא נדרשת תוספת ראייתית מסוג "סיוע", דהיינו התוספת הכי מחמירה שיש. אם כך מסתבר שגם המחוקק ובתי המשפט, בטיפשותם הרבה, רואים את הבעייתיות הכרוכה בעדותו של עד מדינה ומשקלה הראייתי, בניגוד לנדב החכם מכל אדם, שמבחינתו מספיק שעד המדינה העיד שהוא מעריץ את הנאשם, כדי לקבל את גרסתו ולשלוח את הנאשם לקלבוש לכל חייו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 12:20 am 
Senior

אתה יכול להיות בהלם, ניכר שהרבה דברים מכניסים אותך להלם עד כדי שאתה לא מסוגל לענות עליהם (קשרי מנדלבליט-נתניהו וההקלות בכתבי האישום?).

ההדגשה היתה על היותו של פילבר עד מדינה, ברור ששל התביעה. אתה רק שכחת, כהרגלך לשכוח, כשהדגשת שהוא עד של התביעה את העובדה שהוא עד מדינה, שמעולם לא הסתיר את הערצתו ואת היותו שאוויש של נתניהו.

ועכשיו לעניין: ברור שאם פילבר סותר את עצמו, הוא שיקר או בחקירה או על דוכן העדים. אבל בעניין עצם קיומה של פגישת הנחיה והוראה לסגור עסקה, פילבר העיד כך בחקירה והעיד כך גם על דוכן העדים. דרך אגב, למרות שפילבר הוא עד מדינה, הוא טוען שלא ביצע עבירה פלילית. גם אם ניקח את דבריו מטבע הדברים בערבון מוגבל, עד היום לא עלתה מכל החומר והמהלכים שום תמורה שפילבר עצמו היה אמור לקבל מקבוצת בזק ו/או אלוביץ', ונראה ברור לחלוטין הוא פעל מול בזק כשליח של נתניהו ולא על דעת עצמו. אתה מלהטט פה לאורך כל הדיון בין הפלילי למוסרי, מזלזל כשזה נוח לך בחומרת האישומים של 1000 למרות העדות הקשה והקוהרנטית של קליין שברור שניתן היה לגבש אותה לאישום בשוחד, ובתיק שבו יש אישום בשוחד אתה נתלה בטעות הרשלנית של הפרקליטות לגבי תאריך ובאופיו הנלעג של פילבר, אבל לא מתייחס לעצם המעשים הנטענים.

ובסוף אתה שוב שוכח משהו, כהרגלך. עדות של עד מדינה זקוקה לסיוע כאשר ההרשעה מסתמכת על עדותו היחידה של עד המדינה. בכל אופן המשפט, ככל שבדקתי, טרם הסתיים אז אולי בכל זאת כדאי לחכות להמשכו ולהכרעת הדין, אע"פ שאצלך בראש הוא הסתיים. להזכירך, אגב נוסף, בפרשת הרצת המניות של דנקנר גם כן היתה טעות של הפרקליטות לגבי תאריך פגישה ואיכונים, ועדיין היתה הרשעה כי השופטים השתכנעו שהיתה פגישה שהובילה לעבירה פלילית. שם זה היה סקנדל הדור או משהו אחר?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 9:30 am 
Junior

אולמרט נכנס לכלא על 60 אלף שקל ככה שאני לא מבין איך אפשר להקטין את שווי המתנות של ביבי שנאמדות במאות אלפים.
יותר מזה, את המאסר הראשוני שלו (לפי השוחד בפרשת חברת הזרע) אולמרט קיבל על מרמה והפרת אמונים ככה שאני לא מבין את ההקטנה של תיק 1000.

לגבי תיק 4000 אני נוטה יותר לכיוון של זכ"א בשיחה הזאת. בסוף בשביל שוחד אתה חייב להוכיח לא את התן וקח אלא את היסוד הנפשי שמודע לזה שיש פה יחסי תן וקח (כלומר מהצד של ביבי שמתן הקלה בבזק-יס תתן לו סיקור חיובי). ברגע שיש לך עד מדינה שגם ככה האמינות שלו נמוכה (מהיותו עד מתינה) שעושה תצוגת אימים כמו פילבר בבית המשפט אני מניח שהעדות שלו לא שווה כלום. בסוף אין אף ראיה שמראה שביבי פעל לטובת אלוביץ' במטרה לקבל גישה חריגה לוואלה... יש את הצד הודאי של גישה חריגה לוואלה, יש את הצד הדי וודאי שביבי הפעיל לחץ לפעול לטובת בזק. את הצד שקושר בין א' לב' אין, וזה (למיטב הבנתי) ההבדל המרכזי בין שוחד לבין הפרת אמונים. לא חושב שמישהו באמת מאמין שאין פה ניגוד עניינים ואני חושב שגם רוב האנשים הסבירים רואים פה עסקת תן וקח (גם אם לא מודעת), אבל להוכיח את זה זה סיפור אחר לגמרי.

תיק 2000 אני בכלל לא מבין... אם הגרסא היא שביבי באמת הציע לנוני מוזס פגיעה בישראל היום תמורת סיקור חיובי אז יש פה גם שוחד וגם די הוכחה שישראל היום כפופה לביבי.
אם הגרסא היא שביבי רק משך אותו כדי להקליט אותו וכדי לבזבז זמן אז אני לא מבין מה "הפרת אמונים" פה.
למיטב הבנתי התביעה הולכת על אופציה ב' שבה ביבי לא באמת התכוון לפגוע בישראל, אז אין לי מושג מה בדיוק רוצים להשיג בתיק הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 9:57 am 
Sophomore

Hacohen כתב:
כתוב בתורה שביציאת מצרים הצטרפו לעם ישראל "ערב רב". על פי רש"י, גרים שהצטרפו לעם ישראל על פי החלטת משה ולא על דעת אלוהים, והם מקור להשחתה מוסרית. הזוהר מתעסק הרבה עם המושג הזה, וכיום בטמטמת הפסאודו-רוחנית העממית הנפוצה בישראל, זה הפך להיות מושג לאנשים ש"שורש הנשמה" שלהם אינו יהודי טהור אלא מקורו בתכונות הרעות של הערב רב, ולכן יש להם נטיות כמו להזדהות עם פלסטינים.

הנה מסביר באריכות הרב החרד"לי המתון ומאיר הפנים אורי שרקי, אבא של כתבנו יאיר: https://ravsherki.org/index.php?option= ... mid=100513

בהיותו מתון יחסית, הוא רק מתאר את הערב רב כבעלי חסרון רוחני מובנה, שניתן לתקן בחינוך. אבל אצל אנשים פחות נחמדים, ערב רב זה משהו דומה ל"עמלק" או "נאצים גונבי זהויות"-אנשים שהרוע שלהם מובנה בנשמתם הלא-יהודית במקור.

אז ע"פ הסימנים של ערב רב, ביבי הוא אחושרמוטה צאצא לערב רב :D

ובלי קשר, זה טקסט מזעזע עם תאוריות גזעניות פר אקסלנס.

לגבי מנדלבליט, הטענה הביביסטית למה היועמ"ש המשפחתי הגיש כתבי אישום היא ששי ניצן "החזיק אותו בביצים" ואיים עליו שאם לא יוגשו כתבי אישום הוא "יפתח עליו".

באותה נשימה הם טוענים שביבי מעולם (!) לא הכיר בפתרון שתי מדינות לשני עמים. כאשר מרעננים את זיכרונם אז הטענה מתחלפת ל"הוא סתם אמר, הוא לא באמת התכוון".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 11:37 am 
Senior

אין לי מושג מה היה בין מנדלבליט לניצן, אבל רק ביבי זכה להנחות מפליגות כלכך מיועמ"ש שהוא מינה אחרי שהיה מזכיר ממשלתו, ורק ביביסטים מסוגלים לטעון שלמרות זאת ההליכים המשפטיים נגדו הם רדיפה פוליטית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 1:02 pm 
Junior

Hacohen כתב:
אתה יכול להיות בהלם, ניכר שהרבה דברים מכניסים אותך להלם עד כדי שאתה לא מסוגל לענות עליהם (קשרי מנדלבליט-נתניהו וההקלות בכתבי האישום?).

ההדגשה היתה על היותו של פילבר עד מדינה, ברור ששל התביעה. אתה רק שכחת, כהרגלך לשכוח, כשהדגשת שהוא עד של התביעה את העובדה שהוא עד מדינה, שמעולם לא הסתיר את הערצתו ואת היותו שאוויש של נתניהו.

ועכשיו לעניין: ברור שאם פילבר סותר את עצמו, הוא שיקר או בחקירה או על דוכן העדים. אבל בעניין עצם קיומה של פגישת הנחיה והוראה לסגור עסקה, פילבר העיד כך בחקירה והעיד כך גם על דוכן העדים. דרך אגב, למרות שפילבר הוא עד מדינה, הוא טוען שלא ביצע עבירה פלילית. גם אם ניקח את דבריו מטבע הדברים בערבון מוגבל, עד היום לא עלתה מכל החומר והמהלכים שום תמורה שפילבר עצמו היה אמור לקבל מקבוצת בזק ו/או אלוביץ', ונראה ברור לחלוטין הוא פעל מול בזק כשליח של נתניהו ולא על דעת עצמו. אתה מלהטט פה לאורך כל הדיון בין הפלילי למוסרי, מזלזל כשזה נוח לך בחומרת האישומים של 1000 למרות העדות הקשה והקוהרנטית של קליין שברור שניתן היה לגבש אותה לאישום בשוחד, ובתיק שבו יש אישום בשוחד אתה נתלה בטעות הרשלנית של הפרקליטות לגבי תאריך ובאופיו הנלעג של פילבר, אבל לא מתייחס לעצם המעשים הנטענים.

ובסוף אתה שוב שוכח משהו, כהרגלך. עדות של עד מדינה זקוקה לסיוע כאשר ההרשעה מסתמכת על עדותו היחידה של עד המדינה. בכל אופן המשפט, ככל שבדקתי, טרם הסתיים אז אולי בכל זאת כדאי לחכות להמשכו ולהכרעת הדין, אע"פ שאצלך בראש הוא הסתיים. להזכירך, אגב נוסף, בפרשת הרצת המניות של דנקנר גם כן היתה טעות של הפרקליטות לגבי תאריך פגישה ואיכונים, ועדיין היתה הרשעה כי השופטים השתכנעו שהיתה פגישה שהובילה לעבירה פלילית. שם זה היה סקנדל הדור או משהו אחר?

1. בחיי שאני עדיין לא מבין מה אתה רוצה ממני. אמרת ששכחתי לציין שהוא "עד מדינה" - איך זה בדיוק מחזק את מה שאתה אומר? איך זה בכלל רלוונטי שאותו עד מדינה אומר שהוא מעריץ את נתניהו, מה זה בכלל אומר? ממתי יש משקל ראייתי לאמירות בנוסח כזה? בסופו של דבר הוא עד של התביעה, תפקידו הוא להכניס את הנאשם לכלא (כדי לחלץ את ישבנו מאותו מקום), והטרמינולוגיה שלך שלפיה הוא "הודה" בקיומה של פגישת תדרוך היא אידיוטית מבסיסה. עד לא יכול "להודות" בטענות שמובאות בכתב אישום, מעצם היותו עד ולא בעל דין. מי שיכול "להודות" הוא בעל הדין, קרי נתניהו.

2. גם אין באמת ראייה מבוססת במיוחד שנתניהו קיבל משהו בתמורה. לא לחינם הפרקליטות בהתחלה טענה שהוא זכה לסיקור חיובי ובהמשך התקפלה וטענה שלמעשה מדובר במשהו עמום יותר שנקרא "היענות חריגה", כאשר לא ברור מהי בדיוק היענות חריגה ובהשוואה למה היא חריגה. וגם זה נראה כמו דבר קלוש לאור העובדה שהובאו ראיות משמעותיות לכך שלא היתה באמת היענות חריגה או סיקור אוהד. וזה עוד בכלל לפני שנכנסים לשאלה הפילוסופית האם סיקור אוהד יכול להיחשב כמתת, ביחסים בין פוליטיקאים ועיתונאים. מעולם לא הורשע פוליטיקאי בעבירת שוחד בגין "סיקור אוהד" (שבנקרה הנדון כאמור לא היה). כל פוליטיקאי שואף ופועל לקבל סיקור חיובי, אך רק במקרה של נתניהו בחרו פתאום לחקור.
ואני לא חושב שתיק 1000 הוא תיק שוחד בשום צורה. פשוט מאוד. העדות של קליין מכילה המון רכילויות זולות, וקשה מאוד לבסס שוחד במתן מתנות בין חברים. האם זה יספיק לעבירת מרמה והפרת אמונים? ייתכן שכן.

3. העניין של דנקנר שונה מאוד. גם שם היה את סיפור האיכונים שהוכיחו שלא התקיימה פגישת הנחייה במועד הנטען, כפי שטען עד המדינה, עדי שלג. אלא שבית המשפט נתן לעדות של שלג משקל ראייתי נמוך, ונתן לה משקל ראייתי של חיזוק בלבד, וההרשעה בתכלס ניתנה על בסיס ראיות אחרות בתיק.
במקרה שלנו, לעומת זאת, העדות של פילבר היא היא לב התיק. ובהיעדר ראיות נוספות (ואם היו כאלה היו כבר מוצגות בדיונים של תיק 4000) אני פשוט לא רואה איך יש כאן היתכנות לעבירת שוחד. בהמשך נתניהו גם יעיד על דוכן העדים, ואם הוא יתחיל לגמגם ביחס לקיומה של שיחת תדרוך, אזי יש סיכוי שבית המשפט באמת ירשיע על בסיס עובדות שהתגלו במשפט, ולא נטענו בכתב האישום. אבל אני חושב שהסיכוי שזה יקרה קלוש ביותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 1:38 pm 
Senior

התיאור שלך את תיק 1000 הוא ביביסטי מבסיסו. "המון רכילויות זולות, מתן מתנות בין חברים". לא מותק. דרישות שוטפות, מאסיביות, חד-כיווניות, לטובין יקרים ויוקרתיים, שהצריכו מנגנון (קליין, הנהג, אנשי צוות) כדי לספק לשביעות רצון הדורשים.

אתה משחית מילים כי זה בחינם, הביטוי "הודה" שכתבתי לא בא במובנו המשפטי של הודאה באשמה, אלא במובנו הנורמטיבי שפילבר טוען שהיתה פגישת הנחיה ואת הטענה הזאת הוא לא שינה בין החקירה לבין בית המשפט.

אם הגענו לזה שבסופו של דבר גם אתה כותב שהמשפט לא נגמר, ושהשופטים יתעניינו לדעת אם באמת היתה פגישת הנחיה ומה נאמר בה (העניין המהותי בתיק), והתקדמנו מ"סקנדל המאה" ל"סיכוי קלוש ביותר", דיינו בשלב זה.

אגב אני מזכיר שאנחנו בת'רד הפוליטי ולא המשפטי, כך שכל אזרח יכול לחשוב האם מעבר להתפלפלויות המשפטיות, טוב לציבור הישראלי שראש הממשלה עושה את הדברים שהוא עושה כפי שמתבררים מהליכי המשפט, ואיך זה משרת את הציבור (ממתנים את ירידות המחירים ברפורמה למשל, נהדר לכולנו).

אתה באת לאורך כל הת'רד להקטין את שחיתותו של נתניהו, ללגלג על האישומים ולטעון לרדיפה משפטית. הכל בולשיט. נתניהו מושחת מהיסוד, השתמש בכוחו ללא הפסק לקידום אישי על חשבון האינטרס הציבורי, ובעיקר טופל בכפפות משי רכות במיוחד על ידי יועמ"ש אישי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 2:38 pm 
Sophomore

Hacohen כתב:
אין לי מושג מה היה בין מנדלבליט לניצן, אבל רק ביבי זכה להנחות מפליגות כלכך מיועמ"ש שהוא מינה אחרי שהיה מזכיר ממשלתו, ורק ביביסטים מסוגלים לטעון שלמרות זאת ההליכים המשפטיים נגדו הם רדיפה פוליטית.

הטענה ששי ניצן לא סגר את התיק של מנדלבליט בפרשת הרפז

https://www.kikar.co.il/israel-news/376405

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 3:49 pm 
Senior

סבבה, עדיין הנושא העיקרי והרחב זה יחסי מנדלבליט-נתניהו, לא מנדלבליט-ניצן

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 9:03 pm 
Hall of Famer

מודה שאני חייב בקשת סליחה מאהוד.
דיוני פוליטיקה בפורום נהיו דוחים כנראה לא בגללו.
אלא בגלל אדם אלים ומגעיל שחושב שהשמש זורחת לו מהתחת.
מנהלים. אפשר מצידי לנעול את האשכול הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 01, 2022 10:41 pm 
Senior

הכי אני אוהב שדתיים-ימניים שמאמינים שהם נבחרי האל, שיש להם זכות ואף חובה לכפות אלמנטים מהותיים מאמונתם על הציבור, שהם גזענים במהותם, תומכים בכיבוש אלים ותומכים בנרקיסיסט נטול מעצורים ומושחת לראשות המדינה, קוראים לי "אלים, מגעיל וחושב שהשמש זורחת לו מהתחת".

זה גם מרגש.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 12:43 am 
Hall of Famer

יצוין שאתה אלים שבטוח תמיד שהוא תמיד לגמרי צודק בדיוק באותה מידה גם בדיוני כדורסל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 2:58 am 
Freshman

אפשר איזשהי הקבלה בין התיקים של ביבי לבנק פנאן?
ביבי בתפקיד שמעון כמובן, לא ידעתי לא שמעתי לא מכיר.
גם התוצאה כנראה תהיה זהה. אבל מי יהיה הוויצ'יץ שיחזיק את המערכת בביצים שנים אח"כ?

מעבר לעניין הטכני-משפטי, לא ברור שיש כאן משהו לא תקין? תלונה אחת על הטרדה זה עניין של אמון, 5 זה כבר דפוס.
מעניין כמה מתומכיו של האיש הם במחנה "תפרו לו תיק" וכמה עם הטיעון התועלנתי של מושחת-אבל-עדיף-על-השאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 8:04 am 
Sophomore

Hacohen כתב:
סבבה, עדיין הנושא העיקרי והרחב זה יחסי מנדלבליט-נתניהו, לא מנדלבליט-ניצן

כן, אבל... וזה בדיוק התפר שנתניהו ומכונת הרעל שלו יודעים להיכנס בה ולפעור בה חור ואז קרע ענק.

הטיעונים של אנשים כמו זכ"א על הריקבון של המערכת וההטיה שלה, לא מנותקים מהמציאות. ביהמ"ש העליון מורכב מאנשים אליטיסטים מהגוורדיה הישנה שמחזיקים בעמדות שמאלניות מאוד, באזור החיוג של מרצ, בכל הנוגע לנושאים פוליטיים/ מדיניים. מצד שני, הם סופר דופר שמרנים בכל הנוגע לנושאים חברתיים/ כלכליים.

זו לא דעה שלי, אלא קביעה מאוד מקובלת בחוגים אקדמאים.

ביבי פשוט מתעל את הרגש הזה של חלקים נרחבים מהציבור לתועלתו האישית, אבל זה לא אומר שאין צורך ברפורמות במערכת האכיפה וברשות השופטת.

שלא יובן לא נכון, מכאן ועד "לא יעלה על הדעת שפקיד יסלק ראש ממשלה נבחר" או כל טיעון אחר שמושמע ע"י הביביסטים, המרחק הוא גדול.

בנוסף, הוד קדושתו שחקן השחמט הדגול היה פאקינג 12 שנה בשלטון. מה לעזאזל הוא עשה עם זה?
מה לעזאזל הוא עשה עם המשטרה?
מה הוא עשה עם חוסר המשילות בנגב ובגליל?
מה הוא עשה עם מחירי הדיור?
מה הוא עשה עם יוקר המחיה?
חוץ מלפלג את העם ולהעמיק את השסע ולשמר 2 מיליון חרדים (או כמה שלא יהיה) בבורות ימי ביניימית, איך הוא תרם לכלכלה?

כבר שכחנו שנכנסנו לקורונה עם מערכת חינוך קורסת עם 40 ילדים בכיתה שלא אפשרה לשלוח ילדים לביה"ס?

מה הוא עשה עם איראן? חוץ ממצגות יפות ונאומים שכנראה הגבירו לו את האון וניפחו לו את האגו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 02, 2022 8:14 am 
Senior

אני מזמין אותך לבדוק מה הרכב שופטי העליון היום, שמורכב מאחוז גבוה של בוגרי מערכות חינוך דתיות וכן קצינים במנגנון המשפטי הצה"לי הידוע בשמאלנותו המובהקת. כמו כן אלכס שטיין המינוי הימני הישיר של אילת שקד, וגילה שטייניץ אשתו של שאוויש בכיר של נתניהו.

לנוחותך: https://supreme.court.gov.il/Pages/Judges.aspx

אגב ה"הטיה והשמאלנות" של שופטי העליון, הרבה יותר מאשר מהוות עובדה, מהוות משחק ברגשות העממיים. וזה בהחלט מצליח יופי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 96 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: עמוס לב ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: