סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 1:38 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 96 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 9:45 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אהוד היקר.
כחבר לצד הפוליטי שלך ,שהיה אחד הימנים היחידים בפורום הרבה שנים, אני חייב להגיד זאת.
הרבה שנים פורום סלניז היה בשבילי מקום מרתק להחליף בו דעות. יש כאן מאגר של אנשים מהצד השני של המפה,ברמה אינטלקטואלית גבוהה שהיה לי מעניין לדסקס איתם. לשמוע את האיפכא מסתברא למה שאני חושב.
מאז שנכנסת כל ת'רד פוליטי מולאם לטובת התגוששות שלך מול כל העולם,שאני מוצא את עצמי מוותר מראש על הרעיון. ואם אני כבר מנסה להעלות משהו ולשמוע צד שני מהר מאוד הדיון נחטף ,מאבד שליטה ומאבד עניין מבחינתי.
בת'רד הפוליטי הזה אתה מתבקש לא להגיב,יש לך עוד 2-3 ת'רדים אחרים לריב עם כולם. איטס א פרי קאנטרי לצערנו.

עריכה:
ערב יום כיפור אני חייב לבקש את סליחתך, מסתבר שלא אתה הסיבה, בודאי לא הסיבה היחידה שדיונים פוליטיים נעשו בלתי נסבלים כאן.

נערך לאחרונה על ידי אבימאל בתאריך א' אוקטובר 02, 2022 1:39 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 11:16 am 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אוקי, תת-שרשור הימורים, תוך כמה הודעות אהוד מתעלם מהבקשה ומגיב בכל מקרה.
אני שם את האובר-אנדר על 6.5

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 1:10 pm 
Hall of Famer

אני אתחיל עם משהו מגזרי נישתי.
כשבנט ושקד עזבו את הבית היהודי עלתה שאלה שלא מצאה מענה והיא מה ערכו של הבית היהודי בלי בנט ושקד.
המפלגה שרדה עוד 3 סבבי בחירות בתוך מיזוגים שנתנו לה 3 מנדטים (19א) 2 מנדטים (19ב) ומנדט אחד (20). בבחירות 2022 לא הצליחה הבית היהודי לחבור לאף אחד ופרשה מהמירוץ לכנסת.
השאלה מה שוויה האמיתי של המפלגה נותרה באוויר.
השאלה מעניינת בגלל שהבית היהודי מתיימרת לייצג את המיינסטרים הדתי לאומי. המפדל של פעם.
אין ספק שהטייפקאסט הזה קיים ושווה 8-10 מנדטים.
ובכל זאת נוצר המצב המשונה שהמיינסטרים הוא המיעוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 2:48 pm 
Hall of Famer

זאת בהחלט סוגיה מעניינת
פעם הצבעה למפד"ל הייתה כמעט "דיפולטית" בקרב "קהילות מסוימות"
כי פעם המפד"ל היה בעיקר עסקנים/אנשי ציבור/חינוך/מדע וכו' (אוסף דומה למפלגה ממוצעת אחרת) - רק דתיים
ברגע שהחלה ההקצנה אז כבר "דתיים לאומיים" חושבים פעמיים האם סמוטריץ' ושות' (קל וחומר בן-גביר) זה באמת מי שמייצג אותם

אפילו בנט עם התזוזות והחיבורים בעשור האחרון איבד חלק מהקהל הזה (וקלט אחר מטבע הדברים), חרף שלכאורה לא היה שינוי בולט ב"אג'נדה"

אפרופו הסקר בבליך
אני בטוח שיש בתי כנסת שלמים שבהם פעם (אפילו "רק" לפני 10-15 שנה, לא 30) המפד"ל הייתה המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות (או קרוב לכך) והיום אותם הקולות כבר מתחלקים בצורה הרבה יותר שווה בין מפלגות רבות (חלקן "חילוניות"), כי לא ניתן כבר להצביע למפלגה דתית באם אתה לא תומך בהליכה עיוורת וסגידה לנתניהו

לכן באמת מעניין להבין מיהם אותם 200-300 אלף שצפויים להצביע לסמוטריץ' ובן-גביר, ממש פילוח שלהם לפי גיל, מגדר, רמה דתית, מעמד כלכלי, מקום מגורים וכו'

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 3:36 pm 
Junior

הציונות הדתית היא המפלגה הכי פופולרית ביו"ש, מעל רבע מיליון בעלי זכות הצבעה. בפועל לסמוטריץ ובן גביר להערכתי יהיו 80 אלף מצביעים מיו"ש. הם צברו תאוצה אדירה ביו"ש על חשבון ימינה. מקבלים מהפרפריה האולטרא ימנית עוד סך גדול מאוד של קולות. חוץ מהליכוד, אין היום מפלגה ימנית בכנסת. רוב מוחלט של העם ימני. סך מסורתיים שמאמינים בכיוון הזה. הם עברו מהליכוד לבן גביר לדעתי. אין להם בעיה עם הקצנה דתית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 3:43 pm 
Junior

ובקיצור, סמוטריץ ובן גביר לקחו 2.5 מנדטים תורניים של ימינה (2.5 נוספים הלכו לגנץ ולפיד), ולקחו עוד 2.5 מנדטים הימניים מהליכוד. יש גם חצי מנדט חרדי שעבר לבן גביר. תוסיף את ה6 - 7 מההתחלה, והגעת לסקרים הנוכחיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 21, 2022 4:28 pm 
Hall of Famer

סמוטריץ להערכתי יסיים עם 9-10

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 22, 2022 6:48 am 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
זאת בהחלט סוגיה מעניינת
פעם הצבעה למפד"ל הייתה כמעט "דיפולטית" בקרב "קהילות מסוימות"
כי פעם המפד"ל היה בעיקר עסקנים/אנשי ציבור/חינוך/מדע וכו' (אוסף דומה למפלגה ממוצעת אחרת) - רק דתיים
ברגע שהחלה ההקצנה אז כבר "דתיים לאומיים" חושבים פעמיים האם סמוטריץ' ושות' (קל וחומר בן-גביר) זה באמת מי שמייצג אותם

אפילו בנט עם התזוזות והחיבורים בעשור האחרון איבד חלק מהקהל הזה (וקלט אחר מטבע הדברים), חרף שלכאורה לא היה שינוי בולט ב"אג'נדה"

אפרופו הסקר בבליך
אני בטוח שיש בתי כנסת שלמים שבהם פעם (אפילו "רק" לפני 10-15 שנה, לא 30) המפד"ל הייתה המפלגה שקיבלה הכי הרבה קולות (או קרוב לכך) והיום אותם הקולות כבר מתחלקים בצורה הרבה יותר שווה בין מפלגות רבות (חלקן "חילוניות"), כי לא ניתן כבר להצביע למפלגה דתית באם אתה לא תומך בהליכה עיוורת וסגידה לנתניהו

לכן באמת מעניין להבין מיהם אותם 200-300 אלף שצפויים להצביע לסמוטריץ' ובן-גביר, ממש פילוח שלהם לפי גיל, מגדר, רמה דתית, מעמד כלכלי, מקום מגורים וכו'

המופע האחרון של המפדל היה ב2009,עם הבית היהודי של הרשקוביץ,שזכתה ב3 מנדטים (ואת אחוז החסימה של היום לא היתה עוברת).
בתקופת בנט הבית היהודי היתה מפלגת בנט ולא המפדל. 12 המנדטים ב2013 ו8 המנדטים ב2015 הצביעו עבורו. לכאורה.
למה לכאורה? כי כאשר עזב את המותג והקים את הימין החדש הלכו אחריו רק 3.5 מנדטים.
כדי להעצים את החידה,הרי שב2021 עם המותג ימינה,ששוב,רץ ללא הבית היהודי,זכה בנט ב7 מנדטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 22, 2022 1:23 pm 
מנהל פורום

אבימאל כתב:
בתקופת בנט הבית היהודי היתה מפלגת בנט ולא המפדל. 12 המנדטים ב2013 ו8 המנדטים ב2015 הצביעו עבורו. לכאורה.
למה לכאורה? כי כאשר עזב את המותג והקים את הימין החדש הלכו אחריו רק 3.5 מנדטים.
כדי להעצים את החידה,הרי שב2021 עם המותג ימינה,ששוב,רץ ללא הבית היהודי,זכה בנט ב7 מנדטים.

אני חושב שכאשר בנט הקים את הימין החדש הוא לא לקח בחשבון את המיזם של פייגלין
הם פשוט הפילו אחד את השני מתחת לאחוז החסימה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 8:15 am 
Sophomore

אם נאמין לסקרים, הציונות הדתית כרגע, מביאה יותר מנדטים ממה שהביא בנט בשיאו, כשעמד בראשות הבית היהודי המאוחד (12).
מה ההסבר שלך לזה אבימאל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 8:38 am 
Hall of Famer

ההסבר הוא שיאיר גולן ממש ממש צדק בנאום ההוא שלו ביום הזיכרון.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 10:19 am 
Hall of Famer

יוניק כתב:
אם נאמין לסקרים, הציונות הדתית כרגע, מביאה יותר מנדטים ממה שהביא בנט בשיאו, כשעמד בראשות הבית היהודי המאוחד (12).
מה ההסבר שלך לזה אבימאל?

1. הסקרים מבלפים לדעתי.הסמוטריציה תסיים באיזור ה10 מנדטים.
2. בן גביר חדר לאלקטורט חרדי/מזרחי/ימני קיצוני שבנט לא הצליח להגיע אליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 11:12 am 
Hall of Famer

נוציא את הראש מהתחת המגזרי קצת.
מישהו יכול להסביר מתי חדש נהייתה מפלגה ערבית?
לכאורה הקומוניזם הוא ערך לא קשור ללאום. איך אירע שבין הירדן לים כל הקומוניסטים הם ערבים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 11:31 am 
Junior

בעיני ההסבר פשוט
בנט היה לייט עבור המפדל וסמוטריץ דוס עבור המפדל. ביחד זה עבד מתאים.
2013 בנט היה נראה שוס ומרשים וקיבל 12. הלך עם לפיד ומשם ביבי פתח נגדו מלחמת חורמה , עד שחזר למימדי המפדל-8 מנדטים.

ב2015 עד 2020, בנט וסמוטריץ התאחדו ומצביעי מפדל איתם . קיבלו 6-8 מנדטים של המפדל שוב ושוב ושוב (פעם אחת היה הפיגוע פייגלין)

ו2021 בנט פנה לקהל חילוני-דתי לייט סופית. וזה הגדיל את המצביעים. הוא קיבל מצביעים מחוץ למפדל, מאוכזבי ביבי בעיקר. סמוטריץ לקהל דוס. המפדל ברובו המוחלט הלך עם סמוטריץ. מיעוטו עם בנט שפשוט השיג מנדטים מהליכוד.
בגד בימין, וקיבל שאותם חמישה מנדטים שהגיעו אליו מהימין החילוני והלייט התפזרו לגנץ ללפיד לביבי. הימין התורני יותר חזר לסמוטריץ, בלית ברירה.

בתכלס כיום כמעט כל המפדל תחת סמוטריץ (ולמרות בן גביר) כי אין מפלגה מימין לליכוד חוץ מהם. בצלאל מאגד תחתיו בערך 7 מנדטים מהמפדל. שאר המצביעים שלו הם דוסים כבדים שבעבר הצביעו ליחד/יהדות, וכן חרדים ימניים, מזרחיים ומסורתיים מהימני קיצוני.
שקד נשארה עם מפלגה שבמקרה הטוב 2 מנדטים, רובם לא דתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 12:22 pm 
Sophomore

אבימאל כתב:
לכאורה הקומוניזם הוא ערך לא קשור ללאום. איך אירע שבין הירדן לים כל הקומוניסטים הם ערבים?

כי האין קשר ללאום זה פיקציה. זו פשוט דרך אחרת למימוש החזון של פירוק המדינה היהודית. כנראה שירוק (אסלאם) פחות הולם אותם אז הם בחרו אדום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 2:23 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
בתכלס כיום כמעט כל המפדל תחת סמוטריץ (ולמרות בן גביר) כי אין מפלגה מימין לליכוד חוץ מהם. בצלאל מאגד תחתיו בערך 7 מנדטים מהמפדל. שאר המצביעים שלו הם דוסים כבדים שבעבר הצביעו ליחד/יהדות, וכן חרדים ימניים, מזרחיים ומסורתיים מהימני קיצוני.
שקד נשארה עם מפלגה שבמקרה הטוב 2 מנדטים, רובם לא דתיים.

אני חושב אחרת
שעשרות רבות של אחוזים (לא יודע להצביע על מספר, אבל לא 20...) מ"מצביעי המפד"ל המתמידים" של לפני 10-15 שנה (ושנעו בין בנט לסמוטריץ כאשר נפרדו במערכות בחירות כאלו ואחרות) ממש לא הולכים עם הגירסה הנוכחית של סמוטריץ' ובן גביר. זה מה שאני מתרשם מאנשים שאני מכיר מ"הקהילה", משפחה, חברים ומכרים.
אני חושב שבן-גביר מחפה על כך כשמביא המון קהל צעיר שאחרת אולי לא היה מצביע אפילו (או מאלו שבאמת נוטים להצביע ל"מפלגות מחאה קטנות" - פייגלין וכו').
בוא נגיד שהמצביעים המייצגים של המפלגה הזו כיום הם בעיניי יותר הצעירים הקצת קיצוניים בדיעותיהם, ופחות "בעל המשפחה והמקצוע החופשי הדתי-לאומי ממעמד הביניים פלוס" - שזה בהכללה מאוד גסה, מה שייצג המפד"ל. לצורך העניין לא אופתע אם מהמפלגות הגדולות הנוכחיות, זו המפלגה עם ממוצע גיל התומכים הצעיר ביותר (או מאוד קרוב לכך).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 5:07 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:

הפילוג במק"י, על הרקע הזה, אירע ב-1965. כמובן, ליד איימן עודה ועופר כסיף תופיק טובי ומאיר וילנר נראים כמו הרצל ואחד העם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 23, 2022 5:20 pm 
Senior

זה בדיוק היה ההבדל בין מק"י לרק"ח (מעבר לגישה הביקורתית לברית המועצות). רק"ח פסלו את רעיון מדינת הלאום, סנה ומיקוניס לא.
ברור שהרעיון הזה מדבר יותר לערבים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 12:33 pm 
Hall of Famer

אם גוש נתניהו זוכה ב61 מנדטים אפשר לומר שיש לו לגיטימציה לבטל את האישומים של נתניהו?
(ולא,זה לא כמו להרג את כל הג'ינג'ים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 12:34 pm 
Hall of Famer

בדיוק כמו שאם גוש אנטי ביבי זוכה יש לו לגיטימציה לפסול את נתניהו מלהתמודד (דרך חוקי הגבלת כהונה/חוקי נאשם)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 12:38 pm 
Freshman

מה הכוונה לבטל אישומים?
אתה שואל אם הממשלה יכולה להורות לבית המשפט להתפזר? לפרקליטות להפסיק לחקור?
מה הקשר לבחירות, ואיך זה קשור לחוק שיש לו קריטריונים אובייקטיבים?

קיצונים משני הצדדים וכו׳.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 12:42 pm 
Hall of Famer

למשל חקיקת חוק שמאפשר לכנסת לתת חנינה לנאשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 12:59 pm 
Junior

אבימאל כתב:

זה רעיון מזעזע לדעתי. אתה רוצה להפוך החלטה משפטית להחלטה פוליטית נטו.
אם רוב המצביעים חושבים שביבי לא צריך לעמוד לדין אז הוא לא יעמוד לדין? ואם מפלגת העבודה רוצה שמנהל הסניף שלה איפשהו לא ילך לכלא אז הם יעשו דיל עם הליכוד כדי להוציא אותו מהכלא?
למה שיהיה קשר בין הצבעת הציבור לכנסת לבין העמידה של אנשים לדין?
בעייני רעיון מזעזע.

אגב, גם השלילה של ביבי מלהיות ראש הממשלה היא מזעזע בעייני רק שהיא פחות פרקטית כי אם לליכוד יהיה רוב הם פשוט יבטלו את החוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 1:07 pm 
Junior

אבימאל כתב:
אם גוש נתניהו זוכה ב61 מנדטים אפשר לומר שיש לו לגיטימציה לבטל את האישומים של נתניהו?
(ולא,זה לא כמו להרג את כל הג'ינג'ים)

מצטרף לתהיות למה זה נותן לגיטימציה כל שהיא לביטול האישומים.
הרצון של חלק גדול מהעם לראות אותו בשלטון יכולה אולי לתת לגיטימציה לדחיה של המשפט שלו לאחרי שתסתיים הכהונה כדי שהוא יוכל לנהל את המדינה בלי המשפט על הגב.

כרגע רוב העם נמצא או בצד של ביבי ואז זה אומר שלא חשוב מה הוא יעשה (וברור שהוא עושה גם דברים גרועים לכל הדעות) תמיד יצדיקו אותו ויגידו שהוא מלך או בצד השני שרק לא ביבי ולא משנה מה הוא יעשה (וברור שהוא עושה גם דברים טובים לכל הדעות) תמיד יגידו שהוא רע ונוכל ואין בו טיפת טוב.
לכן, לא חושב שלתת לבחירה של עם כזה לגיטימציה לביטול אישום היא הדבר הנכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 29, 2022 1:15 pm 
Freshman

sheky כתב:
אבימאל כתב:

אגב, גם השלילה של ביבי מלהיות ראש הממשלה היא מזעזע בעייני רק שהיא פחות פרקטית כי אם לליכוד יהיה רוב הם פשוט יבטלו את החוק.

מה מזעזע בתנאי סף לתפקיד הכי חשוב במדינה - תנאים שיש למשל לשרים (קלון כו׳)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 96 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 28 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: