סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 10, 2024 6:21 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 5:59 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
זו לא פעם ראשונה שלפיד כושל בצד המשפטי של ניהול הפוליטיקה, וחייב להגיד שזה די מאכזב
אני גם לא מבין את הטענות שלו. בגלל שהפילו את חוק המטרו / ויזה לארה"ב אז זה נותן לגיטימציה לא להביא החלטות משמעותיות למדינה להצבעה בכנסת?

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 6:31 pm 
Junior

התותח המפוברק כתב:
זו לא פעם ראשונה שלפיד כושל בצד המשפטי של ניהול הפוליטיקה, וחייב להגיד שזה די מאכזב
אני גם לא מבין את הטענות שלו. בגלל שהפילו את חוק המטרו / ויזה לארה"ב אז זה נותן לגיטימציה לא להביא החלטות משמעותיות למדינה להצבעה בכנסת?

יותר נכון כושל בהבנה של מהי דמוקרטיה מהותית.
בשולי הדברים (אך לא בשולי המהות) יצוין שהיום העתירה המבישה של יש עתיד להכריז על ערוץ 14 כערוץ תעמולה (ובכך להביא למעשה לסגירתו) נדחתה על ידי ועדת הבחירות, וגם הוטלו הוצאות בסך של 20,000 ש"ח. הבנאדם עשוי מהחומרים שמהם עשויים דיקטטורים איכותיים בהיסטוריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 6:53 pm 
Hall of Famer

נכון, כי ערוץ 14 הוא לא ערוץ תעמולה שהוקם אך ורק לשרת את הרודן נתניהו :lol:

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 8:25 pm 
Hall of Famer

Dovi כתב:
זו באמת ממשלת מעבר?

להבנתי ממשלת מעבר זה מהבחירות (כלומר 1/11) ולא ממתי שהם הוכרזו.
אני טועה?

היועמ"שית סברה שזו מספיק ממשלת מעבר כדי לא להתקדם בתהליך מינוי מפקד גל"ץ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 8:55 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

התותח המפוברק כתב:

לפי דעתי, גם אם ההסכם הוא הכי טוב שיכולנו לקבל עדיין האופוזיציה תעשה הכל כדי להפיל אותו ולו בשביל שלא לתת הישג ללפיד וכדי שאם ייחתם בסופו של דבר ע"י ממשלת נתניהו אם תוקם (אפילו הסכם פחות טוב - כי הרי נתניהו כל כך חזק במו"מ, ע"ע עסקת שליט, מקרה נעמה יששכר ועוד) הקרדיט ילך לביבי.
יש שיגידו שזה לא דמוקרטי, אבל אני חושב שאופוזיציה שכזו שלא פועלת לטובת האזרחים (מטרו, ויזה לארה"ב, ממדים ללימודים, נפגעות אונס וכו') אלא אך ורק לטובת אדם אחד - יותר טוב שלא להסתמך עליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 13, 2022 11:51 pm 
Hall of Famer

המממ... אופוזיציה באופן כללי תפקידה להתנגד.
ביבי מושך את ההסכם הזה כבר שנים, ואם זה היה תלוי בו בלבד היה מושך אותו עוד 20 שנה.
אם יש משהו שהוא הבין מזמן זה שמהלכים מדיניים מהותיים זה רע לפוליטיקה. עדיף סטגנציה של 50 שנה מאשר הסכמי אוסלו, בריחה מלבנון או התנתקות, שהציבור תופס אותם (לאו דווקא בצדק) כמשהו שהזיק יותר בטווח הארוך מאשר הוסיף, על אף שאנחנו לא באמת יודעים איך היה נראה עולם אלטרנטיבי בלעדיהם.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 12:46 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
picknroll כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
ממליץ לך לקרוא את הנוסח המקורי באנגלית, המסמכים המקוריים פורסמו. ואז תחזור לתהיות שהעליתי בעמוד הקודם ותגיד אם לך אין את אותן תהיות, ואם אתה מקבל את הניתוח שהבאת כמו שהוא.

אגב, למה אתה לא חושב שלבנון קיבלה את דרישותיה במלואן למרות קלפים חלשים מאד שהיו לה במו"מ (למעט האיומים של חיזבאללה)? זה לא נכון לדעתך?

יש פער בין קריאה לא מודרכת נקייה של הטקסט, לבין קריאה של אותו טקסט בידי מומחה. אני לא חושב שהתרגום יעזור בהבנה המדוייקת של כל ביטוי בטקסט המקורי, ואם אתה לא מומחה בהסכמים בין לאומיים עם משמעויות מדיניות, גאוגרפיות וכלכליות- אז אני מתייחס להערות ולתהיות שלך בכבוד אך גם בערבון מוגבל.

לגבי האינטרסים של לבנון, והאם התמלאו במלואן והקלפים שלהם:
זו ההערכה שלי לגבי מגרש המשא ומתן. רוב הסיכויים שזה לא נכון, כיוון שכמו בטריידים בנבא, רק מי שהיה בחדר יודע את האמת, ואין להאמין לווז'/שאמס.

מה דרישות המוצא של לבנון?
חיפוש גז מוסדר באזור המים הכלכליים שלה.
מה האינטרסים של לבנון?
צריכה עזרה כלכלית גדולה, יש לה בעיית יציבות ממשלתית.
מה הקלפים של לבנון?
הסתמכות על הכללים המקובלים הבינל לגבי קביעת גבולות מים כלכליים. לחץ אמריקאי וצרפתי לפתיחת הברז.

מה דרישות המוצא של ישראל?
ישראל קבעה את הגבול המקורי באופן חד צדדי באופן מקסימליסטי, וזו נקודת המוצא.
מה האינטרסים של ישראל?
קבלה הוגנת של תמלוגים במידה והמאגר עובר בשטח המים הכלכליים ישראל, הכרה של ממשלת לבנון בקו הגבול כסיום הסכסוך.
מה הקלפים של ישראל?
להיות האיש האחרון בבניין שלא חותם על הפינוי-בינוי.

שים לב שהניתוח הזה לא מכיל את חזבאללה- כי אני לא חושב שיש להם השפעה כלשהי. אני מודה שדעתם של כל ראשי זרועות הבטחון גם לא מעניינות אותי, מאותה סיבה.

נקודת הביניים במשא ומתן להבנתי:
תיקון גאוגרפי מהגבול שאנחנו שרטטנו באופן חד צדדי ב2000.
הכרה של ממשלות ישראל ולבנון בקו הגבול וסיום הסכסוך.
אי סגירה של הפרטים הכלכליים למעט שישראל תמלוגים מסויימים.
הם יהוו תנאי לתחילת עבודות הפיתוח במידה ובאמת יימצא משהו בעל ערך.

מקווה שזה עונה על השאלה שלך.

שני דברים:
1. למיטב הבנתי את ההסכם, אין הסכמה בין הצדדים על קטע הגבול החשוב ביותר לישראל מבחינה בטחונית - הקטע הקרוב לחוף. אבל אני עדיין צריך לראות את הקואורדינטות המדוייקות על מפה כדי לדעת במדויק מאיפה מתחילה ההסכמה דה פקטו.
2. מה שאמרת על הלחץ הצרפתי והאמריקאי הוא בדיוק הסיבה למה לדעתי ישראל לא תראה תמלוגים ממשיים אם בכלל תראה משהו.
אין שום סנקציה על החברה הצרפתית במקרה ותתחיל לקדוח לפני שהיא מגיעה להסכם עם ישראל.
אין גם שום מגבלה עליה להעביר את אחזקותיה לחברה אחרת, שלא בהכרח מגיעה ממדינה שתכיר בישראל, ואין שום מנגנון שאומר שהתמלוגים המסוכמים עם ישראל, ככל שיהיו, הם תנאי להעברה כזו.
והחשוב מכל, תקרא טוב את הסעיף המדובר. האחריות להצלחת ההסכם בין החברה הצרפתית לישראל מוטלת על ישראל; רק עליה יש משפט בהסכם שאומר שהיא "תנהל משא ומתן בתום לב". לא על החברה. זה משפט מעורפל שאפשר לפרש אותו איך שאתה רוצה; בעקרון החברה הצרפתית יכולה לפרש כל אי הסכמה לתנאיה כ"משא ומתן שלא בתום לב", ואז גם יבוא הלחץ הצרפתי (וכנראה גם האמריקאי) על ישראל להתפשר עוד, וכאמור אין מנגנון שמונע מהחברה הצרפתית פשוט להתחיל לקדוח וזהו, כי ישראל "לא באה למשא ומתן בתום לב" ולכן היא, ישראל, היא זו שהפרה את ההסכם.

כל אלה נקודות שההוא שניתח את ההסכם בטוויטר שהבאת התעלם מהן.
בקיצור אני בספק אם ישראל תקבל יותר מתמלוגים סמליים אם בכלל.

כמובן יכול להיות שאחרי קידוח הנסיון יתברר שבכלל אין שם גז וכולנו נצחק על זה, אבל יש לי תחושה שישראל עוסקת ברמייה עצמית במקרה הזה כשהיא מתעלמת מהנקודות האלה. וזה לא שרמייה עצמית זרה לישראל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 1:27 am 
Junior

התייחסות לדברים שלך:
אפשר לראות בכתבה בהארץ את הקואורדינטות על מפה. אני חושב שזה מבהיר במפורש שהקטע הקרוב לחוף מוסכם על הצדדים. אלו גם הפרשנויות שקראתי בינתיים.
הסיבה שיש הסכם מלכתחילה היא כי החברה הצרפתית לא תעשה כלום בלי הסכמה. הרי שום דבר לא מנע מלבנון עד עכשיו לעשות את מה שאתה חושש מפניו. ועובדה שישראל לא נמנעה מלפתח את כריש שנמצא בשלב הרבה יותר מתקדם.
לגבי העברת הבעלות לחברה זרה שלא תיתן לנו תמלוגים - זה טיעון שלא מובן לי. איזו חברת חיפושי גז איראנית קיימת שאוטוטו הולכת לחפור ממש מולנו? חצי מהתשתיות הקריטיות בישראל נחפרות על ידי חברות סיניות.
בכל מקרה לפי המפות נראה שישראל לא זכאית ליותר מתמלוגים סמליים - שלא לדבר על זה שאנחנו בשלב החיפוש - אם ימצא גז משמעותי המאגר יעבור לידיים של חברות האנרגיה הגדולות כמו שברון או bp וממילא נראה רק גרושים בקרן העושר.

ותראה על מה לא דיברנו: חזבאללה והאיומים שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 1:16 pm 
Hall of Famer

אז בוא נדבר עליהם באמת. ישראל אל נמנעה מלפתח את כריש, אבל זה ממילא לא משהו שחיזבאללה איים עליו. היא כן עיכבה, לפי כל הפרסומים, את השלב האחרון שמוביל להפקת הגז בפועל - שעל זה חיזבאללה כן איים. למה אתה חושב שישראל עיכבה את השלב האחרון הזה? למה אתה חושב שישראל כל כך טרחה להבהיר ועוד פעם להבהיר, ששלב הבדיקות האחרוות של הזרמת הגז ההפוכה (שגם הוא התעכב) הוא רק זה, ואנחנו ממש, אבל ממש, לא מפיקים גז עדיין?

לגבי חברה אירנית או אחרת, יש חברות אירניות שקודחות בסביבות ימיות. מן הסתם לא בסדר גודל של טוטאל אבל ישנן. לא תהייה לטוטאל שום מניעה להעביר להן את אחזקותיה ונכסיה שם אם תראה לנכון, ולמעשה המקרה היותר ריאלי זה שדווקא אם לא יימצא שם גז, או מעט מדי גז, תהייה משתלמת לכולם העסקה. בוא, האירנים לא באמת יגיעו לשם, אם וכאשר, כדי למצוא גז.

ורק ניטפוק לסיום, לא יודע מה זה "יעבור לחברות האנרגיה הגדולות כמו שברון או BP". טוטאל היא חברה בסדר גודל של שתי אלה ובמובנים מסויימים גם יותר גדולה מהן. היא גם חברה סופר מקושרת למסדרונות הממשל בצרפת, למעשה נדמה לי שלממשלת צרפת יש חלק בבעלות עליה. זו אגב עוד סיבה למה אני חושב שאם היא תרצה היא תקדח על אפה וחמתה של ישראל, בלי שום הסדר ושום כלום, ותגיד שישראל "לא באה בידיים נקיות למו"מ איתה" ולכן היא פטורה מהצורך לחכות להסכם עם ישראל.

ההערה האחרונה שלך לגבי המפות רק ממחישה שישראל למעשה ויתרה על חלקה בשדה הזה, לגמרי או כמעט לגמרי. אז לבוא עכשיו ולהגיד ש"ממילא החלק שלנו פצפון" זה לעג לרש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 2:13 pm 
Junior

ממילא החלק שלנו קטן זה גם בגרסה המקסימליסטית המקורית. התמלוגים שנקבל לפי חוקי ששינסקי 2 הם גרושים.

זה לא ישראל שעיכבה את החלק האחרון - זה שברון. ישראל ניסתה ללחוץ בשנים האחרונות להפיק כמה שיותר את כריש אבל לשברון יש אינטרס לעכב את ההזרמה כדי להקטין את התחרות בין כריש ללוייתן. עכשיו כשמחירי הגז עולים זו הזדמנות לפתוח את הברז.

מה יש לאיראן לחפש שם שהם לא יכולים לקבל בדרום לבנון בהרבה פחות כסף? אם באמת טוטאל יכולה לעשות את מה שהיא רוצה למה היא לא התחילה לחפש עד עכשיו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 14, 2022 5:01 pm 
Hall of Famer

לא הבנתי. שברון לחצה על ישראל לא להפיק מכריש, אבל עכשיו כשמחירי הגז עולים סבבה לה תחרות?

טוטאל עכשיו יכולה לעשות בגדול מה שהיא רוצה כי עכשיו יש הסכם שמאפשר לה, לפי הניסוח שאני קורא, לעשות את זה ברשות ובסמכות. כפי שאמרתי, אמנם כתוב שם שקידוחי ההפקה בפועל יתחילו רק אחרי הסכם עם ישראל - אבל הסעיף הזה מסוייג במשפט שאומר ש"ישראל תנהל משא ומתן בתום לב". רק על ישראל כתוב את זה - לא על החברה.
מה זה "משא ומתן בתום לב"? לא ממש מוגדר, על כמעט כל אי הסכמה החברה יכולה להגיד שזה "משא ומתן שלא בתום לב". הם לא יחכו לנצח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2022 10:41 am 
Junior

קודם כל, אף אחד לא אמר בשומקום תחרות כי הבעלות על המאגרים משותפת ולמרות שרשמית אמורה להיות תחרות בינתיים עוד לא קרה שלקוח הצליח לנהל משא ומתן מקביל עם שניהם בנסיון להוריד מחיר. זו כמובן הסיבה לעיכובים השונים וגם לנסיונות לייצא.
יש תאום מלא בין החברות בקונסורציום הגז ושברון לא צריכה ללחוץ על ישראל כי לישראל אין השפעה על מועד הפקת הגז.

משא ומתן בתום לב הוא מונח משפטי ידוע ומוגדר ולא צריך להסביר או לפרש אותו. גם בדין הישראלי, גם בדין האמריקאי וגם בדין הבינלאומי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2022 1:23 pm 
Hall of Famer

מי זה קונסורציום הגז ומי חברים בו? למיטב ידיעתי יש קונסורציום כלשהו שבו חברות החברות הגדולות בעולם, אנרג'יאן היא לא אחת מהן.
ועדיין לא הבנתי למה פתאום עכשיו דווקא כן סבבה להם שישאבו מכריש, וקודם לא. אל תגיד לי המחירים, המחירים גבוהים כבר מעל חצי שנה, למעשה היום הם נמוכים יותר בשליש מהשיא שהם היו ביוני.

"משא ומתן בתום לב" מוגדר במונחים שלא באמת ניתנים למדידה. החברה תמיד תוכל להגיד שישראל נוקטת סחבת בכוונה או מנהלת מו"מ שלא בכוונה לסיים אותו (לשביעות רצונה כמובן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2022 4:56 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
"משא ומתן בתום לב" מוגדר במונחים שלא באמת ניתנים למדידה. החברה תמיד תוכל להגיד שישראל נוקטת סחבת בכוונה או מנהלת מו"מ שלא בכוונה לסיים אותו (לשביעות רצונה כמובן).

בעולם המשפטי לא צריך למדוד. כולם תמיד יוכלו לטעון מה שהם רוצים, בהסכם מוגדר שהאמריקאים יהיו הבוררים.
זה לא שעכשיו סבבה להם - עכשיו יש לחץ אמריקאי. וכאמור - אף ברז עוד לא נפתח ואף מטר קוב עוד לא הופק.
חברית הגז מתואמות. זה לא אופ"ק ששם הקרטל מוגדר, אבל יש תיאום, יש בעלות צולבת על חלק מהמאגרים, וכאמור אין שום תחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 16, 2022 5:19 pm 
Hall of Famer

אני לא ראיתי בשום מקום שהאמריקאים הם בוררים בין ישראל לחברה הצרפתית. הם בוררים בין ישראל ולבנון.

מי נמצא בבעלות צולבת בין כריש ולווייתן?
ושוב השאלה... למה דווקא עכשיו, וקודם לא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2022 1:47 am 
Junior

אין שום דבר מיוחד עכשיו. הכל תהליכים. יש מלחמה באוקראינה שמשפיעה על הגז.
תשובה הוא בעלות צולבת, גם כריש, גם תמר, גם לוויתן.
הוא מכר את חלקו אבל מקבל תמלוגים מתמר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 18, 2022 10:10 am 
Hall of Famer

לא הבנתי את התשובה. יש מלחמה באוקראינה כבר 8 חודשים. אירופה מחפשת גז לא רוסי כבר לפחות חצי שנה. למה דווקא עכשיו, ועד עכשיו לא?
ולגבי כריש - תשובה ונובל לא מכרו את כריש לאנרג'יאן כבר לפני 5 שנים? עד כמה שידוע לי אין להם יותר stake בכריש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 8:09 pm 
Junior

ציטוט:
קבוצת דלק פרסמה היום (א') דיווח עדכון על מאמציה להכניס כסף לקופה, זאת בדמות מה שמכנים שם "משא ומתן למכירת זכויותיה לתמלוג על אחזקות כריש ותנין בתמורה לסך של כ-300 מיליון שקל". מדובר בזכויות לקבלת תמלוגים מהפקת הגז המיועדת של מאגרי הגז "כריש" ו"תנין", זאת מכוח הסכם המכירה של המאגרים מ-2016. במסגרת המכירה הוסכם שדלק קידוחים, שנשלטת על ידי קבוצת דלק (54%) תזכה לכ-8% מהפקת הגז לאורך שנות הפעילות.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3823934

הוא מכר את השליטה אבל מקבל 8% תמלוגים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 20, 2022 9:34 pm 
Hall of Famer

כלומר יש לו stake קטן (אולי... הסכם תמלוגים אחרי מכירה לא אומר בהכרח חלק בבעלות), אבל גם אם נניח שיש לו 8% בעלות - אין לו באמת סיי מתי כריש-תנין יתחילו לשאוב כן או לא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 12:00 pm 
Junior

נכון. הוא גם שחקן קטן ביחס לענקיות האנרגיה. אבל זה סימבולי. בסוף מדינת ישראל מרוויחה גרושים מתמלוגים, וגם אין תחרות ללקוח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 21, 2022 7:14 pm 
Hall of Famer

הנקודה היא שזה סותר את טענתך שכריש לא מופעל בגלל שיקולי בעלות צולבת. לבעלים הצולבים, ככל שהוא בכלל כזה, יש במקרה הטוב אחוזים קטנים מכדי להשפיע על ההחלטה הזו. אף אחד לא מונע מאנרג'יאן להפעיל את כריש ככל שהמוכנות הטכנית תרשה, למעט מדינת ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוקטובר 26, 2022 1:37 pm 
Hall of Famer

מחר ייחתם ההסכם עם לבנון.
בצירוף מקרים מפתיע, מהמם, סנסציוני, לא צפוי, ולא קשור בכלל לחתימת ההסכם - משרד האנרגיה נתן לאנרג'יאן אישור להתחיל לשאוב מכריש. imagine my shock.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 02, 2022 1:09 am 
Senior

אמנם רק פרופסור אמריטוס בטכניון להנדסת מיפוי וגיאו-אינפורמציה, חוקר תחום תורת הגבולות ובעל שנים רבות של שירות ביחידת המיפוי של צה"ל, אבל בכל זאת אחד מקסים שושני כותב מאמר ב"הארץ" תחת הכותרת "לא ויתרנו במו"מ עם לבנון על דבר" וקובע כי ההסכם לא פוגע בתחום חיפושי הגז והנפט שישראל הגדירה כבר לפני שנים רבות.

אני יודע, הוא לא איזו דמות ברת סמכא ברמה של ראי וזכ"א, אבל בכל זאת.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 02, 2022 1:48 am 
Hall of Famer

אני אשמח לשמוע איך קו 1 (הקו הצפוני שישראל הגדירה) ופשרת הוף לא היו ולא נבראו, וקו 23 היה למעשה הקו הישראלי מאז ומעולם. אין לי מנוי ל"הארץ".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' נובמבר 02, 2022 2:00 am 
Senior

לא אעתיק לכאן את המאמר מסיבה חוקית ומוסרית, אבל לטענתו של המומחה ישראל הגדירה בעבר את הגבול הצפוני של זכות חיפושי הגז והנפט שלה, ובהסכם אין שום פגיעה בקו זה.

נראה לי, בלי צחוק, שאתה יכול לשלוח לו מייל והוא יענה על שאלות מפורטות יותר.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 103 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה