סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 11, 2024 8:45 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 240 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 12:35 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
sheky כתב:
זה כן אני כתב:
למה אני קורא להם אנרכיסטים (לא כולם כמובן)? כי השגרה שאיתה צריכים חיילים להתמודד מדי יום היא של פעילים שמדברים אליהם בצורה נבזית ומתגרים בהם, קוראים להם נאצים, יורקים עליהם, לא נשמעים להוראות, מתסיסים את השטח בכוונת תחילה, ולעתים גם לוקחים חלק באלימות נגד אותם חיילים.

מה שיובל אמר... חוץ מ"לא נשמעים להוראות" (של מי? מי הסמכות שם?) לא ממש תיארת אנרכיה. גם לגבי האלימות הפיזית נגד חיילים אני בספק כמה זה נפוץ.

זה די ברור שאם אתה רוצה להדביק למישהו את המונח אנרכיסטים אז כנראה שנוער הגבעות מועמד טבעי בהרבה, גם החרדים (בעיקר כמו שהיה בקורונה וכמו שקורה עם הגיוס) יהיו מועמדים יותר טובים לכינוי מאשר פעילי השמאל.

אני ממש לא מתכוון להיכנס לדיון הפילוסופי לגבי מהות המילה אנרכיזם.
תקרא לזה מבחינתי מפרי סדר, פרובוקטורים, מציתי אש וכו'.

ולא נשמעים להוראות של חיילים בשטח, מכוח צווים צבאיים וכו'.

ואין בכך כדי לגרוע שגם חלק מנערי הגבעות וחלק מהחרדים הם בעצמם כאלה. זה לא חייב לסתור אחד את השני, ובכל מקרה אני לא עושה תחרות מי יותר גרוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 12:53 pm 
Hall of Famer

אתה יכול לקרוא להם מפרי סדר, פרובוקטורים, מציתי אש ואפשר להצדיק את הביטויים הללו כלפי אותם פעילי שמאל, בטח לגבי חלקם.
אבל מעניין למה בחרת בביטוי אנרכיסטים בכל זאת?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 1:11 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
אתה יכול לקרוא להם מפרי סדר, פרובוקטורים, מציתי אש ואפשר להצדיק את הביטויים הללו כלפי אותם פעילי שמאל, בטח לגבי חלקם.

https://he.wiktionary.org/wiki/%D7%90%D ... 7%99%D7%94

ציטוט:
בהשאלה: מצב שבו כל אחד עושה ככל העולה על רוחו.

https://milog.co.il/%D7%90%D7%A0%D7%A8% ... 7%99%D7%94

ציטוט:
אי סדר ציבורי

אני חושב שזה מתאים למה שתיארתי.
אבל שוב, אני ממש לא מתכוון להיכנס לדיון פילוסופי אודות משמעות המילה אנרכיה. זה מעייף, מתיש ולא מוביל לכלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 1:14 pm 
Junior

זה כן אני כתב:
אני ממש לא מתכוון להיכנס לדיון הפילוסופי לגבי מהות המילה אנרכיזם.
תקרא לזה מבחינתי מפרי סדר, פרובוקטורים, מציתי אש וכו'.

ולא נשמעים להוראות של חיילים בשטח, מכוח צווים צבאיים וכו'.

ואין בכך כדי לגרוע שגם חלק מנערי הגבעות וחלק מהחרדים הם בעצמם כאלה. זה לא חייב לסתור אחד את השני, ובכל מקרה אני לא עושה תחרות מי יותר גרוע.

אני לא חושב שזה דיון פילוסופי בכלל, אני חושב שהקשר בינהם לבין אנרכיה הוא זניח לחלוטין אבל עדיין הרבה מאוד אנשים מהמחנה שלך משתמשים במונח הזה ומעניין אותי אם יש לך רקע או שסתם משתמשים בזה כי שמעתם אחרים משתמשים.

ואני חלוק איתך לגבי מי המצית אש בשטח, אם זה ה750 מתנחלים בלב עיר פלשתינים או השמאלנים שבאים לערוך סיורים ולצעוק על המתנחלים (ועל החיילים לפרקים).

לגבי הסיפא שלך זה כמובן נכון, רק שמעניין שאתם (גוש הימין) משתמשים במושג הזה כלפי אני שמאל (שהקשר בינהם לבין אנרכיה הוא אפסי) בעוד כלפי קבוצות אנרכסיטיות בהרבה מעולם לא שמעתי אתכם משתמשים בביטוי. אבל נראה לי שהנקודה הובהרה, זה מה המושג שהוחלט שמשתמשים בו אז אתם מהדהדים...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 1:22 pm 
Junior

אני לא כ"כ מצליח להבין את הרגישות למושג הזה, האמת. האם אני מושפע מהז'רגון הנהוג בקרב הסביבה שלי בכלל והמחנה הפוליטי שלי בפרט? בהחלט יכול להיות.

אבל בכל מקרה אם חשובה לך הסימטריה אז הנה אני אומר זאת - יש אנרכיסטים גם בקבוצות מסוימות של מתנחלים ואצל חרדים.
חרדים שתוקפים חיילים בשכונות חרדיות צריכים לסיים בבית חולים עם שתי רגליים שבורות. כנ"ל מתנחלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 1:26 pm 
Junior

לי ממש לא חשובה הסימטריה, פשוט סיקרן אותי למה בחרת להשתמש במושג אנרכיסטים לחבורה הזאת שמגיעה לחברון.
אני מרגיש שממש צריך להתאמץ ולשחק עם ההגדרה כדי לקבל את זה שהם "אנרכיסטים" ולכן אני מניח שהשתמשת במושג הזה כי ראית כל מני "מובילי דיעה" ימניים משתמשים במושג הזה.
אני מבין גם מבין השורות שזו אכן הסיבה שהשתמשת במושג הזה. סתם מוזר שאדם כמוך שיש לו דעה עצמאית (לא בציניות, מתכוון לזה באמת) משתמש במושג שלא ממש קשור לנושא רק כי זו הצורה שבה "המחנה שלך" החליט למתג אותם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 1:28 pm 
Junior

sheky כתב:
לי ממש לא חשובה הסימטריה, פשוט סיקרן אותי למה בחרת להשתמש במושג אנרכיסטים לחבורה הזאת שמגיעה לחברון.
אני מרגיש שממש צריך להתאמץ ולשחק עם ההגדרה כדי לקבל את זה שהם "אנרכיסטים" ולכן אני מניח שהשתמשת במושג הזה כי ראית כל מני "מובילי דיעה" ימניים משתמשים במושג הזה.
אני מבין גם מבין השורות שזו אכן הסיבה שהשתמשת במושג הזה. סתם מוזר שאדם כמוך שיש לו דעה עצמאית (לא בציניות, מתכוון לזה באמת) משתמש במושג שלא ממש קשור לנושא רק כי זו הצורה שבה "המחנה שלך" החליט למתג אותם.

שים לב ללינקים ששלחתי בתגובה לעמוס לב. האם הפרות סדר, הפרעה לחיילים במילוי תפקידם, התססת שטח וכו' לא יכולות לענות להגדרה "אנרכיה"?

וכולנו מושפעים מהגדרות שנאמרות בסביבה שלנו ו/או על ידי "מובילי דעה". ראה "ביביסטים" למשל.

כשאני חושב על זה, אני לא בטוח שאני יכול לקשר את המילה אנרכיסטים בתודעה שלי דווקא לשמאלנים. כלומר שלא זכור לי שהשימוש במונח הזה נעשה דווקא כדי לתאר שמאלנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 2:09 pm 
Junior

במציאות שלנו, בשבועיים האחרונים שני נערים נעצרו במעצר מנהלי ללא ראיות. מדובר באלחי כרמלי ואברהם יאיר ירד. השופט עמית שקד הורה שאי אפשר להשאיר במעצר ליותר מיומיים את ירד ללא ראיות. בתגובה הביאו צו מעצר מנהלי חתום ע"י גנץ. לאחר מכן כרמלי הובא לשופט דניאל מרדכי, נתן להם הארכה 24 שעות להביא ראיות. הוציאו צו מעצר מנהלי חתום ע'י גנץ. זה חרפה , גנץ משתמש בכלי הזה כשיטה מאז שנכנס לתפקיד. אבל אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם. גנץ מבזה את שלטון החוק, הרי הכלי הזה נועד לאירועים בטחוניים רגישים ביותר, לא לנערים שהכיפה גדולה ופאות וטלפתיה מקשרת אותם לתג מחיר. אגב אני לא באמת חושב שצריך להשתמש במעצר מנהלי לאנרכיסטים. זה היה גזרה שווה מנערי גבעות. פשוט להעביר חוק פשוט על הפרעה לחייל במילוי תפקידו שאין לדעת איפה היינו עד עכשיו עם החוק הזה, לעצור אותם מיידית. וזו שתקפה חייל צריכה להיות עצורה ברגע זה. וכן ברור שהחוק תקף לחרדים ומתנחלים, שאלה הזויה.

אז איך נקרא באמת לאנרכיסטים האלה? אולי נמתג במונחים עדינים, כמו שמתמשים במחנה השמאל, וגם כאן מעל עשרה יוזרים?

יודונאצים ? ניאונאצים? האויב? נלך על השגור בפי הרוב: יודונאצים. רואים חייל יהודי ותוקפים אותו עשרה יחד בכל כלי אפשרי שאינו פיזי (ולעיתים אף פיזית). יודונאצים גזענים. ואלו שאינם יהודים, סתם נאצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 2:18 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
כמובן שמעצר מנהלי על תקיפת חייל זה דבר הרבה יותר סביר ממעצר מנהלי של ילד עם פאות וכיפה גדולה ללא ראיות כלל,כמו שבני גנץ מבצע מידי שבועיים.

עכשיו מה מצחיק כאן? ששני האנשים שאתה מדבר עליהם חשודים בתקיפת מג"ד בצה"ל, אבל כנראה שמג"דים הם לא חיילים.

ושוב-שני יהודים שעצורים כמה שבועות בלי ראיות-מאות פלסטינים שעצורים, חלקם יותר משנה, בלי ראיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 4:06 pm 
Junior

FLASH כתב:
אז איך נקרא באמת לאנרכיסטים האלה? אולי נמתג במונחים עדינים, כמו שמתמשים במחנה השמאל, וגם כאן מעל עשרה יוזרים?

עדיין לא הסברת במה הם אנרכיסטים... אתה יכול גם להתחיל בלהגדיר אנרכיסט אם בא לך ואז להסביר למה הם אנרכיסטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 5:58 pm 
Hall of Famer

זה כן אני כתב:
עמוס לב כתב:

https://he.wiktionary.org/wiki/%D7%90%D ... 7%99%D7%94

ציטוט:
בהשאלה: מצב שבו כל אחד עושה ככל העולה על רוחו.

https://milog.co.il/%D7%90%D7%A0%D7%A8% ... 7%99%D7%94

ציטוט:
אי סדר ציבורי

אני חושב שזה מתאים למה שתיארתי.
אבל שוב, אני ממש לא מתכוון להיכנס לדיון פילוסופי אודות משמעות המילה אנרכיה. זה מעייף, מתיש ולא מוביל לכלום.

אבל עם הגדרות כאלו אתה יכול להגדיר כל מפר חוק כאנרכיסט. נסעת 110 קמ"ש, אתה אנרכיסט, כי אתה עושה מה שאתה רוצה. שתית בירה עם 3-4 חברים בלילה בחצר של בית, הילדים שלך שיחקו ברעש בין 2 ל-4, אתה והילדים אנרכיסטים.
כשמדברים על אנרכיסט, אתה יכול לגשת להגדרה הבאה
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7 ... 7%96%D7%9D
כשמדברים על אנרכיסטים, מדברים על אנשים עם תפיסת עולם פוליטית שלמה, לא על מפגינים שלא מצייתים לחוקים מסויימים.
לא חושב שהמפגינים השמאלניים בחברון עונים להגדרה הזאת, גם אם הם מקללים את חיילי צה"ל ודוחפים להם מצלמות לפנים, או אפילו מנסים לברוח ממעצר.

נראה שפשוט הלכת אחרי הזרם מהונדס התודעה, שמילת הבאזזז הנוכחית היא אנרכיסטים. לא נורא קורה.
אני רק לא מבין למה צריך לתייג אותם כאנרכיסטים, מה המניע הנסתר מאחורי ההגדרה. האם "שמאלנים בוגדים" כבר לא עושה את העבודה כמו שצריך?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 6:09 pm 
Junior

רוני
2 מעצרים מנהליים טריים שהם רק דוגמא לשיטה שהנחיל גנץ בשנה וחצי האחרונות.

דבר שני, אתה מצחיק. תבין את גודל האבסורד שאתה מתאר:

זוג נערים "חשודים" בתקיפת מג"ד, אך למרבה הצער שופט קבע שאין לחשד שום בסיס ושום בדל ראיה וצריך לשחרר אותם. בום , מעצר מנהלי . אנרכיסטית *מצולמת בוידאו* דוחפת חייל, ומסתלקת. אף אחד לא עוצר אותה. שום מעצר מנהלי למרות שיש אמאמה של ראיה. זה בדיוק מה שטענתי. אם א שווה מעצר מנהלי, ב שווה מעצר מנהלי בקל וחומר בן בנו של קל וחומר (ואם ל-ב היה פאות, הוא היה נחקר בעינויים בשב"כ מי שלח אותו)

נערך לאחרונה על ידי FLASH בתאריך א' דצמבר 04, 2022 6:30 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 6:12 pm 
Junior

sheky כתב:
FLASH כתב:

עדיין לא הסברת במה הם אנרכיסטים... אתה יכול גם להתחיל בלהגדיר אנרכיסט אם בא לך ואז להסביר למה הם אנרכיסטים.

חוזר בי, הם יודונאצים.
וברצינות, אני חותם על כל מילה של זכ"א, וההגדרות שהביא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 7:00 pm 
Hall of Famer

אתה מודע לכך שלפי ההגדרות שהוא הביא והפירוש שלו להן, בערך 80% מתושבי המדינה הם אנרכיסטים? אני בהחלט מגדיר את עצמי אנרכיסט לפי השימוש מאד גמיש שזכ"א הפגין בהגדרות הללו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 8:08 pm 
Junior

FLASH כתב:
חוזר בי, הם יודונאצים.
וברצינות, אני חותם על כל מילה של זכ"א, וההגדרות שהביא

פלאש אתה אשכרה ימין אנרכיסטי, הא?

עברת לגמרי על החוק עם שימוש במילה לא חוקית... אנרכיסט קלאסי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 8:34 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
זה היה גזרה שווה מנערי גבעות. פשוט להעביר חוק פשוט על הפרעה לחייל במילוי תפקידו שאין לדעת איפה היינו עד עכשיו עם החוק הזה, לעצור אותם מיידית. וזו שתקפה חייל צריכה להיות עצורה ברגע זה. וכן ברור שהחוק תקף לחרדים ומתנחלים, שאלה הזויה..

אתה באמת חושב שכעת - עקב החוק שיעבור (הרי לשם כך בן-גביר נבחר - לעשות סדר!), למשל בכל כניסה של מצ"ח (או מי שזה לא יהיה) בחיפוש אחר "עריק" חרדי כזה או אחר - כאשר עשרות חרדים מתפרעים כלפי החיילים המסכנים שבסך הכל ממלאים את תפקידם - חלקם הארי ייעצר?
יש לזה היתכנות פוליטית לדעתך?! זו כוונת השר המחוקק?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 9:11 pm 
Junior

לא הבנתי אותך. כרגע ודאי שלא יקרה, במדינת החלם ישראל אין איסור חוקי להפריע לחייל לירוק עליו לקלל אותו להפריע לו לבצע תפקידו. יש פה משפטן שאמר שהזוי שאין סעיף שאוסר זאת. צריך לחוקק חוק כזה, שכל תקיפה/איום/הפרעה לחייל במילוי תפקידו צריכה לגרור אוטומטית מעצר והעברה להמשך טיפול במשטרה. ודאי החוק יהיה תקף לחרדים ומתנחלים. וכן, אני מאמין שכמו שבתקיפת שוטר, חלק הארי של התוקפים נעצר, חרדים או חילונים, כך גם יקרה בתקיפת חייל.

שקי, האמת שאנחנו הימין לא אשפי תודעה ושכתוב המציאות כמו השמאל שמאכיל פה חצי מדינה בשקרים על "ימין משיחיסטי הזוי חשוך גזעני שונא נשים שמורכב מאנסים עם חברים דמיוניים שבדרך לקחת אותנו למשטר הנאצי או לפחות לאיראן". אהא, כן. אין על אשפי התודעה מהשמאל. את השפעת אשפי התודעה אנחנו רואים כרגע, כשחצי מדינה כוססת ציפורניים בפחד שמחר יבנו את בית המקדש ומחרתיים סוקלים מחללי שבת. והנה קוראים לגוש סמוטריץ' -חרדים "האויב" עד כדי שהשמאל מתפלל שביבי, השטן של שלשום, יהיה מחר ראש ממשלת אחדות ויעיף את האייתולות מהכנסת.

האמת שהשמאל אלוף, הדתיים יודונאצים, חשוכים, שונאי נשים, עוד שלל כינויים. גם את הכינוי "אנרכיסטים" השמאל המציא, כשארגון שמאל קיצוני קרא לעצמו "אנרכיסטים נגד גדרות" ומיתגו את עצמם ככאלה. מאז אותה קבוצה לפני 20 שנה , הם ודומיהם עוברים מטקטיקה לטקטיקה העיקר לעשות בלאגן להפריע לצבא ולעזור לפלסטינים והאנטישמים , ובשנים האחרונות התרומה שלהם לאנושות היא לעבור ממקום תוסס למקום תוסס אחר, להבעיר את השטח, לתקוף חיילים, להפריע להם, לארגן בלאגן בין פלסטינים "רועים" לצבא. אפילו הם קוראים לעצמם אנרכיסטים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 9:41 pm 
Hall of Famer

לדעתי אתה לא מאמין לעצמך
הרי גם אם כל המשפטנים שבעולם ירכינו ראש - ויתנו ל"ממשלת ימין על מלא" לחוקק כרצונה (לשם ההרתעה והמשילות!) - הרי לא יחוקק שום דבר שיפגע למשל ב"זכות ההתפרעות" של מקורבי העריקים החרדים, או ההפגנות כנגד חנויות הפלאפונים הלא כשרים, או כל נושא אחר שעולה על סדר היום
מי בדיוק יתמוך בהחמרת הענישה כלפי "מתנגדים" לשוטרים/חיילים באקלים הפוליטי הנוכחי?
אני לחלוטין בעד, כולל כל הסוגים והמינים של העימותים
קדימה

באתר השמאלני הנודע לשמצה המתקרא "כיכר השבת", יש במקרה תיוג של "הפגנות" - אתה מוזמן לראות את התדירות
https://www.kikar.co.il/tags/%D7%94%D7% ... 7%95%D7%AA
זו כמובן לא אנרכיה בה צריך לטפל...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 9:42 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
רוני
2 מעצרים מנהליים טריים שהם רק דוגמא לשיטה שהנחיל גנץ בשנה וחצי האחרונות.

דבר שני, אתה מצחיק. תבין את גודל האבסורד שאתה מתאר:

זוג נערים "חשודים" בתקיפת מג"ד, אך למרבה הצער שופט קבע שאין לחשד שום בסיס ושום בדל ראיה וצריך לשחרר אותם. בום , מעצר מנהלי . אנרכיסטית *מצולמת בוידאו* דוחפת חייל, ומסתלקת. אף אחד לא עוצר אותה. שום מעצר מנהלי למרות שיש אמאמה של ראיה. זה בדיוק מה שטענתי. אם א שווה מעצר מנהלי, ב שווה מעצר מנהלי בקל וחומר בן בנו של קל וחומר (ואם ל-ב היה פאות, הוא היה נחקר בעינויים בשב"כ מי שלח אותו)

כל מה שאתה כותב לגבי הנערים האלו נכון גם לגבי מאות עצורים מנהליים פלסטינים, אם היו ראיות להרשיע אותם-הם לא היו עצורים מנהליים אלא אסירים רגילים.

מה שכן, אני מסכים איתך לגמרי שמעצר מנהלי הוא פרקטיקה מזעזעת שצריך להשתמש בה רק במקרי קיצון ולזמנים קצרים, אבל בניגוד אלייך, אני לא מזדעזע רק כשמשתמשים בה כלפי יהודים, גם כלפי פלסטינים זו פרקטיקה נוראית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 11:02 pm 
Junior

איני מזדעק כמשתמשים במעצר מנהלי כלפי מאות עצורים פלסטינים, כי גם אחרי המעצרים, עדיין הפלסטינים מבצעים 800 פיגועי טרור בחודש, וקרוב לעשרת אלפים פיגועי טרור בשנה. בוא נגיד ככה, בעשור האחרון עשרות אלפי פיגועי טרור פלסטינים מול כמה עשרות בודדות של פיגועי טרור של יהודים, לא בטוח ש20. זו לא תופעה, זה שוליים שבשוליים שצריך לטפל בהם בחומרה אבל זו לא סכנה בטחונית קיומית לפלסטינים ואין כאן התקוממות טרוריסטית אלא סתם גזענים הזויים עבריינים שצריך לטפל בהם בחומרה ולשלוח למאסר ממושך ומרקיב, אבל רוצחים לאומיים כמעט ואין ביניהם, אולי 20.

ואני לא מחשיב יידו אבנים פלסטיני שמתרחש בשטחים באופן יומיומי על רכבי יהודים כי אז נגיע למאות אלפי פיגועים בעשור האחרון. אני גם לא מחשיב הפרעה למסיק זיתים או גרפיטי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 04, 2022 11:27 pm 
Junior

shmueliki כתב:
לדעתי אתה לא מאמין לעצמך
הרי גם אם כל המשפטנים שבעולם ירכינו ראש - ויתנו ל"ממשלת ימין על מלא" לחוקק כרצונה (לשם ההרתעה והמשילות!) - הרי לא יחוקק שום דבר שיפגע למשל ב"זכות ההתפרעות" של מקורבי העריקים החרדים, או ההפגנות כנגד חנויות הפלאפונים הלא כשרים, או כל נושא אחר שעולה על סדר היום
מי בדיוק יתמוך בהחמרת הענישה כלפי "מתנגדים" לשוטרים/חיילים באקלים הפוליטי הנוכחי?
אני לחלוטין בעד, כולל כל הסוגים והמינים של העימותים
קדימה

באתר השמאלני הנודע לשמצה המתקרא "כיכר השבת", יש במקרה תיוג של "הפגנות" - אתה מוזמן לראות את התדירות
https://www.kikar.co.il/tags/%D7%94%D7% ... 7%95%D7%AA
זו כמובן לא אנרכיה בה צריך לטפל...

לא הבנת
שוב, הנושא פשוט. חרדים שמפריעים לשוטרים, או תוקפים ומקללים שוטרים, נעצרים. פשוט שאם יחוקקו שאסור להפריע לחייל במילוי תפקידו, יעצרו גם את אלו שמפריעים לחיילים. ואם אתה לא מאמין, ראה עובדות פשוטות, כל שנה נעצרים חרדים על תקיפת שוטרים בהפגנות. אף אחד לא מהחכ"ים לא מתנגד כי גם לחרדים ברור שלתקוף שוטר זו אלימות אסורה, וכך גם צריכה להיות אסורה תקיפת חייל, אפילו כשרק מקללים נצמדים ויורקים עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2022 12:21 am 
Hall of Famer

ומה בדיוק קורה לאותם חרדים שנעצרים? (שברור שמספרם אפסי ביחס למפגינים, מתפרעים, עושים ונדליזם לחנויות פלאפונים וכו' וכו')
בפועל ההפגנות נמשכות ללא הרף, כל פעם בנושא אחר
הרי זו המטרה האמיתית של ענישה - שיתמעטו מקרים דומים

חברי הכנסת החרדים לא בדיוק באמת נגד כל ההפגנות, לעיתים במוצהר ולעיתים באופן סמוי - תלוי בנושא
הרי בשנייה הם יכולים להוציא קול קורא בדיוק כפי שמוציאים בבחירות - "שמי שמצביע x, הרי שהוא מקיים את משנתו של y, ויקבל על כך שכר z"
האם זה מתקיים כמניעה לאירועים אלימים?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2022 12:26 am 
Junior

אנחנו במדינה דמוקרטית , כן? מותר להפגין לכל קבוצה כמה שהיא רוצה יום ולילה. אין בזה שום בעיה חוקית, להפך, להפגין זו זכות במדינה דמוקרטית

אסור לתקוף שוטרים או להפריע להם במילוי תפקיד בכל אופן שהוא, ואכן חרדים נעצרים, ומן הראוי שיעצרו גם ברגע שנדבקים ומקללים חייל במילוי תפקידו. זה ככ פשוט . אתה באמת מאמין לעצמך שמעצר של חרדי שקילל ותקף ונדבק לחייל לנשק לגוף והפריע לבצע תפקידו, יגרור התרעמות של חכ"ים חרדים?? אתה באמת חושב שהם בעד תקיפת כוחות ביטחון? מה הם יגידו? שוטר אסור לתקוף אבל חייל מותר? איפה אתה חי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2022 1:03 am 
Hall of Famer

FLASH כתב:
אנחנו במדינה דמוקרטית , כן? מותר להפגין לכל קבוצה כמה שהיא רוצה יום ולילה. אין בזה שום בעיה חוקית, להפך, להפגין זו זכות במדינה דמוקרטית

איני בקיא, אבל לדעתי אי אפשר להפגין כמה שרוצים איך שרוצים.
יש הגדרות, והחל מ"סדר גודל" מסוים (של אנשים? של רמת הפרעה ציבורית? של רעש?) צריך אישור משטרה.

FLASH כתב:
אתה באמת מאמין לעצמך שמעצר של חרדי שקילל ותקף ונדבק לחייל לנשק לגוף והפריע לבצע תפקידו, יגרור התרעמות של חכ"ים חרדים?? אתה באמת חושב שהם בעד תקיפת כוחות ביטחון? מה הם יגידו? שוטר אסור לתקוף אבל חייל מותר? איפה אתה חי?

המבחן הוא מאוד פשוט, ולא ב"גינוי" לתקשורת "הכללית" ומסרים פחות חדים פנימה ל"קהילה".
אפשר הרי ברגע אחד להגיד שחייל צה"ל (קל וחומר חרדי!) משרת למען "קדושת העם הארץ", וכל המכה אותו רק כי התהלך באיזור מסוים במדים / הגיע ללכוד עריקים וכו' - דינו כדין "הכנס עובר עבירה חמורה".
הרי למשל נאמר על בנט (על ידי סמוטריץ כמדומני? לך תזכור...) שלא צריכים להכניסו לבית כנסת - אז אני רוצה למשל שיגידו בפה מלא שמכה חייל "על לא עוול בכפו" - מעמדו זהה.
בסוף לכל ציבור יש איזשהו מנהיג/רב עם השפעה מסוימת (גם אם לא אבסולוטית, ברור) - אז קדימה, שירימו קול צעקה.

אגב, למה צריך ללכת רחוק לגבי דעתם ההיפותטית של פוליטיקאים באירועים דומים...
איתמר בן-גביר לא בדיוק יוצא מגדרו כנגד "נערים" שנחשדו שתקפו חיילים (או ערבים) באירועים כאלו ואחרים
איך אני יודע? הוא ייצג אותם! (שזו זכותו האזרחית/מקצועית, אבל לא בדיוק מקנה לו נקודות, לטעמי לפחות...)

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 05, 2022 1:30 am 
מנהל פורום

זה כן אני כתב:
פרסמו את מכתב הליך הבירור המשמעתי.
ממליץ לכם לקרוא אותו.

ואני ממליץ לקרוא את מה שממציא הסיפור כתב.

בגדול, עוד הוכחה שאין דבר שמפחיד יותר את היהודי הממוצע מאשר ערבי שחי את חייו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 240 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: