סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 4:42 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: פסקת התגברות
הודעהפורסם: ה' נובמבר 10, 2022 10:47 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אתה מערבב. אנחנו לא מדברים פה על אחריות פלילית, אלא על אחריות לפעולות פוליטיות.
בנט, אורבך ושקד לקחו החלטה לנעוץ סכין בגבם של המצביעים והקימו את ממשלת האסון, ושילמו על כך מחיר פוליטי בכך שהם לא בכנסת הקרובה. זה אמנם לא להכניס למרתף עינויים חשוך, אבל זה סוג של עונש. לפוליטיקאים יש אחריות על המעשים שלהם, כי המצביעים שלהם יכולים לבוא איתם בחשבון בקלפי. עם שופטים אף אחד לא יכול לבוא בחשבון.

לגבי אחריות פלילית - מי שעבר עבירה פלילית יושב בכלא או מקבל עונש אחר וגם בד"כ מקבל עונש קלון שמונע ממנו לכהן כשר. אבל שוב, זה לא הדיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 10, 2022 11:13 am 
Hall of Famer

חלק מהדיון פה "אקדמי" ומבורך על "מערכת המשפט והפרדת רשויות לאן" עם השוואות בינ"ל, מבואות היסטוריים וכו'. אני קורא בשקיקה, ואין לי לצערי רבות מה לתרום בו.
אבל בסוף "בתוך עמי אני חיי". הרי קונקרטית כעת כל פסקת ההתגברות זה מתוך נרטיב של "אנחנו בממשלת ימין מלא-מלא רוצים לדאוג לאזרחי ישראל היקרים, אבל בכל פעם אותם שופטים שמאלנים/חילונים/מוטים/מושחתים/מנותקים רודפים אותנו ומונעים זאת". הרי את החרדים (שהם לכאורה חלק מהותי מהדוחפים כעת כלפי העברת פסקת התגברות זו או אחרת) לא באמת מעניינים טיעונים משפטיים מפולפלים (כפי שנידונו כאן בתר'ד), אלא הם רוצים חופש פעולה בפסיקות הדת-מדינה שלהם.
אז אני תוהה פשוט מיהם אותם האנשים שכה מפקפקים במניעים, ביושרה ובהשקפת העולם של השופטים - חלקם הלא מבוטל הם כבר "שור מועד", ואני זהיר במילותיי.

בהמשך לדבריך, אני אגב לא חושב שיש בכלל מידה של "אחריות פלילית" ולא של "אחריות לפעולות פוליטיות" פה במדינה, וזאת בהחלט בעיה רצינית. הרי אמרו חכמים "אחריות אין פירושה אשמה".
בוודאי לא בהתאם למה שאנחנו שומעים ממקיבלות בעולם, שם לא אחת שר/מינוי ציבורי מתפטר מיד לאחר אירוע כושל כלשהו. אצלנו זה בכלל לא על סדר היום, וצריך ממש ממש להתאמץ כדי למצוא איזה תקדים ראוי ובולט לכך. סתם דוגמא שקפצה לי לראש, כמדומני לאחר "אסון הרכבל באיטליה" היה איזה בעל תפקיד שישר התפטר. עם כל הטרגדיה הגדולה זה באמת אירוע יחסית נקודתי לעומת משהו כמו מירון, השריפות בכרמל וכו'.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 10, 2022 11:49 am 
Hall of Famer

אם יחליט פוליטיקאי לשטח כפר,של יהודים או ערבים,בית המשפט לא יעצור אותו.
שמואליקי - במילים אחרות. אתה אומר "לדעתי אריה דרעי לא צריך להיות שר,רוב הציבור לא חושב כמוני,אז אמצא דרך להכריח אותו". וכן. רוב הציבור, שהצביע לצד של נתניהו ,הביא בחשבון את זה שדרעי יהיה שר בכיר. פשוט יש לו עדיפויות שונות ממך.
לדעתי,כל עוד אין מנגנון תקופתי שבוחר את השופטים (ומאפשר להם לשלם מחיר על הכרעות רעות) אסור לתת להם שום סמכות לפסול חוקים. או לכפות על הממשלה הכרעה מסוימת (כמו לפטור אנשים מתשלום חשמל)
הפרדת הרשויות היא בול מה שאמר נורטון. החופש של הרשות השופטת להגיע לחקר האמת.לא לקבוע מה היא האמת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 10, 2022 7:36 pm 
Hall of Famer

אתה בטוח שאם עושים משאל של כן/לא כעת האם הציבור רוצה שדרעי יהיה שר או יילך הביתה לאור עברו (מבלי שזה יגרור השפעות על הממשלה, אלא רק פרסנולית בקשר לאדם בודד) יהיה רוב שירצה שיכהן בתפקיד "שר משמעותי" (ולא אדם רנדומלי אחר מש"ס)?
אני לא בטוח

וגם אם כן זה מה שרוב הציבור רוצה - האם זה הקריטריון החשוב ביותר?
אם רוב הציבור ירצה בביטול משפט נתניהו באופן גורף (אנחנו לא שם אני מניח, אבל לא בטוח שכה רחוקים) - אז צריך ללכת על זה?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' נובמבר 10, 2022 7:38 pm 
Hall of Famer

אני לא חושב שזו השאלה הנכונה
השאלה הנכונה שצריך לשאול את הציבור היא ״אם אתם צריכים לבחור בין מעמד שר לדרעי, או בין לחסוך פקק אחד בן 8 דקות בתאריך ספציפי עוד חודש מהיום, מה אתם מעדיפים״.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 11, 2022 10:05 am 
Sophomore

איך לעזאזל זו השאלה הנכונה?

ולגבי פסילת חוקים שהתחילה עם חוק יסוד כבוד האדם וחרותו, זה כן אני משפטן ויודע טוב מאוד שזה לא נכון.
עוד בשנות ה50 בית המשפט פסל החלטות מנהליות בפס"ד קול העם ושם התחילה קניית הסמכות של ביהמ"ש.

זכ"א הטענה שלך על חוסר סמכות בית המשפט בהתערבות בנושאים שונים עולה בשנה א בפקולטה למשפטים ואתה יודע טוב מאוד שהיא לא מחזיקה מים. אנשים בלי השכלה משפטית עלו כאן על הבעייתיות של הטענה הזאת אז אני לא מבין איך אדם עם השכלה משפטית ועוד עוסק בתחום יכול באמת ובתמים להחזיק בטענה כזאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 11, 2022 11:14 am 
Hall of Famer

אולי פספסתי.
מישהו בת'רד נתן טענה עניינית נגד בעית הסמכות ללא אחריות של בית המשפט?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 11, 2022 12:10 pm 
Junior

קובי כתב:
איך לעזאזל זו השאלה הנכונה?

ולגבי פסילת חוקים שהתחילה עם חוק יסוד כבוד האדם וחרותו, זה כן אני משפטן ויודע טוב מאוד שזה לא נכון.
עוד בשנות ה50 בית המשפט פסל החלטות מנהליות בפס"ד קול העם ושם התחילה קניית הסמכות של ביהמ"ש.

זכ"א הטענה שלך על חוסר סמכות בית המשפט בהתערבות בנושאים שונים עולה בשנה א בפקולטה למשפטים ואתה יודע טוב מאוד שהיא לא מחזיקה מים. אנשים בלי השכלה משפטית עלו כאן על הבעייתיות של הטענה הזאת אז אני לא מבין איך אדם עם השכלה משפטית ועוד עוסק בתחום יכול באמת ובתמים להחזיק בטענה כזאת.

נו אז בוא תלמד אותנו קצת, מר שנה א' במשפטים.
על מה מדבר בדיוק פסק דין קול העם, ואיך הוא בדיוק מתיישב עם המהפכה החוקתית?

לא להבין את המטריה זה דבר לגיטימי. לא להבין את המטריה ולהטיח באחרים את חוסר הבנתך בביטחון מופרז זה כבר יותר מעצבן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 11, 2022 8:52 pm 
Freshman

אם כבר אתה כאן, אתה יכול לבאר את האסון שנפל על ישראל בשנה האחרונה?
אפשר ממשלת הנכבה אם אתה מעדיף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 13, 2022 12:41 am 
Senior

"אין דבר כזה שבג"צ קובע, יש 32 ח"כים דתיים, אולי זו הזדמנות לתקן את חוק מיהו יהודי". יצחק יוסף, רב ראשי, הערב.

יום יבוא, והוא ממש לא רחוק, וכמה חמורים חילונים שהואילו בטובם לשאת את משיחי השקר הדתיים אולי יזכרו שהיו שניסו להזהיר אותם שגם תורם יגיע.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה