סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 15, 2024 9:36 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 110 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' דצמבר 18, 2022 9:59 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
rony כתב:
מעולם לא היה שחקן שכל כך הגיע לו לזכות ולא זכה כמו אמבפה בגמר הזה.

כי הוא כבש 3 פנדלים (אחד בדו-קרב) ש2 מתוכם, עוד שעתיים של השוער בחדר כושר והוא עוצר? (נגע בכדור בשניהם וגם בגול הרגיל)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 18, 2022 10:21 pm 
Hall of Famer

שלושער בגמר מונדיאל? 3/3 בפנדלים מול שוער פנדלים אדיר כמו מרטינס, עם כל הלחץ? אני לא זוכר הצגת גמר יותר גדולה משחקן שהקבוצה שלו הפסידה בסוף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 18, 2022 10:23 pm 
Junior

rony כתב:
שלושער בגמר מונדיאל? 3/3 בפנדלים מול שוער פנדלים אדיר כמו מרטינס, עם כל הלחץ? אני לא זוכר הצגת גמר יותר גדולה משחקן שהקבוצה שלו הפסידה בסוף.

הופעה מספרית מרשימה שלו שלא אמורה להשכיח 80 דקות שבהן היה חושך מוחלט.
אבל כמובן שזה סובייקטיבי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 12:19 am 
Junior

80 דקות שבהן הוא היה חושך + 40 דקות שבהן הוא היה בלתי עציר וייצר את כל ההתקפה של צרפת + אותם שלושה שערים, שכן 2 מתוכם היו בפנדל.
הופעה אדירה שלו בסה"כ ומשחק ממש ממש מהנה, לאחר השעמומון הגדול שהיו 80 הדקות הראשונות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 2:42 am 
Hall of Famer

אני חושב שכל מי שחוגג בפסטיבל סביב מסי כעת, שוכח שאמפבה בדיוק חוגג כעת 24, ומה הרזומה שלו כבר...
לא שקביעת GOAT היא מדע מדויק או משהו, אבל בואו נגיד שלא הייתי מהמר נגדו בדיון הזה בעוד עשור

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 7:13 am 
Sophomore

כארגנטינאי, אני אגיד את זה ככה:

כל מי שחוגג ב"פסטיבל" סביב מסי (גם כאן אתה מנסה לגמד את אחד ההישגים הגדולים בתולדות הספורט, כאילו השמחה לא מוצדקת), שראה לנגד עיניו את הנבחרת שלו עושה את הבלתי אפשרי אחרי מעל 30 שנה של אכזבות ומפח נפש, שרק בטורניר הנוכחי עבר רכבת הרים רגשית שמספיקה לחיים שלמים - כל אלה לא חושבים על אמבפה כרגע. אנחנו ממש מתרכזים בהישג עצמו, בזכיה, וכן - בסגידה מוצדקת והגיונית לשחקן הכי גדול בהיסטוריה של המשחק שסתם פיות בטורניר הזה לכל כך הרבה אנשים.

לגבי אמבפה, ללא ספק השחקן הטוב בעולם כיום, נתן טורניר מפלצתי וגמר בלתי נשכח, אבל הוא לא מעניין כרגע. נדבר עוד עשור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 8:58 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
shmueliki כתב:
אני חושב שכל מי שחוגג בפסטיבל סביב מסי כעת, שוכח שאמפבה בדיוק חוגג כעת 24, ומה הרזומה שלו כבר...
לא שקביעת GOAT היא מדע מדויק או משהו, אבל בואו נגיד שלא הייתי מהמר נגדו בדיון הזה בעוד עשור

בהתחשב בעובדה שאנשים ציינו כבר בגמר הקודם שאמבפה מגיע להישגים שרק פלה הגיע אליהם, אז לא נראה לי שמישהו שוכח משהו...

יהיה משעשע שכשאמבפה יעבור תודעתית את פלה, שיחזרו ויכוחי מי יותר גדול, מראדונה או פלה, כדי שאפשר יהיה לקבוע מי יותר, מסי או אמבפה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 10:27 am 
Junior

זה מה שקורה כשנותנים לסלניוזאים לדבר על כדורגל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 2:21 pm 
Hall of Famer

ברור שמי שממוצא ארגנטינאי/אוהד ארגנטינה מזה שנים/אוהד מסי - בעננים עכשיו, זה מן הסתם הכי טבעי בעולם, אבל לא הדיון

עקבתי יחסית מעט אחרי המונדיאל, אבל היו פה ב"תודעה/תקשורת/רשתות חברתיות" בישראל כל מיני תופעות קצת חריגות לטעמי.
למשל לא פעם שנכנסתי לערוץ הספורט - קפץ שידור חי מבואנוס-איירס... WTF
במקומות אחרים בעולם אין צפייה משותפת במשחקים? נבחרות אחרות לא מעניינות מספיק?

הרי ההישג של מדינה קטנה כמו קרואטיה, לסיים מקום שלישי אחרי גמר מונדיאל בטורניר הקודם - הוא פשוט עצום, ובעיני למשל "מרתק" הרבה יותר מזכייה ארגנטינאית או צרפתית - בראשות כוכבים מהרמה הגבוהה ביותר.
קל וחומר המסע הנהדר של מרוקו.

איכשהו כל הנרטיב בטורניר היה ש"האדם הממוצע" בעד מסי וארגנטינה, גם למען קיבועו כגדול בכל הזמנים (שזה דיון בהחלט מעניין, אבל לי בכלל אין את הידע והכלים להשוות אותו לאחרים מהעבר).
קשה למצוא לזה מקבילה ב-NBA למשל.
האם "המוסכמה הציבורית" בעד כריס פול שישיג אליפות לפני הפרישה?
בעד/נגד לברון במלחמתו אולי להשיג אליפות נוספת ולשבור עוד אי אלו שיאים?
בעד/נגד בוסטון כפרנצ'ייז מפואר מהעבר?
סתם כדוגמאות

לטעמי (כמישהו די אדיש, אבל חובב אנדרדוגים בגדול) זה היה קצת מוגזם הפעם

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 3:46 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני כן זוכר סנטימנט של אוהדי הכדורסל למען הת'ריפיט השני של מייקל ג'ורדן למשל.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 7:42 pm 
Sophomore

shmueliki כתב:
ברור שמי שממוצא ארגנטינאי/אוהד ארגנטינה מזה שנים/אוהד מסי - בעננים עכשיו, זה מן הסתם הכי טבעי בעולם, אבל לא הדיון

עקבתי יחסית מעט אחרי המונדיאל, אבל היו פה ב"תודעה/תקשורת/רשתות חברתיות" בישראל כל מיני תופעות קצת חריגות לטעמי.
למשל לא פעם שנכנסתי לערוץ הספורט - קפץ שידור חי מבואנוס-איירס... WTF
במקומות אחרים בעולם אין צפייה משותפת במשחקים? נבחרות אחרות לא מעניינות מספיק?

הרי ההישג של מדינה קטנה כמו קרואטיה, לסיים מקום שלישי אחרי גמר מונדיאל בטורניר הקודם - הוא פשוט עצום, ובעיני למשל "מרתק" הרבה יותר מזכייה ארגנטינאית או צרפתית - בראשות כוכבים מהרמה הגבוהה ביותר.
קל וחומר המסע הנהדר של מרוקו.

איכשהו כל הנרטיב בטורניר היה ש"האדם הממוצע" בעד מסי וארגנטינה, גם למען קיבועו כגדול בכל הזמנים (שזה דיון בהחלט מעניין, אבל לי בכלל אין את הידע והכלים להשוות אותו לאחרים מהעבר).
קשה למצוא לזה מקבילה ב-NBA למשל.
האם "המוסכמה הציבורית" בעד כריס פול שישיג אליפות לפני הפרישה?
בעד/נגד לברון במלחמתו אולי להשיג אליפות נוספת ולשבור עוד אי אלו שיאים?
בעד/נגד בוסטון כפרנצ'ייז מפואר מהעבר?
סתם כדוגמאות

לטעמי (כמישהו די אדיש, אבל חובב אנדרדוגים בגדול) זה היה קצת מוגזם הפעם

אני לא כל כך מבין את הטיעון כאן.
נתנו הרבה ריספקט למרוקו וכן גם לקרואטיה ומודריץ.

מה לעשות שהסיפור של מסי וארגנטינה יותר גדול?
בכל זאת מדובר בשחקן הפופולרי בעולם (יחד עם רונאלדו), שסחב על הגב במשך 15 שנה קוף ענקי שנקרא גביע העולם, שכשל טורניר אחרי טורניר וראה את הצל של מרדונה בכל החטאת פנדל מכריע בקריירה.
יש מליוני אוהדים בעולם שרצו לקבל כאן סוף ראוי וקיבלו את זה ביג טיים. ברור שהסיקור יראה בהתאם.

יש כאן רגע עצום, מרגש והיסטורי עבר מליונים, ביניהם גם אנשי תקשורת מן הסתם ואני לא מבין את את הנסיונות להקטין אותו בכוח.

לגבי הגדול בהיסטוריה, כל הטיעונים נגד מסי היו שהוא כושל ברגע האמת ולא הוביל את ארגנטינה לזכייה, לגמרי מוצדק, ברגע שגם זה התנפץ אני לא רואה קייס של אף אחד מולו. מצטער.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 9:12 pm 
Sophomore

אני לא מבין בכדורגל - אבל אמבפה מבחינת הישגי נבחרות - השיג יותר והוא צעיר ממסי ב-13 שנה. מצד שני, מבחינת הישגי קבוצות ותארים אישיים, אכן יש לו כברת דרך ארוכה לעבור. הם משחקים באותה קבוצה, ככה שגם זכייה בתארים קבוצתיים בעונה הזו ובעונה הבאה יהיה לו קשה לצמצם את הפער בדיון ההיסטורי. את רונאלדו מסי כנראה עבר.

מראדונה - ממה שאני קורא, היה לו פיק עצום אך קצר מאוד (שלא לדבר על החשד לשימוש בסמים). לי זה מוריד הרבה בדירוג ההיסטורי.

פלה - נחשב ה-goat אבל שיחק בעידן לגמרי שונה, זה כמו להשוות את רוברטסון או צ'מברלין לשחקנים מודרניים.

שחקן אחר שקצת מתעלמים ממנו הוא רונאלדו השמן. היה השחקן הטוב בעולם במשך שנים רבות ויש לו זכייה במונדיאל וגמר נוסף. שזה יותר ממה שיש לרונאלדו ולמסי ביחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 9:35 pm 
Hall of Famer

למסי ורונאלדו הברזילאי יש את אותו מאזן בפועל, זכיה אחת במונדיאל וסגנות אחת. טכנית רונאלדו גם היה חלק מהסגל של ברזיל שזכתה ב-1994, אבל הוא היה בן 17 ולא שותף בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 9:46 pm 
Hall of Famer

למארדונה לא הייתה קריירה ארוכה כמו מסי או רונאלדו, אבל מספיק ארוכה. אני זוכר שלמונדיאל 82 הוא נכנס עם התואר השחקן הכי טוב בעולם. הוא היה עדיין בחור צעיר, בן 22, אבל עם מעמד עצום, כשבקיץ לפני המונדיאל גם עבר מארגנטינה לברצלונה. המונדיאל, בו הוא הראה כמה הוא עוד לא בשל והשנתיים בברצלונה (שטורפדו על ידי הכסחן הכי מפורסם חוץ מויני ג'ונס, הקצב מבילבאו שהרים את דייגו באוויר ושלח אותו לתקופה לא קצרה לנוח) לא היו טובים, אבל עדיין גם בברצלונה הוא הראה את הגדולה שלו. המעבר לנאפולי ב-84 כמובן ששינה את הכול, כששם הוא הפך אליל ואז כמובן הגיע מונדיאל 86 שסגר את הסיפור. מראדונה המשיך להיות השחקן הכי טוב בעולם עד סוף שנת 90 שהסתיימה בעוד אליפות של נאפולי ומונדיאל שארגנטינה הגיע לגמר. בעונת 90-91 הוא נתפס על סמים ושם למעשה נגמרה הקריירה.
למראדונה היו משהו כמו 9 שנים שבהם הוא נחשב השחקן הכי טוב בעולם ומשהו כמו 5-6 שנים שבהם הוא היה בספירה אחרת מכולם.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 10:10 pm 
Hall of Famer

מונדיאל 90 ארגנטינה ג'עג'עה לגמר.
ברבע ובחצי זה היה בפנדלים, אם אני זוכר נכון, ובגמר היה נראה שהם מנסים למרוח את הזמן כדי להגיע על אפס אפס לפנדלים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 10:50 pm 
Sophomore

אין לאף אחד קייס מול מסי. מצטער.
אתם מתעלמים, אולי בכוונה ואולי בטעות, מכל מה שקורה בין מונדיאל למונדיאל, שם גם הוא וגם כריסטיאנו בספירה אחרת לחלוטין מכולם.
אין נתון סטטיסטי אחד שהשניים האלה לא מובילים בו ובהפרש לא נורמלי מהבאים בתור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:11 pm 
Hall of Famer

לי היה ברור שזכייה של מסי מחתימה את העיזיות שלו (מספרית והישגית אין לאף אחד קייס מולו) ובגלל שאני סאקר של היסטוריה, הייתי בעדו לגמרי
אבל ברור שיתכן ובמונדיאל 34 נדבר באותם מונחים על אמבאפה והאלאנד. ככה זה, ספורט מתפתח ועזים מתחלפים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:16 pm 
Junior

הנתונים הסטטיסטיים לא מנופחים קצת?
עד כמה שאני עוקב אחרי כדורגל, לא זכור לי שהשחקנים הגדולים בשנות ה90 וה-'00 למשל שיחקו בקבוצות כל-כך יקרות ועמוסות כוכבים כמו אלו שמסי ורונאלדו שיחקו בהם, ואני לא זוכר קבוצות שהבקיעו כל-כך הרבה שערים כמו ברצלונה וריאל של לפני עשור בערך.

התחושה שלי תמיד הייתה שהם מבקיעים פי 2 יותר ממלכי שערים בשנים עברו, לא בגלל שאלו באמת פערי הרמות, אלא גם כי הסיטואציה שהם נמצאים בה מדהימה ואם היו משווים תנאים הפערים האלו היו מצטמצמים קצת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:25 pm 
מנהל פורום

זה קצת דומה בטרנדים לכדורסל. גם שם מאוד קשה להשוות סטטיסטית בין מה שהיה בשנות ה90 הקשוחות עם הסקור הנמוך, לסקור הגבוה ומבול השלשות שאנחנו רואים בעשורים האחרונים. מאוד בעייתי לנרמל את זה.
המשחק השתנה מאוד. גם בכדורגל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:38 pm 
Hall of Famer

אמפבה בינתיים בקצבי הבקעה יותר גדולים ממסי - במונדיאלים בוודאי (בפרט בנוק-אאוט), וכמדומני גם בליגת האלופות.
זכייה והפסד בגמר (בפנדלים, במשחק ענק שלו, שיכל להסתיים בקלות הפוך) מונדיאל כבר יש לו, ואני מניח שיש לו להשתתף בעוד איזה 3-4 מונדיאלים בקנה בנבחרת חזקה...
חסרות זכיות בליגת האלופות, ובאליפויות בליגה יותר חזקה.
אם וכאשר בריאל מדריד - אני מאמין שהוא ישיג כמה וכמה.

למעשה גם האלנד מבקיע בקצב פסיכי (ובהתחשב בכמות משחקים וגיל - גם כן לדעתי מעבר למסי ורונאלדו), אבל הוא טרם השיג משהו קבוצתי משמעותי, ומטבע הדברים בנבחרת שלו זה יהיה קשה יותר גם בעתיד...

אגב
לגמרי "דיון צד"
מדוע למעשה כל הגדולים (בהווה, בעבר וכו') הם שחקני התקפה ומבקיעים גדולים?
יש פה איזה "כשל לוגי" בעיניי
שהרי לא נוכל לדמיין שמרבית הטופ 5-10 בהיסטוריה של הכדורסל הם נניח בתפקיד מסוים במגרש - רכז, סנטר וכו'

סתם לדוגמא, איפה מודריץ' נכנס ברשימת הגדולים בכל הזמנים?
קריירה ארוכה
אין ספור תארים - 5 זכיות בליגת האלופות, 3 אליפויות ספרד (ו-3 בקרואטיה...), מקומות 2-3 עם קרואטיה במונדיאלים, 162 הופעות במדי הנבחרת!
האם בגלל תפקודו על המגרש הוא לא יכול אפילו להגיע למדרגה של זלאטן, ניימאר, לבנדובסקי וכו'?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:39 pm 
Junior

itay2 כתב:
אני לא מבין בכדורגל - אבל אמבפה מבחינת הישגי נבחרות - השיג יותר והוא צעיר ממסי ב-13 שנה.

קצת קשה להתעלם מזה שאמפבה משחק בנבחרת שאלה שלא זומנו אצלה היו פותחים בהרכב של ארגנטינה, שלא לדבר על המחליפים.

ארגנטינה נבחרת נגרים, צרפת עם רשימת שחקני וורלד קלאס בכל עמדה במגרש.

נערך לאחרונה על ידי Dovi בתאריך ג' דצמבר 20, 2022 12:00 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:41 pm 
Hall of Famer

תשאל את בקנבאואר
אבל התחושה שלי היא שמי שבאמת באמת מוכשר, ישחק 99 אחוז מהזמן בהתקפה. והאמת שגם בכדורסל, לרודמן או בן וואלאס יש תקרה ברורה בדיוני עיזיות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 19, 2022 11:46 pm 
Hall of Famer

אבל ההבדל הוא שבכדורסל כולם משחקים הגנה והתקפה, ובוודאות כמעט מוחלטת - שחקן עם ממוצע 30 נקודות טוב יותר משחקן עם 5 נקודות
בכדורגל לכל שחקן יש תפקיד מובנה שונה
מבחינת ההיגיון יכול להיות שוער למשל שהוא הטוב בעולם (קרי, האימפקט שלו לטובת הקבוצה שלו גדול מאשר כל שחקן התקפה - עד כמה שזה מדיד...), וקל וחומר שחקן הגנה או קישור
בפרקטיקה זה פחות קורה "בתודעה" שלנו, וכבר התקבע לאורך שנים

זה הרי לא רק ברמה הבינ"ל
מי נחשבים השחקנים הגדולים בהיסטוריה הישראלית? שפיגלר, רביבו, ברקוביץ', בניון, זהבי וכו' - ולא חשוב הסדר
כולם שחקני התקפה בסופו של יום

רק אני רואה פה עיוות מסוים?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 20, 2022 8:26 am 
Sophomore

כל עוד אמבפה נשאר בפריז אני לא רואה אותו נכנס לדיון הזה, הוא יהיה חייב לעבור בשנה-שנתיים הקרובות לליגה גדולה יותר. זה יקרה לדעתי.
ובאמת כמו שכתבו כאן, ההישגים שלו בנבחרת משוגעים, אבל אי אפשר באמת להשוות את השחקנים שיש סביבו למי שמסי שיחק איתם לאורך השנים. אנחנו מדברים על נבחרת שהגיעה לגמר מונדיאל בלי בנזמה, קאנטה ופוגבה. נבחרת שגם בסגל חסר העלתה בכל עמדה על המגרש שחקן מהקבוצות הכי טובות בעולם.

מסי מוציא מים מהסלע בנבחרת שבה די מריה (הנהדר) ואלברז (המדהים אבל צעיר) הם הצוות המסייע וחוץ מהם כל מיני דה פול, מקאליסטר, אקוניה ועוד חבורה של שומרי ראש אבל ממש לא שחקנים מהטופ העולמי.

רק מזכיר שמסי בגיל 24 כבר היה עם 3 כדורי זהב, 2 צ'מפיונס כולל טרבל אחד, 4 אליפויות ספרד, נחשב לשחקן הטוב בעולם ולשחקן הטוב ביותר באחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' דצמבר 20, 2022 8:46 am 
Sophomore

ההישגים של מסי:
10 אליפויות ספרד
אליפות צרפת אחת
7 גביעי ספרד
4 צ'מפיונס ליג
8 סופר קאפ ספרדי
3 סופר קאפ אירופאי