סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 12, 2024 9:02 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: טוויטר
הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2022 11:30 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
יש לך מידע על הכנסות פר יוזר של טוויטר (בין השאר לעומת פייסבוק)?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2022 11:40 pm 
Senior

5 מיליארד דולר מחזור על 206 מליון משתמשים ב2021, יותר מ24 דולר פר יוזר.

ההשואה לפייסבוק לא רלוונטית, לפייסבוק מלכתחילה היו הרבה יותר יוזרים והיא הציעה הרבה יותר אפשרויות משתמש, ואחר כך גם רכשה שתיים מהאפליקציות הפופולריות ביותר בעולם. טוויטר נמדדת מול עצמה, אפליקציית מסרים שהגדילה את הפופולריות וההכנסות שלה לשיא בזמן שנמכרה.

אין שום בסיס עובדתי למה שכתבת על מאסק ש"הציל אותם", ל"מוניטיזציה חלשה" ולביצועי ניהול חלשים. כרגיל דחפת קלישאות ריקות לנושא שאתה לא מבין בו כלום.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2022 11:44 pm 
Hall of Famer

ועדיין, חברה הפסדית שבקושי חידשה משהו בשוק שנע יחסית במהירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' נובמבר 19, 2022 11:44 pm 
Senior

די נו, זו חייבת להיות בדיחה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 12:34 am 
Freshman

מצד שני גם לטעון שעסקה של 44 מיליארד דולר של אדם שבכל זאת עשה דבר או שניים בעולם העסקי (כולל תחומים רלוונטיים, הוא לא מגיע מעולם הנפט) היא קפריזה נטו בלי תוכנית עסקית זה קצת יומרני.
רשתות חברתיות זה תחום שסופר קשה להיכנס אליו, והשחקן הראשי באחת מנקודות השפל שלו. נשמע כמו זמן טוב לנסות, למרות המצב המאקרו כלכלי שדי מחרב דוחות של כל חברת פרסום (מי יותר ומי פחות). יכול להיות שכל הסיפור יתפוצץ למאסק בפנים, אבל הייתי נותן לבחור קצת קרדיט שיש פה משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 1:00 am 
Senior

רואה שחורות כתב:
מצד שני גם לטעון שעסקה של 44 מיליארד דולר של אדם שבכל זאת עשה דבר או שניים בעולם העסקי (כולל תחומים רלוונטיים, הוא לא מגיע מעולם הנפט) היא קפריזה נטו בלי תוכנית עסקית זה קצת יומרני.
רשתות חברתיות זה תחום שסופר קשה להיכנס אליו, והשחקן הראשי באחת מנקודות השפל שלו. נשמע כמו זמן טוב לנסות, למרות המצב המאקרו כלכלי שדי מחרב דוחות של כל חברת פרסום (מי יותר ומי פחות). יכול להיות שכל הסיפור יתפוצץ למאסק בפנים, אבל הייתי נותן לבחור קצת קרדיט שיש פה משהו.

שום דבר יומרני, הנחה מבוססת מציאות. הוא ניסה לבטל את העסקה, ומשכפו עליו את הרכישה עשה כמה פעולות שבינן לבין ניהול סביר אין שום דבר, להיפך. הוא נראה כמי שהחליט לשרוף את המועדון. בכל מקרה הוא לא הציג שום חזון, שום תכנית, לא מינה אף מנהל בעל ידע רלוונטי לתחום (ולא, למאסק עצמו אין ידע רלוונטי בתחום). יש יותר מאינדיקציה אחת או שתיים שמאסק הוא גאון הנדסי ויזם כריזמטי, אבל גם אדם לא יציב נפשית עם קבלת החלטות נמהרת. הוא כמובן יכול להרשות לעצמו את זה, אבל עדיין חסר משמעות לנסות לנתח עסקית אירוע שלא נראה עסקי כרגע.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 1:14 am 
Hall of Famer

אני לא חושב שמאסק קיבל כאן החלטה שהיא 100% רציונאלית. זו רכישה שמקבילה לקניית קבוצת הכדורגל האהובה עליך (מאסק הוא יוזר סופר פעיל בטוויטר) אבל אני גם חושב שצריך לתת לו קרדיט מסוים. מדובר ביזם סופר מצליח אחרי הכל, שכמעט כולם גיחכו עליו בשלב כזה או אחר ומי שנוהג לא פעם לקחת הימורים גדולים מאוד.
אני לא חושב שהוא מנסה לשרוף את המועדון במכוון. אני חושב שהוא מנסה לנהל (כמו שהוא יודע, לטוב ולרע).

לגבי דעתי על טוויטר, אולי זו בדיחה אבל אני לא חשבתי שמצבה של טוויטר מזהיר לפני הרכישה (ואני מכיר ומחבב את הפלטפורמה) ואני מעריך נדב שלא רכשת מניות שלה, כך שרמת האמון שלך בהנהלה הקודמת בעיקר נובעת, סביר להניח, מחכמה של בדיעבד ורצון כרגיל לגחך על דעות של אחרים.

נשמע שמאסק, בצדק או לא, מזלזל מאוד בהנהלה הקודמת ולא בחל באמצעים להראות זאת.

מה שדי בטוח זה שמאסק עשה טעות קשה בתמחור של העסקה. טוויטר הייתה כנראה צוללת ביחד עם שאר המניות של חברות הפרסום. לפספס תמחור בכ-20 מיליארד דולר.. זה בטח כואב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 1:40 am 
Hall of Famer

אני לא מבין מה טוב בסוג של מונופול שההוצאות העיקריות שלו הן sga, ובכל זאת מפסיד מאות מיליונים. בעיניי זה מטורף וחרא ניהול לפחות ברמת האסטרגטית-פיננסית (אולי המרקטינג עובד מעולה)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 4:14 am 
Senior

בלוג: הצג בלוג (1)
טוב, הוא כרגע הפעיל מחדש את החשבון של טראמפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 8:12 am 
Hall of Famer

להלן הטריפ הכי מגניב שראיתי בטוויטר:
למי שרוצה אותו במלואו
https://mobile.twitter.com/heckalyptus/ ... 3692721152

להלן דגימה:

אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
ועכשיו נגיע לעצם העניין: כשאני רואה את אילון מאסק, בזמן שכולם רואים איש עסקים מצליח / סופר-נבל / נביא / וואטאבר, אני רואה טרופ אחד ברור מאוד: אילון מאסק מתנהג כמו נוסע בזמן.

אני לא אומר שהוא בהכרח נסע בזמן, אלא שהוא מתנהג ככה. ההחלטות שלו, התגובות שלו לדברים, כולם מצביעים על זה
אפוקליפטוס
@heckalyptus
·שרשור
ראה ציוצים חדשים
שיחה
אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
דיסקליימר: כל מה שאני כותב כאן הוא על דעתי בלבד, אין לי הוכחות לשום דבר, ובאופן כללי אני לא מוכן להגן על אף אחת מהטענות שלי. חושבים שאני טועה? יופי גם אני. אבל איכשהו זה לא מרפה ממני כבר כמה שנים, אז למה לא לשתף אתכם

אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
באופן כללי, אני בנאדם מאוד רציונלי, מאוד ציני, ולא חובב של מיסטיקה וקונספירציות. מהצד השני, אני מאוד אוהב מד"ב ופנטזיה, כי זה כיף ומעורר מחשבה. לכן אני צופה, קורא, מאזין ומשחק המון בז'אנרים האלה, ואחרי כמות מסוימת, מתחילים לשים לב לתהליכי עלילה שחוזרים על עצמם (זה נקרא "טרופ")
אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
אני אתן דוגמאות: דמות שנראית שיודעת הכל על מה שקורה, מקדימה את המשפטים שיוצאים לאחרים מהפה, ומתנהגת בדיכאון? הדמות בבירור תקועה בטיים-לופ. דמות מתנהגת לפתע בצורה שונה לחלוטין מהרגיל, ולא זוכרת דברים? החלפת/חטיפת גוף. הבנתם את הרעיון
אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
ועכשיו נגיע לעצם העניין: כשאני רואה את אילון מאסק, בזמן שכולם רואים איש עסקים מצליח / סופר-נבל / נביא / וואטאבר, אני רואה טרופ אחד ברור מאוד: אילון מאסק מתנהג כמו נוסע בזמן.

אני לא אומר שהוא בהכרח נסע בזמן, אלא שהוא מתנהג ככה. ההחלטות שלו, התגובות שלו לדברים, כולם מצביעים על זה
אפוקליפטוס
@heckalyptus
אילון מאסק מתנהג כמו מישהו שמאמין באמת ובתמים שהוא יודע מה עומד לקרות בעתיד. אולי הוא הגיע משם, אולי הוא קיבל/מקבל הודעות משם, אולי הוא יכול לראות/לדלג לשם, ואולי הוא סתם מאמין באחת מהאפשרויות האלה בלי שהיא קרתה באמת, והכל זה סתם פסיכוזה פרטית שלו, יחד עם ה-מ-ו-ן מזל.
7:58 אחה״צ · 6 בנוב׳ 2022
·Twitter Web App
242
אוהב
צייץ את התשובה שלך
אפוקליפטוס
@heckalyptus
·
6 בנוב׳
משיב ל-
@heckalyptus
למה אני חושב ככה? כי הוא מקבל החלטות שבזמן אמת נראות לא הגיוניות בעליל, על סף המטורפות, ואיכשהו הוא הגיע להיות לתקופה האדם העשיר בעולם. מה שהוא עשה עם טסלה היה לא שפוי, עד שהתברר שזה היה ההימור המוצלח ב50 שנה האחרונות. גם ספייס אקס
6 בנוב׳
האובססיה שלו למאדים, הקמת The Boring Company, רכישת טוויטר, אפילו השם של הבן הצעיר שלו. כולם נראים הזויים כמו ההחלטות שהובילו לטסלה ולספייס אקס. אז או שהבנאדם היה האיש הבר-מזל ביותר בהיסטוריה העכשווית (ואולי עכשיו זה נגמר?), או שהוא יודע משהו שאנחנו לא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 9:49 am 
מנהל פורום

אז בטוויטר ממשיכים הפיטורים והעזיבות והמצב שם בכי רע. הוא רצה לפטר חצי, אבל בינתיים יש זרם של מהנדסים ועובדים החוצה, ומצבת החברה היא כבר בשליש ממה שהייתה קודם. לחברה בסדר גודל כזה, עם אופרצייה מורכבת (ענן, דאטה סנטר, אפליקצייה לסמארטפונים, אתר וכו'), זה מתחיל להיות קשה לתחזק כזה דבר.

מי שלא מהתחום, חושב אולי שאם בנית מוצר טכנולוגי והוא אפילו עובד, עכשיו מה שעובד עובד ואפשר לגשת לשיפורים.
אז זהו שלא. יש השבתות, נפילות, הפסקות חשמל, בעיות תקשורת, שריפה של חומרה, באגים קריטיים, התקפות האקרים וכל מיני אתגרים משמעותיים, שעצם תחזוק המצב הקיים הוא אופרצייה שלמה, שבחברה כמו טוויטר כנראה מאות ואולי אלפי אנשים מעורבים באיתור ופתרון אותם תקלות.
וכשמסה כל כך גדולה של עובדים עוזבת, כל החברה בסכנה. ראיתי הערכות שיכול להיות שהמוצר פשוט יפסיק לעבוד השבוע. ימים יגידו.
לא נראה שמאסק בגישת "ייצוב הספינה", אלא בגישת זריקת הפיראטים מהסיפון. באמת לא ברור פה אם הוא פשוט התעצבן שהכריחו אותו לעשות את העסקה ועכשיו הוא שורף במכוון את העסק (יחד עם המוניטין שלו), או שיש פה איזו אג'נדה אחרת. הבנאדם ממש לא צפוי.

אם בטסלה וספייסX, הוא הדביק אנשים ועובדים בוורקוהוליות חיובית ו"רעל" על המוצר פלוס אג'נדרה סביבתית - בטוויטר המצב הפוך. הוא מדכא, שליט טיראני שעורף ראשים על ימין ועל שמאל ולא מראה אופק חיובי.

המצב בחברה נהיה גרוע עד כדי כך, שהשמועות אומרות שהעובדים הכמעט יחידים שנשארו לעבוד בה הם מהגרים בעלי ויזות עבודה בעיקר מסין והודו, שאם הם מפוטרים יש להם 60 יום למצוא מעסיק אחר, אחרת הם צריכים לחזור בחזרה למדינתם. יש עשרות אלפי עובדים כאלה שפוטרו, וצריכים תוך התראה של חודשיים להעתיק את כל מרכז החיים שלהם למדינה אחרת. זה לא מפתיע אותי אם הרבה יעדיפו את ה"היציבות" בטוויטר מאשר לטוס חזרה לבנגלור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 10:30 am 
Hall of Famer

חלק מהבעיה הוא, אני מניח, שמי שמבוקש עוזב את החברה
כך שסביר שאלו שנשארו לא מדהימים בעבודתם (או יעזבו בשלב אחר ברגע שיוכלו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 11:12 am 
מנהל פורום

מאסק עשה סקר - האם לשחרר את החסימה על החשבון של טארמפ או לא.
הסקר אמר לשחרר את החסימה, ואכן הפעולה בוצעה וטראמפ יכול לחזור לצייץ כאוות נפשו.
הוא עוד לא צייץ כלום בינתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 10:22 am 
מנהל פורום

אתמול עוד 1,200 (!!) מהנדסים ועובדים של החברה החליטו לעזוב אותה, בעקבות האולטימטום של מאסק.
מאסק החליט להטיס את כל עובדי החברה הנותרים למטה בסן פרנסיסקו בלי יוצא מן הכלל, תוך שהוא מבקש מכל המתכנתים להדפיס 10 עמודים של הקוד העדכני ביותר שהם כתבו, כדי להבין את הSW STACK של החברה.

די צפוי שמוצר הWEB או האנדרואיד או שניהם פשוט יקרסו בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 10:44 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואולי זה המקור לכמעט תחנונים שלו בשעות האחרונות לדונלד טראמפ שיחזור כבר.
טראמפ יביא לו טראפיק לטוב ולרע.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 2:35 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
אתמול עוד 1,200 (!!) מהנדסים ועובדים של החברה החליטו לעזוב אותה, בעקבות האולטימטום של מאסק.
מאסק החליט להטיס את כל עובדי החברה הנותרים למטה בסן פרנסיסקו בלי יוצא מן הכלל, תוך שהוא מבקש מכל המתכנתים להדפיס 10 עמודים של הקוד העדכני ביותר שהם כתבו, כדי להבין את הSW STACK של החברה.

די צפוי שמוצר הWEB או האנדרואיד או שניהם פשוט יקרסו בקרוב.

הקטע עם העובדים לא ברור.
בכל שנותיו כמנהל הוא לא מצא דרך טובה יותר להעריך עובדים ולפטר את מי שהוא לא מעוניין בו במקום להפוך את זה לשדה קטל חסר הבחנה? :(
הוא כמעט מבטיח לעצמו להישאר עם העובדים הפחות טובים..

וזה עוד בלי לחשוב על קריסה אפשרית של המוצר (שעלולה להוביל לנטישה המונית של יוזרים)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:19 pm 
Hall of Famer

ואם כבר, אז יהיה נחמד להבין את היקף העובדים הכללי של החברה (נניח בשיא)
כמה סך הכל, כמה "מתכנתים" וכו'

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:32 pm 
Hall of Famer

או שיתגלה, הפלא ופלא, שאפשר להמשיף לתחזק את המוצר עם 20 אחוז מכוח האדם.
מצמרר לחשוב מה יקרה כשענקיות ההייטק השכנות, יראו שהניסוי של מאסק הצליח.....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:37 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:

אני לא מספיק בקיא בעולמות האלו, אבל יש הבדל גדול בין לשמר מוצר קיים, לבין לפתח, לקדם ולשדרג אותו, ובטח ובטח לייצור של מוצרים חדשים. גם אם טוויטר תצליח לשרוד עם 20% מכוח האדם, אני עדיין בכלל לא בטוח שהיא תוכל להמשיך לעדכן ולשפר את השירות שלה, ותוך שנים בודדות הוא יהפך ללא עדכני ולא רלוונטי, אז גם אם איכשהו טוויטר תצליח להחזיק, אני בספק גדול לגבי חברות אחרות שרצות לחקות אותה. וכל זה עוד בלי לדבר על המחיר שעלולים לשלם מעט העובדים שישארו בתנאי העבודה ושעות שלהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:46 pm 
Hall of Famer

מבחינת החברה, אני לא חושב שיש בעיה משמעותית עם הפחתת מספר העובדים על ידי הערכה מסודרת ופיטורים, טוויטר גם ככה עשתה שינויים מינימליים במוצר שלה, כך שכרגע מאסק צריך בעיקר לדאוג ששום דבר לא יקרוס, אבל לא ברור לי מה זה נותן לו להתנהל בצורה הזו.. ואין ספק שזה לא שם אותו בשליטה על הדברים.. ולמעשה כרגע הכל יכול לקרות.

לגבי ענקיות ההיי טק השכנות, רובן פעילות יותר מטוויטר, מודדות, עושות ניסויים, מודדות שוב, משנות וכו'. זה מצריך יותר כח אדם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:48 pm 
Hall of Famer

אני מניח (גם כן ללא הבנה בתחום) ש"לתחזק" זה לא 0 או 1
כלומר אפשר להשאיר צוות מצומצם שאולי יצליח לתחזק ואולי לא - וההסתברות לכך (שלא בטוח אפילו שניתן להעריך אותה מראש) גדולה באיכות וגודל הצוות
אם המערכת תיפול לדקה בודדת בכל יום - זה נקרא עמידה ב"משימת התחזוק" או שלא?

בהקבלה
או לחילופין, האם קבוצת כדורסל יכולה לנצח משחק עם 6 שחקנים? כן
האם כמה משחקים? פה הסיכוי כבר יירד משמעותית
עונה שלמה? אין על מה לדבר

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 3:50 pm 
Hall of Famer

shmueliki כתב:
אני מניח (גם כן ללא הבנה בתחום) ש"לתחזק" זה לא 0 או 1
כלומר אפשר להשאיר צוות מצומצם שאולי יצליח לתחזק ואולי לא - וההסתברות לכך (שלא בטוח אפילו שניתן להעריך אותה מראש) גדולה באיכות וגודל הצוות
אם המערכת תיפול לדקה בודדת בכל יום - זה נקרא עמידה ב"משימת התחזוק" או שלא?

לא יודע לגבי דקה אבל ברשת חברתית באגים בוחנים את סבלנות המשתמשים ואלו בסופו של דבר הם אלו שמייצרים את הערך... היחידים שמייצרים את הערך..
הייתי שומר על התחזוק על 1. זה קריטי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 4:14 pm 
Freshman

כל הסיפור קצת אירוני כי בתחילת ימיה טוויטר היתה מאוד לא יציבה מבחינה טכנית. נפילות של הרבה יותר מדקה היו נפוצות למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 4:34 pm 
Hall of Famer

קרו כמה דברים מאז, המתחרות התחזקו ותקציבי הפרסום וגם היוזרים מאיימים לעבור. לא יודע לומר בוודאות אם ישרדו תקלות חוזרות משמעותיות או לא. טוויטר די סטיקית עבור חלק מהמשתמשים שלה אבל לא הייתי משחק עם זה.

אני אישית מאמין שטוויטר תשרוד את הסיפור הזה ובשלב מסוים מאסק ימנה מנכ"ל/ית ואז נראה אם יש שם גם תכנית לעתיד (התבססות על מנויים מאומתים נשמעת על פניו נכונה) או רק תכנית התייעלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 4:37 pm 
מנהל פורום

אבימאל כתב:

זה לא עובד ככה ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 60 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה