סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' מאי 12, 2024 2:31 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: גב תפוס
הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 12:21 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
מכיוון שרובכם כבר לא פרגיות צעירות, אני מניח שנתקלתם בבעיה. בהתכופפות רנדומלית לחלוטין הבוקר הגב שלי נתפס בחלק התחתון בצורה פסיכית, אני בקושי יכול לשבת/לעמוד וגם שכיבה היא לא תענוג. יש משהו שעזר לכם? שמן נחשים? לרקוד מסביב למדורה? ידעונית? אני אקח הכל אם תגידו שזה שיחרר לכם את הכאבים. לקחתי כדור חזק רצח לכאבים (טרגין) שלא ממש הזיז משהו, אולי הוא מיועד יותר לכאבים כמו סינוסים או שיניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: גב תפוס
הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 12:23 pm 
מנהל פורום

לאבא שלי יש גם תופעה כזאת מדי פעם, ברמה של בקושי לזוז.
הדבר היחיד שעוזר לו זה דיקור סיני ו/או כירופרקט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 12:29 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
בתור קשיש שגם מתאמן הרבה, קרה לי כמה וכמה פעמים (אבל לא לאחרונה. מיד אתייחס לזה).
לצערי עזרה מיידית אני לא יכול לתת לך. גם לי לא היו עוזרים שום כדורים. חימום המקום על ידי כרית חימום היה עוזר טיפה כל עוד המקום חם אבל לא מעבר לזה. זה עובר בהדרגה על פני כמה ימים.
אבל אם לא תעשה פעולות מונעות, זה יקרה לך שוב.
אז כשזה יעבור, כמה עצות להמשך:
1. פיזיותרפיה. אפשר גם דרך קופת חולים והתרגילים שהפיזיותרפיסטית שלי נתנה לי עזרו לי מאד. תעשה אותם גם בחדר כושר למשל אחרי תרגילי בטן, ממילא אתה כבר שוכב על הגב וכך מתבצעים רוב התרגילים.
2. לחזק את הרגליים. אני מתאמן מספר פעמים בשבוע, וכמו לא מעט מתאמנים הקדשתי מעט מדי תשומת לב לרגליים לעומת פלג הגוף העליון. זו טעות. מאז שנתתי יותר משקל לאימוני רגליים גם שאריות המקרים שנשארו נעלמו.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 12:39 pm 
Hall of Famer

בהנחה שמדובר בשריר תפוס ולא בבעיה של עמוד השדרה עצמו (פריצת דיסק, בלט)-תמצא את המסאז'יסט הכי אגרסיבי שאתה יכול לאתר ושיעבוד לך על הגב, זה כואב אימים, אבל אתה תרגיש שיפור גדול ממש מהר. או, כמו שהמסאז'יסט שלי אמר לי-אני יכול להיות עדין איתך למשך 3-4 טיפולים, או שאני יכול לפרק אותך ולסיים תוך טיפול אחד, תבחר מה אתה מעדיף.

מעבר לזה-להיות בתנועה כמה שיותר, לזוז ולשמור על המקום חם, ככל שתהיה יותר סטטי זה יהיה יותר גרוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 2:30 pm 
Senior

כירופרקט. דבר איתי אם אתה צריך המלצה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 2:41 pm 
Junior

חשבת על האפשרות שבמקום להתייעץ פה בפורום כדאי שפשוט תפנה לרופא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 2:45 pm 
Junior

אני עם פריצת דיסק שהגיע אפילו לניתוח ומה שלי עוזר (קלות) זה נורופן ותכשיר מריחה כזה של סופר פארם שנקרא Nכאב... נראה לי כמו בן גיי בתכלס שמחמם את המקום.

ומה שראי אמר... לחזק רגליים וליבה כדי למנוע את זה בעתיד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 3:11 pm 
Senior

לפנות לרופא זה תמיד מצוין, רק אומר שבמקרים של כאבי גב פתאומיים שלא כתוצאה מפגיעה ישירה כגון תאונה, סביר שהרופא לא יוכל לעזור יותר מדי. כשאני חטפתי פריצת דיסק צווארית לפני כחודשיים וחצי והתעניתי בכאבי תופת, הטלפון הראשון היה למכר שלי שהוא אורתופד בכיר. בקיצור, תפנה לכירופרקט.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 3:17 pm 
Junior

אני אפילו אחמיר ואוסיף - אורתופדים הם ממש useless בבעיות גב שלא מצריכות ניתוח... ייקח לך מלא זמן להשיג תור רק כדי שישלחו אותך לצילום ועד שתקבל תשובה מה קורה איתך הכאב כבר יחלוף וגם אם במקרה כלשהו הוא לא חלף אז כל מה שהרופא יעשה יהיה להפנות אותך לפיזיוטרפיסט (אף אורתופד שראיתי עד עכשיו לא "האמין" בכירופקטור)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 3:18 pm 
Junior

ואני אוסיף שאין "בזבוז" גדול יותר מאשר לחוות פגיעה שמותירה נכות (כלשהי) שלא על רקע אירוע תאונתי.

וכן, במרבית המקרים אורתופד יעדיף קודם טיפול שמרני (פיזיותרפיה, משככי כאבים וכו') על טיפול פולשני, אבל כן כדאי שהבחור ידע ממה הוא סובל (גם כדי לנקוט באמצעים שימנעו החמרה של המצב בעתיד).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 3:27 pm 
Senior

sheky כתב:
אני אפילו אחמיר ואוסיף - אורתופדים הם ממש useless בבעיות גב שלא מצריכות ניתוח... ייקח לך מלא זמן להשיג תור רק כדי שישלחו אותך לצילום ועד שתקבל תשובה מה קורה איתך הכאב כבר יחלוף וגם אם במקרה כלשהו הוא לא חלף אז כל מה שהרופא יעשה יהיה להפנות אותך לפיזיוטרפיסט (אף אורתופד שראיתי עד עכשיו לא "האמין" בכירופקטור)

פיזיותרפיסטים הם גם אחלה כמובן, כירופרקט בארץ זו בעיה כי זו הסמכה פרוצה ואין אחידות, ברוב העולם המתקדם זו פרקטיקה מוכרת עם לימודים מסודרים. בכל אופן זה שטיפל בי פעמיים והוציא אותי פעמיים ממצבי ביש, למד בדרום אפריקה 7 שנים וקיבל הסמכה חוצלארצית מוכרת, וכאמור הרגשתי על עצמי את יכולותיו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 3:34 pm 
Senior

אני בעד שכל אחד יעשה מה שעוזר לו, אבל כירופרקטיה היא לא מדע מבוסס בשום מדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 5:36 pm 
Hall of Famer

משתנה לי בכל מקרה שלנסות בן גיי , זה הדבר הכי מיידי שיש. לי זה עזר כמה פעמים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 6:54 pm 
Hall of Famer

מוסקול. זה שילוב של אקמול עם חומר שמרפה שרירים, בד"כ עובד מצויין במצבים כאלה. לא הייתי ממהר להגיע לאופיאטים כמו טרגין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 10:42 pm 
Junior

תודה על התגובות. אני מתאמן באופן די סדיר אבל בשבועיים האחרונים לא יכולתי ללכת מכל מיני סיבות וזה בטח לא עזר. בן גיי עוזר לי בערך כמו שמן נחשים, ניסיתי הרבה פעמים בעבר וזה בעיקר מסריח.
התקשרתי לכירופרקט היום, המזכירה אמרה שאליו מגיעים רק עם צילום ct. נדב - אני אשמח למספר טלפון של מישהו שאתה סומך עליו.
מחר יגיע מסאז׳יסט, אני אגיד לו שלא ירחם.
הכדור האופיאטי לא עזר לכאב מהסוג הזה. כן נתן סטלה קלה וקצת ריחפתי אבל לא אחזור על זה. ארקוקסיה קצת מקל על הכאב במחיר של טעם מתכתי בפה.
להתייעץ עם רופא זה די חסר ערך מהנסיון שלי, זה בבירור שריר תפוס (הרגשתי אותו נתפס בשידור חי) ותור לאורתופד זה רק עוד כמה ימים אם יש לי מזל (ועוד בעיר אחרת). כרגע אני לא יכול לצאת מהמיטה בלי לצעוק מכאבים אז זה לא רלוונטי.
מוסקול נשמע מעניין, אני אנסה להשיג

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' נובמבר 20, 2022 10:54 pm 
Senior

Yuval כתב:
אני בעד שכל אחד יעשה מה שעוזר לו, אבל כירופרקטיה היא לא מדע מבוסס בשום מדינה.

יש מחקרים שונים על יעילות הכירופרקטיקה, אבל זו עובדה שההסמכה למקצוע מוכרת על ידי ארגון הבריאות העולמי ויש כללי הסמכה בינלאומיים כולל תקני התמחות אצל רופאים קונבנציונליים. אני מאד סומך על המטפל שלי שהוציא אותי פעמיים מפציעות מחורבנות לאללה בזמן קצר יחסית (פריצת דיסק צווארית כאמור, ולפני כמה שנים קרע בשריר הירך האחורי), ועל ההכשרה רבת השנים שהוא עבר עם רופאים מוסמכים. אבל באמת שכל אחד יעשה מה שנראה לו, אני רק מציע מנסיוני.

אגב, מוסקול יחד עם אופטלגין נוזלי היו משככי הכאבים הכי יעילים שלקחתי, בנסיון מוצלח להמנע מאופיאטים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 6:32 am 
Junior

מוסקול, עוזר. לי אישית טייגר בלם עוזר יותר מבן גיי. אם יש דלקת בשריר, אז דרגה הבאה מעל טייגר בלם זה וולטרן אמולג'ל. https://www.clalit.co.il/he/medical/pha ... x?idd=5403
נסה גם תוסף אשלגן, ונטרן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' נובמבר 21, 2022 5:30 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ראי שעל הקיר כתב:
בתור קשיש שגם מתאמן הרבה, קרה לי כמה וכמה פעמים (אבל לא לאחרונה. מיד אתייחס לזה).
לצערי עזרה מיידית אני לא יכול לתת לך. גם לי לא היו עוזרים שום כדורים. חימום המקום על ידי כרית חימום היה עוזר טיפה כל עוד המקום חם אבל לא מעבר לזה. זה עובר בהדרגה על פני כמה ימים.
אבל אם לא תעשה פעולות מונעות, זה יקרה לך שוב.
אז כשזה יעבור, כמה עצות להמשך:
1. פיזיותרפיה. אפשר גם דרך קופת חולים והתרגילים שהפיזיותרפיסטית שלי נתנה לי עזרו לי מאד. תעשה אותם גם בחדר כושר למשל אחרי תרגילי בטן, ממילא אתה כבר שוכב על הגב וכך מתבצעים רוב התרגילים.
2. לחזק את הרגליים. אני מתאמן מספר פעמים בשבוע, וכמו לא מעט מתאמנים הקדשתי מעט מדי תשומת לב לרגליים לעומת פלג הגוף העליון. זו טעות. מאז שנתתי יותר משקל לאימוני רגליים גם שאריות המקרים שנשארו נעלמו.

אני סובל מכאבי גב מאז ומתמיד. גם אני לא הקדשתי הרבה תשומת לב לרגליים (הייתי בעיקר מתאמן על שאר הגוף ורוכב על אופניים) ולאחרונה עברתי מאימון אחד על כל הגוף לשני אימונים עוקבים לפי קבוצות שריר (כאשר אחד הימים כולל רגליים). הבעיה שבכל פעם שאני מנסה לעשות סקווטים הגב התחתון הורג אותי אחר כך. היית ממליץ להמשיך לנסות סקווטים במשקלים קלים עד שהגב יתחזק או לוותר ולנסות תרגיל אחר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 25, 2022 1:39 am 
Sophomore

סקוואט זה תרגיל מצוין אם אתה מבצע אותו בטכניקה נכונה ורוב הסיכויים שאתה לא.
הייתי ממליץ לך מניסיוני שלא לעשות את התרגיל עם משקל, אלא רק משקל גוף.
רק אחרי כמה חודשים של סקוואט משקל גוף בוריאציות שונות של התרגיל, הייתי חושב על להוסיף משקל אבל רק אחרי שתשלוט בטכניקה באופן מושלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' נובמבר 25, 2022 3:48 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

קובי כתב:
סקוואט זה תרגיל מצוין אם אתה מבצע אותו בטכניקה נכונה ורוב הסיכויים שאתה לא.
הייתי ממליץ לך מניסיוני שלא לעשות את התרגיל עם משקל, אלא רק משקל גוף.
רק אחרי כמה חודשים של סקוואט משקל גוף בוריאציות שונות של התרגיל, הייתי חושב על להוסיף משקל אבל רק אחרי שתשלוט בטכניקה באופן מושלם.

הראו לי איך ואני משתדל לעשות אותו נכון, אבל אולי זה שאני כן מוסיף משקל (נמוך אמנם) כנראה משפיע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 20 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], עופר האדום ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה