סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 12:28 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 215 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ינואר 22, 2024 10:35 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואחרי כל הבלגן, ישראל עד גיל 20 פתחה את אליפות העולם שלה בנצחון 8:6 על ניו זילנד. מחר מול המארחת בולגריה.
שני גולים למיכאל לוין, האח הצעיר של דוד הזכור לטוב.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ינואר 23, 2024 11:39 pm 
Hall of Famer

הנבחרת עד גיל 20 מנצח היום 7:3 את המארחת בולגריה תוך גילוי עליונות מוחלטת (66:23 במכות לשער).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 26, 2024 1:40 am 
Hall of Famer

ישראל עד גיל 20 מביסה את קירגיזסטן החלשה 16:1, ובמשחק אחר באליפות טורקיה שניצחה עד עכשיו פעמיים מפסידה למארחת בולגריה.
זה אומר שבעוד יומיים במשחק נגד טורקיה, מעבר למטען שהוא נושא בימים אלה, נצחון של ישראל - גם בהארכה או בשוטאאוט - יעלה את ישראל דרג עוד לפני המשחק האחרון מול מקסיקו.
הפסד בהארכה או בשוטאאוט ישאיר את ישראל תלויה בעצמה לקראת המשחק מול מקסיקו, אבל הפסד בזמן החוקי אומר שטורקיה תעלה למקום הראשון והיא זו שתהייה תלויה בעצמה. המשחק האחרון של טורקיה יהיה נגד ניו זילנד, שישראל ניצחה במשחק הפתיחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 27, 2024 4:28 pm 
Hall of Famer

ישראל עד גיל 20 מנצחת את טורקיה 4:1, ועולה לדרג 2B (החמישי) לשנה הבאה. המשחק מחר מול מקסיקו יהיה דד ראבר.
ישראל שיחקה ללא הכוכב שלה והמבקיע המצטיין של האליפות, מיכאל לוין, אח של, שהושעה מהמשחק אחרי עבירה קשה שביצע במשחק נגד קירגיזסטן. ישראל גם חזרה מפיגור 1:0 בשליש הראשון.
המשחק הטוען בפוטנציה היה בסך הכל הוגן, שום דבר מעבר למגע מקובל בהוקי. בסוף המשחק כמקובל בהוקי הבינלאומי נוגן ההמנון והונף הדגל של ישראל בתור הנבחרת המנצחת, הטורקים כיבדו את הטקס כמו שצריך, ולחיצות הידיים בסוף נראו לבביות כולל חיבוקים בין השחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 28, 2024 12:43 pm 
Hall of Famer

ואתמול ב-NHL אדמונטון אוילרס מנצחת 4:1 את נאשוויל פרדטורס, נצחון 16 שלה ברציפות והיא על סף היסטוריה. שיא ה-NHL עומד על 17 נצחונות רצופים, והוא שייך לפיטסבורג פנגווינס של 1992/93. זו הקבוצה הגדולה של מריו למיה ויארומיר יאגר, שהגנה על שתי אליפויות רצופות (ודווקא באותה עונה נכשלה).
הכוכבים הגדולים בכושר נפלא. אתמול קונור מקדייויד היה מעורב בכל השערים - גול ושלושה אסיסטים; לאון דריסייטל עם גול ושני אסיסטים.

לא יהיה קל לאוילרס להשוות את השיא. המשחק הבא שלהם יהיה ב-6 בפברואר, אחרי פגרת האול-סטאר, לא פחות ולא יותר - משחק חוץ אצל האלופה, וגאס גולדן נייטס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 2:09 am 
Hall of Famer

החדשות שאוהדי ההוקי בעולם חיכו להם.
במהלך סופ"ש האולסטאר ב-NHL הייתה היום הכרזה משותפת של הקומישנר גארי בטמן, ראש איגוד השחקנים, ונשיא ה-IIHF לוק טרדיף: שחקני ה-NHL ישתתפו באולימפיאדות 2026 ו-2030.
אם זה לא יתחרבן כמו ב-2022 (גם אז הייתה הסכמה ואז הקורונה חירבנה הכל) יהיה שוב טורניר עם שש דרים טימס לפחות (או חמש אם הרוסים לא יחזרו עד אז), כמו שהיה עד 2014.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 11:31 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
זה כזה משנה?
לפי מה שאני מבין, גביע העולם בהוקי הוא משמעותי כמו המונדיאל בכדורגל, לא?
בענפי הספורט הגדולים האחרים הפוקוס הולך רק לאליפות אחת. בכדורגל המונדיאל הוא הפוקוס ולא מעניין מה קורה באולימפיאדה. בכדורסל זה הפוך, כשהאולימפיאדה היא הדבר שמרתק את כולם ואליפות העולם הרבה פחות, אפילו שהאמריקאים מביאים נבחרות מהאן.בי.איי לאליפויות הללו עוד מ-94.
או שאולי זה בכלל כמו בייסבול שלא באמת מעניין מה קורה מחוץ ל - MLB?
אני מכיר את המיתולוגיה של הנס על הקרח, וברור שזה קרה באולימפיאדה. אבל יש לאירוע הזה 2 הבדלים גדולים לעומת אולימפיאדה סטנדרטית בהשתתפות נבחרות מה - NHL.
1. אני חושב שזאת בערך הפעם היחידה שהאמריקאים הרגישו כמו דוד מול גוליית בספורט
2. האולימפיאדה נערכה בארה"ב וכמובן שזה גרם לתשומת לב הרבה יותר גדולה, כשהניצחון הגדול היה על אדמת הבית.
אתה חושב שבהוקי יהיה פוקוס דומה על גם על אליפות העולם וגם על האולימפיאדה?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 12:26 pm 
Hall of Famer

זה משנה מ-א-ד.
כששחקני ה-NHL משתתפים ההוקי מקבל תשומת לב כמו טורניר הכדורסל בברצלונה 92 עם הדרים טים.
בהוקי יש לא דרים טים אחת אלא שש (בהנחה שהרוסים משתתפים).
אם תרצה להקביל, באולימפיאדת החורף המקבילים לאתלטיקה והשחייה הם סקי אלפיני והחלקה אמנותית. כששחקני ה-NHL משתתפים ההוקי מתבלט גם מול אלה.

לגבי אליפות העולם מול המונדיאל בכדורגל, אין מה להשוות. המונדיאל הוא מפעל הדגל של הכדורגל, מול טורניר אולימפי שמוגבל בכוונה ע"י פיפ"א עד גיל 23. אין מה להשוות גם בין הפופולריות הכלל עולמית של שני הענפים.
לגבי ההוקי, נבדיל פה בין שני מפעלים שונים - אליפות העולם וגביע העולם.
גביע העולם זה מפעל משותף ל-NHL, ל-IIHF ולארגון השחקנים של ה-NHL. הכוונה באמת הייתה לעשות טורניר פעם בכמה שנים, בקיץ כשה-NHL בפגרה כך ששחקני ה-NHL יוכלו להשתתף. הבעייה היא שבשביל שהטורניר יתקיים חייבים לדעת שנה מראש שיהיה CBA בתוקף בין ה-NHL והארגון. כך שבפועל הטורניר לא המריא, ומאז שנוסד ב-1996 הוא התקיים רק 3 פעמים וכרגע אין וודאות אם וכאשר יתקיים שוב.
אליפות העולם היא טורניר של ה-IIHF לבדו ומתקיימת כל שנה. היא מתקיימת באפריל או מאי, כלומר על תחילת פלייאוף ה-NHL, כך ששחקני ה-NHL משתתפים בה אד הוק אם הקבוצות שלהם לא עלו לפלייאוף. היא חשובה יותר לאירופים מאשר לצפון אמריקאים.
אין, אין שום דבר חשוב יותר מהאולימפיאדה. בטח לשחקנים, שכולם רוצים מאד לשחק בנבחרות שלהם באולימפיאדה, וארגון השחקנים משקף את זה. במקרה הזה דווקא הליגה החליטה ב-2018 לא להשתתף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 1:30 pm 
Hall of Famer

אני מקבל את מה שאתה אומר לגבי האולימפיאדה בהוקי.
אבל לגבי הכדורגל, לא משנה מה היו עושים באולימפיאדה, המונדיאל התקבע כמפעל היחידי שמשנה. בעבר לפי מה שאני זוכר, לא היו הגבלות כלשהן באולימפיאדה. התואר לא ממש שינה. אז פיב"א הטילו את ההגבלות כדי לתת איזשהי משמעות לאולימפיאדה.
יש ענפים שבהם האולימפיאדה לא באמת מעניינת, דוגמא נוספת היא כמובן הטניס, שאני לא חושב שמישהו באמת זוכר מי זכה באולימפיאדות.
בכדורסל, לא יודע מה הייתה הסיבה, עוד הרבה לפני הדרים טים, האולימפיאדה הייתה התחרות הבינלאומית המעניינת.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 7:08 pm 
Hall of Famer

בטח שאני זוכר טניס ורבים אחרים גם. עוד מהזכיות של רוסה ומאסו, ובטח השתיים של מארי והאחת של נדאל והאחרונה של זברב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 9:12 pm 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
בעבר לפי מה שאני זוכר, לא היו הגבלות כלשהן באולימפיאדה. התואר לא ממש שינה.

להיפך, המגבלות היו הרבה יותר גדולות. לפני המגבלה הנוכחית הטורניר האולימפי לא היה פתוח בכלל לכדורגלנים מקצוענים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 9:53 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
בטח שאני זוכר טניס ורבים אחרים גם. עוד מהזכיות של רוסה ומאסו, ובטח השתיים של מארי והאחת של נדאל והאחרונה של זברב

ואיך זה בהשוואה לטורניר גרנד סלאם?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 11:31 pm 
Hall of Famer

לא זוכר את כולם כבר, זכרתי בטח מגיל 13 ועד גיל 33 שלי נניח, אבל מאז עברו עשר שנים וזה יותר מדי כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 04, 2024 11:39 pm 
Hall of Famer

ורק דיברנו - ובמקביל להכרזה על החזרה לאולימפיאדה, ה-NHL הכריזה גם על חזרה למפעלי נבחרות מטעמה, מתוך כוונה לנסות שוב לחדש את גביע העולם בהוקי על בסיס קבוע מדי 4 שנים החל ב-2028, כך שכל שנתיים ה-NHL תשתתף בטורניר בינלאומי - אולימפיאדה וגביע העולם.
איך זה ילך? על בסיס נסיון העבר, כנראה לא משהו... כל פעם שיהיה סוף של CBA יהיו בעיות. אבל נראה.

בכל אופן כבר עכשיו הליגה הכריזה שבשנה הבאה לא יתקיים סופ"ש אולסטאר, ובמקומו יהיה טורניר in season של נבחרות - שחקני ה-NHL ייצגו את מדינותיהן בטורניר. נבחרות יוקמו עבור ארה"ב, קנדה, פינלנד ושבדיה. בנבחרות ישחקו שחקני NHL בלבד, לא יגיעו שחקנים מחוץ לליגה.
מן הסתם אפשר להבין למה לא מדברים על נבחרת רוסית בטורניר. אשר לאחרות - בעיקר צ'כיה - אין להן מספיק שחקנים בליגה. לצ'כים יש 23 שחקני NHL נכון להיום, מאד גבולי להרכבת סגל מלא לטורניר. הבאה בתור היא שווייץ שיש לה 10 שחקנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2024 1:30 am 
Hall of Famer

רחוק מהעין מתקיים עכשיו השלב השלישי והלפני אחרון של מוקדמות העלייה לאולימפיאדת מילאנו-קורטינה 2026. זה שלב שבו רואים נבחרות משולי הדרג העליון ומדרג 1A.
השלב הזה מתקיים בשלושה בתים, כשמנצחת כל בית תעלה לבית של השלב האחרון שבו משחקים על אחד משלושת הכרטיסים הנותרים לאולימפיאדה. הטורנירים על הכרטיס לאולימפיאדה ייערכו באוגוסט.
אני כותב על זה פה כי הערב הייתה הפתעה באחד הבתים, אותו מארחת פולין - נבחרת שרק לפני 10 חודשים השאירה מאחוריה נבחרות כמו איטליה (עם מאמן NHL מנוסה - מייק קינן) ודרום קוריאה, ועלתה לדרג העליון של אליפות העולם לראשונה מאז 2002. אבל היום נבחרת אוקראינה הפתיעה אותה אחרי שחזרה פעמיים מפיגור וניצחה את פולין אצלה בבית בשוטאאוט, ועכשיו יש לה 5 נקודות מ-2 משחקים מול 4 של פולין. זה אומר שאוקראינה תלויה בעצמה לפני המשחק האחרון שלה מול אסטוניה ביום ראשון, אותו היא אמורה לנצח די בקלות. פולין תשחק מול דרום קוריאה, אבל היא חייבת הפתעה עצומה במשחק השני.
בבית נוסף שאותו מארחת הונגריה, היא ויפן ישחקו במשחק האחרון על הכרטיס לשלב הבא אחרי ששתיהן ניצחו את ספרד וליטא.
הבית השלישי משוחק בקרדיף, וויילס. שם המשחק השני יתקיים רק מחר, כשבריטניה המארחת, שחזרה לדרג העליון בו היא תשחק השנה באליפות העולם, תשחק נגד סרביה. רומניה המפתיעה, שקפצה שני דרגים בתוך שנתיים והיא היום חברה בדרג 1A, ניצחה במשחק הראשון שלה את סרביה והיא תשחק במשחק השני נגד סין החלשה. סין אירחה את הטורניר האולימפי בבייג'ינג 2022 עם נבחרת מלאה מתאזרחים, הנבחרת הזו במידה רבה פורקה מאז. סביר להניח שבריטניה ורומניה ישחקו על הכרטיס לשלב הבא ביום ראשון, ובריטניה פייבוריטית ברורה.

מה קורה הלאה? כאמור מנצחות שלושת הבתים יעלו לשלב הבא והאחרון, באוגוסט, שם ישחקו נגד נבחרות בכירות מהן שעלו ישירות לשלב הזה על הכרטיס לאולימפיאדה. השיבוץ שלהן לאותם טורנירים ייעשה לפי דירוג ה-IIHF.
כרטיס אחד יחולק בטורניר שתארח סלובקיה, ואיתה בלארוס, קזחסטן, והעולה עם הדירוג הנמוך מבין השלוש.
כרטיס שני יחולק בטורניר שתארח לטביה, ואיתה צרפת, אוסטריה, והעולה עם הדירוג האמצעי מבין השלוש.
כרטיס שלישי יחולק בטורניר שתארח דנמרק, ואיתה נורבגיה, אוסטריה, והעולה עם הדירוג הבכיר מבין השלוש.
שלושת העולות לאולימפיאדה יצטרפו שם ל-9 הנבחרות שעלו ישירות לטורניר האולימפי - 8 הבכירות (קנדה, פינלנד, רוסיה - בהנחה שתשחק, ארה"ב, גרמניה, שבדיה, שווייץ וצ'כיה) והמארחת איטליה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 12, 2024 4:24 pm 
Hall of Famer

אז יש לנו שלוש עולות לשלב הקדם אולימפי האחרון.
בבודפסט, הונגריה העדיפה על הנייר הובילה 1:0 בכניסה לשליש השלישי - אבל היפנים הדהימו אותם עם שני גולים תוך שתי דקות בשליש השלישי, ויפן היא זו שעולה לשלב הבא ותשחק בטורניר עם לטביה המארחת, צרפת ואוסטריה.
בטורניר בפולין, אוקראינה ניצחה כצפוי את אסטוניה והבטיחה את עלייתה כבר במשחק המוקדם. הפולנים עלו למה שהיה אמור להיות המשחק המרכזי מול דרום קוריאה בידיעה שהם כבר לא יעלו, ובנוסף גם הפסידו בהארכה. אוקראינה תשחק בשלב האחרון עם סלובקיה המארחת, בלארוס וקזחסטן.
ובקרדיף, נבחרת בריטניה עשתה את העבודה והביסה את נבחרת רומניה כדי לעלות בלי בעיות לשלב האחרון שלה שיתקיים בדנמרק וישחקו בו גם נורבגיה וסלובניה. בנבחרת בריטניה היה נחמד לראות את ליאם קירק, מלך השערים המפתיע באליפות העולם 2021, שהפך אז לבריטי הראשון שהוחתם על ידי קבוצת NHL ואז נפצע לתקופה ארוכה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2024 3:12 pm 
Hall of Famer

וביום ראשון הקרוב, אחד המשחקים המעניינים ביותר ב-NHL בשנים האחרונות.
במסגרת ה-stadium series, סדרת משחקי עונה רגילה באצטדיוני פוטבול ובייסבול תחת כיפת השמיים, ייפגשו ניו יורק ריינג'רס וניו יורק איילנדרס במטלייף בניו ג'רזי, האצטדיון של שתי קבוצות הפוטבול של ניו יורק על 80000 מקומותיו.
היריבות בין הריינג'רס והאיילנדרס היא כנראה היריבות העירונית הכי חריפה בכל הספורט המקצועני בצפון אמריקה (למרות שהאיילנדרס ממוקמים בלונג איילנד מחוץ לתחום המוניציפלי של העיר), אולי היחידה עם אווירה שמזכירה דרבי עירוני בכדורגל באירופה. זו יריבות שהתחילה עוד לפני ייסודם הרשמי של האיילנדרס, כשהריינג'רס ניסו למנוע את כניסתם לליגה, ולבסוף גבו מהם פיצוי והגבילו את מיקומם ללונג איילנד בלבד.
אמנם אוהדים לא הולכים מכות ברחובות, אבל הם למשל שרים שירים נגד הקבוצה השנייה גם כשהם משחקים נגד קבוצה אחרת בכלל, או שרים נגד כוכבים שמזוהים עם הקבוצה השנייה ששיחקו בכלל בשנות ה-80 וה-90, או לועגים בשירים להפסדים ותקופות בצורת של הקבוצה השנייה.

הולך להיות מאד מעניין, מקווה שיהיה שידור ישיר באחד הערוצים של 5.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 14, 2024 1:24 pm 
Hall of Famer

אלכסנדר אובצ'קין כבש אתמול גול משחק שישי ברציפות, בהפסד של וושינגטון לקולורדו.
זה מביא אותו ל-836 גולים בקריירה.
עוד 58 לגרצקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 14, 2024 4:10 pm 
Hall of Famer

ה-IIHF הודיע רשמית שבלארוס המושעית לא תשחק בטורניר הקדם אולימפי.
הונגריה, אחרי ההדחה המפתיעה מול יפן, קיבלה חבל הצלה והיא תשחק בשלב האחרון במקום בלארוס. השיבוץ של העולות מהשלב הקודם, שעכשיו יש ארבע כאלה, עורבב מחדש לפי דירוג ה-IIHF.
סלובקיה תארח את קזחסטן, אוסטריה והונגריה.
לטביה תארח את צרפת, סלובניה ואוקראינה.
דנמרק תארח את נורבגיה, בריטניה ויפן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 20, 2024 1:06 am 
Hall of Famer

הדרבי של ניו יורק במטלייף הבטיח וקיים. הריינג'רס חזרו מפיגור 5:3 עם שני גולים ב-5 הדקות האחרונות וכפו הארכה, שם הספיקו לכוכב הרוסי שלהם ארטמי פנארין 10 שניות כדי להכריע את המשחק. נצחון שביעי רצוף לריינג'רס. 79690 צופים מילאו את האצטדיון, הקהל השלישי בגודלו בהיסטוריה של ה-NHL.
שחקנים של קבוצות הפוטבול שהמטלייף הוא ביתם התארחו במשחק. את הטלת הדיסקית הטקסית לפני המשחק עשו שני סופרסטארים מההיסטוריה של שתי הקבוצות - מהצד של הריינג'רס מרק מסייה, הקפטן של הקבוצה שזכתה בסטנלי 94' אחרי 54 שנות בצורת (ומאז הם בבצורת חדשה...), ומהצד של האיילנדרס בראיין טרוטייה, אחד מכוכבי ה-4 סטנלי הרצופים בתחילת שנות ה-80.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 21, 2024 12:09 am 
Hall of Famer

וזה היה אתמול. שחקני פיטסבורג פנגווינס עולים לחימום, ו... מי זה עולה עם החולצה מס' 68 הנצחית שלו? זה האיש והאגדה, יארומיר יאגר!
המבקיע השני הכי גדול בתולדות ה-NHL, עם 1921 נקודות (לפניו רק אחד בשם ויין גרצקי כמובן), הוא היום בן 52 ועדיין משחק - בקבוצת נעוריו, קלאדנו שבצ'כיה, שהוא גם הבעלים שלה.
כל זה לקראת הריטיירמנט של החולצה שחו, מס' 68 כאמור. זה המספר שהוא לובש כל הקריירה, לזכר האביב של פראג ב-1968, שבו סבא שלו נכלא על ידי השלטונות ומת בכלא.

https://x.com/GinoHard_/status/1759346578685386851?s=20

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 01, 2024 6:28 pm 
Hall of Famer

ואולי אולי, סוף סוף, תקווה מחודשת להוקי הנשים המקצועני בצפון אמריקה.
למי שזוכר ועקב לאורך השנים, הוקי הנשים המקצועני לא הראה מודל כלכלי בר קיימא עד היום כאשר הליגות הקיימות היו חצי מקצועניות, או מקצועניות מהשפה ולחוץ אבל שילמו שכר שלא אפשר לחיות רק מהוקי - ועדיין לא הרוויחו כסף. כ-200 שחקניות מובילות קנדיות ואמריקאיות לא השלימו עם המצב והקימו את ה-PWHPA - איגוד השחקניות המקצועניות, שבהיעדר ליגה שהייתה מוכנה לחתום איתם CBA ניהלו בעצם מסגרת משל עצמן, אבל זו לא הייתה ליגה בת קיימא של ממש.
עכשיו אולי המצב משתנה. לפני כחודשיים התחילה עונת הבכורה של ה-PWHA, ליגה מקצוענית חדשה לנשים. הבעלים שלה הם שניים - מרק וולטר, המנכ"ל של חברת האחזקות של משפחת גוגנהיים שאותה אין צורך להציג; ובילי ג'ין קינג, שאותה בוודאי אין צורך להציג. הם קנו את הליגה היחידה שנשארה קיימת, חתמו CBA עם איגוד השחקניות והחזירו את השחקניות המובילות לליגה מקצוענית, כאשר האיגוד נשאר מה שהוא אמור להיות - איגוד מקצועי של השחקניות.
יש להם 6 קבוצות, 3 בקנדה ו-3 בארה"ב. יש להם הסכם שידור עם ה-CBC, רשות השידור הקנדית; בארה"ב זה קצת יותר קשה, יש להם הסכמי שידור בסינדיקציה אבל רוב הפעילות תהייה בסטרימינג ברשתות.
מה שעוד יפה בליגה הזו היא שבניגוד בפעמים הקודמות, גם אם עדיין 90% מהשחקניות הן קנדיות ואמריקאיות (הפער בין צפון אמריקה ואירופה בהוקי הנשים הוא גדול, וגם על זה כבר עמדתי בעבר), היא מושכת אליה בכל זאת גם את מיטב הכשרונות האירופים. למשל אלינה מולר השווייצרית, המבקיעה המצטיינת באולימפיאדת פיונגצ'אנג 2018; היא משחקת בבוסטון ומובילה את הליגה החדשה באסיסטים, ויחד איתה עוד כוכבת אירופית - צ'כית בשם תרזה וסינובה שמשחקת במונטריאול.
בעוד חודש תתקיים ביוטיקה, ניו יורק, אליפות העולם לנשים 2024; יהיה מעניין לראות אם יש לליגה החדשה אפקט.
בקהל כבר יש לה אפקט - טורונטו אירחה את מונטריאול בסקוטיה-בנק ארינה, הבית של המייפל ליפס והראפטורס מהכדורסל, ומכרה את כל הכרטיסים - יותר מ-19000 צופים היו באולם סולד-אאוט לפני כשבועיים, שיא קהל של כל הזמנים למשחק נשים מקצועני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 02, 2024 2:34 pm 
Hall of Famer

בית הדין של ה-IIHF פסק אתמול לטובת ישראל ונגד ה-IIHF, והורה ל-IIHF להחזיר את נבחרות ישראל מיידית לתחרויות העולמיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 03, 2024 11:45 pm 
Hall of Famer

ביום שישי יחול הטרייד דדליין של ה-NHL. כמו בליגות אחרות, זה מוקד של טריידים מעניינים כשקבוצות שאיבדו סיכוי לפלייאוף או שרוצות לפנות מקום בתקרת השכר משחררות שחקנים מעניינים לקבוצות שבונות על הצלחה בפלייאוף. אני אכתוב כאן על הטריידים היותר מעניינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 11, 2024 10:39 pm 
Hall of Famer

אז הטרייד דדליין בא והלך.
רוב השמות ביומיים האחרונים לפני הדדליין לא יגידו פה הרבה לרוב האנשים. אבל אתעכב על כמה טריידים מעניינים:
- וגאס גולדן נייטס, האלופה שמנסה להגן על התואר וכרגע נאבקת על מקום בפלייאוף העונה, רוכשת את החלוץ הצ'כי הוותיק תומאש הרטל מסן חוזה ומקריבה בשבילו את בחירת הדראפט שלה בסיבוב הראשון בדראפט 2025. בנוסף וגאס מקבלת שתי בחירות סיבוב שלישי ב-2025 ו-2027 ומוותרת על חלוץ שבדי אלמוני בסגל הרחב שלה.
- יבגני קוזנצוב, שהיה אחד מכוכבי הסטנלי ההיסטורי של וושינגטון קפיטלס ב-2018, עובר לקרוליינה הוריקיינס תמורת בחירת דראפט סיבוב שלישי. אחלה עיסקה להוריקיינס שנמצאים קבוע בפלייאוף אבל מנסים ללכת על משהו אקסטרה, מניח שהיו פה שיקולי תקרת שכר.
- עוד חלוץ רוסי וותיק בליגה, ולדימיר טרסנקו, שהיה חלק מסטנלי היסטורי גם הוא - של סנט לואיס בלוז ב-2019, ומאז מצא את עצמו תקוע באוטאווה סנטורס שהיא הוושינגטון ויזארדס של ה-NHL, מקבל אחלה טרייד ועובר לסגנית האלופה פלורידה פנתרס, שכרגע גם מובילה את הליגה. כבר במשחק הראשון שלו שם הוא כבש שלושער.
- ג'ייק גנצל, חלוץ שהגיע לפיטסבורג פנגווינס ב-2016 מהמיינורס והיה אקס פקטור מפתיע בשני הסטנלי הרצופים של 2016 ו-2017, עובר גם הוא להוריקיינס בטרייד סבוך שמערב גם ויתור של ההוריקיינס על בחירת הדראפט הראשונה שלהם בדראפט הקרוב, בין השאר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 215 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: