סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 11:18 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 236 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 9:36 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
לא, זה לא "לקפוץ עם תשובה", כי לא התיימרתי לענות על שאלתך, אלא להציג זווית שמראה שגם מי שלא מבין בNBA, נגיד, עדיין יכול לבנות די מהר רשימה של כוכבים ששיחקו רק בקבוצה שלהם כך שאולי בעצם מתודת ההשוואה אינה תקפה. ראי כמובן יוכל לספק את התשובה, אבל מכיוון שכאב לך שהוספתי את הזווית, אני מסביר לך בפעם השניה כמו מורה להוראה מתקנת כדי שאולי תצליח להבין שלא ניסיתי להגחיך את השאלה שלך, אלא להטיל ספק במתודה. אז למרות שלא ניסיתי להגחיך את שאלתך, הצלחת להגחיך את תגובותיך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 10:00 pm 
Hall of Famer

אז אם היית קורא את השאלה שלי ולא קופץ עם תשובה, הייתי רואה שרשמתי "בהרגשה שלי הכוכבים ב - NHL נשארים זמן רב יותר בקבוצות שלהם, האם זה נכון?
ומבין שגם אני שהעליתי את השאלה, הטלתי ספק במתודה שלי.
אז אחרי שזרקת רשימה של שמות, שנועדה להטיל ספק במתודה שמראש הייתה בספק, ולא תרמה שום דבר, אפשר לחכות לתשובה של ראי, שאני מקווה שהיא כן תחכים אותנו, גם אם היא תגלה שאני והמתודות שלי לא קשורות למציאות.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 10:39 pm 
Senior

דווקא קראתי, אבל אתה כנראה (כלומר, בטוח) יותר טוב בלקחת אישי מאשר בהבנה של על מה מדברים איתך ומה עונים לך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 10:45 pm 
Hall of Famer

אני שמח שסוף סוף הגענו לניתוח האישיות שלי. באמת זה היה חסר לי בחלופת התגובות בינינו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 10:49 pm 
Senior

לשירותך חביבי, אבל גם פה אתה טועה. לא מתיימר לנתח את האישיות שלך, רק מציין במה אתה טוב ובמה פחות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 11:13 pm 
Hall of Famer

אז אמנם אני גם לא ראי, אבל גוגל יש, וחשוב מכך - ויקי יש

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N ... _franchise (לא פחות מ-124 שמות אם אני סופר נכון. כשיש הבדלים מובהקים בין פרנצ׳ייז לפרנצ׳ייז.וכך, במונטריאול אנשים אוהבים להישאר, כמו גם בריינג׳רס, ברואינס ועוד כמה. אבל יש פרנצ׳ייזים בהם אנשים לא נשארים בעיקרון. ונדמה לי שההבדל מובהק למדי, גם ברמה הסטטיסטית אם כי לא בדקתי. יש שם גם רשימה של 55 שחקנים שכנראה יסיימו את הקריירה באותה קבוצה, אבל עדיין באמצע הקריירה. וכן, זה יותר מאשר בכדורסל ,אני בטוח).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N ... _franchise (רק 51 שמות ועוד כעשרה שמות ״עתידיים״ של חבר׳ה שעדיין לא פרשו).

ובשביל להשלים את התמונה, אז גם בייסבול ופוטבול
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_M ... _franchise (185 שמות נדמה לי)
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_N ... _franchise (59 שמות)

בקיצור,
בייסבול והוקי מספקים ותק לשחקן באותה קבוצה הרבה יותר מאשר כדורסל או פוטבול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 11:14 pm 
Hall of Famer

בשביל סיבות, ראי כמובן. אבל העניין הזה עם ההפרש העצום בין פרנצ׳ייזים שונים (15 שחקנים או יותר שנותרו קריירה בחלק מהפרנצ׳ייזים לעומת 0 בלא מעט פרנצ׳ייזים אחרים), כנראה אומר משהו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 14, 2023 11:28 pm 
Hall of Famer

אז אני עשיתי איזו בדיקה קטנה משלי לגבי המוביליות באן.בי.איי וההתמקדות כמובן בכוכבים, שהם פחות זזים משחקנים אחרים.
מה שעשיתי זה לקחת את הבחירות לחמישיה הראשונה והשניה מאז 2003 ולבדוק את הקריירה שלהם. חילקתי ל-3 קטגוריות - שחקנים שבילו קריירה שלמה בקבוצה. התעלמתי אם בסוף הקריירה הייתה איזו עונה או שניים שבה הם סיימו ושהם כבר היו בבירור אחרי השיא (למשל ווייד), שחקנים שבילו 10 עונות וקצת יותר בקבוצה אחת ואז עברו לקבוצה אחרת, עדיין ככוכבים (קווין גארנט דוגמא מעולה לכך. גם ראסל ווסטברוק) והקבוצה השלישית היא כמובן האחרים.
והתוצאות - מבין הנבחרים לחמישיה הראשונה 8 העבירו קריירה שלמה בקבוצה (את יוקיץ' ויאניס הכנסתי בקריירה שלמה), חמישה העבירו את רוב הקריירה ואילו 16 עברו קבוצות. בחמישיה השניה זה היה אפילו פער גדול יותר - 4 עם קריירה שלמה, אף אחד עם חלקית ואילו 24 עברו קבוצה.
2 שחקנים שיוצאי דופן הם ברנדון רוי שבילה 7 שנים בפורטלנד וגמר קריירה בגלל הפציעה. היה לו סיכוי טוב להיות עם קריירה שלמה בפורטלנד או לפחות 10 שנים בקבוצה. השני הוא ג'ואל אמביד ששבע עונות הוא הפרצוף של הסיקסרס.

נדב, למרות שאני הרבה יותר טוב בלקחת דברים אישית מאשר להבין מה עונים לי, אני אוותר על לספר לכולם מה אני חושב מהו הדבר שבו אתה הכי טוב.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 15, 2023 1:56 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
חייב לומר שלא חשבתי על הנושא, לא עשיתי תחקיר עליו, לא יודע מה מצב ה-NHL לעומת ליגות אחרות בנושא, ואודה לכם אם לא תחרבנו (גם) את הת'רד הזה.
רק אגיד שני דברים: 1. מהרשימות של נורטון אני לא יודע כמה הם כוכבים או שחקני פרנצ'ייז; 2. ה-NBA היא ליגה יותר צעירה משלוש האחרות, ואני מניח שזה לכל הפחות ממתן את ההשוואה אם משקללים את זה פנימה.

בינתיים אספר על אליפות העולם לנשים שמתקיימת בקנדה ושמגיעה בימים אלה לשלבים הסופיים שלה.
בהוקי הנשים יש באופן מסורתי פער גדול בין קנדה וארה"ב לבין השאר. נבחרת פינלנד, שב-2019 הדהימה בחצי הגמר את קנדה ובגמר נשדדה על ידי השופטים מול ארה"ב ואיבדה הזדמנות לקחת אליפות היסטורית סנסציונית, חזרה ל"מקומה הטבעי" באליפויות הבאות כשדור הזהב עזב.
ולמה אני מספר תא זה? כי אתמול הייתה דרמה גדולה ברבע הגמר בין קנדה ושבדיה, ועמדנו קרוב לעוד סנסציה כזו. למרות יתרון עצום של הקנדיות במכות לשער (54:14 בסיום), שבדיה הגיעה לשניות האחרונות בפיגור של 2:1 בלבד - ו-10 שניות לסיום הצליחה גם להשוות ולכפות הארכה של sudden death. עוד גול וקנדה בחוץ.
אבל בהארכה בכל זאת אלה היו הקנדיות שכבשו קצת יותר מ-4 דקות בתוכה.
בחצי הגמר קנדה תפגוש את שווייץ שהביסה 5:1 את יפן. בבראקט השני ארה"ב, שלא התקשתה מול גרמניה (3:0 עם 52:18 במכות לשער) תפגוש את צ'כיה שניצחה 2:1 את פינלנד.

אפרופו הוקי הנשים - כתבתי בעבר על הקשיים הגדולים שעובר הוקי הנשים כבר הרבה שנים בנסיונותיו לבסס הוקי נשים מקצועני שיהיה גם בר קיימא כלכלית.
בשנתיים-שלוש האחרונות נראה שמשהו משתנה, בעקבות מודל חדש שיצרו השחקניות עצמן. בהזדמנות אכתוב על זה יותר בהרחבה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 9:27 am 
Hall of Famer

אז תמה לה העונה הרגילה ב-NHL, האלופה קולורדו ניצחה במשחק האחרון שלה ולקחה מדאלאס את המקום הראשון בבית המרכזי. קולורדו תשחק נגד סיאטל בפלייאוף, דאלאס נגד מינסוטה.
הפלייאוף יתחיל בארבע סדרות בלילה בין שני לשלישי, לילה אחרי זה יתחילו ארבע הסדרות האחרות.

באליפות העולם לנשים לא היו הפתעות או דרמות בחצי הגמר. קנדה 5:1 על שווייץ, ארה"ב 9:1 על צ'כיה, וקיבלנו לבסוף את הגמר הצפוי שיהיה הלילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 17, 2023 11:00 pm 
Hall of Famer

נבחרת ישראל פתחה את משחקיה באליפות העולם דרג 2A (הדרג הרביעי), בהפסדים 8:2 למארחת ספרד, ו-7:3 לגאורגיה - נבחרת שעלתה במהירות מהדרגים הנמוכים ועושה דרך מרשימה למעלה.
המטרה של ישראל בדרג הזה היא בעיקר לשרוד - לא לסיים אחרונה ולרדת דרג. עם שני ההפסדים האלה זה יהיה קשה מאד - ישראל תפסיד לבטח לאוסטרליה ולקרואטיה החזקות הרבה יותר ממנה, והתקווה שלה היא לנצח את נבחרת איסלנד.

הבשורה למרות ההפסדים היא - דוד לוין, זוכרים? מצטרף לראשונה לנבחרת ישראל. מי שהיה אמור להיות כוכב ה-NHL הישראלי וחזר מאד מהר לפרופורציות (וגם עבר לא מעט פציעות בדרך), עדיין לדרגים האלה מדובר בשחקן שמעל הדרג.
ובשורה אחרת - פאבל לוין, אבא שלו, שהוא גם הבעלים של היכל הקרח בתנובות, הוא עוזר מאמן הנבחרת - מה שאומר שהקרע הגדול בהוקי הישראלי, בינו לבין התאחדות ההוקי הישראלית, נפתר. לפחות תקווה לעתיד.

ואפרופו אם הזכרנו את אוסטרליה - האם ידעתם שלאוסטרליה יש שחקן NHL? (לא משחק באליפות הזו כמובן) השחקן היחיד ב-NHL שהוא לא אירופי ולא קנדי או אמריקאי. ניית'ן ווקר קוראים לו, שחקן התקפה בסנט לואיס בלוז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2023 9:26 pm 
Hall of Famer

נפתח לו הפלייאוף.

[1 אטלנטי] בוסטון - [ויילד קארד מזרח 2] פלורידה
בוסטון, עם מאזן השיא ב-NHL בכל הזמנים, ממשיכה מאיפה שהפסיקה - 3:1 במשחק הראשון בטי די גארדן.
היילייט:
הראשון של בוסטון (0:42). פאוור פליי של הברואינס, מכה לשער של הפנתרס וריבאונד מהשוער. טיילר ברטוזי מול השוער ראשון לריבאונד - אבל מעדיף מסירה אחורה לדויד פסטרנק, המבקיע המצטיין של הברואינס, מול שער ריק - לא בעייה לצ'כי.

[2 פסיפי] אדמונטון - [3 פסיפי] לוס אנג'לס
מה יהיה עם האוילרס האלה? האם שוב מקדייויד ודרייסייטל יישארו בלי כלום אחרי עונה משוגעת?
אחרי יתרון 2:0 ו-3:1 בשליש השלישי, האוילרס בועטים בדלי באופן מרשים (ואופייני יש לומר), חוטפים שוויון 17 שניות לסיום ומפסידים בהארכה. הקינגס לוקחים את הביתיות.
היילייט:
המהלך שהוביל לשני של האוילרס (1:26), פאוור פליי של האוילרס. קונור מקדייויד עובר את כל הקינגס ונעצר רק בפנלטי נוסף - מה שנותן לאוילרס דקה וחצי של פאוור פליי כפול, 5 על 3. קשה מאד להתגונן ב-5 על 3 כל כך ארוך, והקינגס אכן חוטפים.
הראשון של הקינגס (3:34), טעות קשה של קונור מקדייויד שמגיע מול יונאס קורפילאלו, השוער הפיני של הקינגס - ובאופן לא אופייני מנסה דווקא למסור, מאבד את הפאק, התקפה בצד שני - וגול...
הארכה (8:03), טעות קשה של מגן האוילרס, ונסן דהארנה, שמאבד את הפאק ומכשיל את השחקן שחטף ממנו עם המקל - פאוור פליי לקינגס, שמסתיים במהלך קבוצתי יפה, שתי מסירות ומכה לשער בלי לעצור. הרינגס גונבים את משחק 1 ממש מתחת לאף של האוילרס.

[2 מרכזי] דאלאס - [3 מרכזי] מינסוטה
גם כאן גניבת ביתיות וכאן זה לוקח 2 הארכות... ראיין הארטמן, ששיחק פצוע, מתכבד בגול הנצחון בהארכה השנייה אחרי טעות קשה בהגנת הסטארס. 3:2 בסיום
היילייט:
הראשון של הסטארס (1:19). ממש כמו שאומר הפרשן - חשוב מאד לנצח פייס-אוף, בטח כשאתה בהגנה ועוד יותר כשאתה בחסרון מספרי... הויילד לא מנצחים את הפייס-אוף ונענשים בתוך 3 שניות.
השני של הסטארס (1:59). מה אמרתי לפני שנייה? חשוב מאד לנצח פייס-אוף, בטח כשאתה בהגנה ועוד יותר כשאתה בחסרון מספרי... ושוב הויילד לא מנצחים את הפייס-אוף ונענשים הפעם בתוך 6 שניות.

[1 מטרופוליטני] קרוליינה - [ויילד קארד מזרח 1] ניו יורק איילנדרס
הפאוור פליי עבד מצויין עבור ההוריקיינס, שני שערים הביא להם הפאוור פליי. האיינלדרס החזירו רק אחד.
היילייט:
השני של ההוריקיינס (3:51), redirect זה תמיד דבר יפה... קשה מאד לשוער לעשות משהו עם זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 18, 2023 9:34 pm 
Hall of Famer

ובגמר אליפות העולם לנשים, שלושער של הכוכבת הגדולה של הוקי הנשים הילארי נייט, כולל שניים מכריעים לקראת הסיום, מביא לאמריקאיות 6:3 גדול על הקנדיות אצלן בבית, אחרי שהקנדיות הובילו 3 פעמים.
הילארי נייט שוברת שיאים של מי שנחשבה עד היום לשחקנית ההוקי הגדולה בכל הזמנים, היילי ויקנהייזר הקנדית. היא השחקנים הראשונה שמגיעה ל-100 נקודות באליפות העולם לנשים, הראשונה שמגיעה ל-9 מדליות זהב, ומשווה את השיא של ויקנהייזר במדליות באופן כללי - 13.
https://vimeo.com/818218726

צ'כיה זכתה בארד שני רצוץ אחרי נצחון 3:2 על שווייץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2023 5:21 pm 
Hall of Famer

לילה מטורף בפלייאוף ה-NHL, ארבעה משחקים בכולם קבוצות החוץ גונבות את הביתיות - יותר מאוחר בערב אפרט.

באליפות העולם דרג 2B כצפוי קרואטיה הייתה גדולה בהרבה מספרים על ישראל. 11 מספרים ליתר דיוק. 12:1 זה נגמר. 55:25 במכות לשער.
בנבחרת הקרואטית זיהיתי את בורנה רנדוליץ', בן 31, מי שהיה לפני כ-10 שנים שחקן ה-NHL הקרואטי הראשון והיחיד. אמנם רק 15 משחקים (קולורדו אוולאנש), אבל נראה ישראלי שמתקרב לרמה הזו... נפלט למיינורס ומשם לאירופה - רוסיה, שבדיה, פינלנד. היום משחק בגרמניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 19, 2023 10:59 pm 
Hall of Famer

אז מה היה לנו בערב המטורף אתמול?

[1 מרכזי] קולורדו - [ויילד קארד מערב 1] סיאטל
האלופה מול קבוצת האקספנשן במשחק הפלייאוף הראשון שלה אי פעם, מה כבר יכול להשתבש? למשל משחק מצוין של עוד רכש מוצלח של הקראקן, אחד השוערים הטובים בליגה, הגרמני פיליפ גרובאואר - 34 הצלות. גרובאואר לקח שטנלי עם וושינגטון קפיטלס ב-2018, ואחרי זה שיחק בקולורדו, אותה קולורדו. לפני שנתיים בתור פרי אייג'נט הוא החליט להמר על עתידו בקבוצת האקספנשן החדשה. זה נגמר 3:1, ומשחק הפלייאוף הראשון בתולדות סיאטל קראקן הוא גם הנצחון הראשון, ובחוץ על האלופה.
היילייט:
השוויון הזמני של האוולאנש (2:35). האם כבר אמרתי כבר חשוב פייס-אוף ליד השער? סיאטל מפסידה פייסאוף ליד השער שלה, האוולאנש מיד בהתקפה. הסופרסטאר שלה ניית'ן מקינון עם מסירת סרגל אל מיקו ראנטנן, והפיני צריך רק להזיז את הפאק לפינה הריקה של גרובאואר.
חוץ מזה, ההצלות של גרובאואר.

[2 מטרופוליטני] ניו ג'רזי - [3 מטרופוליטני] ניו יורק ריינג'רס
הדרבי של ההדסון, איזה כיף.
כשדיברתי על האחים יוז, ששניים מהם משחקים בדווילס, זיברתי על פריחה של שחקנים יהודים ב-NHL באופן כללי אחרי תקופת יובש. גם לריינג'רס יש סופרסטאר יהודי, אדם פוקס, אחד המגינים הטובים בליגה, מגן העונה ב-NHL ב-2020/21. ארבעה אסיסטים שלו אתמול מביאים לריינג'רס 5:1 גדול בניוארק, ועכשיו הדווילס יצטרכו מתישהו לנצח ב-MSG כדי לעבור.
היילייט:
הראשון של הריינג'רס (0:07). ולדימיר טרסנקו במבצע אישי על שני שחקני הדווילס, בסופו הוא מעביר מסירה עם הרגל - כן, זה מותר - מקבל בחזרה וכובש. הרוסי הגיע לריינג'רס באמצע העונה מסנט לואיס בלוז אחרי שנים מוצלחות ופוריות כולל הסטנלי ההיסטורי ב-2019.
השני של הריינג'רס (1:15), אחד האסיסטים היפים של אדם פוקס. כריס קריידר כובש.
הרביעי של הריינג'רס (6:14), שוב פוקס וקריידר. הפעם הפוקוס על הרידירקט של קריידר, מהאוויר על מכה של 150 קמש, לרשת הגבוהה. מדהים.
הגול של הדווילס (7:15) - לא כל משחק רואים פנלטי שוט. מיודענו ג'ק יוז חוטף את הפאק, וכשהוא לבד מול השוער נמשך מאחור על ידי מקל של שחקן הריינג'רס שרודף אחריו. העונש על זה הוא פנלטי שוט - הפנדל של ההוקי; השחקן שחטף את העבירה מוביל את הפאק מהחצי לבד מול השוער ובסיום יש לו הזדמנות אחת להבקיע. היתרון בהוקי, בניגוד לכדורגל, הוא דווקא של השוער; אבל יוז מצליח להבקיע.

[1 פסיפי] וגאס - [ויילד קארד מערב 2] ויניפג
אחרי שנה של הפסקה, המרעננת הרשמית של הליגה חוזרת לפלייאוף חמישי בשש עונות של קיום. ועוד כבעלת המאזן הטוב במערב.
וזה לא ממש עוזר לה... 5:1 גדול לג'טס בסטריפ של לאס וגאס, וגם הג'טס גונבים את הביתיות.
היילייט:
השני של הג'טס (3:27). בהוקי מתחלפים גם תוך כדי שהמשחק משוחק וזה יוצר מצבים לא צפויים. הנה אחד - שחקן של הג'טס רק נכנס מהספסל, וכך מוצא את עצמו לבד מול השוער, מקבל את הפאק וכובש.

[2 אטלנטי] טורונטו - [3 אטלנטי] טמפה ביי
המייפל ליפס מחפשת סטנלי ראשון אחרי 56 שנות בצורת! הלייטנינג, אלופה 2020 ו-2021 וסגנית ב-2022, מחפשת גמר רביעי רצוף.
זה נגמר 7:3 גדול ללייטנינג, וכך יש לנו ארבעה משחקים - ארבעה נצחונות חוץ.
היילייט:
השישי של הלייטנינג (6:28). מירוץ כפול נגד הזמן - 14 שניות לסיום השליש השני, 8 שניות נשארו לפאוור פליי כפול של הלייטנינג. 5 על 3. צריך להספיק לפני ששני השעונים פגים. שעון הפנלטי פג, היתרון של שניים הופך לפאוור פליי רגיל - אבל עד שהשחקן שיצא מהפנלטי בוקס מספיק להתערב במשחק, הלייטנינג כבר כובשים. ובזמן - 8 עשיריות שנייה לסיום השליש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 20, 2023 10:35 pm 
Hall of Famer

משחקי 2 בארבע הסדרות הראשונות.

[2 פסיפי] אדמונטון - [3 פסיפי] לוס אנג'לס
האוילרס היו צריכים משהו מצמד הסופרסטארים, ולפחות מאחד הם קיבלו - לאון דרייסייטל עם גול ושני אסיסטים מביא להם 4:2 ו-1:1 בסדרה. לעומתו קונור מקדייויד עוד לא הגיע לסדרה. אסיסט ראשון שלו אתמול.
היילייט:
השני של האוילרס (2:08). פאוור פליי של האוילרס. מקדייויד לדייסייטל מצד לצד דרך ההגנה של הקינגס. גול.
השני של הקינגס שהביא שוויון זמני (5:20). שניות אחרונות של השליש השני. מבצע אישי של חלוץ הקינגס גבריאל וילארדי, אחד משחקני המשנה שלה שלא מרבה להבקיע ושחזר במשחק הזה מפציעה ארוכה, מצליח לדחוק את הפאק בסנטימטר של רווח בין הסקייט של השוער לקורה. גול פלייאוף ראשון בקריירה.

[1 אטלנטי] בוסטון - [ויילד קארד מזרח 2] פלורידה
דברים מופלאים קורים בפלייאוף. הברואינס שוברי השיאים חוטפים שישיה בטי-די גארדן מפלורידה שבקושי עלתה לפלייאוף, ועכשיו חוזרת דרומה עם ספליט. אחרי 2:2 בסוף השני, 4 גולים של הפנתרס בשלישי.
היילייט:
הרביעי של הפנתרס (5:50). מגן של בוסטון נתפס באזור ההגנה מול שני שחקנים שלוחצים אותו, תיקול אחד קטן והפאק הולך לאיבוד - משם הדרך לשער פתוחה.

[2 מרכזי] דאלאס - [3 מרכזי] מינסוטה
אחרי ההפסד במשחק הראשון הסטארס לא יכלו להרשות לעצמם ליפול שוב, ומה זה לא הירשו לעצמם... 7:3 עם שלושער של רופה הינץ, הפיני הוסיף לשלושער גם אסיסט. ערב קשה לשוער הוותיק של הויילד, מרק-אנדרה פלרי, שעבר שנים יפות בפיטסבורג ובווגאס.
היילייט:
הראשון של הויילד (2:10), גול שמלמד משהו על החוקה - הפאק נכנס מהרגל של גוסטב ניקוויסט, האם זה נחשב? מההילוך החוזר רואים בבירור שהפאק פגע ברגל של השבדי בתנועה טבעית, לא הייתה תנועת בעיטה בפאק ולכן זה גול חוקי.
הרביעי של הסטארס (3:41), מתפרצת של שלושה שחקנים שאחד מגיע כטריילר, כמו בספר. יבגני דדונוב הרוסי מבקיע אחרי הדיפה של פלרי.
השביעי של הסטארס והשלישי של הינץ (7:59), פאוור פליי מוצא אותו חופשי ממש על השער. ב-NHL כששחקן כובש שלושער, כלומר hat trick, הקהל זורק כובעים אל הקרח. אחד המחזות היפים בליגה.

[1 מטרופוליטני] קרוליינה - [ויילד קארד מזרח 1] ניו יורק איילנדרס
משחק הפכפך בצפון קרוליינה - ההוריקיינס עלו ל-2:0, האיילנדרס הפכו ל-3:2, אבל הקיינס צחקו אחרונים - הישוו ואז ניצחו בהארכה, והם יסעו ללונג איילנד עם 2:0 בסדרה.
היילייט:
השני של ההוריקיינס (2:45). ברגע הראשון לא ברור מה קרה כאן, גול משום מקום. בהילוך החוזר רואים שסבסטיאן אהו של האיילנדרס, שמנסה לבלום את הפאק באוויר, מכה אותו מהקו הכחול אל השער שלו עצמו ומפתיע את השוער הרוסי של האיילנדרס איליה סורוקין. למזלו של הפיני, בהוקי לא רושמים גולים עצמיים - הגול נרשם על השחקן האחרון של ההוריקיינס שנגע בפאק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 21, 2023 7:47 pm 
Hall of Famer

עוד מעט אסכם את משחקי ה-NHL מהלילה, רק אומר שנבחרת ישראל ממשיכה לעשות בושות באליפות העולם דרג 2B. היום תבוסה 7:1 מול אוסטרליה, וזה אומר שבאופן מעשי ישראל ירדה דרג עוד לפני המשחק האחרון נגד איסלנד מחר - הנצחון של איסלנד על אוסטרליה יותר מוקדם באליפות אומר שגם אם ישראל תנצח את איסלנד בלי הארכה, ובהנחה הגיונית שאוסטרליה לא תוציא כלום נגד גאורגיה במשחק האחרון שלה - הכי טוב שיכול לקרות זה בית משולש שבו ישראל תצא אחרונה אלא אם תנצח בהפרש 5 שערים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 21, 2023 11:30 pm 
Hall of Famer

אז הנה משחקי הלילה - משחקי 2 בשאר הסדרות.

[1 פסיפי] וגאס - [ויילד קארד מערב 2] ויניפג
הקפטן של הגולדן נייטס מרק סטון, שמשחק בפרנצ'ייז בהצלחה גדולה מאז היווסדו ומסעו המוצלח לצמרת הליגה, עם שני גולים ואסיסט מביא לנייטס 5:2 על הג'טס ו-1:1 בסדרה. הנייטס לא נלחצו מפיגור מוקדם כשהפסד ביתי שני היה על הפרק.
היילייט:
- כבר על ההתחלה (0:11), עדיין 0:0, אחת ההצלות המדהימות שתראו. פאוור פלי של הנייטס, פאק מצד לצד ומכה לשער - כולם בטוחים שזה גול, אבל השוער של הג'טס, קונור האליבק, מצליח לרדת אל הקרח ולתפוס את הפאק עם הכפפה לפני שהוא עובר את הקו. האליבק סיפור מעניין - לא היה אמור להיות כוכב, נבחר רק 130 בדראפט 2012. נשאר עוד שנתיים בקולג'ים, התקדם מטאורית והיה שוער העונה ב-NCAA ב-2014. עם הג'טס הוא היה שוער העונה ב-NHL ב-2019/20.
- הראשון של הג'טס (1:12), רידירקט מרשים שגם גורם לפאק לקפוץ על הקרח לפני השוער וגם מסיט אותו לפינה השנייה. מה הוא כבר יכול לעשות.
- עוד הצלה מדהימה מהצד השני (2:02), אולי הצלה של עונה. 1:0 לג'טס, מבצע אישי של קייל קונור מהג'טס, עובר שני מגינים של הנייטס - אבל נתקל בהצלה עצומה של השוער לורן ברוסואה שמונע גול שני שמי יודע מה היה קורה אחריו.
- השני של הנייטס שעולים ליתרון ראשון בסדרה (4:11), רידירקט דומה מאד לשער של הג'טס מקודם. עושה אותו ג'ק אייכל, סיפור מעניין גם הוא - הנבחר מס' 2 בדראפט 2015 (אחרי קונור מקדייויד), אבל בקבוצה שבחרה אותו - ניו ג'רזי דווילס - היה פצוע זמן רב, ואז הסתכסך עם הקבוצה כשטען שהיא מאיצה בו לחזור מהפציעה. בכל אופן היחסים עלו שם על שרטון, הוא עבר לווגאס לפני שנתיים והעונה פורח שם.

[2 מטרופוליטני] ניו ג'רזי - [3 מטרופוליטני] ניו יורק ריינג'רס
לזה לא ציפינו בדרבי של ההדסון - עוד משחק שבו הריינג'רס מנגבים עם הדווילס את הקרח הביתי שלהם, ושוב 5:1. הריינג'רס יבואו ל-MSG עם יתרון 2:0 בסדרה וחתיכת הצהרה.
זה היה היום של פטריק קיין, שחקן הרכש שבעשור הקודם היה השחקן האמריקאי הטוב בליגה ואחד הסופרסטארים בשושלת של שיקגו בלאקהוקס שלקחה 3 סטנלי ב-6 עונות. השנה, באיחור ניכר ואחרי שנים של כשלונות, החליטו בבלאקהוקס לפרק ולבנות מחדש, וקיין הועבר בטרייד לריינג'רס. אתמול גול ושני אסיסטים לחלוץ הוותיק. כריס קריידר, שכבר פעמיים במשחק הראשון, כבש פעמיים גם אתמול.
היילייט:
- עוד שני גולים של כריס קריידר (3:46, 4:59) וכמו שני הגולים שלו במשחק הראשון, שניהם שערי פאוור פליי ברידירקט. חתיכת קואורדינציית יד-עין יש לו.
- הרביעי של הריינג'רס (6:07) פטריק קיין חוטף את הפאק עם הרבה כוח ונחישות משני שחקנים של הדווילס ומביא למתפרצת - הוא וכריס קריידר לבד מול השוער. ימסור לקריידר לשלושער? מגן של הדווילס גולש על הקרח לחסום את המסירה, קיין מחליט ללכת לבד וכובש.

[2 אטלנטי] טורונטו - [3 אטלנטי] טמפה ביי
גם לטורונטו היה גיבור אתמול, הקפטן שלה ג'ון טווארס. שלושער שלו מביא את המייפל ליפס לספליט לפני הנסיעה הארוכה לפלורידה, 7:2 זה נגמר.
לטווארס זו כבר הקבוצה השנייה שהוא הקפטן שלה. הוא נבחר ראשון בדראפט 2009 על ידי ניו יורק איילנדרס, שיחק שם 9 שנים וב-5 האחרונות מהן היה הקפטן שלה. לפני 5 עונות עבר למייפל ליפס.
היילייט:
היילייט:
- השני של הליפס והראשון של טווארס (1:05). פייסאוף ליד השער של הלייטנינג. חשוב לקחת פייסאוף ליד השער וכו' וכו'...! הליפס זוכים, מיד נכנסים להתקפה. שימו לב לטווארס שבורח אחורה כדי להתפנות למסירה.
- הראשון של הלייטנינג (3:32), איאן קול המבקיע עם מהלך יפה, משכיב בתנועה אחת גם את השוער סרגיי סמסונוב וגם את אחד המגינים שלו.
- השני של הלייטנינג (6:40) מהלך קבוצתי יפה מסתיים סמירה יפה של פייר-אדואר בלמאר, הצרפתי היחיד ב-NHL היום, אל החלוץ הוותיק קורי פרי שכובש. לצערם של הלייטנינג השני שלהם בא אחרי שישה של המייפל ליפס... קורי פרי, כבר בן 37, הגיע לשלושת סדרות הגמר האחרונות ובכולן הפסיד. עם מונטריאל ודאלאס הוא הפסיד פעמיים לייטנינג, ובשנה שעברה עבר ללייטנינג שניסתה לעשות ת'ריפיט - והפסידה בגמר לקולורדו... לפחות יש לו סטנלי בקריירה, ב-2007 עם הקבוצה בה עשה את רוב הקריירה - אנהיים דאקס.

[1 מרכזי] קולורדו - [ויילד קארד מערב 1] סיאטל
מה עושה האלופה שהפסידה במשחק הביתי הראשון ונקלעת לפיגור 2:0 גם במשחק הביתי השני? לא נבהלת, הופכת את המשחק ומנצחת 3:2. הולכים עם ספליט למשחקי פלייאוף ראשונים אי פעם בסיאטל, הקראקן כבר הראו שיש להם מה למכור והולך להיות מאד מעניין.
היילייט:
- הראשון של הקראקן (0:40) מתפרצת מדוייקת וקטלנית ומסירה אחרונה מוצאת את ג'סטין שולץ לבד מול השוער. קל.
- השני של הקראקן (1:19). פאוור פליי של האוולאנש. בדרך כלל קבוצה שצריכה להרוג עונש מתגוננת ובקושי יוצאת להתקפה. אבל יאני גורד, חלוץ שהגיע באקספנשן דראפט לקראקן מהאלופה דאז טמפה ביי לייטנינג, לא מוותר - הוא לוחץ את המגינים של האוולאנש, חוטף את הפאק ומסדר לברנדון טאנב שער בחסרון מספרי, מה שנקרא shorthanded. לא רואים בכל משחק.
- אולי הצלה של עונה (2:04). עדיין 2:0 לקראקן, יאני גורד שהזכרתי קודם מקבל מתפרצת אחד על אחד מול השוער של האוולאנש אלכסנדר גאורגייב, שהיה לו חלק בשני הגולים שספג קודם. הפעם השוער שנולד בבולגריה וגדל ברוסיה מציל, ומי יודע לאן המשחק היה הולך ב-3:0.
- השני של האוולאנש (4:07), רק 48 שניות עברו מהשער הראשון שצימק את התוצאה, עוד התקפה של האוולאנש ומסירה יפהפיה בין שני מגינים מוצאת את ולרי ניצ'ושקין מול השוער פיליפ גרובאואר, כוכב המשחק הראשון. הרוסי לא מתבלבל, משכיב את גרובאואר בהטעייה וכובש את השוויון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 22, 2023 3:11 pm 
Hall of Famer

משחקי 3 התחילו הלילה.

[3 פסיפי] לוס אנג'לס - [2 פסיפי] אדמונטון
הקריפטו קום ארינה עמוס מאד בימים אלה. הלילה שתי קבוצות הכדורסל פינו את הבמה לקינגס של ההוקי. קונור מקדייויד סוף סוף הגיע לפלייאוף עם צמד שהפך פיגור מוקדם, אבל הקינגס צחקו אחרונים - הישוו מהר בעקבות עבירה מטופשת של לאון דרייסייטל (התנהגות לא ספורטיבית בחגיגת השער) וניצחו בהארכה כדי לעלות ל-2:1 בסדרה.
היילייט:
השניים של מקדייויד (2:20, 2:52) - שני גולים מאד דומים. אפשר להתרשם מהדיוק והעוצמה של ה-wrist short של מקדייויד, כלומר מכה מהירה רק באמצעות תנועה של מפרקי הידיים.

[3 מרכזי] מינסוטה - [2 מרכזי] דאלאס
5:1 נהיית התוצאה הפופולרית בפלייאוף הזה. הויילד שומרים על הביתיות שגנבו ועולים ל-2:1 בסדרה. שני גולים למאטס זוקרלו, הנורבגי היחיד בליגה.
היילייט:
השני של הויילד (2:12). לחץ גבוה מביא חטיפת פאק, מרכוס יוהנסון מקבל אותו מול מגן של הסטארס ותראו את המהלך שהחלוץ השבדי עושה עליו...
השלישי של הויילד (4:27), רגע של חוקה. גול ברידירקט, אבל בשביל שזה יהיה חוקי המקל צריך להיות מתחת לגובה המשקוף. השופטים פסלו בהתחלה את הגול, ולא ברור מה ראו בוידאו כי זה נראה מאד לא חד משמעי - אבל הפכו את ההחלטה ואישרו את הגול.

[ויילד קארד מזרח 1] ניו יורק איילנדרס - [1 מטרופוליטני] קרוליינה
משחק פלייאוף ראשון בהיסטוריה באולם החדש והמפואר של האיילנדרס, בעיירה אלמונט בלונג איילנד, איזה שדרוג אחרי ה"נסאו ממוריאל קוליסאום" ששירת את האיילנדרס מאז היווסדם בראשית שנות ה-70 (מינוס הפקה קטנה בברקליס סנטר). והכל כמעט קרה ב-4 הדקות האחרונות, למעשה 4 גולים של האיילנדרס בתוך 2 דקות ו-19 שניות - שיא NHL. האיילנדרס מנצחים 5:1 ולוקחים משחק ראשון בסדרה.
היילייט:
הצלה שלא רואים כל יום (3:31) - כבר 1:0 לאיילנדרס והם בטוחים שכבשו את השני, אבל מתברר שמגן של ההוריקיינס מרחיק את הפאק עם היד מקו השער. אפשר לראות בהילוך החוזר.
וכמובן הטירוף בסיום, החל ב-6:10.

[ויילד קארד מזרח 2] פלורידה - [1 אטלנטי] בוסטון
אחרי ההפסד המפתיע במשחק 2, הקבוצה הטובה ביותר בליגה מגיעה לפרברי מיאמי ולוקחת בחזרה את הביתיות עם 4:2. הפנתרס הימרו על השוער הצעיר אלכס ליון והשאירו את סרגיי בוברובסקי המנוסה על הספסל, אחרי הגול השלישי התרחטו והחליפו אבל זה היה כבר מאוחר מדי.
היילייט:
השלישי של הברואינס (4:08), מה עושה ההגנה של הפנתרס? דויד פסטרנק, אחד המבקיעים הטובים בליגה, מתגנב מאחוריה ואף אחד לא שם לב, איך קורה דבר כזה? אפשר לראות בהילוך החוזר, הצ'כי ממש מטייל לו אל מאחורי המגינים בלי הפרעה, נזהר להישאר לפני הקו הכחול כדי לא להיכנס לאופסייד, וכשהוא מקבל את הפאק ככה לבד - תרשום תרשום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 22, 2023 11:47 pm 
Hall of Famer

וואו איזו דרמה הביאה לנו נבחרת ישראל היום.
מתברר שטעיתי בסדר שוברי השוויון וישראל הייתה צריכה הפרש של 4 שערים ולא 5. לאור היכולת שהציגה באליפות עד עכשיו היה ספק אם בכלל היא יכולה לנצח, אבל היום הגיע סוף סוף דוד לוין לאליפות.
עדיין, עד אמצע השליש השני התוצאה הייתה 3:3. ואז ישראל פתאום הופיעה. עד סוף השליש זה כבר 5:3, שני גולים של אביב מילנר שמשחק בארץ, במועדון כפר סבא (המועדון של פאבל לוין). באמצע השליש השלישי - עוד גול של מילנר וזה 6:3 - רק עוד גול אחד חסר! באמצע השוער של ישראל הביא סדרה של הצלות.
והגענו ל-4 הדקות האחרונות. 3:34 לסיום, אביב מילנר כובש השלושער עשה עבירה ויצא לשתי דקות - פאוור פליי לאיסלנדים בזמן קריטי במשחק. ישראל הצליחה להרוג דקה ו-10 שניות מהעונש, ואז 2:24 לסיום שחקן איסלנדי עשה עבירה ויצא גם הוא לשתי דקות! יש עוד 50 שניות לשחק 4 על 4 לפני שמילנר חוזר אל הקרח, וכשהוא חזר פחות מ-2 דקות לסיום ישראל הייתה במצב של פאוור פליי ובנוסף הוציאה את השוער כדי להכניס עוד שחקן - שהרי נצחון 6:3 הוא כמו הפסד. משחקים 6 על 4 בלי שוער.
וזה אשכרה עבד! גול דרמטי במכה מרחוק 38 שניות לסיום העלה את ישראל ל-7:3, ההפרש שדרוש כדי להישאר דרג ולהוריד את איסלנד במקומנו!
עכשיו האיסלנדים הם אלה שהוציאו את השוער. 6 על 5. ישראל הצליחה להחזיק את הפאק רחוק מהשער עד שמישהו עשה טעות - העיף את הפאק מהחצי של ישראל אל מאחורי קו הרוחב של איסלנד. זה אסור, בהוקי זה נקרא icing, וזה אומר שהמשחק מופסק ומתחדש בפייסאוף ליד השער של ישראל, דרמה גדולה 6 שניות לסיום. אם האיסלנדים זוכים בפייסאוף הם מוכנים מיד להתקפה ויש להם עוד זמן. אולי פייסאוף על הישארות בדרג. דוד לוין על הפייסאוף מהצד של ישראל.
הקוון זורק את הפאק, לוין זוכה בפייסאוף - אבל השופט מחליט שלוין נכנס לאזור הפייסאוף מוקדם מדי. פייסאוף חוזר. איזה מתח.
הקוון זורק את הפאק , לוין זוכה שוב בפייסאוף וישראל שומרת את הפאק בפינה ומעבירה את השניות שנשארו. באזר. שמחה גדולה. ישראל נשארה בדרג 2A בצורה הכי דרמטית שאפשר.
אביב מילנר בנוסף לשלושער רשם גם אסיסט, מיודענו דוד לוין עם 2 גולים ו-4 אסיסטים! והשוער ניר תיכון עם 38 הצלות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2023 12:17 am 
Hall of Famer

בכלל אנחנו נמצאים מחר בעונת אליפויות העולם.
מחר תיסגר אליפות העולם של דרג 2B (הדרג החמישי) ונדע מי יעלה לדרג 2A וישחק עם ישראל בשנה הבאה - וסיכוי טוב שבפעם הראשונה תעלה לדרג הזה הנבחרת של ידידינו הטובים החדשים, נבחרת האמירויות.
בכלל ההוקי האסיאתי מתעורר לו לאט לאט, נבחרות כמו האמירויות, תאילנד, טייוואן, ונבחרות מהמדינות האסיאתיות של ברית המועצות לשעבר מתקדמות בדרגים הנמוכים ועולות למעלה. נבחרות במדינות אחרות כמו איראן, מלזיה, הפיליפינים והונג קונג עושות צעדים ראשונים. בזמנו עשיתי סקירה על ההוקי האסיאתי ולא היה הרבה מה לכתוב מעבר לבכירות (דרום קוריאה, יפן וסין), כבר עכשיו יש יותר.

מחר מתחילות האליפויות בדרגי הביניים - קודם אליפות דרג 1B (השלישי), שנערכת באסטוניה, ושבוע אחריה אליפות העולם דרג 1A (הדרג השני) שנערכת בבריטניה. אני אכתוב עליהן בצמצום בעיקר לקראת סיומן.
ב-12 במאי מתחילה אליפות העולם האמיתית, של הדרג העליון, שהייתה אמורה במקור להתקיים ברוסיה, אבל כמובן לא תתקיים שם (רוסיה ובלארוס עדיין מושעות). היא תתקיים בפינלנד ובלטביה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2023 11:21 am 
Hall of Famer

אז מבדיקה נוספת - עוד לפני המשחקים של היום נבחרת האמירויות עלתה לדרג 2A גם אם תפסיד היום (והיא משחקת נגד הנבחרת הכי חלשה באליפות), כי היא מחזיקה בשוברי שוויון על יריבותיה לצמרת.
בשנה הבאה אם כך ישראל תפגוש את האמירויות באליפות העולם דרג 2A, מפגש ראשון כמדומני מול נבחרת כלשהי של ידידינו החדשים במסגרת רשמית.
צריך להגיד שבהמשך למה שכתבתי על ההתעוררות היחסית בהוקי האסיאתי - נבחרת האמירויות משקפת אותו נאמנה. היא עולה 3 דרגים ב-3 אליפויות רצופות (ועל פני 5 שנים כי שתי אליפויות בוטלו בתקופת הקורונה), בהחלט נבחרת בעלייה גדולה ולא הייתי מזלזל בה.
כמו בנבחרות אחרות של האמירויות יש בה מתאזרחים, אבל בהוקי הבינלאומי יש חוקי זיקה קשוחים למדי. אם הם eligible לשחק בנבחרת זה אומר שהם משחקים וחיים באמירויות מספר שנים לכל הפחות. לא הייתי מזלזל בהם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 23, 2023 6:56 pm 
Hall of Famer

עוד ערב שכולו נצחונות חוץ עם מלא הארכות בפלייאוף המשוגע הזה. כבר עכשיו ברור שכל הסדרות יגיעו למשחק 5 לפחות, לא יהיו סוויפים.

[3 מטרופוליטני] ניו יורק ריינג'רס - [2 מטרופוליטני] ניו ג'רזי
אחרי שהדווילס אחלו בבית חמישיה פעמיים, דווקא ב-MSG הם החזיקו את הריינג'רס עם גול אחד ולבסוף ניצחו 2:1 בהארכה. 2:1 לרייג'נרס בסדרה הזו שכולה בינתיים נצחונות חוץ.
היילייט:
הגול של הריינג'רס (3:43), כריס קריידר אחרי 4 גולים שכולם ברידירקט בשני המשחקים הראשונים, מראה שהוא גם יודע לכבוש במתפרצת.
גול הנצחון של הדווילס (7:30), התקפת מעבר יפה תופסת את הריינג'רס לא מוכנים, דאגי המילטון נשאר חופשי וכובש.

[ויילד קארד מערב 1] סיאטל - [1 מרכזי] קולורדו
היסטוריה בסיאטל, משחק פלייאוף ראשון ב-NHL אי פעם. לפני 104 שנים, כשעל הסטנלי התחרו קבוצות מעוד ליגות, קבוצה מסיאטל (מליגה אחרת) הגיעה לגמר מול מונטריאול. הגמר לא נגמר עקב מגיפת השפעת הספרדית. זו הייתה הפעם האחרונה שקבוצה מסיאטל התחרתה על הסטנלי עד היום.
אבל בצד השני הייתה האלופה שקילקלה את החגיגה. 6:4 לאוולאנש עם שליש שלישי של 3 שערים, והם לוקחים בחזרה את הביתיות.
היילייט:
הראשון של האוולאנש (1:02) אנחנו ב-1:0 לסיאטל ויש לה גם פאוור פליי. אבל חטיפה של הפאק, ומגן העונה בעונה שעברה קייל מקאר מנצל נפילה של שחקן הקראקן, דניאל ספרונג, ההולנדי הראשון והיחיד בליגה... נפילה שעלתה ביוקר רב. מקאר מוצא את ג'יי טי קומפר שעושה מוב מהיר וקטלני על השוער פיליפ גרובאואר. גול shorthanded ושוויון.
השני של האוולאנש (1:51), מזל טוב, הסופרסטאר של האוולאנש ניית'ן מקינון הגיע לסדרה. עונש לשתי הקבוצות, משחקים 4 על 4 ויש יותר מקום על הקרח. מקינון חוטף את הפאק, הוא אחד המחליקים המהירים בליגה ואין סיכוי לתפוס אותו. קור רוח מול גרובאואר.
החמישי של האוולאנש (6:07), שוב מקינון, לא רק להחליק הוא יודע, גם שליטה מדהימה במקל ומכה חזקה לשער. בדרך שובר את הקרסוליים לשחקן של הקראקן.

[ויילד קארד מערב 2] ויניפג - [1 פסיפי] וגאס
4:1 הובילו הגולדן נייטס אחרי שני שלישים וזה נראה בכיס שלהם. לג'טס היו תוכניות אחרות, 3 גולים בשליש השלישי כולל אחד 22 שניות לסיום, הולכים להארכה... ועוד אחת... אבל בהארכה השנייה הגולדן נייטס צחקו אחרונים והם לוקחים את הביתיות.
היילייט:
הדקה האחרונה של הזמן החוקי (5:53), הג'טס הוציאו את קונור האליבק מהשער והכניסו שחקן נוסף. מטווח על השער של הנייטס... ובסוף זה עובד, הנייטס נכנעים ללחץ ויש גול שוויון.
עדיין בזמן החוקי (6:51), וגאס עם הזדמנות לנצח בכל זאת, קונור האליבק שחזר לשער עם הצלה אדירה 8 שניות לסוף.

[3 אטלנטי] טמפה ביי - [2 אטלנטי] טורונטו
איזו דרמה בטמפה. אחרי משחק הפכפף עם יתרון שהחליף ידיים, שחקן הרכש של המייפל ליפס ראיין אוריילי השווה ל-3:3 דקה לסיום לפני שהליפס הוסיפו את הדובדבן וניצחו בהארכה. אוריילי הגיע לליפס מסנט לואיס, שם היה הקפטן וגם זכה איתה בסטנלי ההיסטורי ב-2019 כשהיה גם ה-MVP של הפלייאוף. הליפס לוקחים בחזרה את הביתיות והסדרה שהבטיחה גם מקיימת.
שימו לב לרעש מהקהל כשהליפס מבקיעים... כמו תמיד הרבה אוהדים מלווים אותם למשחקי חוץ, בטח בפלייאוף בתקופת האביב שבו ממילא הרבה קנדים נמצאים בחופשות בדרום ארה"ב.
היילייט:
הראשון של הלייטנינג (1:01) מבצע קבוצתי יפה ומרשים, מסירות מצד לצד. גול.
השלישי של הלייטנינג (4:12) - דווקא המגן דארן ראדיש, ממש לא כוכב וממש לא מבקיע, עם מהלך מסביב לכל השחקנים של המייפל ליפס וגול אישי נדיר.
השלישי של הליפס (5:48) - ראייל אוריילי, אמרנו. כמו בדוגמה הקודמת, הליפס הוציאו את השוער והכניסו עוד שחקן, וזה עבד.
גול הצחון של הליפס (8:11), האם כבר הדגשתי שכדאי לנצח פייסאוף ליד השער שלך? לקראת סוף ההארכה, הלייטנינג מפסידים פייסאוף קרוב לשער - ומיד חוטפים. זה לא ראיין אוריילי, זה מורגן ריילי, אלה שני אנשים שונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2023 7:33 pm 
Hall of Famer

משחקי 4 יצאו לדרך אתמול.

[3 פסיפי] לוס אנג'לס - [2 פסיפי] אדמונטון
3:0 הובילו הקינגס בשליש הראשון והיה נראה שהם בדרך ל-3:1 בסדרה. אבל אז הגיע לאון דרייסייטל, הוביל את האוילרס לשוויון 3:3 עוד לפני שנגמר השליש השני, חזרו מעוד פיגור בשליש השלישי, ובהארכה אלה היו האוילרס שהשוו את הסידרה ולקחו בחזרה את הביתיות.
היילייט:
השני של הקינגס (1:43), איזה סיבוב של השבדי ויקטור ארבידסון שמשלים את המהלך לגול בלי להתבלבל.
השלישי של הקינגס (2:30), הקפטן הסלובני אנז'ה קופיטר עם המהלך מושלם מול השוער.

[3 מרכזי] מינסוטה - [2 מרכזי] דאלאס
טיילר סגין, שנה 13 ב-NHL ועשירית בדאלאס, מוביל את הסטארס עם צמד לנצחון גדול בסנט פול, מינסוטה יחד עם השוער ג'ייק אוטנג'ר (32 הצלות). 3:2 בסיום, 2:2 בסדרה גם כאן.
היילייט:
השלישי של הסטארס, השני של סגין (6:14), הקפטן ג'יימי בן עם המסירה.
הצלת המשחק בשניות האחרונות (8:23), ג'ייק אוטינג'ר מחליק מצד לצד ומציל גול שוויון בטוח.

[ויילד קארד מזרח 1] ניו יורק איילנדרס - [מטרופוליטני 1] קרוליינה
ההוריקיינס הבטוחים בעצמם עולים ל-4:0 בתחילת השליש השלישי, ומביאים את נצחון החוץ שרצו בלונג איילנד, 5:2 בסיום ו-3:1 בסדרה.
היילייט:
השני של ההוריקיינס (3:09) מהלך פאוור פליי קלאסי ומהיר מוצא את השחקן החופשי מול השער אחרי סידרה של מסירות.

[ויילד קארד מזרח 2] פלורידה - [1 אטלנטי] בוסטון
אחרי המעידה במשחק השני, הברואינס המצויינים החזירו לעצמם את הביתיות במשחק הקודם - וקיבעו אותה אתמול אחרי עוד נצחון בפרברי מיאמי, 6:2. חוזרים לטי די גארדן לסגור את הסידרה.
היילייט:
כבר על התתחלה (0:08) לינוס אולמרק, המועמד מס' 1 לשוער העונה בליגה, עם הצלה של שוער כדורגל.
הראשון של הברואינס (0:44), רגע של מחלוקת. הצלה עצומה של השוער הרוסי של הפנתרס, סרגיי בוברובסקי, אבל הפאק נשאר חופשי בין הרגליים שלו. בראד מרשאנד של הברואינס מכה את הפאק פנימה תוך כדי שהשופטים שורקים להפסיק את המהלך. מה קדם למה? השופטים אישרו את השער אחרי צפייה בוידאו.
השלישי של הברואינס (4:10), טיילר ברטוזי עם אחד הרידירקטים היפים - ממש מכה בפאק מהאוויר. אין לבוברובסקי סיכוי.
החמישי של הברואינס (7:22), איזה מבצע אישי של טיילור הול, מקדים את המגן של הפנתרס ליד קו החצי ומטעה גם את בוברובסקי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2023 11:58 pm 
Hall of Famer

היום שמתי לב לחדשה מעניינת.
מי שקרא את הת'רדים שלי לאורך השנים אולי זוכר את השם מקס בירבראייר. הישראלי הראשון שנבחר בדראפט ה-NHL (דראפט 2000, מקום 67, ניו ג'רזי דווילס).
אמנם לא שיחק ב-NHL, אבל שיחק שנים במיינורס ואחרי זה באירופה, ובלי ספק הוא הישראלי עם הקריירה המקצוענית הכי מרשימה אי פעם. הוא פרש מפעילות ב-2019 אחרי קריירה ארוכה.
והנה מתברר שבשבועות האחרונים בירבראייר חזר מהפרישה, ובגיל 42 הוא משחק בקבוצה בשם בריסטול פיטבולס, בליגה השנייה בבריטניה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 236 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 14 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: