סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 10, 2024 4:27 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' ינואר 12, 2023 6:19 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
ת'רד הבחירות ננעל, אבל הנושא הוא החשוב ביותר בחיינו היום.

אתמול הנאשם בפלילים חמורים המשמש גם כראש ממשלה, עמד יחד עם שר האוצר והציגו שקפים שהם באמת עלבון לכל אינטיליגנציה סבירה בתור "תכנית כלכלית". מדובר בהפחחתות מינוריות של התייקרויות שכבר בוצעו, ללא שום התייחסות לקרקעות למגורים, תשתיות תחבורה והפחתת מכסים וחסמי יבוא. מובן שגם שום תכנית לצמיחה. מצג השקר היה כלכך נבוב ורדוד, שאפילו עליית המדד ששינתה את הנומינליות של מדרגות המס הוצגה כחלק מה"תכנית".

כתבת השער של מוסף "הארץ" מתמקדת במשנתו של נציג החרד"לים אבי מעוז, כפי שהוקלט בשיחות עם פעיליו. השלטת השבת בפרהסיה, הורדת מעמד המשפחות הלהט"ביות, אי-גיוס נשים לצבא והכל "התחלת ההתחלות" כלשונו. האיש הוא ראש "המנהלת לזהות יהודית" במשרד ראש הממשלה.

ח"כ מהמפלגה הכהניסטית קורא לעצור את לפיד וגנץ, וכמו בימים הטובים של בלפור, המשטרה מוציאה הודעות שקריות כנגד ההתארגנות להפגנה המונית במוצ"ש.

ואולי רווח והצלה יבואו ממקום אחר. הדירקטורים של מטא קיבלו לעיונם את טענותיו של איתי לשם, ובאופן מפתיע ג'ורדנה קוטלר שאליבא דלשם היא גורם מרכזי בציר השוחד נתניהו-פייסבוק, עוברת לעבוד במשרד החדש שרון דרמר קיבל מביבי.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 12, 2023 8:36 pm 
Hall of Famer

שתי מדינות לשני עמים.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 12, 2023 8:50 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אתה יכול לאמלק לנו את עניין ביבי ופייסבוק, ולמה דירקטוריון פייסבוק הוא בעל משקל לגבי מה ייעשה עם ביבי בנושא?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ינואר 12, 2023 10:32 pm 
מנהל פורום

האם באמת תהיה תופעה של הגירת אליטות אל מחוץ למדינה?
יש על זה הרבה דיבור, גם של אנשים שאני מכיר שנמצאים בצד הלא נכון של המפה הפוליטית. בינתיים לפי ההרגשה שלי זה יותר הוצאת קיטור ותלונה על הקיים, מאשר אומץ אמיתי שיוביל למעשים קונקרטיים של עזיבה.

פעם תופעת "בריחת המוחות" הייתה יותר באספקט הכלכלי, ועכשיו גם מצטרף הפן הטירלולי הכללי של אופי המדינה, שנראה שמתדרדר על בסיס שעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 13, 2023 2:22 am 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
אתה יכול לאמלק לנו את עניין ביבי ופייסבוק, ולמה דירקטוריון פייסבוק הוא בעל משקל לגבי מה ייעשה עם ביבי בנושא?

בקליפת אגוז, עו"ד איתי לשם שהיה שותף בשיבלת ולאחר מכן בעלים ומנכ"ל סטרטאפ בעולם הרשתות החברתיות, טוען כבר שנים שיש בידיו הוכחות חד-משמעיות ליחסי שוחד בין נתניהו לפייסבוק, נתניהו העניק הקלות רגולטוריות לפייסבוק והיא בתמורה איפשרה לו לנהל צבא בוטים מטורגט היטב שעזר לו להטות תוצאות בחירות. הוא מפרט את הפרשה ומתעד אותה בקפדנות בעמוד הפייסבוק שלו, וטוען שעילת ההגנה היחידה של פייסבוק היא שהדירקטוריון האמריקאי שלה יכול לטעון לחוסר היכרות עם הפרשה, ועל כן ההתעלמות המוחלטת של פייסבוק מטענותיו שמופצות ב...פייסבוק. לא חוסמים אותו ולא מוחקים אותו, מתעלמים ממנו.

פריצת הדרך שלו הגיעה לאחרונה, כשהצליח לגייס מימון לפעולות משפטיות שמבוצעות על ידי פירמה אמריקאית, ששלחה מכתב מפורט לכל אחד מחברי דירקטוריון מטא, עם דדליין עד ה15.1 להגיב ולהתייחס לטענות, כשבמקביל הרשויות האמריקאיות עודכנו בעניין. שוחד והתערבות בבחירות במדינה אחרת אלה לכאורה עבירות חמורות מאד בספר האמריקאי, שיכולות לשלוח אנשים לכלא, וההנחה של לשם היא שברגע שהדירקטורים האמריקאים כבר לא יוכלו לטעון שהם לא יודעים, והחבל יתחיל להתהדק להם על הצוואר, הם יתנערו מפייסבוק ישראל ובוודאי מנתניהו, ישתפו פעולה עם החקירה ויחשפו את כל החומר שבידיהם.

יהיה מעניין.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 13, 2023 7:59 am 
Sophomore

מדינת ישראל במסלול התנגשות עם הציבור שמחזיק אותה כלכלית.
יהיה מעניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 13, 2023 10:45 am 
מנהל פורום

Hacohen כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

בקליפת אגוז, עו"ד איתי לשם שהיה שותף בשיבלת ולאחר מכן בעלים ומנכ"ל סטרטאפ בעולם הרשתות החברתיות, טוען כבר שנים שיש בידיו הוכחות חד-משמעיות ליחסי שוחד בין נתניהו לפייסבוק, נתניהו העניק הקלות רגולטוריות לפייסבוק והיא בתמורה איפשרה לו לנהל צבא בוטים מטורגט היטב שעזר לו להטות תוצאות בחירות. הוא מפרט את הפרשה ומתעד אותה בקפדנות בעמוד הפייסבוק שלו, וטוען שעילת ההגנה היחידה של פייסבוק היא שהדירקטוריון האמריקאי שלה יכול לטעון לחוסר היכרות עם הפרשה, ועל כן ההתעלמות המוחלטת של פייסבוק מטענותיו שמופצות ב...פייסבוק. לא חוסמים אותו ולא מוחקים אותו, מתעלמים ממנו.

פריצת הדרך שלו הגיעה לאחרונה, כשהצליח לגייס מימון לפעולות משפטיות שמבוצעות על ידי פירמה אמריקאית, ששלחה מכתב מפורט לכל אחד מחברי דירקטוריון מטא, עם דדליין עד ה15.1 להגיב ולהתייחס לטענות, כשבמקביל הרשויות האמריקאיות עודכנו בעניין. שוחד והתערבות בבחירות במדינה אחרת אלה לכאורה עבירות חמורות מאד בספר האמריקאי, שיכולות לשלוח אנשים לכלא, וההנחה של לשם היא שברגע שהדירקטורים האמריקאים כבר לא יוכלו לטעון שהם לא יודעים, והחבל יתחיל להתהדק להם על הצוואר, הם יתנערו מפייסבוק ישראל ובוודאי מנתניהו, ישתפו פעולה עם החקירה ויחשפו את כל החומר שבידיהם.

יהיה מעניין.

בנוסף המנהלת בפייסבוק שלכאורה מעורבת בעניין קיבלה לאחרונה ג'וב מנתניהו
https://www.inn.co.il/news/588810

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ינואר 13, 2023 11:46 am 
Senior

כן, זה מה שכתבתי בהודעת הפתיחה. ג'ורדנה קטלר היא דמות מפתח בעניין, ואחרי שקיפצה מלשכת נתניהו לפייסבוק ישראל, עכשיו היא חוזרת באופן רשמי לכוורת של נתניהו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 10:51 am 
מנהל פורום

לא יודע אם הסיפורים שהוא עלה עליהם הם אמיתיים או לא, יכול להיות שכן, יכול להיות שלא, פוליטיקאים וחברות ענק הם כ"כ חזקים שגם אם אלו סיפורים אמיתיים של שחיתות קשה זה יכול להגמר בכלום, אבל חובה לציין שהשילוב של ההיסטריה האפוקליפטית שלו, הזחיחות שלו, הטון היודע כל שלו והעובדה שהוא כותב כאילו לעולם לא טעה משדרת לי וויבים חזקים של אלדד יניב/אב"ח/אופיר טובול/אדם גולד, וזו לא ממש מחמאה, היות ומתוך ה-4 הללו 5 הם מגוחכים לגמרי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 12:21 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
לא יודע אם הסיפורים שהוא עלה עליהם הם אמיתיים או לא, יכול להיות שכן, יכול להיות שלא, פוליטיקאים וחברות ענק הם כ"כ חזקים שגם אם אלו סיפורים אמיתיים של שחיתות קשה זה יכול להגמר בכלום, אבל חובה לציין שהשילוב של ההיסטריה האפוקליפטית שלו, הזחיחות שלו, הטון היודע כל שלו והעובדה שהוא כותב כאילו לעולם לא טעה משדרת לי וויבים חזקים של אלדד יניב/אב"ח/אופיר טובול/אדם גולד, וזו לא ממש מחמאה, היות ומתוך ה-4 הללו 5 הם מגוחכים לגמרי

קצת משעשע שאתה מזכיר את אדם גולד בהקשר של לשם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 5:44 pm 
מנהל פורום

מכוון, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 9:57 pm 
Senior

יש דוגמאות ל"היסטריה אפוקליפטית"?

הבנאדם, לשיטתו, גילה, חקר ותיעד חתיכת פרשיית שחיתות עצומה. ברמה שאם זה נכון, שמה אותו בדרגה מעל וודוורד וברנסטיין בווטרגייט (להם היה מקור, אחד את השני וגיבוי של מערכת עיתון). אני לא מצפה ממנו לצניעות ואין סיבה שיהיה צנוע. הוא עושה עבודת קודש ציבורית במשך שנים, בלי גיבוי. לא דבר פשוט.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 10:23 pm 
Hall of Famer

לשיטתו , זאת מילת המפתח. יש גם הרבה אנשים שלשיטתם ראו חייזרים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ינואר 14, 2023 11:10 pm 
Senior

ממליץ לך לקרוא את תוכן דבריו. הטענות מנומקות, מתועדות והגיוניות. אולי הוא טועה, אולי הוא טועה חלקית, אבל אין מצב שהטענות שלו לא שוות התייחסות רצינית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 12:30 am 
Hall of Famer

לינק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 12:45 am 
Senior

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... tid=Nif5oz

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 9:14 am 
מנהל פורום

Hacohen כתב:

הבנאדם, לשיטתו, גילה, חקר ותיעד חתיכת פרשיית שחיתות עצומה. ברמה שאם זה נכון, שמה אותו בדרגה מעל וודוורד וברנסטיין בווטרגייט (להם היה מקור, אחד את השני וגיבוי של מערכת עיתון). אני לא מצפה ממנו לצניעות ואין סיבה שיהיה צנוע. הוא עושה עבודת קודש ציבורית במשך שנים, בלי גיבוי. לא דבר פשוט.

בשום מקום לא טענתי שהוא טועה/משקר/ממציא

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 9:14 am 
Hall of Famer

אני חושב שמבחינה נפשית המחאה היום נמצאת במצב דומה למחאת הימין מול אוסלו.
עמידה מול ממשלה עם רב שנראה בלתי שביר,שמובילה בבטחה למהלכים אסוניים לטעמך.
ב2 הבדלים:
1. התקשורת,למרות השינויים של בשנים האחרונות, עיין ברובה אוהדת את המאבק. תארו לכם מה זה לעמוד מול ממשלה כל יכולה ותקשורת שמגבה אותה.
2. המאבק לא נסוב על חיים ומוות כמו בימי אוסלו האיומים. לכן גם סיכויים לסיום אלים כמו המחאה ההיא,קלוש.
עדיין התסכול וחוזר האונים מובן ומעורר אמפטיה.
מה המסקנה למי שעומד כעת בצד החזק (ואז עמד בצד המוחה)?
לא יודע. נראה לי רק לא להיות מגעיל. (פרופלורים וכו')

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 9:24 am 
Senior

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
Hacohen כתב:

בשום מקום לא טענתי שהוא טועה/משקר/ממציא

זה אחלה, כי בשום מקום לא טענתי שטענת שהוא טועה/משקר/ממציא

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 9:41 am 
Junior

אבימאל כתב:
מה המסקנה למי שעומד כעת בצד החזק (ואז עמד בצד המוחה)?
לא יודע. נראה לי רק לא להיות מגעיל. (פרופלורים וכו')

מסקרן אותי להבין בצורה לא מתלהמת (מה שמוריד את הטוויטר מהסיפור) את הצד שבעד הרפורמה.
אתה מסכים שעם הרפורמה הזו לא יהיו שום איזונים לממשלה? טכנית לא יהיה שום דבר שיכול למנוע מכל ממשלת רוב כלשהי לעשות ככל העולה על רוחה?
הרי במדינה שלנו (בניגוד להרבה דמוקרטיות אחרות) הרשות המבצעת היא נגזרת ישירה של הרשות המחוקקת (או להפך, לא קריטי) כי בהגדרה מי שמחזיק ברשות המבצעת גם מחזיק ברוב ברשות המחוקקת (ואם הרוב ברשות המחוקקת נפגע אז הרשות המבצעת גם נופלת).
במצב הנוכחי גם החלטות בית המשפט יהיו כפופות לאותו רוב בעקבות פסקת ההתגברות וזה יוצר מצב שקבוצה שפוליטית שקיבלה רוב בבחירות, גם אם רוב דחוק למעשה תפעל כמעט ללא שום איזונים ובלמים מעבר לרצון הטוב שלה והאמונה שלה בדמוקרטיה.
הבלם היחיד, אבל באמת היחיד שנאשר זה שאם חוק מסוים מבוטל ( ברוב של 80 אחוז בהרכב מלא של בית המשפט) והכנסת ברוב רגיל של 61 מחזירה את החוק בעזרת פסקת ההתגברות אז בפה אחד בהרכב מלא בית המשפט יכול עדיין לבטל את החוק. יש את הסייג הזה אבל גם פה עולה השאלה האם הדבר הזה פרקטי בעולם שבו השופטים ימונו על ידי אותם פוליטיקאים שהם צריכים לאזן ( הכיוון הוא מתוך ועדה של 11 שיהיו 3 שופטים, 6 פוליטיקאים ו2 חיצוניים שימונו על ידי פוליטקאים).

אתה באמת חושב שזה הכלי הנכון לשינוי מערכת היחסים עם בתי המשפט? פשוט להעביר את כל הכוח לקואליציה?

(אני באמת מנסה להבין מה אני מפספס ברפורמה הזאת מהצד הימני, לא בקטע של להתנגח...)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 10:12 am 
Junior

לטעמי באמת היה אפשר להסתפק בחקיקת חוק שמסדיר את הסמכות של שופטים לפסול חוקים ברוב מסוים (הרכב מלא, רוב של 12-13 שופטים) במקום פסקת התגברות, וצמצום (לא ביטול) של הלכת הסבירות.
הבעיה היא שלאורך השנים כל שינוי רך שהוצע נדחה על הסף על ידי השופטים שאיימו בלי סוף. נו, אז אחרי שנים שהיו עדינים איתם עכשיו הם מקבלים תכנית קיצונית בהרבה בפרצוף, כשלפחות על פניו אין ממש מי שיכול לעצור אותה (כי ממשלת ימין על מלא וזה).

לגבי הרכב הוועדה למינוי שופטים - לא רואה בעיה שיהיה רוב לנציגי ציבור שמייצגים את רוב הציבור במדינת ישראל בוועדה. זה עדיף על המצב שבו השופטים, שבאים מקשה אחת, ממנים את מי שהם רוצים רק בגלל מערכת יחסית שנויה במחלוקת בינם ובין נציגי לשכת עוה"ד בוועדה (האם ראוי שנציגי לשכת עוה"ד, שהם עורכי דין שמתדיינים בפני אותו שופטים, יקבעו את גורלם וקידומם המקצועי של האחרונים?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 10:30 am 
Junior

זה כן אני כתב:
לטעמי באמת היה אפשר להסתפק בחקיקת חוק שמסדיר את הסמכות של שופטים לפסול חוקים ברוב מסוים (הרכב מלא, רוב של 12-13 שופטים) במקום פסקת התגברות, וצמצום (לא ביטול) של הלכת הסבירות.
הבעיה היא שלאורך השנים כל שינוי רך שהוצע נדחה על הסף על ידי השופטים שאיימו בלי סוף. נו, אז אחרי שנים שהיו עדינים איתם עכשיו הם מקבלים תכנית קיצונית בהרבה בפרצוף, כשלפחות על פניו אין ממש מי שיכול לעצור אותה (כי ממשלת ימין על מלא וזה).

לגבי הרכב הוועדה למינוי שופטים - לא רואה בעיה שיהיה רוב לנציגי ציבור שמייצגים את רוב הציבור במדינת ישראל בוועדה. זה עדיף על המצב שבו השופטים, שבאים מקשה אחת, ממנים את מי שהם רוצים רק בגלל מערכת יחסית שנויה במחלוקת בינם ובין נציגי לשכת עוה"ד בוועדה (האם ראוי שנציגי לשכת עוה"ד, שהם עורכי דין שמתדיינים בפני אותו שופטים, יקבעו את גורלם וקידומם המקצועי של האחרונים?).

לגבי החלק הראשון - זה שמערכת המשפט התנגדה לא אומר שהאלטרנטיבה היא ריסוק מערכת האיוזנים והבלמים. לא חושב שתמצא התנגדות גדולה להסדרת פסילת חוקים ולהגדרה בחוק של איזוני הכוח בין הרשות השופטת למחוקקת/מבצעת (שכאמור אין בהם הבדל ממשי).
כאילו, ברור שיהיו הרבה שיתנגדו והם יהיו רועשים כמו פעם שמזיזים למישהו עם כוח את הגבינה שלו, אבל בגדול אני די בטוח שרוב האזרחים יהיו בסדר עם זה.

לגבי הוועדה למינוי שופטים - זה בסוף עניין לא פחות מקצועי מפוליטי (למרות שברור שיש פה אלמנט סוביקטיבי של תפיסת עולם). אם אתה שואל את דעתי למה הדבר הבריא לעשות זה פשוט לתת כוח וטו לכל אחד מהצדדים, גם הפוליטיים וגם המשפטיים... שופט שימונה גם בהסכמת הפוליטקאים וגם בהסכמת השופטים אמור להיות מקובל בצורה סבירה על כל הצדדים.
לגבי לשכת עורכי הדין אין לי שום מושג מה הם קשורים למינוי שופטים... לא מכיר את הרקע ההיסטורי אבל אף פעם לא הבנתי למה הם צריכים למנות שופטי עיליון. אין לי שום דבר להגיד לטובת הסיפור הזה, מעולם לא הבנתי אותו.

בשורה התחתונה אם הסיפור הזה של השינוי במערכת המשפט יהיה באמת כמו שמתכננים אותו אז זה פשוט ריסוק מערכת האיזונים והבלמים... אני לא חושב שאני מגזים בתיאור, זה פשוט העברת כל הכוח לרשות אחת בלי שום יכולת לתת לו קונטרה. אני באמת מתקשה להבין איך זה הפתרון ההגיוני לתפיסתכם.

זה כן אני כתב:

המשפט הזה שלך, הוא התפיסה שלך ללמה צריך לעשות את הרפורמה של יריב לוין ולא משהו "רך" יותר או שזה פשוט תיאור של המצב בפועל היום?
כי אם זו הצדקה ללמה הרפורמה של לוין הכרחית כמו שהיא אז אני לא מבין את ההצדקה... (אם זה תיאור אז זה אכן נראה כמה שהולך לקרות)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 10:48 am 
Junior

האמת, מסכים איתך לחלוטין על זכות וטו בוועדה למינוי שופטים. שימנו שופט שמרן על כל שופט ליברל. החשש היחיד הוא שזה לא יאפשר למנות שופטים, אבל אני מניח שימצאו את הדרך להגיע להבנות.

ולגבי החלק השני - זו לא הצדקה לרפורמה של לוין. סתם תיאור שמוכיח שמי שפעם אחר פעם מסכל שינויים בגרסתם ה"רכה", בסוף ימצא את עצמו בורח מהבית שלו לפני שימוטטו אותו עליו. במשך שנים בג"ץ ביהירותו כרסם בסמכויות של שאר הרשויות ורכש לעצמו שונאים רבים, ובכל הזדמנות שבה דובר על רפורמה השופטים נעמדו על הרגליים האחוריות (לא באמת היו מוכנים לרפורמה כי לאף אחד אין אינטרס לוותר על הכוח של עצמו). לא חשבתם שמדובר כאן בלבה מבעבעת שבסוף תפרוץ החוצה?
אם יש כאן הצדקה היא רק לכך שחייבת להתבצע רפורמה גם אם האופוזיציה תציף את הרחובות וזעקותיהם של שופטי בג"ץ תישמענה עד סין.
יחד עם זאת, אני חושב שאפשר לוותר על חלק ממרכיבי הרפורמה.

ולגבי עורכי הדין - יש היגיון בכך שהם שותפים בוועדה למינוי שופטים. הם אלה שמתדיינים תחת אותם שופטים ומכירים את יכולותיהם המקצועיות לא פחות טוב משופטי העליון. יחד עם זאת יש בזה גם בעיה מסוימת של ניגוד עניינים, והייתי מוותר על נוכחותם בוועדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 11:00 am 
Junior

זה כן אני כתב:
האמת, מסכים איתך לחלוטין על זכות וטו בוועדה למינוי שופטים. שימנו שופט שמרן על כל שופט ליברל. החשש היחיד הוא שזה לא יאפשר למנות שופטים, אבל אני מניח שימצאו את הדרך להגיע להבנות.

אני חושב שהבעיה המרכזית היא אפילו לא אם השופט שמרן או ליבירל, ראינו שאיילת שקד מינתה כמה שופטים שמרנים בעזרת אפי נוה (ולא ראיתי המון הנתגדות לזה אגב, לא משהו רחב מעבר לתלונות פה ושם).
אני חושב שהבעיה המרכזית זה ריכוז כוח נוסף אצל אותה רשות (מחוקקת/מבצעת, סיים סיים) וההשפעה שיכולה להיות לזה על השופטים ועל החלטותיהם.
גם פה אני יכול לגמרי לקבל את הטענה שזה שכל הכוח היה אצל השופטים (מתוקף חיבוריהם עם נציגי הלשכבה) זה לא סביר כי יש פה עניין של מערכת שבוחרת אנשים "דומים" לה.

לגבי החלק השני - לא חשבתי שתהיה לבה שתפרוץ החוצה כי מעולם לא ניסו לחוקק חוק (למיטב ידיעתי) שמסדיר את היחסים בין הרשויות או את הכללים בהם בית המשפט יכול להתערב. זה שבית המשפט לא אהב זה ברור כפי שציינת אבל זה לא שהייתה פה איזו התנגשות עמוקה כי מעולם לא ניסו לעשות כלום... הפוליטקאים העלו רעיון, השופטים הפחידו את הפוליטקאים וזהו. זה שהצעד הבא הוא לבטל לגמרי את האיזונים זה לא משהו שראיתי אותו בא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ינואר 15, 2023 11:00 am 
Junior

לכל תומכי יש עתיד - לא מגרד לכם בגוף שראש האופוזיציה שלכם נעדר מהפגנה של הגוש רק בגלל שלא אישרו לו לנאום?
איזה מגלומן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 128 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ו 18 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: