סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 6:46 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מה זה ימני?
הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 4:04 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
FLASH כתב:
ברק אולמרט ולפיד הם ראשי ממשלות השמאל האחרונים. מה לעשות.

לא דיברתי על לפיד, דיברתי על אולמרט וברק.
ברק היה ראש ממשלה ב99, לפני 24 שנים, כן? כשהוא ניסה לרוץ במקום העשיר במרצ הוא היה רחוק מאוווווד מלהכנס. מנהיג של כלום.
ואולמרט?! אולמרט שהיה בליכוד ומשם פתח את קדימה הוא מנהיג השמאל?! אולמרט שהחליף את שרון?! גם שרון היה מנהיג שמאל? בחיי אין לי מושג על מה אתה מדבר.
אתה באמת חושב שאם אולמרט/ברק מקימים היום מפלגה הם שווים יותר ממפלגה קטנה במקרה הטוב?

FLASH כתב:
אני קורא וניכר מדבריך שאתה באמת מאמין בזה. מדהים כמה מכונת התעמולה של השמאל אפקטיבית.
אתה חי במדינה שבה נניח שליש דתיים כבר כמה, 40 שנה? מהיכרות שלך, אתה באמת מאמין שיפעלו באלימות נגד אדם שיכניס חמץ לבית חולים או לכל מקום אחר בפסח?
תשאל אדם דתי שאתה מכיר. הוא יסביר לך שפשוט לא יגידו לאותו מכניס חמץ כלום. בטח ובטח לא אלימות, על מה ולמה?

נכון כי החבר'ה בחאוורה ממש היו דובוני איכפת לי עם כיפות ובקבוקי תבערה.
וגם החרדים ששורפים חנויות פלאפונים הם רק רוצים לחבק את המוכרים אבל יוצא להם לשרוף בטעות.
רוב הדתיים/חרדים אכן לא אלימים, אבל רוב האלימות במגזר היהודי מגיעה היום מהשוליים שלה, מה לעשות...

ובוא נראה אם לא תהיה אלימות מצד ימנים דתיים/חרדים כשאנשים יגיעו בצורה מכוונת עם חמץ לאיזורים שלהם כמחאה על חוק החמץ. אני מהמר שתהיה אלימות, אתה מהמר שלא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 4:07 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
FLASH כתב:

הימין כרגע מנסה לשנות את המטוטלת והציג רפורמה שאפילו בן גביר וסמוטריץ' לא חלמו עליה, כחלק מעמדת מו"מ. זה בלוף וברור שיגיעו לפשרה.
(ורוטמן אמר בקולו שאינו חושב שהרפורמה צריכה לעבור כלשונה, שזה בעצם אומר - אני מבלף ואפילו לא מפריע לי בעצם אמירת המשפט לרדת לעמדת מו"מ "חלשה" יותר, שהיא תהיה עמדת המו"מ החדשה בכניסה למו"מ עתידי).

לא, לי לא ברור בכלל שיגיעו לפשרה.
ומאחר שכבר תפסתי את רוטמן בשקרים מספר פעמים, אני גם לא מאמין לו כשהוא אומר שזו הכוונה.
המקסימום שהם יעשו זה לעדן את הרפורמה בעידונים קוסמטיים (שאתה אני מניח תקפוץ עליהם כמוצא שלל רב, "הנה, תראו, פשרה"...) אבל המהות לא תשתנה - השאיפה היא לשלטון עם כוח מוחלט בלי שום בקרה מעשית, ושליטה מוחלטת של השלטון במתן או אי מתן הזכויות הבסיסיות של דמוקרטיה.

"פשרה" בעיני הוא החלת גבולות גזרה משוריינים של זכויות דמוקרטיות שקיומן לא תלוי בקפריזות של השלטון, ובתוך זה - אפשר לדון על הרבה דברים. כל דבר שמשמר רשות מבצעת עם כוח מוחלט בלי שום גבולות גזרה, וזכויות דמוקרטיות שנתונות בלעדית לחסדיה - הוא לא פשרה.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 4:39 pm 
Junior

sheky כתב:
FLASH כתב:
ברק אולמרט ולפיד הם ראשי ממשלות השמאל האחרונים. מה לעשות.

לא דיברתי על לפיד, דיברתי על אולמרט וברק.
ברק היה ראש ממשלה ב99, לפני 24 שנים, כן? כשהוא ניסה לרוץ במקום העשיר במרצ הוא היה רחוק מאוווווד מלהכנס. מנהיג של כלום.
ואולמרט?! אולמרט שהיה בליכוד ומשם פתח את קדימה הוא מנהיג השמאל?! אולמרט שהחליף את שרון?! גם שרון היה מנהיג שמאל? בחיי אין לי מושג על מה אתה מדבר.
אתה באמת חושב שאם אולמרט/ברק מקימים היום מפלגה הם שווים יותר ממפלגה קטנה במקרה הטוב?

FLASH כתב:
אני קורא וניכר מדבריך שאתה באמת מאמין בזה. מדהים כמה מכונת התעמולה של השמאל אפקטיבית.
אתה חי במדינה שבה נניח שליש דתיים כבר כמה, 40 שנה? מהיכרות שלך, אתה באמת מאמין שיפעלו באלימות נגד אדם שיכניס חמץ לבית חולים או לכל מקום אחר בפסח?
תשאל אדם דתי שאתה מכיר. הוא יסביר לך שפשוט לא יגידו לאותו מכניס חמץ כלום. בטח ובטח לא אלימות, על מה ולמה?

נכון כי החבר'ה בחאוורה ממש היו דובוני איכפת לי עם כיפות ובקבוקי תבערה.
וגם החרדים ששורפים חנויות פלאפונים הם רק רוצים לחבק את המוכרים אבל יוצא להם לשרוף בטעות.
רוב הדתיים/חרדים אכן לא אלימים, אבל רוב האלימות במגזר היהודי מגיעה היום מהשוליים שלה, מה לעשות...

ובוא נראה אם לא תהיה אלימות מצד ימנים דתיים/חרדים כשאנשים יגיעו בצורה מכוונת עם חמץ לאיזורים שלהם כמחאה על חוק החמץ. אני מהמר שתהיה אלימות, אתה מהמר שלא?

אולמרט וברק עלו לבמה כחלק ממנהיגי השמאל. ליבני. לפיד. חיות. וכן, גם ברק ואולמרט. אמרו מה שאמרו, הסתה פרועה, וירדו. אולמרט הסית למלחמה מפורשות.

אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר.
אתה לא מבין את ההבדל בין רצח שני מתנחלים (ו99.999% נגד טרור וכו) בין היחס של החרדים לפלפון (ו99.999% נגד ונדליזם ולשרוף חנויות וכו), לבין חמץ. שהוא אמנם איסור חמור, אבל לא כשהוא שייך לאדם אחר.
לומר שאנשים שיבואו עם חמץ לבית חולים יגררו אלימות זה כל כך מופרך, בערך כמו שחובש כיפה יגיע לאוניברסיטת תל אביב ויחטוף מכות. שטפו לך את המוח בערוצי התעמולה בקיצור

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 4:49 pm 
Freshman

חיות נאמה באיזשהי הפגנה? אני בספק רב.
מי שכן נאמה באחד המוצ״שים היתה לימור לבנת. גם היא שמאל?
אם חמץ זה לא איסור, למה החוק? למה לרדות באנשים, ולמה להתפלא כשיש תגובת נגד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:00 pm 
Junior

FLASH כתב:
אולמרט וברק עלו לבמה כחלק ממנהיגי השמאל. ליבני. לפיד. חיות. וכן, גם ברק ואולמרט. אמרו מה שאמרו, הסתה פרועה, וירדו. אולמרט הסית למלחמה מפורשות.

אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר.
אתה לא מבין את ההבדל בין רצח שני מתנחלים (ו99.999% נגד טרור וכו) בין היחס של החרדים לפלפון (ו99.999% נגד ונדליזם ולשרוף חנויות וכו), לבין חמץ. שהוא אמנם איסור חמור, אבל לא כשהוא שייך לאדם אחר.
לומר שאנשים שיבואו עם חמץ לבית חולים יגררו אלימות זה כל כך מופרך, בערך כמו שחובש כיפה יגיע לאוניברסיטת תל אביב ויחטוף מכות. שטפו לך את המוח בערוצי התעמולה בקיצור

איפה אולמרט עלה לבמה? איפה חיות עלתה לבמה? על מה אתה מדבר?
אגב, גם קראדי הוא מנהיג השמאל?
מה עם יעל נבט מנטורית פננסית (סתם הסתכלתי על מי נואם בחלק מהבמות)? גם היא מנהיגת השמאל?
ברק ואולמרט מנהיגי השמאל... זה לא מגיע לרמת הגיחוך שלך בנושא ההטרדות המיניות אבל זה בהחלט מגוחך.

ובוא נראה, כשיגיעו עם חמץ ויפזרו אותו ברחבי הבית חולים אז בוא נראה אם החברים שלך יגיעו לאלימות או לא. אתה מוכן להתערב שלא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:37 pm 
Hall of Famer

שקי, למה לפזר בדיוק חמץ ברחבי בית חולים? מה אשמים חולים ששומרים בפסח על חמץ בכך שמפלגות חרדיות העבירו את החוק הזה?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:39 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
שקי, למה לפזר בדיוק חמץ ברחבי בית חולים? מה אשמים חולים ששומרים בפסח על חמץ בכך שמפלגות חרדיות העבירו את החוק הזה?

שיפעילו לחץ על הנציגים שלהם לא לכפות על אנשים תפיסות עולם לא להם.
אני לא מאמין שבאמת יפזרו חמץ בתוך המחלקות וזה אבל אני בטוח שתראה המוווווון חמץ בבתי חולים עם תמונות ושלטים וכו'.

במה שונה החמץ מכל סוג מחאה אחר? מה אשם הנהג שאתה חוסם לו את הכביש?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:42 pm 
Hall of Famer

אני באמת לא בעד חסימת כבישים וכן חושב שהמשטרה צריכה לפזר את מי שחוסם כבישים. חשבתי כך גם כשזו ארצנו עשו את זה בתקופת אוסלו וגם בתקופת ההתנתקות.
אני לא חושב שפגיעה באחר כדי למחות נגד חוקים בכנסת היא הדרך לפתור דברים.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:46 pm 
Junior

אני גם חושב שהמשטרה צריכה לפזר את מי שחוסם כבישים, זה לא משנה שעדיין חסימת כבישים זו הדרך הכי טובה שידברו עליך בתקשורת ולעשות הד.

איך אתה מציע להלחם בזה שבפסח הקרוב אם אתה יהודי (מענין איך ידעו מי יהודי ומי לא) השומר בכניסה לבית חולים יבדוק בתיק שלך ועליך כדי לוודא שאין עליך חמץ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:54 pm 
Freshman

עמוס לב כתב:

אין איסור הלכתי על כך, ולכן זאת לא בעיה דתית.
פלאש אומר זאת במפורש, אבל אין צורך להסתמך רק עליו. זה ידוע שכל עניין ראיית החמץ תקף רק לחמץ בבעלותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 5:55 pm 
Hall of Famer

הדרך הכי טובה להילחם בזה? להגיע לבחירות הבאות ולא להישאר בבית ולנסות להחליף את השלטון. עוד דרך טובה היא שמפלגות האופוזיציה יעשו עבודה ויציגו אלטרנטיבה אמיתית לשלטון של היום ולא לנסות רק לרכב על הבייס הקיים במופעי גימיקים בכנסת.
אפשר להפגין מול נציגי המפלגות שהעבירו את החוק עם חמץ ומאחר והחוק הזה היה יוזמה של החרדים, נראה לי שיותר נכון יהיה להגיע לבני ברק עם חמץ ולא למחלקות בהם אנשים מסכנים מאושפזים וקשה להם גם ככה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 6:10 pm 
Junior

עמוס לב כתב:
הדרך הכי טובה להילחם בזה? להגיע לבחירות הבאות ולא להישאר בבית ולנסות להחליף את השלטון. עוד דרך טובה היא שמפלגות האופוזיציה יעשו עבודה ויציגו אלטרנטיבה אמיתית לשלטון של היום ולא לנסות רק לרכב על הבייס הקיים במופעי גימיקים בכנסת.
אפשר להפגין מול נציגי המפלגות שהעבירו את החוק עם חמץ ומאחר והחוק הזה היה יוזמה של החרדים, נראה לי שיותר נכון יהיה להגיע לבני ברק עם חמץ ולא למחלקות בהם אנשים מסכנים מאושפזים וקשה להם גם ככה.

הגעתי לבחירות ולא נשארתי בבית. אתה אומר שאם יש רוב שרוצה לכפות עלי חוקי דת אז אני צריך לקבל את זה או לקוות שמתישהו הרוב ישתנה ואז יפסיקו לכפות עלי חוקי דת (כאילו מעבר לאלו שכפו עלי עד היום).
מפלגות האופוזיציה לא יציגו בטווח נראה לעין אלטרנטיבה שלטונית... אז עד שחבורת חדלי האישים שם תתאפס על עצמה פשוט לחכות ולראות איזה עוד חוקי דת יכפו עלי?
אפשר להפגין מול חברי הכנסת, מניח שגם זה יקרה.
בעייני הדרך הכי יעילה זה להראות להם שאין להם יכולת לכפות דת על אנשים שלא מעוניינים... אם המטרה שלהם היא לגרום בכוח לאי הכנסת חמץ לבית חולים אז התוצאה צריכה להיות הכנסה מסיבית של חמץ לבתי חולים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 7:08 pm 
Hall of Famer

אני חושב שאם הרוב הנבחר בכנסת רוצה להעמיק את החוקים הדתיים במדינה, אז זה בסדר גמור. אתה חי במדינה כזאת עם רוב כזה, רצוי שתסתגל ותתמודד.
איפה זה כן בעייתי, כשישנו את החוק שיחייב אותך להיות דתי למשל, כשישנו נניח את מערכת המשפט למערכת משפט דתית וכו' וכו'.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 7:57 pm 
Junior

אז הגבול שלי והגבול שלך שונים ואני חושב שזה בסדר גמור.
אני גם חושב שיש פה עניין של הצבת/בדיקת גבולות מצד שני הצדדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 10:38 pm 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
אני חושב שאם הרוב הנבחר בכנסת רוצה להעמיק את החוקים הדתיים במדינה, אז זה בסדר גמור. אתה חי במדינה כזאת עם רוב כזה, רצוי שתסתגל ותתמודד.
איפה זה כן בעייתי, כשישנו את החוק שיחייב אותך להיות דתי למשל, כשישנו נניח את מערכת המשפט למערכת משפט דתית וכו' וכו'.

בוא נתחיל מזה שהחובות של החרדים ושל החילונים יהיו אותו הדבר.
ואחרי זה נדבר על הלגיטימיות להעמיק את החוקים הדתיים במדינה.
עד שזה לא קורה אין שום לגיטימיות לשום מהלך כזה.
בגלל זה פתאום סביב המחאה יש פרץ סרבנות מצד המגזר המשרת (=חילונים ליברליים). שנמאס לו להמשיך להיות העבד הנרצע של המדינה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 10:54 pm 
Freshman

ושוב אין שום בעיה הלכתית עם פיזור חמץ או כל דבר בסגנון. זה לא יכניס אף אחד לספר השחור.
קטנוני וילדותי? אולי.
גם לרדות באנשים עם חוקים קטנונים וילדותיים זה לא שוס גדול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מרץ 16, 2023 11:43 pm 
Hall of Famer

Shiver כתב:
עמוס לב כתב:

בוא נתחיל מזה שהחובות של החרדים ושל החילונים יהיו אותו הדבר.
ואחרי זה נדבר על הלגיטימיות להעמיק את החוקים הדתיים במדינה.
עד שזה לא קורה אין שום לגיטימיות לשום מהלך כזה.
בגלל זה פתאום סביב המחאה יש פרץ סרבנות מצד המגזר המשרת (=חילונים ליברליים). שנמאס לו להמשיך להיות העבד הנרצע של המדינה.

לא בגלל זה.
או לפחות לא רק בגלל זה.
הסיבה העיקרית היא האוטורקטיה המתקרבת. לא מעט אנשים מסורים לא רוצים לשרת אוטוקרטיה.
הם שירתו בנאמנות ממשלות שמאל וממשלות ימין וממשלות חצי חצי. הם שירתו בנאמנות ממשלות שפירקו התנחלויות ושירתו בנאמנות ממשלות שהקימו התנחלויות. אבל פה יש משהו אחר, הרבה מעבר למדיניות כזו או אחרת.
הקטע של מיסוד ההשתמטות החרדית הוא חלק מזה, אבל התמונה הגדולה היא האוטוקרטיה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 17, 2023 2:31 am 
Hall of Famer

FLASH כתב:

סליחה? איך זה בא לידי ביטוי בדיוק?
הייתי מצפה שאם יש קונצנזוס של 99.999% בנושא מסוים - לא נראה על בסיס קבוע הפגנות אלימות ופגיעה כלכלית (ולא רק) חסרת תקדים בבעלי החנויות המסכנים (שבסך הכל רצו לפרנס את משפחתם, כן?). האם יש גמ"חים שמכסים את כל הנזק לבעלי החנויות? האם בתוך הקהילות מוקיעים את כל הפורעים? האם ההורים והרבנים של כל הפורעים עושים ככל יכולתם כדי למנוע זאת מהם (ואם אלו אכן האחוזים - אז לכל אחד יהיה הורה, ושכן, ורב - שאמורים להתנגד...)?
ממש

הרי כולם כולל כולם מבינים שחוק החמץ רק יגרור יותר חמץ בבתי החולים (ובוודאי שכעת מי שיכניס חמץ - יקצין זאת יותר בפרהסיה).
לכאורה אילו החוק היה באמת באמת "לשם שמיים" - אז לא היו חושבים לרגע לעשות אותו בעקבות זאת.
אבל הרי העסקנים החרדים רק רוצים את התסיסה והפילוג בכדי לשמר את מעמדם כלוחמי הצדק והדת כנגד הצד השני הבזוי, זו מטרתם היחידה, ולא שמירת מצוות (שחלקם הגדול הרי לא בדיוק הכי מקפיד עליהם, על פי הפרסומים...).
אגב, כבר החליטו לגבי מעמד הקטניות בבתי החולים?

יש לי חבר דתי שמאוד קיצוני לטובת הרפורמה, הימין וכו'.
אבל הוא במקרה רופא בבית חולים, ו"חוק החמץ" מרתיח אותו ברמות שקשה לתאר, פשוט מנקודת מבט של התחשבות בחולה הממוצע (ואולי אף הלא יהודי) שאולי חמץ הוא חלק ניכר מהתזונה שהוא נוהג לצרוך על בסיס קבוע - הן ברמה של הנדרש עבורו תזונתית למען מצבו, ואפילו ברמה המורלית/פסיכולוגית.
בקיצור אני לחלוטין משוכנע שגם לגבי "חוץ החמץ" - מעט מאוד מהאוכלוסייה תהיה בעדו, רחוק מאוד מרוב (אפרופו "באנו לשרת את רוב הבוחרים שנתנו בנו אמון וכו").

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 17, 2023 4:57 pm 
Senior

זוגתי ואני הגענו היום לבקר קרובים שלה בפסגת זאב. אני לא פגשתי אותם קודם, והיא לא ראתה אותם כחמש שנים. לא היה שום דיבור על פוליטיקה כשהאשה, מזרחית מסורתית שעובדת כגננת, שאלה אותנו איפה אנחנו גרים. אמרנו את שם הישוב בשרון, שאינו קיבוץ. היא אמרה: "ועברתם את הועדה לקיבוץ? כי אותנו לא היו מקבלים. אנחנו ארץ-ישראל (כך במקור) השנייה!". לא ענינו. מכאן התחיל מונולוג שלה שהם רואים בבית רק ערוץ 14, כל שאר הערוצים הם תעמולה של אלה שתפרו לביבי את משפטי הכזב, שאנחנו צריכים להוקיר תודה לביבי שמתנדב להנהיג את העם, ושהיא מודאגת מאלימות השמאל.

שיתפתי את ההתרשמות עם חבר שגר בחו"ל וזוגתו סוג של מומחית לתקשורת אמריקאית. היא אומרת שזה העתק של הטראמפיזם האמריקאי, אנשים נבערים היו יושבים נון-סטופ על ערוצי פייק, בטוחים שאובמה הוא מוסלמי שלא נולד בארה"ב ושגונבים את אמריקה.

שבת שלום לישראל המתוקה והאותנטית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 18, 2023 11:29 pm 
Hall of Famer

sheky כתב:

אני מסכים איתך שיש פה עניין של הצבת/בדיקת גבולות ואין לי שום בעיה עם התנגדות לחוק המטומטם והפוגעני הזה. השאלה היא האם התנגדות צריכה להיות פוגענית גם כן כלפי אנשים שלגמרי לא אשמים בכך ונמצאים בסיטואציה לא קלה עד קשה מאד (להיות מאושפז בבי"הח זה לא דבר קל). אולי אין בעיה הלכתית עם פיזור חמץ, אבל זה בטוח לא כיף גדול לראות אנשים עם פיתות בידיים לאנשים ששומרים על חמץ בפסח.

שיבר, אני לא כל כך מבין אותך. יש אי שיוויון. אני מסכים, זה מפריע גם לי. אבל לטעמך אי השיוויון הזה הופך התנהלות פוליטית של שליחי הציבור החרדי ללא לגיטימית? סבב המחאה מצד המגזר המשרת לא פרץ בגלל חוקים דתיים, אלא בגלל ניסיון לשנות את שיטת הממשל במדינה. מעבר לכך, שאני לא ממש אוהב את הנפנוף הזה באיפה שירתתי ביח' צה"ל בשם המחאה.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 19, 2023 11:05 am 
מנהל פורום

עמוס לב כתב:
שיבר, אני לא כל כך מבין אותך. יש אי שיוויון. אני מסכים, זה מפריע גם לי. אבל לטעמך אי השיוויון הזה הופך התנהלות פוליטית של שליחי הציבור החרדי ללא לגיטימית? סבב המחאה מצד המגזר המשרת לא פרץ בגלל חוקים דתיים, אלא בגלל ניסיון לשנות את שיטת הממשל במדינה. מעבר לכך, שאני לא ממש אוהב את הנפנוף הזה באיפה שירתתי ביח' צה"ל בשם המחאה.

א', יש לך טעות, שיטת הממשל לכשעצמה לא מעניינת את המפגינים, אלא השלב הבא של התכנית. כולם מבינים מה יעוללו הגורמים הקיצוניים שיושבים על ההגה בממשלה, אם יהיה להם את הכוח שהם רוצים לקבל במסגרת הרפורמה. וזה אומר יותר הדתה, יותר תקציבים מגזריים (עבורם כמובן), יותר נטל מסים (לא עבורם כמובן), הבטחת פטור גיוס ופטורים נוספים על פי חוק, צמצום זוחל של זכויות ליברליות.
החוקים של הרפורמה הם פשוט הקטליזטור וקריאת התעוררות לציבור הליברלי להבין לאן הדברים הולכים. במקום שזה יקרה באופן "טבעי" ב2040, קיבלנו פאסט פורוורד ל2023.

כמובן שאין לשליחי הציבור החרדי לגיטימיות להמשיך וקבוע דברים שקשורים בהעמקת חוסר השיוויון ביניהם לבין עידו מגבעתיים (א-לה מסעודה משדרות). לא במרחב הציבורי ולא במרחב הפרטי ולא בשירות הצבאי. זה בכלל הזוי לחשוב שמישהו שלא שירת ותרם אזרחית, יקבע לציבור אחר במשתמע שירות חובה ומיסוי אדיר ושפעילי טרור מורשעים יהיו שרים שמפקדים על המשטרה והצבא. זה כל כך עקום שבכלל חבל להסביר את זה. האופן שבו החרדים וקברניטיהם מצד אחד נהנים ממטעמי השלטון בכל כך הרבה דרכים, ומצד שני תורמים כל כך מעט הוא ציניות שאין כדוגמתה.

וגם אתה כעמוס לב לא היית מוכן לקבל כזאת התנהגות לא בחייך האישיים, ולא במרחב העבודה שלך. אבל מאיזושהיא סיבה משלים עם המציאות המעוותת הזאת בפוליטיקה הישראלית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 19, 2023 11:43 am 
Hall of Famer

זאת אומרת שאם ממשלה שמובלת ע"י מפלגות השמאל הייתה מציעה רפורמה שכזאת, כשהמצביעים שלה היו יודעים שבסיום הרפורמה השמאל הולך להישאר בשלטון, זה היה אחלה ולא היה צריך לצאת להפגנות? ההפגנות הן רק בגלל שעכשיו הימין יוכל לנצל את הרס הדמוקרטיה למטרות שלו?

לגבי החרדים, לשיטתך, אסור להם להשתתף במשחק הפוליטי כרגע?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 19, 2023 12:42 pm 
Junior

Shiver כתב:
א', יש לך טעות, שיטת הממשל לכשעצמה לא מעניינת את המפגינים, אלא השלב הבא של התכנית. כולם מבינים מה יעוללו הגורמים הקיצוניים שיושבים על ההגה בממשלה, אם יהיה להם את הכוח שהם רוצים לקבל במסגרת הרפורמה. וזה אומר יותר הדתה, יותר תקציבים מגזריים (עבורם כמובן), יותר נטל מסים (לא עבורם כמובן), הבטחת פטור גיוס ופטורים נוספים על פי חוק, צמצום זוחל של זכויות ליברליות.
החוקים של הרפורמה הם פשוט הקטליזטור וקריאת התעוררות לציבור הליברלי להבין לאן הדברים הולכים. במקום שזה יקרה באופן "טבעי" ב2040, קיבלנו פאסט פורוורד ל2023.

וואו שיבר זה לא נכון בכל כך הרבה רמות.
שיטת הממשל היא מה שמעניין את המפגינים, גם אם מר"צ והעבודה היו מעבירים את הרפורמה הזו בדיוק זה היה איום ונורא.
אם הימין ייפול מחר (כן, אני מכיר את תאוריית ראי שעל הקיר שהימין לא ייתן לעצמו ליפול עם חוקים כאלו) זה לא יהפוך את החוקים האלו לסבבה. ביטול הביקורת על הרוב היא איומה גם אם הרוב הוא "משלנו". בפירוש לא נכון מה שרשמת שם כלפי רוב מוחלט של המוחים.

אני מסכים עם הטיעון שהחוקים האלו יצרו "גוש ליברלי" שמתנגד אליהם ומתחיל לקלוט את אי השיוויון הקיים בארץ, אבל זה לטעון ששיטת הממשל לא מעניינת את המפגינים או שאם זה היה המחנה השני שמעביר את זה הכל היה סבבה זה בפירוש לא נכון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 19, 2023 1:52 pm 
Hall of Famer

האמת היא ששניכם צודקים.
אין לי ספק שהחוקים החדשים אחרי הרפורמה יהיו בעיקר "חוקי משילות" (שלמעשה יגבילו את ידכאו מה שלא בא לממשלה טוב בעין או שהיא תופסת כמסכן את שלטונה), חוקי שחיתות (הגנה על מושחתים או שפותחים פרצות לגנבים), וחוקי דת או אפליה דתית.
אבל כל שליט עם כוח מוחלט, מכל צד, יגיע בהכרח לדברים רעים מאד. יש בעולם שליטים מוחלטים מכל הסוגים ומכל המינים ואף אחד מהם הוא לא דבר חיובי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 19, 2023 4:29 pm 
Sophomore

עמוס לב כתב:
sheky כתב:

אני מסכים איתך שיש פה עניין של הצבת/בדיקת גבולות ואין לי שום בעיה עם התנגדות לחוק המטומטם והפוגעני הזה. השאלה היא האם התנגדות צריכה להיות פוגענית גם כן כלפי אנשים שלגמרי לא אשמים בכך ונמצאים בסיטואציה לא קלה עד קשה מאד (להיות מאושפז בבי"הח זה לא דבר קל). אולי אין בעיה הלכתית עם פיזור חמץ, אבל זה בטוח לא כיף גדול לראות אנשים עם פיתות בידיים לאנשים ששומרים על חמץ בפסח.

אני מבין מה שאתה אומר, אבל אני לא חושב שזה רק עניין של הצבת גבולות מהצד שלי (החילוני), וגם לא מסכים עם מי שכינה אקט מחאתי כזה "קטנוני וילדותי".
סליחה על הטרמינולוגיה של נוער הגבעות, אבל מבחינתי הסתננות עם חמץ לבתי חולים - במידה והחוק יעבור בקריאה ראשונה - תהיה פעולת תג מחיר.
הרי עד כה, הימנעות מחמץ במרחב הציבורי, בדומה לאי-נהיגה ביום כיפור, נבעה מנורמה חברתית מוסכמת. כזו שבבסיסה התחשבות וראיית האחר.

אני מבין שיש התרעמות בצד שומר המצוות בגין הפרה הנורמה הנ"ל, כשלהערכתי ברוב המקרים זו הפרה שבאה מצד אזרחים שאינם יהודים, או מיעוט של חילונים-להכעיס. אבל כפייה אינה הפתרון - והצפת בתי החולים בחמץ תהיה הדרך להפגין זאת.
האלטרנטיבה היא פיזור חמץ ברחבי בני ברק ושכונות חרדיות למיניהן. רק שזו תהיה פעולת תגמול שאינה תואמת פרופורציונלית את הפגיעה בי כחילוני כתוצאה מהעברת חוק החמץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה