סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 15, 2024 8:10 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: מה זה ימני?
הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 9:13 pm 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
אין ספק . הימין (כולל ציונות דתית יהדות התורה) שונא אשכנזים. שונא תל אביביים. :lol:

אתה מודע לכך שרבים בימין הם דתיים/מסורתיים שאוהבים לבלות בתל אביב? בים? בברים? עובדים שם עם אשכנזים (שלא לומר אשכנזים בעצמם, טפייי). לשיטתך הם שונאים תאנשים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 14, 2023 9:54 pm 
Junior

יש המון מזרחים ימנים ששונאים אשכנזים שמאלנים. אי אפשר להתכחש לזה. אבל בוודאי שזו לא תכונה שחייבת להיות בקרב מצביעי ימין, שחלק לא קטן מהם אשכנזים בעצמם.
אגב, יש גם שנאה עזה של שמאלנים אשכנזים כלפי מזרחים. וכאמור, לא הייתי אומר שזה אחד הקריטריונים להיות שמאלני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:14 am 
Sophomore

Ketchup כתב:
לקיק אולי אתה צעיר אבל לאורך השנים חל תהליך של סיפוח זוחל שמאד השפיע על המצב. הטענה שרק החלטות גדולות חשובות היא שגויה לחלוטין. מי שזקן מספיק יכול לחשוב על איך טדי קולק פעל בירושלים. תן לי להיות ישיר, מה דעתך על הגיבוי שהמתנחלים מקבלים בממשלות ה"ימין"?

לקיץ' אבא, לקיץ'

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:37 am 
Junior

אכן. הטענה שימין מוגדר כשונאי אשכנזים תל אביבים נכונה כמו הטענה ששמאל מוגדר כשונאי מזרחים באר שבעים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 7:51 am 
Sophomore

אני מבין שעם שאר הטענות אתה בסדר?

אתה כמובן מתקשה להבין משפט טיפה מורכב אז אני אסביר:

אם אתה ימני מזרחי מהפריפריה אתה שונא אשכנזים או (זו המשמעות של הסימן /) את תושבי המרכז.
אם אתה אשכנזי מצביע ליכוד, סביר שאתה שונא חילונים ליברליים.
אם אתה מצביע של הציונות הדתית, סביר שאתה שונא להט"ב או חילונים ליברליים.
אם אתה ש"סניק, סביר שאתה שונא אשכנזים.
אם אתה חרדי אשכנזי, סביר שאתה שונא את כל מי שהוא לא אתה.

וכל הנ"ל שונאים להט"ב במידה כזו או אחרת.

רוצה לומר ששנאה או זעם הוא חלק אינטגרלי מלהיות ימני. כרגע זה מתפרץ על מערכת המשפט כי רובה מורכבת מאשכנזים, חילונים וליברליים.

מכיוון שאתה מתעקש לעוות כל מידע שאתה נתקל בו שלא תואם למציאות הנפרדת שבנית לעצמך בראש (ע"ע ילדים דתיים מותקפים מינית בסופרלנד ע"י חילונים) אז אסייג ואומר שכמובן לא כל ימני באשר הוא עונה על כל אחת מהנקודות שציינתי. אבל, הוא חייב לענות על רובם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 8:09 am 
Hall of Famer

אז קודם עדריות של תושבי הדרום, ועכשיו דמוניזציה של כל הימנים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 9:07 am 
Senior

אני רק אצטט כאן את נתן אשל, יועצו הבכיר והקרוב של נתניהו ואחד האנשים החשובים בניהול האסטרטגיה שלו, אם לא החשוב שבהם:

"הציבור הלא-אשכנזי שונא הכל, זה מאחד את המחנה שלנו".

ברור שהוא לא בדיוק הוגה מבריק וליטרלי גזען, אבל האסטרטגיה המוצהרת של הביביסטים היא שנאה. תמיד שונאים מישהו. תמיד יש אויב. תמיד יש דמון.

פלאש כמובן אוהב את כל העם, רק שהוא לא מצליח לבטא את זה כמו שצריך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 9:19 am 
Hall of Famer

וגם אגיד שממקום מושבי הרחק מהארץ, יש אנשים (נניח, ראי שעל הקיר) שבהחלט משכנעים שהרפורמה היא גרועה.
ואז מגיעים כל המכלילנים שאומרים שכל הדרום הם עדר, וכל הימנים גזענים ושונאי להטבים, וגורמים לי אשכרה להריע לרפורמה (כאמור, ממקום מושבי). כן, למרות שהיא מחורבנת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 9:26 am 
מנהל פורום

שימו לב, זה ת'רד שיכול מאד מהר להתדרדר לבלגן אלים, כי ככה זה איתנו :ne_vi_del:

אז שימו לב, זו אזהרה ראשונה ואחרונה לפני שמשהו אשכרה קרה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 9:38 am 
Senior

לא כל הדרומים הם עדר ולא כל הימנים הם גזענים ושונאי להטב.

אבל אחזור לטענה ותיקה שלי שהוכיחה את עצמה בחיבור סמוטריץ'-כהניזם, שלכהניזם יש בסיס רעיוני חזק עם יסודות הציונות הדתית. כשאתה גדל על חינוך שהמהות שלו זה "אנחנו עם נבחר, יש לנו סגולות מולדות, למי שלא יהודי-אין. והגאולה תבוא מריבונות על אדמה" קל יחסית להלביש על זה גזענות בוטה ולאומנות. בפשטות, הדרך קצרה.

אותו דבר ביביזם ושנאה. האסטרטג של ביבי אמר את זה במילותיו. אז נורטון, למה להסיט את הזרקור מהעיקר? הנה זה:

האסטרטג של ביבי אמר מפורשות ששנאה מובילה את המחנה שלו. עובדתית, כל הקמפיינים של ביבי מאז ומעולם התבססו על שנאה. תמיד יש דמון בצד השני. יש פרס שיחלק את ירושלים. יש את השמאל ששכח להיות יהודי. יש את חבורת העבריינים מהקלטת הלוהטת. יש את בגצ. יש אנרכיסטים. אלה העובדות. ולמי אתה נטפל? למזרחי מהדרום שאומר שיש דפוס עדרי בהצבעה לביבי?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 9:40 am 
Junior

נורטון כתב:
ואז מגיעים כל המכלילנים שאומרים שכל הדרום הם עדר, וכל הימנים גזענים ושונאי להטבים, וגורמים לי אשכרה להריע לרפורמה (כאמור, ממקום מושבי). כן, למרות שהיא מחורבנת.

איזו לוגיקה מרהיבה... אתה חושב שהרפורמה מחורבנת אבל בגלל שיש אנשים שמכלילים את ה"ימין" אז אתה מריע לרפורמה ורוצה שתתקדם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 10:09 am 
Sophomore

נורטון כתב:
וגם אגיד שממקום מושבי הרחק מהארץ, יש אנשים (נניח, ראי שעל הקיר) שבהחלט משכנעים שהרפורמה היא גרועה.

לא יודע אם התכוונת גם אלי פה,
אבל אני ממש לא חושב שכל הימני גזענים ושונאי להטבים וכו'. כמו שאני לא חושב שכל המזרחים שונאים אשכנזים.
אני כן סבור שאת הדור הקודם היה פשוט יותר לאחד תחת מסרים שמבוססים על שנאה וקיפוח ואת זה הם מעבירים לילדים שלהם.
הדורות האחרונים, נניח שניים, הם כבר יותר מתוחכמים, הם לא יאכלו את הלוקשים האלה. אבל יש אנשים כמו סבא שלי וכמו אבא שלי שאין להם מושג לגבי אף חוק שעבר ועדיין ילכו ויצביעו לו. ומה מצחיק? שהם בעצמם אומרים שהמדינה הזו התקלקלה ובלתי אפשרי לחיות פה. אז לא יודע אם הוא האשם, אבל אולי ננסה משהו אחרי 15 שנה? לא, אין עם מי לדבר. אז כן יש פה עדריות. גם מהמשפחה שלי. חד משמעית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:32 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

ציפה דריפה אלמדלסי כתב:
שימו לב, זה ת'רד שיכול מאד מהר להתדרדר לבלגן אלים, כי ככה זה איתנו :ne_vi_del:

אז שימו לב, זו אזהרה ראשונה ואחרונה לפני שמשהו אשכרה קרה.

אתה תמיד יכול לשנות את כותרת הת'רד למשהו כמו "סיפורים בין הסדינים עם אמא של ציפה" :wink:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:38 pm 
Freshman

Lakic כתב:
Ketchup כתב:
לקיק אולי אתה צעיר אבל לאורך השנים חל תהליך של סיפוח זוחל שמאד השפיע על המצב. הטענה שרק החלטות גדולות חשובות היא שגויה לחלוטין. מי שזקן מספיק יכול לחשוב על איך טדי קולק פעל בירושלים. תן לי להיות ישיר, מה דעתך על הגיבוי שהמתנחלים מקבלים בממשלות ה"ימין"?

לקיץ' אבא, לקיץ'

פינוקיו! :lol:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 12:46 pm 
Freshman

לצערי אני מקבל בעיקר תשובות מתומכי שמאל או מתומכי הממשלה. אם הבנתי נכון מי שקורה לעצמו ימין ולא תומך בממשלה מתכוון לדעות כלכליות והם לא מאמינים שיש למדינת ישראל איזושהי השפעה על הסכסוך עם הפלסטינים ולכן הם מתעלמים ממנו. לטעמי זו טעות, אולי אי אפשר לפתור את הבעיה בהנף יד, אבל בהחלט אפשר לנסות להרגיע את העניינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 1:30 pm 
Sophomore

ימני תומך בחוק המתנות - חוק שיאפשר לכל עובדי ונבחרי הציבור לקבל תרומות - כולל שופטים, פרקליטים, שוטרים ומהנדסי ערים...?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 1:47 pm 
Hall of Famer

sheky כתב:
נורטון כתב:

איזו לוגיקה מרהיבה... אתה חושב שהרפורמה מחורבנת אבל בגלל שיש אנשים שמכלילים את ה"ימין" אז אתה מריע לרפורמה ורוצה שתתקדם?

הכל רגשי בסופו של דבר..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 1:52 pm 
Sophomore

נורטון כתב:

לוגיקה של שולה רומנו, מכיר אותה?
היא גם חיה בארה"ב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 1:52 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
אני רק אצטט כאן את נתן אשל, יועצו הבכיר והקרוב של נתניהו ואחד האנשים החשובים בניהול האסטרטגיה שלו, אם לא החשוב שבהם:

"הציבור הלא-אשכנזי שונא הכל, זה מאחד את המחנה שלנו".

ברור שהוא לא בדיוק הוגה מבריק וליטרלי גזען, אבל האסטרטגיה המוצהרת של הביביסטים היא שנאה. תמיד שונאים מישהו. תמיד יש אויב. תמיד יש דמון.

פלאש כמובן אוהב את כל העם, רק שהוא לא מצליח לבטא את זה כמו שצריך.

וזה אולי חלק ממה שמבדיל בין הקמפיינים של שני הצדדים.
אחד מופנה יותר לשכל והאחר מופנה לרגש קמאי.

ברגע שאתה מזדהה ומזוהה יותר עם קבוצה אחת ושונא את הקבוצה האחרת (שהיא חלשה/וותרנית/אליטיסטית/הכנס מלה שלילית),
זה כמעט לא משנה מה הקבוצה שלך תעשה. אתה תהיה בעדה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 3:33 pm 
Sophomore

נורטון כתב:

אתה יודע מה ההבדל בינינו? שאני יכול להגיד בתוך עמי אני חי ואתה לא.

תתמוך בהפיכה או לא, זה לא באמת משנה.

טיעון נגד הרבה יותר משכנע לפוסט שלי הוא שיש לי הטיית תצפית, וזה נכון. אני באופן אישי עוד לא פגשתי תומך של ההפיכה שלא עונה על מרבית הנקודות שציינתי.

וכשאתה מנסה לענות על שאלה כל כך גדולה מיהו ימני/ שמאלני/ וואטאבר, תמיד אתה נופל להכללות, כך המוח האנושי עובד.

דרך אגב, אם תפתח נושא של מיהו שמאלני אוכל לתת כמה נקודות שכנראה יכעיסו את הצד השני :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 3:54 pm 
Junior

קובי כתב:
אני מבין שעם שאר הטענות אתה בסדר?

אתה כמובן מתקשה להבין משפט טיפה מורכב אז אני אסביר:

אם אתה ימני מזרחי מהפריפריה אתה שונא אשכנזים או (זו המשמעות של הסימן /) את תושבי המרכז.
אם אתה אשכנזי מצביע ליכוד, סביר שאתה שונא חילונים ליברליים.
אם אתה מצביע של הציונות הדתית, סביר שאתה שונא להט"ב או חילונים ליברליים.
אם אתה ש"סניק, סביר שאתה שונא אשכנזים.
אם אתה חרדי אשכנזי, סביר שאתה שונא את כל מי שהוא לא אתה.

וכל הנ"ל שונאים להט"ב במידה כזו או אחרת.

רוצה לומר ששנאה או זעם הוא חלק אינטגרלי מלהיות ימני. כרגע זה מתפרץ על מערכת המשפט כי רובה מורכבת מאשכנזים, חילונים וליברליים.

מכיוון שאתה מתעקש לעוות כל מידע שאתה נתקל בו שלא תואם למציאות הנפרדת שבנית לעצמך בראש (ע"ע ילדים דתיים מותקפים מינית בסופרלנד ע"י חילונים) אז אסייג ואומר שכמובן לא כל ימני באשר הוא עונה על כל אחת מהנקודות שציינתי. אבל, הוא חייב לענות על רובם.

עכשיו בכנות. אתה באמת מאמין במה שכתבת? וזה אחרי "בתוך עמי " וכו?

מי עוד נתקל בתןפעת השנאה של קובי?

אני ירושלמי. בשמאלנים נתקלתי בעיקר בצבא ובפתוחה. פגשתי אלפי ימנים, חילונים לייטים "בני עקיבא" חרדים חרדלים ומכל הקשת. לא נתקלתי בשנאה לחלונים או לשמאלנים (כמעט ולא) או לתל אביבים . איפה אתה פגשת שנאה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 4:07 pm 
Hall of Famer

כרגע - אחרי שנים של הסתה מלמעלה שרק הולכת וגוברת - יש המון ביטויי שנאה ברשתות החברתיות.
ומזמן הלכה הבושה - שרים בממשלה מתבטאים בצורה מזעזעת כלפי חלקים נרחבים בעם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 4:16 pm 
Junior

FLASH כתב:

אני ירושלמי. בשמאלנים נתקלתי בעיקר בצבא ובפתוחה. פגשתי אלפי ימנים, חילונים לייטים "בני עקיבא" חרדים חרדלים ומכל הקשת. לא נתקלתי בשנאה לחלונים או לשמאלנים (כמעט ולא) או לתל אביבים . איפה אתה פגשת שנאה?

די נו פלאש, אתה לא יכול להגיד שלא קיימת שנאה של ימנים כלפי שמאלנים. קיימת איבה ענקית (והיא לחלוטין דו צדדית). אגב, גם היא לרוב ברמת הקולקטיב ולא ברמת הפרט. וכן, יש לא מעט ימנים מזרחים שיחסם כלפי אשכנזים נע בין היעדר חיבה במקרה הטוב ועד שנאה מטורפת של ממש (שחוצה את גבולות החבל שהיטלר לא לקח את כולכם וכו') במקרה הרע. וגם פה מדובר בשנאה דו צדדית. אבל לא הייתי אומר שאלו מהווים את הרוב.

נערך לאחרונה על ידי זה כן אני בתאריך ד' מרץ 15, 2023 4:18 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 4:17 pm 
Sophomore

זה לא רק ברשתות החברתיות, שם זה הכי בוטה.
ואללה פלאש אני לא יודע מה לומר לך, באמת שאני לא יכול לחשוב על מישהו ימני שאני מכיר שלא התבטא כך.
מצד שני, אני נתקל בלא מעט שמאלנים גזעניים.
זה לא שאני צדיק גדול, כן?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 15, 2023 4:20 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:
FLASH כתב:

די נו פלאש, אתה לא יכול להגיד שלא קיימת שנאה של ימנים כלפי שמאלנים. קיימת איבה ענקית (והיא לחלוטין דו צדדית). אגב, גם היא לרוב ברמת הקולקטיב ולא ברמת הפרט. וכן, יש לא מעט ימנים מזרחים ששונאים אשכנזים, אפילו ממש. וגם פה מדובר בשנאה דו צדדית. אבל לא הייתי אומר שאלו מהווים את הרוב.

אתה מכיר ימני שלא שונא אשכנזים/ "תל אביבים"/ "פריוולגים" או שם קוד אחר לאיזו קבוצה של חילונים ליברליים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 117 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה