סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 1:29 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 25 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 11:07 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
בעקבות כל גל המחאה יצא לי לקרוא הרבה אנשים מציעים את מודל השירות הלאומי כתחליף לשירות בצה"ל עבור אוכלוסיות מסוימות (ואולי עבור כל צעיר שהצבא לא רוצה) ואני באמת מנסה להבין - יש פה ערך אמיתי מעבר ל"אנחנו נדפקנו אז הוגן שכולם ידפקו"?
שיוויון זה ערך חשוב, אין ספק... אני כבר רשמתי בת'רד אחר שנכון למה שאנחנו יודעים היום רוב שכבת הגיל בישראל של הבן שלי (7 כרגע) לא תתגייס ובטח ובטח רוב שכבת הגיל של הבת שלי (בת 4 כרגע) כי בנות דתיות גם פתורות מצבא ובגלל סיבות אלו אני מאוד אקווה שהם לא יתגייסו (בהנחה והמצב כיום יימשך)

א-ב-ל , שירות לאומי לא יגרום למי שלא לשרת לשרת, זה רק ישים אנשים בכפיה במקומות עם אוכלוסיה אזרחית בלי שהם רוצים להיות שם ובלי תרומה ברורה וזה לפני שנכנסנו לשאלה המאוד מהותית בעיני - באיזו טענה אתה יכול לקחת לאדם כל כך הרבה זכויות בסיסיות? עבור הצבא אנחנו מבינים ומכילים שזה הכרח קיומי (כמו שאנחנו מקבלים בדיקת תיק לנשק בכניסה למקומות אבל לא לחמץ או דברים כאלו), אבל מה ההצדקה לכפות על אנשים לטפל בקשישים או בבתי חולים?

בעייני לצבא במבנה של היום אין עתיד... האוכ' החרדית גדלה והיא לא רוצה לעשות צבא, האוכ' הערבית מונה בצורה די יציבה כחמישית מהאוכ' וגם הם לא רוצים לעשות צבא (והצבא לא רוצה אותם גם). כבר היום ברור שרוב הילדים מתחת לגיל 10 לא יתגייסו בגיל 18, אז מה יקרה עוד 20 שנים? 30?

קשה לי לנחש מה יהיה. אולי צבא חובה שבה המדינה בוחרת את מי היא רוצה אבל מתגמלת אותם מאוד (נקרא לזה צבא סמי-מקצועני?) יכול לעבוד.
מודל של צבא מקצועי יהיה מאוד קשה להרים פה, גם מבחינת עלות וגם מבחינת כוח האדם שאני מנחש שאיכותו תרד דרסטית ברגע שהגיוס כבר לא יהיה הכרח ועוד יותר מזה - נורמה חברתית.

מה עתיד הצבא במדינה לדעתכם? המצב הנוכחי יוכל להמשך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 12:07 pm 
Hall of Famer

בשולי הדברים (כי זה קצת קשור)
התוכנית הכלכלית החדשה שפורסמה בסופ"ש נראית לי עם עלות אדירה.
https://www.ynet.co.il/news/article/ry5jb1lm2

אני באמת לא מבין לגבי כל ה"רפורמות" שעולות לאחרונה - כמה באמת זה עולה (פה סביר שגם נזהרים מלפרסם, שמא חלילה יוכלו להסיק מכך את המידע הכה סודי כמה חיילים יש, פילוחם וכו'), ויותר חשוב - על חשבון מה הדבר הזה יבוא?

עלויות עיקריות:
1. העלאת שכר כל ה"משרתים" (מניח שהכוונה לסדירים) ב-25%.
2. מכניסים אחרי שנתיים לקבע (משכורת של 6,000 לחודש) כל "חייל קרבי ומי שמשרת בתפקיד חיוני ומשמעותי" - שזה אינספור תקנים חדשים לעומת הקיים.
3. סל הטבות מורחב לחיילים משוחררים תוך העדפה של אוכלוסיית הלוחמים: שכר גם בתקופת הלימודים, הגדלת מענק השחרור ללוחמים בעשרות אחוזים, מימון שכר לימוד, מימון הכשרות מקצועיות ומסגרות קדם אקדמיות, מימון קורס פסיכומטרי, נסיעה חינם בתחבורה הציבורית.
4. סל הטבות נוסף למשרתי המילואים: הכפלת התגמול המזערי לפי יום (שעומד כיום על כ-200 שקלים), שורת הטבות והקלות למשרתים ומשפחותיהם - בארנונה, חשמל, תשלומים נוספים ועוד.

קשה לטעמי להגיד אני בעד/נגד בהינף יד
אבל לא מדובר פה בעלויות מטורפות?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 12:58 pm 
Hall of Famer

אני חושב שאין ברירה אלא לשמור על הצבא במתכונתו הנוכחית (גיוס חובה לכולם חוץ ממי שלא...). כדי להמשיך לשמר את האיכותיות של החומר האנושי שבו.
לגבי שירות לאומי - כאן הישראבלוף עלול להחמיר. ודאי אם מנסים לכפות את זה על אוכלוסיה מקומבנת כמו החרדים, שבתוך שניה העסקנים שם ימצאו דרך לרשום 300 משרתים באיזה פקקטה תחנת כיבוי אש.
מצד שני, כשרואים את מצב כ"א במערכת החינוך, שווה לשקול שירות לאומי בכפיה למלש"ב במסגרת הזאת.
אם נצליח לקחת כמה אלפים בשנה ולהזרים חמצן למערכת זה יכול להיות לא פחות מהצלה.
מה עוד שבגלל האופי השוחק של העבודה בחינוך, אני חושב ששירות זמני של שנתיים שלוש דוקא עשוי להתאים למערכת הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 1:09 pm 
Sophomore

בנוגע למקורות תקציבים - אני הייתי מחכה להתקדמות של התקציב.
אני ועוד כמוני שקצת קוראים כלכלה, לא מבינים על מה התקציב הזה נסמך.
ההייטק עומד קפוא (לא בגלל הרפורמה, אלא עוד קודם בגלל הריבית שעלתה).
הנדלן קפוא ואין כמעט עסקאות. להבין עד כמה זו פרה חולבת עבור המדינה, אפשר להסתכל על 2021 (שהייתה שנה חריגה כמובן) אבל עם בסך הכל הכנסות מדינה מענף הנדל"ן בכללותו, מסתכמות בשנה זו סביב ה-65 מיליארד שקלים. ב-2022, ההכנסות רק ממכירת קרקעות הסתכמו ביותר מ - 30 מיליארד ש"ח. כרגע, לא בטוח שזה יהיה שליש מזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 1:12 pm 
Junior

אבימאל כתב:
מצד שני, כשרואים את מצב כ"א במערכת החינוך, שווה לשקול שירות לאומי בכפיה למלש"ב במסגרת הזאת.
אם נצליח לקחת כמה אלפים בשנה ולהזרים חמצן למערכת זה יכול להיות לא פחות מהצלה.
מה עוד שבגלל האופי השוחק של העבודה בחינוך, אני חושב ששירות זמני של שנתיים שלוש דוקא עשוי להתאים למערכת הזו.

מבחינתך כדי "לחסוך כסף" למדינה צריכים לכפות על אנשים להיות מורים?
למה נגיד לא לשים עובדים בסלילת כבישים שזו עבודה שמצריכה פחות הכשרה וגם קריטית למצב הארץ (וכמובן תשחרר כסף שאפשר לקחת לחינוך)? מה עם לשים עובדים בבניין כדי להלחם בהיצע הדירות ובעלותן?
אם את כל עבודות התשתית במדינה יעשו עובדים בכפיה אז יהיה למדינה הרבה יותר כסף פנוי שיוכל ללכת לחינוך.

שירות לאומי חובה (בטח ארוך) הוא דבר מאוד בעייתי והוא פוגע בזכויות הפרט בלי הצדקה, או יותר נכון בלי הצדקה יותר מאשר לכפות עליך ללכת פעם בשנה לעשות עבודות של "שירות לאומי" (בהנחה ואתה כבר לא עושה מילואים).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 2:34 pm 
Junior

אני מבין שהמגמה שכל חרדי יצטרך לקבל פטור צבאי "תורתו אומנותו" כדי לא להתגייס. חלק מהחרדים לא בישיבות/לא בגיל המתאים לפטור/סתם מעדיפים להתגייס, ויתגייסו. חלק נוסף יתגייסו בשביל ההטבות החדשות. והחלק שעדיין לא יתגייסו (נניח 75%) יצטרכו ללכת בתור תחליף לצבא, לשירות אחר במסגרת חובתם האזרחית, באחת מהמסגרות המתאימות. מפריע כפיה לשירות שהוא לא צבאי? אז יקראו לזה "זרוע השירות הלאומי" והיא תשוייך לצבא, חלקם במדים חלקם לא , תלוי בקריטריונים שימקסמו כמות משרתים. השירות לא יתבצע בבסיסים אלא במסגרות כמו בית חולים, מוסדות חינוך, מכבי אש, יד שרה, מפעלים, ענארף. יצטרכו לאכוף את זה בביקורות כל רבעון, והתקציבים יותנו בזה

אני חושב שאין פתרון טוב יותר כרגע
בעתיד הפחות קרוב, צבא מקצועי, מצד שני הצבא חייב לבחור את משרתיו מכלל האזרחים, המתכונת הקיימת לא תשרוד עוד המון שנים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 2:45 pm 
Hall of Famer

אני ממש לא חושב על שירות לאומי בחינוך כדרך לחסוך כסף.
כמו שאני לא חושב שהבעיה במערכת החינוך היא מחסור בכסף.
הבעיה היא מחסור בכ'א,שלדעתי לא ניתן לפתור בכסף (אולי בשינוי מבני של תגמול מורים טובים ופיטורין של הבינוניים. דבר שלא יקרה בימות חיינו)
יש הרבה אנשים שבהחלט יכולים לתרום שנה-שנתיים להוראה,אבל לא ירצו לעשות מזה קריירה.
הללו יכולים להיות מורים מצוינים לתקופה הזאת,ושוב,המצב כל כך נואש, שהייתי מפעיל גיוס חובה בכפייה כדי לסייע למערכת לא לקרוס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 2:46 pm 
Hall of Famer

אתה יודע מה?
אם היה מציג לי מישהו מודל,לפיו,בגיוס חובה לעבודות בניין ירדו מחירי הדיור ב40 אחוז. אולי הייתי שוקל את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 2:59 pm 
Sophomore

מורה חייל זו לא המצאה חדשה. אבא שלי עשה את זה לפני 50 שנה בערך. לא יודע מה היה הקונספט.
אבימאל, אני מבין נכון ואתה מציע שחרדים שלא ירצו להתגייס ישמשו כמורים במערכת החינוך? אנשים כאן בפורום יחיו בשלווה עם זה שחסיד גור ילמד את הילד שלהם? בין אם הכוונה למקצועות המורשת למיניהם ובין אם הכוונה למקצועות אחרים, אני לא רואה איך זה קורה באקלים הנוכחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 3:02 pm 
Junior

ואם הייתה רואה שמחיר הדיור יורד ב90%?
נגיד ראיתי דוח מבקר מדינה שאומר שבגלל מחסור בסניטרים יש עיקובים בניתוחים שעולים בחיי אדם... עבודה בכפיה גם לסניטרים?
ואתה גם בסדר עם לשים ילדים בני 18 כמורים בכפיה בלי הכשרה (או עם הכשרה מינימלית)? מה אתה פותר פה בדיוק, איזו בעיה? שאין אנשים להוראה? אני בטוח שאם תגיד ממחר שכל מי שרוצה ללא הכשרה (או של כמה שבועות) יכול להתחיל ללמד עם תנאים של מורה (שהם גרועים לכל הדעות, אבל יש גרועים מאלו) אז אני מניח שלא יהיה לך מחסור.
ושוב אשאל - אם בעיניך הדברים האלו הם קריטיים ברמה של לכפות על אנשים לעסוק בהם, אתה חושב שגם צריכים לקחת אותם "למילואים"? נגיד אתה תרגיש בנוח אם יקחו אותך חודש בשנה לעשות עבודות כאלו בהנחה ואתה לא עושה מילואים? לקחת איזה עורך דין בן 35 ולתת לו לסלול כבישים חודש בשנה, תופס בעיניך?

אני לא מנסה לריב פה, אני רק מנסה להבין מה הנקודה שבה אתה אומר שזה סבבה לקחת לאנשים את מרבית החירות שלהם... על הצבא חלק גדול מהאנשים מסכימים שזה הכרח ברמה הקיומית של המדינה, אתה חושב שגם מערכת החינוך זה ככה? ברמה שאם לא נכפה על אנשים להיות שם אז המדינה תחדל מלהתקיים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 3:13 pm 
Junior

יוניק כתב:
מורה חייל זו לא המצאה חדשה. אבא שלי עשה את זה לפני 50 שנה בערך. לא יודע מה היה הקונספט.
אבימאל, אני מבין נכון ואתה מציע שחרדים שלא ירצו להתגייס ישמשו כמורים במערכת החינוך? אנשים כאן בפורום יחיו בשלווה עם זה שחסיד גור ילמד את הילד שלהם? בין אם הכוונה למקצועות המורשת למיניהם ובין אם הכוונה למקצועות אחרים, אני לא רואה איך זה קורה באקלים הנוכחי.

אני באופן כללי לא מבין מה זה אומר שהמורים בכפיה ילמדו...
כאילו זה נראה סביר בן 18 ילמד ילדים ביסודי תנ"ך ומדעים? שילמד מתמטיקה בחטיבה? שיכין תלמידי תיכון לבגרות?
איזו הכשרה יש לו למקצועות שהוא מלמד? מאיפה הוא יודע איך להתמודד עם תלמידים ועם הבעיות שלהם? איך להתמודד עם דינימיקה חברתית בכיתה?
זה ממש מרגיש לי זלזול במקצוע ההוראה ובחשיבות של אנשי מקצוע...

אני זוכר ביסודי (נראה לי?) שיעורים ספורים של מורה חיילת ואני אפילו לא בטוח שזה היה ללא נוכחות המורה... אין לי שום מושג מה התפקיד של מורה חיילת ומה היא עושה.
מהמילואים שאני עושה (לצערי) בפיקוד העורף אני יודע שהשימוש המרכזי במורות חיילות בשעות חירום זה בשביל הסברה והרגעה לילדים או בתור בייביסטריות כדי שהורים במקצועות הכרחיים יוכלו לצאת לעבוד גם בעת חירום.
אני בספק אם יש להן\ם איזה תפקיד כחלק אינטגרלי במערכת החינוך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 3:35 pm 
Hall of Famer

קצת ערבבתי תחומים אז אעה סדר בדברים, כפי שאני רואה אותם.
1. חרדים לא יתגייסו. לעולם. צריך לפטור אותם מהחובה הזאת, בלי לשים שום חובה אלטרנטיבית, שרק תגרום להם לתחמן ולסחוט עוד יותר את המדינה. לא רוצים? לא צריך. אם אפשר לשלול חלק מהזכויות שלהם בעקבות זאת (קצבאות ילדים, מה שהיה פעם קצבאות יוצאי צבא) - עוד יותר טוב.אם לא, לא נורא. ביום שחוק הגיוס לא ישמש כשוט של הישיבות, הן יתרוקנו בשלושת רבעי. מה זה יגרום? גיוס? חילון? עבודה? אין לי מושג, העיקר שלא יהיו שבויים שם.
2. שירות לאומי לא צריך לחסוך כסף,(יכול להיות שנושא העבודה בבניין היה סתם רעיון גרוע. חוזר בי ממנו.) שירות לאומי צריך למלא צרכים שהמדינה לא מצליחה למלא בכללי השוק החופשי. הוראה, תופתעו לשמוע, זה לא סיפור כזה מסובך. למקצועות מסוימים בגילאים מסוימים, אפשר להכשיר מורה בתוך חודשיים-שלושה.הוראה היא, על פי רוב "גיפט". או שיש לך את זה או שלא. תתפלאו כמה בחורים ובחורות מוכשרים יהיו מורים יותר טובים מכאלה שעשו שלוש שנים בסמינר להוראה.
ספציפית במקרה של הוראה הגדלת המשכורות, עשויה להתגלות כאסון בטווח הבינוני והרחוק. להציף את המערכת במורים גרועים שמרוויחים טוב ולא מוכנים לעזוב את המקצוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 3:56 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא עושים דברים כאלה כבר? איך למשל עובד הדבר הזה שנקרא מורה חיילת?
(אני מניח עם זאת שלמסלול הזה יש דרישות מינימום ומבחני כניסה כלשהם)

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 4:04 pm 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
לא עושים דברים כאלה כבר? איך למשל עובד הדבר הזה שנקרא מורה חיילת?
(אני מניח עם זאת שלמסלול הזה יש דרישות מינימום ומבחני כניסה כלשהם)

מורה חיילת היא יותר מבייביסיטר/מורה מחליפה?
יש מורות חיילות שיש להן שעות שבועיות ומלמדות חומר במסגרת חומר הלימוד? נשארות לבד עם הכיתה?

אבימאל כתב:
למקצועות מסוימים בגילאים מסוימים, אפשר להכשיר מורה בתוך חודשיים-שלושה.הוראה היא, על פי רוב "גיפט". או שיש לך את זה או שלא. תתפלאו כמה בחורים ובחורות מוכשרים יהיו מורים יותר טובים מכאלה שעשו שלוש שנים בסמינר להוראה.

ברור שיש אנשים מוכשרים וטובים גם בלי שעשו שלוש שנים סמינר להוראה, הנקודה היא שיש סיבה שיש סמינר להוראה ושזה מקצוע... מה בעיני רוחך אותם מגויסים מלמדים?
ואפשר להכשיר מורה בתוך חודשיים-שלושה בלי שיש להם תואר או השכלה כלשהי חוץ מבגרות? מניח שאפשר להכשיר אותם להיות מורה מחליף, אבל מעבר לזה? לשימוש כחלק מתוכנית הלימודים? נובמת...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 5:20 pm 
Hall of Famer

מורים מחליפים. שיעורים פרטניים.
תגבור למתקשים.
לך לכל מנהל בית ספר ותגיד לו "יש לי 5 חיילים/ות לתת לך" הוא ינשק אותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 16, 2023 5:54 pm 
Hall of Famer

נשגב מבינתי מדוע ציבור המתגייסים ממשיך להתעקש על גיוס חרדים,שלא יקרה לעולם,ולהמשיך לשמש הרסר ששומר את כלהבטלנים בישיבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 21, 2023 3:47 pm 
Hall of Famer

במקום לנסות לדחוף אנשים למקום שהם בבירור לא רוצים ולא מוכנים להיות בו, לא עדיף לפטור את כולם ולתגמל בצורה הרבה יותר משמעותית את מי שכן משרת? סתם לצורך הדוגמה-הנחות משמעותיות על רכיב הקרקע ברכישת דירה, סיבסוד או אפילו מימון מלא של לימודים אקדמאיים, שת"פ עם חברות הייטק שיוכלו מצד אחד לספק שירותים לצבא ותוך, כדי להכשיר חיילים לעבודה בהייטק כבר בזמן השירות, הקלות מס והטבות גם להורים לחיילים בזמן שירות, באמת שלא חסרות אופציות אם רוצים, גם בלי העלאה משמעותית בשכר לחיילים..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2023 7:50 pm 
Hall of Famer

ראיתי ניתוח מספרי שמראה שאנחנו בכלל לא בכיוון של לעמוד במכסה מינימלית של הצבא הסדיר שדרוש לישראל ללא גיוס חובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2023 8:26 pm 
Sophomore

ברגע שמעלים קצבאות לאברכים ו - מגדילים סבסבוד למוסדות שלא מלמדים ליבה, אי אפשר, אחרי כמה חודשים, להציע תכנית שמטרתה היא, כביכול, הסדרת שילובם בשוק העבודה. זה הכל למראית עין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 24, 2023 11:39 pm 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
ראיתי ניתוח מספרי שמראה שאנחנו בכלל לא בכיוון של לעמוד במכסה מינימלית של הצבא הסדיר שדרוש לישראל ללא גיוס חובה.

טאף לאק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 25, 2023 8:15 am 
Hall of Famer

Lakic כתב:
ברגע שמעלים קצבאות לאברכים ו - מגדילים סבסבוד למוסדות שלא מלמדים ליבה, אי אפשר, אחרי כמה חודשים, להציע תכנית שמטרתה היא, כביכול, הסדרת שילובם בשוק העבודה. זה הכל למראית עין.

הורדת גיל הפטור תייצר נהירה אל מחוץ לישיבות. הקצבאות לא ישנו את זה.
יש עדיין מחוץ לישיבה יותר כסף מהפקקטה קצבה שהוא מקבל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 25, 2023 9:53 am 
Hall of Famer

ואיך בדיוק אתה אמור להוריד להם את גיל הפטור ובאותה מידה לשמר צבא חובה לאחרים?
לזה התכוונתי כשאמרתי "טאף לאק".
גם מחוץ לצבא החובה יש יותר כסף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 25, 2023 11:31 am 
Sophomore

אבימאל כתב:
Lakic כתב:

איך?
מצד אחד אתה נותן למנהיגות החרדית עוד הטבות לשלוט בסט הכלים של הילד החרדי, כשברור שהמטרה שלהם היא לשמר אותו בתוך הקהילה כלומד תורה ומצד שני אתה אומר, אנחנו מורידים להם את גיל הפטור מה שיאפשר להם לצאת מהלטיפה הזו מוקדם יותר, אבל...אנחנו מקווה שהם יעשו את זה ללא כלים שיעזרו להם להתקבל לעבודות טובות שבהם משלמים הרבה מעל שכר המינימום.
כך או כך אתה גוזר עליו חיי עוני, דלות וקשיים אז מן הסתם רובם יעדיפו לחיות אתה החיים האלה תחת המעטפת של הקהילה מסביבם. אני יודע את זה ממקור ראשון - יש לי אח שחזר בתשובה בגיל מאוד צעיר והפך לתלמיד ישיבה בבני ברק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 25, 2023 2:32 pm 
Junior

אבימאל כתב:
Lakic כתב:

ממש לא נכון.

לפיד עשה את זה בהיותושר האוצר ונתן פטור גורף מגיל מסויים כי אמרו לו שזה יוציא את האברכים לשוק העבודה.
לא קרה, הם המשיכו ללמוד בלי ה׳כאב ראש׳ של הצבא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 25, 2023 3:48 pm 
Sophomore

וממש לא צריך לנחש - הנתונים מראים זאת: סטגנציה של ממש בקרב הציבור החרדי.
מאזור 2015 יש סטגנציה שפרט לשנה וקצת, הגרעין של הממשלה הוא אותו גרעין שנמצא עכשיו - לכן, הרשה לי להיות מאוד ציני לגבי האפשרות שבה הם יציעו תוכנית שבאמת תעשה אימפקט כלשהו.

Lakic כתב:
אגף התקציבים באוצר פרסם מצגת - יש שם שקף בנוגע לשיעור השתתפות בכוח העבודה:
"בעוד בקרב הנשים הערביות קיימת מגמת שיפור, ישנה סטגנציה בתעסוקת גברים חרדים".
הנתונים הם משנת 2000 ועד 2022, בקרב גילאים 25-64:
בעוד אצל נשים ערביות, שיעור השתתפות עלה מקצת מעל 20% עד ל - 44% בשנת 2022, אצל גברים חרדים מאזור ה -40% בשנות האלפיים, אנחנו כעת על 49.7% כשיש סטגנציה מאזור 2015. זאת אומרת שהגדילה הייתה בערך מאזור 2004 ועד 2015 ומאז, דורכים במקום בכל הנוגע לשיעור ההשתתפות.

"לפי האוצר הפסד התוצר בעשורים הבאים בשל אי השתלבות אוכלוסיות במשק צפוי לאמוד על כ-13% בשנה"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 25 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 10 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה