סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 11, 2024 9:19 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 30 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:17 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
זה לא לקח הרבה מדי זמן (אלא אם מדובר בבדיחה מאוחרת ל-1 באפריל). אחרי הבטחה חד משמעית של הכתבים והפרשנים שהמחליף של בכר יהיה מאמן זר, אחרי שזרקו למיקס בכל זאת את רן בן שמעון, מכבי חיפה החליטו ללכת לכיוון אחר לגמרי ובחרו את... מסאי דגו כמאמן שיחליף את ברק בכר וצריך להוליך את מכבי חיפה שוב לליגת האלופות. לדגו יש ניסיון של 4 שנים בתור מאמן בוגרים. עונה שהחלה בהפועל כפר סבא והסתיימה מוקדם בגלל עימות עם הבעלים יצחק שום, למרות שכפר סבא הוליכה את הליגה הלאומית. אח"כ אפיזודה קצרצרה באשקלון בליגת העל. לאחר מכן הוא קיבל עוד הזדמנויות בליגה הלאומית, אבל לא הותיר רושם באף אחת מהקבוצות ונדמה לי שאפילו לא סיים עונה מלאה עם אחת מהקבוצות שהוא אימן (לא ממש שונה מרוב המאמנים אצלנו). לאחר מכן הגיעה ההחלטה הכי משמעותית ובשנה שעברה הצטרף למכבי חיפה כמאמן קבוצת הנוער. הוא זכה העונה באליפות עם הקבוצה.

האם מישהו זוכר מינוי מאמן יותר הזוי מזה? כמובן שאברם גרנט בצ'לסי עוקף את כולם בסיבוב מתוך שינה. אבל למעט גרנט? בעולם? בליגה אצלנו?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:36 pm 
Senior

איזו הגזמה פראית. הכי מפתיע בעולם? הכי הזוי?

ובכן, אותה מכבי חיפה מינתה לפני 20 שנה מאמן שהנסיון שלו כלל שנתיים של אימון נוער. קראו לו רוני לוי, והוא זכה עם הקבוצה בשלוש אליפויות רצופות.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:53 pm 
Hall of Famer

עדיין רוני לוי נראה לי פחות הזוי ממסאי דגו. אמנם הג'וב בחיפה היה הג'וב הראשון שלו כמאמן בוגרים, אבל הוא היה כמה עונות עוזר מאמן במכבי חיפה ולפחות הוא לא פוטר מכל מקום בו הוא אימן לפני כן.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 18, 2023 10:56 pm 
Junior

Hacohen כתב:
איזו הגזמה פראית. הכי מפתיע בעולם? הכי הזוי?

ובכן, אותה מכבי חיפה מינתה לפני 20 שנה מאמן שהנסיון שלו כלל שנתיים של אימון נוער. קראו לו רוני לוי, והוא זכה עם הקבוצה בשלוש אליפויות רצופות.

לא מבין למה זה סותר.
גם רוני לוי היה הזוי ומפתיע אז וגם דגו הזוי ומפתיע עכשיו.

אני עם עמוס פה,
לא יודע אם יש הסבר רציונלי למינוי של דגו.
אולי מישהו שעוקב אחרי הנוער של מכבי חיפה ידע להגיד אם יש פה את פפ הבא שפשוטי העם, שלא מעורים בסחלה של הכדורגל הישראלי, פספסנו בשנים האחרונות.

מכבי חיפה זה אחד המועדונים הלחוצים בישראל.
מתמודדים על עלייה לצ’מפיונס, אליפות, ניהול כוכבי, אגו ודקות משחק (סרגל מאמצים), קהל מעורה מאוד וגם לחץ מהתקשורת המקומית בחיפה ששם לחץ גדול יותר מזה של מכבי תל אביב.
לא יודע מה הופך את דגו למתאים, הזמן יגיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 12:00 am 
Freshman

מפתיע, כן. הזוי לא.

כנראה לא הצליחו להנחית את המאמן הזר שהם רוצים והיו צריכים לעבור למאמן ישראלי.
בסוף ברשימת המאמנים הישראלים אין הבדל משמעותי מאחד לשני. כל מאמן ישראלי למעט רב"ש (שכבר הוכיח שלא עומד בלחץ של מועדון כזה) היה מעורר תמיהה.
לפחות בדגו הם מצאו מאמן שתמיד ניסה לשחק כדורגל יוזם ולא בונקר כמו שאר המאמנים.

בסוף אימון זה המון עניין של סיטואציה וחיבור בין מאמן לסגל. בחיפה יש מערכת שתנסה לעזור לו בעניין הזה. זה הימור שאם יצליח, יתן לחיפה מאמן להמון שנים. אם לא יצליח, תמיד יש עוד מאמנים בשוק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 12:57 am 
Hall of Famer

זה לא מדויק. אי אפשר להגיד שלא חשוב, כי מקס' במחזור ה-15 נפטר אותו ונביא איזה בן שמעון או מרקו בלבול ויהיה בסדר.
יש לחיפה מוקדמות ליגת האלופות וזה המון המון כסף. העפלה שנה שניה לשלב הבתים צריכה להיות מטרה ומבחן מאד מאד מוקדם לדגו.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 1:01 am 
Freshman

לא עוקב אחרי כדורגל אבל בכדורגל אמריקאי המינוי של ג'ף סאטרדי למאמן של אינדיאנה היה מאד מאד מפתיע. ככל שזכור לי לא היה לו שום נסיון באימון. וניהול קבוצת NFL הוא מורכב מאד. זה קצת כמו לקחת סג"מ ולמנות אותו לרמטכ"ל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 1:12 am 
Freshman

לא אומר לא חשוב. אבל אם הבחירה היא בין הישראלים, אז ההבדל לא משמעותי. עם דגו הם מקבלים מאמן שהראה שמאמין בכדורגל יוזם (להבדיל מאבוקסיס, שגם בב"ש שיחקו כדורגל הגנתי).
אתה צודק שליגת האלופות זו המטרה, וזו כנראה הסיבה שהם מזדרזים לסגור עם ישראלים ולא ממשיכים לנסות לאתר ולנהל מו"מ עם מאמנים זרים. הם רוצים להתחיל כבר את ההכנות, כמו שעשו בהצלחה שנה שעברה.

לגבי ג'ף סאטרדיי, הוא שחקן עם קריירה מאוד מרשימה ושיחק את מירבה בקולטס ומכיר את המערכת מצוין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 1:34 am 
Hall of Famer

עמוס לב כתב:
עדיין רוני לוי נראה לי פחות הזוי ממסאי דגו. אמנם הג'וב בחיפה היה הג'וב הראשון שלו כמאמן בוגרים, אבל הוא היה כמה עונות עוזר מאמן במכבי חיפה ולפחות הוא לא פוטר מכל מקום בו הוא אימן לפני כן.

מעניין האם ועד כמה השחקנים יספרו אותו.
שחקני כדורגל ישראלים הם לא העובדים הכי קלים בעולם.

רוני לוי שיחק בחיפה כך שהכיר את המועדון מקרוב ואז בילה בו 4 שנים כמאמן קבוצת הנוער.
הוא בהרבה מובנים הוכשר לתפקיד.

לגבי איך שהיו כשחקנים,
רוני לוי היה קשר אחורי ש'חשב את המשחק' (בדומה לבנאדו נגיד וברמות יותר גבוהות ברקוביץ').
לא יודע באיזו רמה אבל זה היה מורגש.
אני זוכר במעומעם את דגו כשחקן חביב עם כישרון טכני. לא זוכר אותו מעבר לזה.
מויקיפדיה הבנתי שהקריירה שלו נגדעה מוקדם מאוד בגלל פציעות.

חלק גדול מהמוניטין של אלברמן יילך על המינוי הזה.
אני מקווה שהוא יצליח אבל הוא נכנס לנעליים גדולות מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 1:35 am 
Sophomore

מי שאתה זוכר זה כנראה את ברוך דגו ולא את מסאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 1:38 am 
Hall of Famer

אתה כנראה צודק!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 4:13 am 
Hall of Famer

אני חושב שמה שמפתיע זה התיזמון - שזה מגיע השנה כשמכבי חיפה בפיק מקצועי/הישגי/כלכלי/תדמיתי, ולכאורה יש לה כעת מוניטין ואמצעים להביא גם שמות מאוד מאוד מעניינים מחו"ל (בניגוד למשל ללפני 5 שנים, או אולי למצב הנוכחי של מכבי ת"א למשל).
אנחנו באמצע מאי, אני מניח שהיו להם עוד אינספור אופציות למאמנים זרים בקנה (אולי לא לחתימה מיידית אמנם). הרי "שוק הכדורגל" הוא עצום, ומכבי חיפה היא לא מועדון מהטופ האירופי, אלא ברמות שסביר שה"פירדמידה" כבר מאוד מתרחבת ולכאורה יש עשרות מאמנים שבאים בחשבון על בסיס פרמטרים מסוימים (עד שמתחילים לברור ולפסול).

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 11:32 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
זה מפתיע בעיקר לנוכח השמות שהוזכרו לפני כן והרזומה שלהם לעומת שלו, וגם בגלל שהוא בא אחרי מאמן כמו ברק בכר.
מזכיר את מכבי כדורסל. מדברים עם פאבלו לאסו, מקשקשים על שאראס, סטיב קר רשום בפנקסו של אבי אבן, ובסוף קטש מאמן. או רמי הדר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 19, 2023 11:56 am 
Senior

חשבתם על האפשרות שאנשי מכבי חיפה פחות החשיבו את קורותיו במדמנה של הכדורגל הישראלי (הוזכר כבר האבסורד בכפ"ס) ויותר את מה שהם ראו, ובכן, כשדגו אשכרה עבד אצלם במערכת?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 12:02 am 
Hall of Famer

יכול להיות, אבל לאמן בוגרים זה שונה לחלוטין מאשר לאמן נוער. להתמודד עם שחקני נוער שונה לחלוטין מאשר להתמודד עם אגואים של שחקנים בוגרים, לנהל סגל של נוער, זה שונה מאשר לנהל סגל של קבוצת בוגרים עם רוטציות רחבות והרכבים משתנים.
אני באמת אופתע אם מכבי חיפה יעלו לליגת האלופות ואני אהיה מופתע מאד אם הוא ישלים את השנה בחיפה ואהיה בהלם מוחלט אם הקדנציה שלו בחיפה תהיה מוצלחת.
יש לי הרגשה שאלברמן הנחית מאמן שהוא יכול לשלוט בו ולהיות האיש המקצועי החזק במועדון. קצת כמו הצוות של מכבי כדורסל

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 6:04 am 
Hall of Famer

יש סיכוי מסוים שמדובר כאן בניסיון של אלברמן להשיג יותר שליטה על המערכת.

אפשר לשאול האם בכר הוא זה שהביא את ההישגים או אלברמן
ואולי אלברמן אומר כאן שאפשר לשים כל אחד ויהיה בסדר, כל עוד אני כאן.

או שהוא באמת רואה כישרון גדול בדגו. נחיה ונראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 6:06 am 
Hall of Famer

מה שבטוח הוא שבכר היה מאמן דומיננטי מאוד
וכשיש לך מאמן כזה שמביא הישגים גדולים שנה אחרי שנה,
אתה אמור להבין מזה (ומניסיון של שנים ארוכות) שזו ה-עמדת מפתח במועדון ולשים כסף על זה
כדי לוודא שיש לך את האדם הנכון בתפקיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 6:35 am 
Hall of Famer

עמוס - אם דיברת על מאמן נוער שהפך להיות למאמן בוגרים, זה קרה לפני 11 שנים כשמכבי תל אביב מינתה את אוסקר גארסיה למאמן. גארסיה אימן בנוער של ברצלונה.
לעניין עצמו - לדעתי זה בראש ובראשונה מינוי זול + מישהו שהמועדון מכיר, עבור קבוצת שחקנים שאם משמרים אותם, הם כבר די יודעים לשחק ביחד.
אם דברים לא יסתדרו, ליענקל'ה שחר תמיד יש את הפריבילגיה של מועדון גדול שיכול לבעוט מאמן כזה הביתה ולהביא כמעט כל מאמן אחר בליגה, אלא אם הוא מאמן במכבי או בבאר שבע.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 3:54 pm 
Senior

או ששוב, בכל זאת קיימת האפשרות שחוץ מזה שהוא זול, שהשחקנים יכולים לקחת אליפות עם כל אחד על הקווים ושהמועדון ישיג איזה מחליף שהוא רוצה, יש למסאי דגו גם תכונות טובות שאנשי המועדון מעריכים, ולכן הם מאמינים שהוא יהיה מאמן מוצלח.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 20, 2023 8:40 pm 
Hall of Famer

מה שפחות כותבים פה זה שלמסאי דגו כן יש רקורד באימון בוגרים.
פשוט זה רקורד לא טוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 21, 2023 4:52 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
או ששוב, בכל זאת קיימת האפשרות שחוץ מזה שהוא זול, שהשחקנים יכולים לקחת אליפות עם כל אחד על הקווים ושהמועדון ישיג איזה מחליף שהוא רוצה, יש למסאי דגו גם תכונות טובות שאנשי המועדון מעריכים, ולכן הם מאמינים שהוא יהיה מאמן מוצלח.

זה ברור מאליו שזו האמונה במועדון. נחכה ונראה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 21, 2023 7:50 am 
Sophomore

בתור אוהד מכבי פתח תקווה, אני לא יכול לשכוח שהעונות הטובות ביותר בעידן הנוכחי ואולי בכלל, היו עם מאמן נוער שעלה לעונותיו הראשונות בבוגרים, גיא לוזון שמו. אין לי זמן הרגע לבדוק, אבל אני כמעט בטוח שגל אלברמן היה חלק משמעותי מאותה קבוצה. ישנם לא מעט הבדלים בין הסיטואציות, לטובת גיא (ניסון של שנים בנוער ועליה מדורגת בגילאים, מיעוט לחץ, קבוצת בוגרים שמבוססת על חניכיו בנוער, הגנה משפחתית ועוד), וגם לטובת דגו (הסגל הכי טוב בארץ, כסף לבזבוזים, מנהל מקצועי חזק, ניסיון בוגרים ועוד), אבל במודע, או שלא, אני מעריך שההצלחה ההיא יושבת בין האוזניים של גל הזכור לטוב בכחול, כפרה עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 21, 2023 9:13 am 
Hall of Famer

אה, זה אתה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 21, 2023 9:40 am 
מנהל פורום

הפיק של קריית האימון של דגו עד המינוי הזה היה חצי העונה בכפר סבא, וזה היה התפקיד הראשון שלו כמאמן בוגרים.
מאז הוא אימן רק בקבוצות תחתית (בעיקר בלאומית וקצת ליגת העל)
אז כן, מינוי מפתיע מאוד, וסלחו לי שאני מתעלם מאליפות בנוער.

זה הימור גדול מאוד של גל אלברמן, שבמידה מסוימת רק עכשיו באמת מתחיל את התפקיד של מנהל מקצועי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 21, 2023 3:14 pm 
Sophomore

ראי שעל הקיר כתב:
אה, זה אתה?

אלא מי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 30 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא