סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 8:13 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 356 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 12:17 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
בפעם הרביעית ברציפות, הדלק יתייקר בחצות ב - 21 אגורות.
ליטר דלק יעמוד על 7.72 ש"ח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 2:22 am 
Sophomore

אם מישהו מכם השתמש לאחרונה ב'פנגו' ותהה כמה החברה מרוויחה (אם בכלל) - אז ב-2022 החברה רשמה הכנסות של כ- 155 מיליון ש"ח עם רווח נקי של כ - 55 מיליון ש"ח. זה למעשה אומר שעל כל 100 שח של הכנסות, היא משלשלת לכיסה כ - 33 ש"ח. זו רווחיות חריגה לחברות כאלה שהן לא סייבר או הייטק. החברה מעסיקה כ - 100 עובדים. לפי פרסומים ('פנגו' אינה חברה ציבורית), נתח השוק שלה בישראל הוא כ - 80% מתשלומי החניה בארץ. פנגו מקבלת 1.9 שקלים על כל תשלום בחניונים באמצעות האפליקציה שלה, ועבור חניה ברחוב היא מקבלת מהעיריה כ־2% מדמי החניה.כמו-כן יש לה גם שירות 'פרימיום' שעבורו המשתמש משלם עוד כ-13 ש"ח בחודש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 10:27 am 
Junior

האמת שלא אכפת לי כמה פנגו מרוויחה.
זו אפליקציה סופר נוחה שמאגדת בתוכה הרבה שירותים שחוסכים לי, כאזרח פשוט, המון זמן וכאבי ראש.
הכל מגיע בחשבוניות מסודרות ואם יש בעיה הם זמינים ונותנים סיוע ומענה והעלויות נמוכות מאוד.

כחול לבן
חניונים
כל כבישי האגרה
טעינה חשמלית

היתה לי בעיה לפני כחודש שנכנסתי לחניון בנתב"ג ושילמתי דרך פנגו וביציאה הוא לא קלט את זה ונדרשתי לשלב שוב, התקשרתי אליהם ותוך יום היה לי זיכוי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 11:23 am 
Sophomore

Dovi כתב:
זו אפליקציה סופר נוחה שמאגדת בתוכה הרבה שירותים שחוסכים לי, כאזרח פשוט, המון זמן וכאבי ראש.
הכל מגיע בחשבוניות מסודרות ואם יש בעיה הם זמינים ונותנים סיוע ומענה והעלויות נמוכות מאוד.

כחול לבן
חניונים
כל כבישי האגרה
טעינה חשמלית

היתה לי בעיה לפני כחודש שנכנסתי לחניון בנתב"ג ושילמתי דרך פנגו וביציאה הוא לא קלט את זה ונדרשתי לשלב שוב, התקשרתי אליהם ותוך יום היה לי זיכוי.

אתה גם מנוי לפרימיום שלהם?
יש ערך מוסף?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 11:41 am 
Junior

Lakic כתב:
Dovi כתב:

כחול לבן
חניונים
כל כבישי האגרה
טעינה חשמלית

אתה גם מנוי לפרימיום שלהם?
יש ערך מוסף?

מנוי לפרימיום ב4.9 לחודש או משהו כזה.
הערך המוסף אצלי בעיקר הוא שהוא מסיים לי חניה בכחול לבן אוטומטית שהטלפון מתחבר לבלוטוס של הרכב ומונע עוגמת נפש שאתה מגלה שחנית 5 דק' ושילמת על שעתיים וחצי.
אפשר גם לבטל כחול לבן אם הוא מרגיש נסיעה אבל ביטלתי את זה כי לפעמים אתה עולה לרכבת והוא מחליט שאתה נוסע כי הוא מזהה מהירות.

בנוסף, אין עמלה על תשלום לחניונים וזה חוסך את המעבר בעמדות תשלום.

לי זה משתלם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 02, 2024 3:20 pm 
Sophomore

גניבות רכבים - לפי 'איתוראן', עליה של כ - 35% בגניבות הרכבים ברבעון ה - 1 לשנת 2024 לעומת רבעון 4 בשנת 2023. גם 'פוינטר' מציינים עליה דרמטית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 02, 2024 5:15 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא שאני חושב שאין בעייה עם גניבות רכבים, אבל רבעון 4 של 2023 הוא לא בסיס להשוואה הוגנת.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 02, 2024 5:23 pm 
Sophomore

Lakic כתב:
גניבות רכבים בשנת 2023 - עליה של 17% לעומת 2022 ועליה של 56% לעומת 2021.
יש לומר "רק" 17%, שכן הייתה ירידה בכמות הגניבות ברבעון האחרון של השנה בשל הידוק ביטחוני מצד המשטרה והצבא.
טויוטה קורולה הוא הדגם הנגנב ביותר. אחריו מאזדה 3.

הנקודה היא שאחרי רבעון אחד, גניבות הרכב חזרו לסורן ואנחנו כעת בקצב גבוה יותר אפילו מ - 2023 שהיא עצמה הייתה גבוהה מהנתונים של שנת 2022 (עם רבעון 4' חלש כפי שציינת).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 3:49 pm 
Sophomore

Lakic כתב:
חברת אל על לקחה את הלימון ועשתה ממנו לימונדה - ברבעון האחרון עלתה לנתח של 59% (לעומת 21% ברבעון מקביל אשתקד) מכלל התעבורה בנתב"ג (בעקבות הפסקת חברות זרות רבות לטוס, עדיין) והציגה רווח של כ - 40 מיליון דולר שזה גידול של כמעט 370% ביחס לרבעון מקביל בשנת 2022. צריך לומר שאל על חוותה התייעלות גדולה, שכן, גם ללא המלחמה הייתה מציגה גידול נאה ברווח הנקי, אבל לא בכזה פער.

רשות התחרות פתחה בבדיקה בנוגע להעלאת המחירים של אל על והאם ניצלה את המצב בצורה לא חוקית להעלאת מחירים.
אל על מצידה מציינת כי המחירים עלו בכ - 5% בלבד והמחירים הגבוהים שנראו, היו רק על כרטיסים של "הדקה ה-90" ששם החברה דרשה מחירים גבוהים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 06, 2024 4:33 pm 
Sophomore

לאחר 30 שנים, המפעילה הישראלית של מקדונלד'ס בישראל, תמכור את הפעילות למקדונלד'ס העולמית.
בעסקת מכירה שמוערכת בלמעלה מכ - 2.5 מיליארד ש"ח, מקדונלד'ס העולמית תקבל לידיה את 225 הסניפים וכ - 5,000 המועסקים של הרשת בישראל. על-פי הערכות, מחזור ההכנסות של הפעילות בישראל נע סביב ה- 2 מיליארד ש"ח עם רווח מייצג של כ - 150 מיליון ש"ח.
ההשערה היא שמאחורי ההחלטה של מקדונלד'ס העולמית לרכוש את הפעילות, עומדת הירידה במכירות הרשת במדינות מסוימות במזרח התיכון או במקומות אחרים בעולם בהם יש רוב מוסלמי, וזאת לאחר שהמפעילה הישראלית של מקדונלד'ס בישראל, תמכה רבות בכוחות הביטחון הישראלים לאחר הטבח הרצחני מצד ארגון הטרור ב - 7 באוקטובר.
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אפריל 06, 2024 10:14 pm 
Hall of Famer

אגב, הזכיין הישראלי של מקדונלדס בארץ עמרי פדן כמדומני עמד על כך מהיום ה-1 שלא יהיו סניפים מעבר לקו הירוק

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 9:33 am 
מנהל פורום

Lakic כתב:
לאחר 30 שנים, המפעילה הישראלית של מקדונלד'ס בישראל, תמכור את הפעילות למקדונלד'ס העולמית.
בעסקת מכירה שמוערכת בלמעלה מכ - 2.5 מיליארד ש"ח, מקדונלד'ס העולמית תקבל לידיה את 225 הסניפים וכ - 5,000 המועסקים של הרשת בישראל. על-פי הערכות, מחזור ההכנסות של הפעילות בישראל נע סביב ה- 2 מיליארד ש"ח עם רווח מייצג של כ - 150 מיליון ש"ח.
ההשערה היא שמאחורי ההחלטה של מקדונלד'ס העולמית לרכוש את הפעילות, עומדת הירידה במכירות הרשת במדינות מסוימות במזרח התיכון או במקומות אחרים בעולם בהם יש רוב מוסלמי, וזאת לאחר שהמפעילה הישראלית של מקדונלד'ס בישראל, תמכה רבות בכוחות הביטחון הישראלים לאחר הטבח הרצחני מצד ארגון הטרור ב - 7 באוקטובר.
תמונה

לא כזה הבנתי מה בדיוק הסיבה לרכישה/מכירה.

לרשת העולמית הייתה ירידה בארצות ערב בגלל שהזכיין הישראלי תמך בכוחות הבטחון בישראל? איך הרכישה תעזור בעניין הזה? אלא אם הכוונה היא שאחרי הרכישה הרשת תפסיק בארץ את התמיכה בכוחות הבטחון ותתחיל לתמוך בחמאס.
ומה האינטרס של הזכיין הישראלי למכור? רווח נטו? או שיש משהו בחוזה שמאפשר לרשת העולמית לכפות מכירה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 11:42 am 
Sophomore

כפי שאתה שם לב ודים, אנו בתקופה שבה האמת וההתעמקות בדברים, נמצאת בשפל.
לכן, ברגע שהזכיין הישראלי בא לקראת כוחות הביטחון, כל הרשת מותגה כלוקחת צד בסכסוך. הרשת חשבה שזה משהו שיעבור, כמו מקרים דומים, אבל הפגיעה בהכנסות במדינות מסוימות נותרה בעיניה ולכן, החליטה לעשות משהו שלא קורה הרבה ולקנות מהזכיין המקומי, בכדי שתהיה לה שליטה על הנעשה כן, בניסיון לצמצם נזקים תדמיתיים. כן, אני מעריך שהצעד הראשון יהיה הפסקת סבסוד כזה לכוחות הביטחון הישראליים.

יש מעט מאוד פרטים על הרכישה הזו, ולפי המשתמע, זו הייתה אפשרות טובה עבור הזכיין הישראלי לצאת ברווח יפה אחרי כמה עשורים של ניהול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 12:03 pm 
מנהל פורום

אני פשוט מנסה להבין איך זה בדיוק יעזור לה.
קודם כל, לדעתי בדברים כאלה קשה לחזור אחורה - הנזק כבר נעשה. גם אם באמת יעברו לתמוך בחמאס אפילו.
דבר שני, כל צעד קטן שיעשו, גם אם זה רק להקטין את התמיכה בצה"ל ובטח אם זה לגמרי לבטל את כל ההטבות ולעצור כל מיני יוזמות, אז זה יקבל כותרות ויהיה עליהם חרם בישראל. אז מה עשינו בזה? או שהשוק פה כל כך שולי שלא איכפת להם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 12:19 pm 
Sophomore

שולי. אני בכלל לא בטוח שזה אפילו מוגדרת כעסקה שיש לה צורך לדווח עליה, מרוב שהיא קטנה על מקדונלדס העולמית.
שווי השוק של החברה כעת הוא כ - 192 מיליארד דולר. העסקה המדוברת נאמדת בכ-2.5 מיליארד ש"ח. לא מהותי בכלל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 2:23 pm 
מנהל פורום

ציטוט:
הלחץ של המשקיעים הכריע? מדוע עמרי פדן מוכר את הזיכיון של מקדונלד'ס לרשת העולמית

https://www.calcalist.co.il/shopping/article/ryhozz21a

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 4:16 pm 
Hall of Famer

מקדונלדס אני מזכיר הייתה מנכנעות החרם הערבי. היא נכנסה לפה בשנות ה-90 אחרי שהחרם הערבי התמסמס אחרי הסכמי אוסלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 8:39 pm 
Sophomore

בחצי שנה מאז אוקטובר, הממשלה הצליחה להכניס לישראל כ- 1,600 עובדים זרים בלבד. החוסר הוא מעל ל - 80 אלף. בעיקר לענף הבנייה והתשתיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 9:47 pm 
Hall of Famer

השאלה היא אם בכלל ניסתה להכניס יותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אפריל 07, 2024 9:52 pm 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
מקדונלדס אני מזכיר הייתה מנכנעות החרם הערבי. היא נכנסה לפה בשנות ה-90 אחרי שהחרם הערבי התמסמס אחרי הסכמי אוסלו.

כמעט.
מקדונלדס החליטו על הכניסה לישראל קצת לפני אוסלו (בפברואר 93' כבר נקבו בתאריך פתיחה משוער, בדצמבר 92' עמרי פדן כבר נבחר להיות הזכיין), אח"כ היו כמה חודשים של בלגאן לגביי הצ'יפס שלהם - האם הוא יהיה מיוצר מתפו"א כאן או שייובא מחו"ל. היה מאבק של ארגון מגדלי תפו"א והירקות בארץ (אמיתי לגמריי) וזה הגיע לדיונים בוועדות הכנסת ובממשלה, עד כדי כך. בסוף באוקטובר נפתח הסניף ה-1 בקניון בר"ג.

בכלל, התקופה ההיא של תחילת ה-90' עוד לפני אוסלו אופיינה בהתמסמסות של החרם הערבי וכניסה של מותגים לישראל שלא היה כאן קודם: טויוטה ומאזדה סביב 91', פפסי ופיצה האט גם כן בתקופה הזו של 91-92

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 08, 2024 9:18 am 
מנהל פורום

Lakic כתב:
בחצי שנה מאז אוקטובר, הממשלה הצליחה להכניס לישראל כ- 1,600 עובדים זרים בלבד. החוסר הוא מעל ל - 80 אלף. בעיקר לענף הבנייה והתשתיות.

אני באמת שואל...
אין מיליוני עובדים זמינים בכל מיני מדינות עניות שרק מחכים להזדמנויות כאלה, כקבוצות וכבודדים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 08, 2024 11:14 am 
Sophomore

Shiver כתב:
Lakic כתב:

אני באמת שואל...
אין מיליוני עובדים זמינים בכל מיני מדינות עניות שרק מחכים להזדמנויות כאלה, כקבוצות וכבודדים?

עזוב את המיליונים שיש, יש כמה עשרות אלפים שכבר עברו מבחני מיון מטעם משרד הבינוי והשיכון בהודו וכבר כמה חודשים לא מצליחים להביא אותם לארץ. עכשיו יש התקדמות כי משרדי הממשלה הסכימו לסבסד כרטיס טיסה לכל עובד כזה ב - 300$. אם הכל ילך חלק, אז תגיע כמות גדולה יותר בחודשים אפריל - מאי, אבל זה יהיה עדיין רחוק מאוד ממה שהיה צריך ולקח הרבה זמן.
מעבר לההתעקשות בהתחלה להביא לכאן עובדים שרק דרך הסכמים בילטרליים, עכשיו התחילו לפנות לשוק הפרטי ויש חברות פרטיות רבות שקיבלו אישור להתחיל ולהביא אבל אלה דברים שכרוכים בעבודה עם משרדי הממשלה שהם, כמו שאתה רואה, עוד לא שינו דיסקט. יזמים פרטיים שנכנסו לתחום מעדכנים שרשות האוכלוסין וההגירה מתפקדים עם אותו סד"כ של שגרה והכל תקוע.
צריך גם להבין שיש פה הרבה מכשולים ודברים לטפל בהם - זה לא כמו פלסטיני שמסיים לעבוד ונוסע הביתה, צריך לדאוג לכמה עשרות אלפים למקומות לגור וכו'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 08, 2024 1:39 pm 
מנהל פורום

בינואר מחיר הקקאו העולמי הגיע לשיא. מאז הוא הכפיל (!) את עצמו.
אגב זה תהליך ידוע ומתמשך, שמי שהיה מודע אליו והימר, עשה כנראה הרבה כסף על תעודה שעוקבת אחרי הסחורה.

בכל אופן, מניח שכל היצרניות של מוצרי הקקאו הולכים להקפיץ מחיר דרמטית בקרוב.
שזה כולל כמובן שוקולדים, גלידות, שוקו, עוגות, עוגיות, ופלים, חלק מדגני הבוקר ועוד ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 08, 2024 2:05 pm 
Sophomore

Shiver כתב:
בינואר מחיר הקקאו העולמי הגיע לשיא. מאז הוא הכפיל (!) את עצמו.
אגב זה תהליך ידוע ומתמשך, שמי שהיה מודע אליו והימר, עשה כנראה הרבה כסף על תעודה שעוקבת אחרי הסחורה.

בכל אופן, מניח שכל היצרניות של מוצרי הקקאו הולכים להקפיץ מחיר דרמטית בקרוב.
שזה כולל כמובן שוקולדים, גלידות, שוקו, עוגות, עוגיות, ופלים, חלק מדגני הבוקר ועוד ...

ובשביל הויזואליות, הנה גרף. בכדי שניתן יהיה להבין עד כמה זה חריג.
תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 11, 2024 5:04 pm 
Sophomore

בתקשורת קצת מפחידים אותנו שיהודים מכל העולם יגיעו לכאן לקנות דירות בכדי להיחלץ מגלי האנטישמיות הגואה ואלו יטיסו את המחירים כאן עוד יותר, אז בנתיים לפי סקירת הכלכלן הראשי באוצר, לא נראה שיש לזה אחיזה במציאות -
בפברואר 2024, הרכישות של תושבי חוץ הסתכמו בפברואר ב-96 דירות בלבד - ירידה של 16% לעומת פברואר 2023 וירידה של 14% לעומת ינואר 2023. במקביל, מכרו תושבי החוץ 38 דירות בפברואר, כך שנטו סך רכישות סגמנט זה בפברואר היה 58 דירות בלבד. אלו פחות או יותר המספרים לאורך כל החודשים האחרונים. צריך לומר שאפילו יש סטייה חיובית בנתונים, שכן היה פרויקט בירושלים שמשך אליו מספר דתיים/חרדים אמידים מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 356 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 27 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: