סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 02, 2024 1:21 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 22 הודעות ] 
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: נושא חו"ל
הודעהפורסם: א' אוגוסט 06, 2023 5:28 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
על רקע שבירת שיאים בנתב"ג בכל הקשור ליציאות של ישראלים, נראה לי כדי שיהיה נושא.
אני חושב שראיתי נושא כזה, אבל לא הצלחתי למצוא, אז אם מישהו מעדיף להעביר את ההודעות לשם ולסגור את הנושא הזה, מקובל.

חזרתי מ -5 ימים בטביליסי. אחלה יעד.
וואליו פור מאני טוב בעיניי, טיסה קצרצרה של כשעתיים וחצי. הופתעתי מהעיר עצמה, מאוד מסודרת ונקייה, אבל גם לנתי ממש כמה דקות מבניין הפרלמנט וכיכר החירות שהם למעשה הלב של טביליסי אז מניח שגם צריך לקחת את זה בחשבון.

מה שכן, בתקופה הזו של קיץ, החופשה צריכה להיות מאוד טובה בכדי להצדיק את הסיוט הזה של נתב"ג. לפחות 10 שעות דור-טו-דור בכל כיוון. אני גר בסך הכל כחצי שעה מנתב"ג והייתי במלון שמרוחק פחות מ - 20 קילומטר משדה התעופה שם. בדיעבד עוד אמרתי תודה כי כרגע יש בנתבג שיבושים החל משישי האחרון וראיתי סרטון של חוזרים מטורקיה שישבו במטוס עצמו כמעט שעתיים בגלל שלא היה מי שיביא להם את המזוודות.

ספרו, יעדים שהייתם בהם השנה, ממליצים לא ממליצים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: נושא חו"ל
הודעהפורסם: א' אוגוסט 06, 2023 11:51 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
היידלברג בגרמניה, הרבה שמעתי את מעלותיה וקסמיה. אני לא אגיד רוב מהומה על לא מאומה, אבל לא כצעקתה. חביב ולא יותר. יש בסביבה הלא רחוקה מקומות שווים הרבה יותר, כמו באדן באדן וצפון היער השחור. אם אתם באזור תהיו שם. גם מרכז העיר הישן - נחמד והכל, יש בגרמניה מרשימים הרבה יותר.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 07, 2023 1:58 pm 
Freshman

היית רק בטביליסי או יצאת מהעיר?
לגבי היידלברג, לא יודע אם סתם נפלנו על יום מוצלח אבל נקלענו למעין אירוע יין על הגשר עם מלא מקומיים (חושב שזאת מסורת יום ראשון, אבל כבר עבר מלא זמן ואני לא בטוח). מסוג הדברים החביבים האלו שזוכרים אח״כ והופכים מקום שגרתי למדי לקצת יותר ייחודי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 07, 2023 2:50 pm 
Sophomore

יצאתי לטיול יום אחד, אבל כעיקרון רק בטביליסי. אני מאנשי סיני, עצם זה שזזתי 100 מטר מאיפה שאני ישן, זה הישג.
יעד מגוון - גם עיר בסך הכל מודרנית וגם אפשר לצאת משם להרבה טיולי טבע. קזינואים סבירים למי שאוהב ומחירי המסעדות נמוכים משמעותית מכאן. העיר עצמה מפוצצת בסופרים של המותג 'ספאר', זו ששופרסל רוצה להכניס לכאן וההבדלים במחירים הוא לא דרמטי, אולי 15% זול מהסופרים כאן. אבל אסייג שוב ואומר שהייתי במרכז של טיבילסי.
כשהייתי בבאטומי, המחירים היו נמוכים משמעותית אבל זו עיר משעממת למדי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 07, 2023 3:41 pm 
Sophomore

אמנם עבר כבר עשור מאז, אבל בהנחה שהדברים לא השתנו דרמטית - פערי המחירים בין מרכז טביליסי לשאר גיאורגיה הם עצומים, ברמה של עשרות ומאות אחוזים, בהכל פחות או יותר. זכור לי שישבנו לסושי במסעדה יפנית במרכז העיר בערב שלפני הטיסה, והמחירים היו בערך כמו בארץ דאז.
30 ק''מ משם, במצחתה - עיר תיירותית למדי - ישבנו במסעדת ''פאר'', הזמנו בערך חצי תפריט כולל שני ליטר יין, וסגרנו בפחות ממאה ש''ח.

אגב, גם בפראג הפערים גדולים מאוד בין המרכז המתוייר לשכונות המגורים שסביבו, או לפחות היו. הבדלים של פי 2 בין מסעדות התיירים למסעדות של תושבי העיר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 07, 2023 3:51 pm 
Sophomore

ido כתב:
אמנם עבר כבר עשור מאז, אבל בהנחה שהדברים לא השתנו דרמטית - פערי המחירים בין מרכז טביליסי לשאר גיאורגיה הם עצומים, ברמה של עשרות ומאות אחוזים, בהכל פחות או יותר. זכור לי שישבנו לסושי במסעדה יפנית במרכז העיר בערב שלפני הטיסה, והמחירים היו בערך כמו בארץ דאז.
30 ק''מ משם, במצחתה - עיר תיירותית למדי - ישבנו במסעדת ''פאר'', הזמנו בערך חצי תפריט כולל שני ליטר יין, וסגרנו בפחות ממאה ש''ח.

אגב, גם בפראג הפערים גדולים מאוד בין המרכז המתוייר לשכונות המגורים שסביבו, או לפחות היו. הבדלים של פי 2 בין מסעדות התיירים למסעדות של תושבי העיר

כן, זה מדויק.
אני מניח שבעיקר בגלל שהמחירי מסעדות כאן התנתקו עוד יותר מהריאליות בשנה וחצי האחרונות, גורם לי להרגיש דיי בנוח לומר שהמחירים שם נמוכים ביותר מ - 20% במסעדות. אכלתי שם המבורגר (בערך 200 גרם) עם בירה מהחבית ב- 28 לארי שזה בערך 40 ש"ח. הייתי במקום שהוא, אני מניח, המקבילה של רולדין וסנדוויץ עם אספרסו עלה 16 לארי שזה בערך 22 שח.
וכמו שציינת, כשהייתי בבאטומי הפערים הורגשו היטב. בטיבילסי, בעיקר בסופרים זה הרבה פחות מורגש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 2:09 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

למישהו יצא להיות במלונות שבשארם א-שייח?
אני מתכנן חופשה עם המשפחה בסוכות באחד מפארקי המים (מרשת Pickalbatros). ציוני הגולשים בבוקינג של כל הרשת די גבוהים (9+) אבל אני תמיד מסתכל קודם כל על הביקורות הרעות כדי לראות אם יש תלונות שחוזרות על עצמן והדבר העיקרי ששמתי לב אליו הוא שכמעט כולם מתלוננים על האוכל (גם כאלה שרשמו ביקורות טובות) - שהוא חוזר על עצמו בכל המסעדות ובכל הימים, שהוא חסר טעם ובעיקר שגורם לקלקולי קיבה. הייתי מספיק פעמים בסיני כדי לדעת שלא מגיעים לשם בשביל האוכל אבל עדיין במלון הכל כלול אתה רוצה גם להנות מהאוכל ולא לבלות שעות בשירותים (במיוחד מישהו כמוני שסובל ממעי רגיז). האם אכן כצעקתה או שזה לא כזה נורא?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 3:22 pm 
Sophomore

sir charles כתב:
למישהו יצא להיות במלונות שבשארם א-שייח?
אני מתכנן חופשה עם המשפחה בסוכות באחד מפארקי המים (מרשת Pickalbatros). ציוני הגולשים בבוקינג של כל הרשת די גבוהים (9+) אבל אני תמיד מסתכל קודם כל על הביקורות הרעות כדי לראות אם יש תלונות שחוזרות על עצמן והדבר העיקרי ששמתי לב אליו הוא שכמעט כולם מתלוננים על האוכל (גם כאלה שרשמו ביקורות טובות) - שהוא חוזר על עצמו בכל המסעדות ובכל הימים, שהוא חסר טעם ובעיקר שגורם לקלקולי קיבה. הייתי מספיק פעמים בסיני כדי לדעת שלא מגיעים לשם בשביל האוכל אבל עדיין במלון הכל כלול אתה רוצה גם להנות מהאוכל ולא לבלות שעות בשירותים (במיוחד מישהו כמוני שסובל ממעי רגיז). האם אכן כצעקתה או שזה לא כזה נורא?

אני חולה על סיני. הייתי המון פעמים. בשארם עצמה רק אחים שלי היו.
חבר שהיה שם לפני כמה חודשים (הוא זוג + 2) במשך שבוע שלם באחד המלונות אמר שאם יש סיבה אחת שבגללה הוא לא יחזור זה האוכל. לטענתו קשה לאכול כל הזמן אותו אותו אוכל. בעיקר עם ילדים. קלקולי קיבה וזה, זה נראה לי רק כמה סיפורים בודדים שהעצימו. כך נראה לי.
לצערי יותר מזה אין לי מה לתרום ,אבל הייתי ממליץ להיכנס לקבוצת אוהבי סיני בפייסבוק, יש הרבה דיבור על מלונות בשארם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 17, 2023 12:45 am 
Sophomore

כן, האוכל ה"איכותי" בסיני לא משהו.
מצד שני, לרוב יהיה פול טעים לאללה לארוחת בוקר ומסעדות דגים נחמדות במחירים מאוד נוחים לארוחת ערב.
אין על פול!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוגוסט 17, 2023 1:39 am 
Hall of Famer

אפרופו היידלברג, זה אחד הלנדמרקים שלה - פסל הקוף בכניסה לגשר הישן.
לא יודע מה איתכם, כשאני ראיתי אותו אמרתי - זה לא קוף. זה הכלאה של חתול וטלי גוטליב.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אוקטובר 05, 2023 9:43 pm 
Senior

קפצתי לקטנה בסיציליה, עכשיו מסיים את הערב השני בקטאניה, מחר טאורמינה ושבת היידה הביתה.

מה שאני רוצה להגיד זה שהאוכל מטמטם. לפני כחצי שעה סיימתי את אחת המנות הטעימות שאכלתי בחיי: רולים של בשר עגל ממולאים בתערובת גבינות סיציליאניות וצנוברים, עשויים על הגריל. לפני זה היה סלט תמנונים טרי ביותר עם לימון ושמן זית. ביחד עם בקבוק גדול של מים מוגזים, זה אירוע של 27 אירו.

אני עולה פה בערך קילו ליום, אי אפשר להפסיק לאכול. מה זה ההמצאה השטנית הזאת גלידה בלחמניה מתוקה? למה יש ארנצ'יני? למה פסטה טרייה עם פירות ים טריים עולה כמו פיתה שווארמה בנתניה? אי אפשר להתמודד עם זה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אוקטובר 06, 2023 12:58 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
קפצתי לקטנה בסיציליה, עכשיו מסיים את הערב השני בקטאניה, מחר טאורמינה ושבת היידה הביתה.

מה שאני רוצה להגיד זה שהאוכל מטמטם. לפני כחצי שעה סיימתי את אחת המנות הטעימות שאכלתי בחיי: רולים של בשר עגל ממולאים בתערובת גבינות סיציליאניות וצנוברים, עשויים על הגריל. לפני זה היה סלט תמנונים טרי ביותר עם לימון ושמן זית. ביחד עם בקבוק גדול של מים מוגזים, זה אירוע של 27 אירו.

אני עולה פה בערך קילו ליום, אי אפשר להפסיק לאכול. מה זה ההמצאה השטנית הזאת גלידה בלחמניה מתוקה? למה יש ארנצ'יני? למה פסטה טרייה עם פירות ים טריים עולה כמו פיתה שווארמה בנתניה? אי אפשר להתמודד עם זה.

אני לא יכול שלא לקרוא את זה בקול של הדמות פנחס בודגוב של טייכר וזרחוביץ'

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 1:59 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

אני מתכנן נסיעת עסקים לחוף המזרחי של ארה"ב לקראת סוף יולי. נוחת בבוסטון, נוסע צפונה למיין (לואיסטון) ואחרי יומיים חוזר חזרה למסצ'וסטס (ווילמינגטון).
בנסיעות לאירופה אני בד"כ מעדיף לנסוע בתחבורה ציבורית על פני להשכיר רכב, אבל אין לי ניסיון עם התחבורה הציבורית בארה"ב (אבא שלי מספר שהיא על הפנים אבל הוא היה שם לאחרונה לפני 15 שנה). אשמח להתרשמות מבעלי ניסיון כי אני עדיין מעדיף לקרוא ספר ברכבת מאשר לנהוג 3 שעות (ולהסתכן במפגש עם שוטר תנועה אם נסעתי 5 קמ"ש מעל המותר).
על פניו זו נראית נסיעה לא ארוכה מדי ואני מתאר לעצמי שנעימה לעיניים לאורך החוף (על כביש 95' כאשר אפשר גם לנסוע בחלק מהזמן על כביש 1 הקרוב יותר לחוף).
אשמח לקבל עוד המלצות על מקומות מעניינים (או טעימים) לאורך הדרך ששווים עצירה, וגם ממה להימנע בדרכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 4:27 pm 
Hall of Famer

נסעתי פעם אחת בחיים ברכבת מניו יורק לניו המפשייר
זה היה סיוט איטי ומתמשך. בגדול, באמריקה לא לוקחים רכבות, הן אף פעם לא יעילות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 4:31 pm 
Hall of Famer

כלומר רכבות בין עיר לעיר, יוצאות הדופן בתחבורה הציבורית באמריקה הן
L, T, Subway, BART ואולי יש עוד איזה עיר או שתיים נורמליות שאני מכיר פחות
כל השאר הוא או זבל או מסוכן או לא קיים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 9:11 pm 
Sophomore

נורטון כתב:
כלומר רכבות בין עיר לעיר, יוצאות הדופן בתחבורה הציבורית באמריקה הן
L, T, Subway, BART ואולי יש עוד איזה עיר או שתיים נורמליות שאני מכיר פחות
כל השאר הוא או זבל או מסוכן או לא קיים

אז אין באמת פיתרון עבור תייר שרוצה להגיע ולהיות תזזיתי אבל לא רוצה לנהוג?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 10:12 pm 
Hall of Famer

פיתרון טוב בין ערים? לא. עושים רואד טריפ
אגב, נזכרתי שגם בתוך סיאטל וד.סי היתה תחבורה סבירה מאד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2024 10:48 pm 
Hall of Famer

נסעתי לא מעט יחסית (כתייר) ברכבות שבין מנהטן לקונטיקט.
היה אחלה חייב לומר.
עשיתי גם 2 נסיעות ארוכות יותר, מבוסטון לקונטיקט וחזרה וגם היה יעיל ונוח מאוד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 4:54 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

oren_80 כתב:
נסעתי לא מעט יחסית (כתייר) ברכבות שבין מנהטן לקונטיקט.
היה אחלה חייב לומר.
עשיתי גם 2 נסיעות ארוכות יותר, מבוסטון לקונטיקט וחזרה וגם היה יעיל ונוח מאוד

נסעת ברכבת או באוטובוס? שמעתי שהרכבות שם על הפנים אבל שהאוטובוסים (Concord Coach) דוקא בסדר.

מישהו יכול להמליץ לגבי השכרת רכב, האם כדאי דרך סוכן בארץ או ישירות מהחברת ההשכרה בארה"ב. קראתי דעות מנוגדות בנושא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 5:07 pm 
Hall of Famer

רכבות בלבד

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 29, 2024 11:07 pm 
Hall of Famer

מנצל את התר'ד למשהו קשור
סוגיית הדרכונים
אני עדיין תקוע עם דרכון לא ביומטרי... (ולכן אופציית ה"הנפקה מרחוק" שנפתחת כעת - לא רלוונטית עבורי)
אשכרה אנחנו עדיין במצב של לפני שנתיים-שלוש, שצריך להמתין 3-4 חודשים לתור?! (אלא אם נוסעים ללשכה בקצוות המדינה, ואז זה רק איזה חודש-חודשיים...)

האם הצפי שהאופציה החדשה לדרכונים מרחוק - "תשחרר את הפקק" ורבים יבטלו תורים שכבר קבעו בלשכות?
האם אני מפספס פה משהו?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אפריל 30, 2024 10:38 am 
Hall of Famer

אני זוכר שבפעם האחרונה שאני עשיתי דרכון (בתקופת הממשלה הקודמת, לפני היוזמות של משה ארבל) לא היו תורים בכלל בכל הלשכות שסביבי - נתניה, כפר סבא, וכו', לחודשים קדימה.
אז נסעתי לטייבה. מתברר שיש שם לשכה של משרד הפנים ואפשר היה להוציא שם דרכונים, והתור היה קצר הרבה יותר. זה היה המתנה של שבוע בערך. כשהגעתי לשם בבוקר לפני הפתיחה התור היה רק יהודים שעלו על התרגיל כמוני.
בקיצור תנסה לראות אם יש לשכה בעיר ערבית קרובה אליך, אולי זה יעבוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 22 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה