סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 15, 2024 9:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3813 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 2:29 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
אם בטלטלה את מתכוון לפירוק הממשלה ובחירות, אז זה דוקא דבר חיובי.
ממשלה יציבה שתיבחר בתקווה עם פנים חדשות תהיה עדיפה למדינה ורעה לאויבים.

סינואר צריך את נתניהו ולהיפך

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 2:44 pm 
Hall of Famer

טלטלה תהיה, לאו דווקא פירוק ממשלה (שכנראה לא תהיה). רוב הסיכויים שביבי יעדיף לשמור על ממשלת ה-64 שלו ולכן הוא בעצמו ימסמס את ההסכם. בני גנץ ואייזנקוט יצאו מהממשלה, אפילו למראית עין לא תהיה אחדות בעם, וישראל תצטייר בעולם כסרבנית הסכמים. ווין ווין לחמאס.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מאי 01, 2024 11:04 pm 
Freshman

אדרבה שיצאו.
שנתניהו והחברים שלו יעשו את האידיאולוגיה הימנית המנצחת שלהם בלי הפרעה.
התוצאות לא יאחרו לבוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 10:43 am 
Hall of Famer

אני רק כותב שלדעתי זה האינטרס של חמאס, לכן הם יהיו מטומטמים אם ידחו את ההצעה.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 11:02 am 
Junior

פעם נוספת שבאורח פלא האינטרס של חמאס וזה של ממשלת ישראל מתלכדים. כל העולם רוצה עסקה והפסקת אש. שני אנשים רוצים את צה״ל ברפיח - בנימין ויחיא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 11:36 am 
Junior

נביא בעירו כתב:
פעם נוספת שבאורח פלא האינטרס של חמאס וזה של ממשלת ישראל מתלכדים. כל העולם רוצה עסקה והפסקת אש. שני אנשים רוצים את צה״ל ברפיח - בנימין ויחיא.

מילא ביבי הבנתי,
מה העניין של יחיא סינוואר בכניסה לרפיח?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 11:43 am 
Junior

אם אני מבין נכון, כמה שהאסון בעזה יהיה יותר מטורף וקיצוני, ויעשה יותר כותרות בעולם, ככה ה-7 באוקטובר יהפוך לפעולה יותר אדירה והוא ייחרט בהיסטוריה כדמות יותר גדולה. לצורך העניין, אם יש אופציה שהסיפור העזתי יוביל למלחמת עולם שלישית שייהרגו בה 200 מיליון איש, אני די משוכנע שסינוואר מאוד ישמח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 1:13 pm 
Senior

נביא בעירו כתב:
אם אני מבין נכון, כמה שהאסון בעזה יהיה יותר מטורף וקיצוני, ויעשה יותר כותרות בעולם, ככה ה-7 באוקטובר יהפוך לפעולה יותר אדירה והוא ייחרט בהיסטוריה כדמות יותר גדולה. לצורך העניין, אם יש אופציה שהסיפור העזתי יוביל למלחמת עולם שלישית שייהרגו בה 200 מיליון איש, אני די משוכנע שסינוואר מאוד ישמח.

סינואר נתן נוקאאוט לישראל, שאיתרע מזלה להיות מונהגת על ידי אדם פחדן ממנו בהרבה, מושחת ממנו בהרבה (סינואר הוא מפלצת תאבת דם ובמובן הזה הוא המושחת באדם, אבל כשסינואר מקבל החלטה-הוא מקבל אותה אסטרטגית לטובת המטרה שהוא מאמין בה. לביבי אין אסטרטגיה, רק מה טוב לו בכל רגע נתון) וחלש ממנו בהרבה.

יש לי חבר קרוב שעושה מילואים ביחידת הקישור לצי האמריקאי, שאלתי אותו על הנמל האמריקאי בעזה ותשובתו היתה: "עזוב את הנמל. סינואר הולך לצאת מזה עם מדינה".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 1:35 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
נביא בעירו כתב:

סינואר נתן נוקאאוט לישראל, שאיתרע מזלה להיות מונהגת על ידי אדם פחדן ממנו בהרבה, מושחת ממנו בהרבה (סינואר הוא מפלצת תאבת דם ובמובן הזה הוא המושחת באדם, אבל כשסינואר מקבל החלטה-הוא מקבל אותה אסטרטגית לטובת המטרה שהוא מאמין בה. לביבי אין אסטרטגיה, רק מה טוב לו בכל רגע נתון) וחלש ממנו בהרבה.

יש לי חבר קרוב שעושה מילואים ביחידת הקישור לצי האמריקאי, שאלתי אותו על הנמל האמריקאי בעזה ותשובתו היתה: "עזוב את הנמל. סינואר הולך לצאת מזה עם מדינה".

אם מה שחמאס היה רוצה זו מדינה פלסטינית, ללכת למלחמה עם ישראל ולהחריב על הדרך את עזה זו חתיכת דרך עקומה להשיג את זה. לא שאני חושב שהממשלה הנוכחית תסכים בישראל למדינה פלסטינית באיזושהי קונסטלציה, אבל חמאס (או כל גוף מרכזי פלסטיני אחר) די בקלות היה יכול לייצר סיטואציה דיפלומטית שבה כל העולם פחות או יותר מכיר במדינה פלסטינית בגבולות 67.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 1:45 pm 
Junior

Hacohen כתב:
נביא בעירו כתב:

אני צווח את זה החל מה-9 באוקטובר לעבר כל מי שמוכן לשמוע. הצד השני של המשוואה היא שהוא באמת הגזים בביצוע ולכן המדינה שהוא יזכה בה כבר לא תהיה ההיא עם הפינוי התנחלויות לפי קווי 67 והשיטור הפלסטיני החמוש שאולי חשבנו שתהיה שם. כלומר, אני עדיין חושב אנחנו הרבה יותר קרובים למדינה פלסטינית ממה שהיינו ב6 באוקטובר, אבל המדינה הפלסטינית שהם אולי יקבלו תהיה הרבה יותר דומה ל״פחות ממדינה״ שביבי דיבר עליה לאורך השנים (פירוז, חופש פעולה צבאי ישראלי/כח רב לאומי וכו׳). הבעיה תמשיך להיות שאף מנהיג פלסטיני לא יקבל את זה כסוף הדרישות הפלסטיניות וספק גדול אם יימצא המנהיג הישראלי שיעיז ללכת על איזשהו פינוי התנחלויות משמעותי בגדה המערבית. לכן, מה שסינוואר באמת זכה בו זו חזרה בענק של הסוגייה הפלסטינית וקפיצה של 100 שנה קדימה בכל מה שקשור לbds וההפיכה של מדינת ישראל למצורעת בעולם. Good times…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 3:19 pm 
Hall of Famer

אין לי מושג מה חבר שלך ביחידת הקישור אומר או יודע, אבל אין שום מצב שבעולם שסינוואר ייצא עם מדינה פלשתינאית כתוצאה מתהליך מדיני ביוזמה אמריקאית, מסיבה פשוטה מאד, סינוואר לא יסכים לכל עסקה שתכלול את מדינת ישראל קיימת. אני מופתע שמישהו חושב שחמאס הוא פרטנר לאיזה תהליך מדיני שהולך לקרות פה שלא כולל בתוכו את חיסול מדינת ישראל.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 8:12 pm 
Junior

גם בלי להכיר את הבחור מיחידת הקישור אני יכול להגיד לך ש:
א. כשאומרים ש״סינוואר עוד ייצא מזה עם מדינה פלסטינית״ הכוונה היא מן הסתם לא שהוא יהיה זה שיעמוד על המדשאה בבית הלבן ולכן זה לא ממש רלוונטי למה הוא יסכים או לא יסכים. לצורך העניין הוא יכול לצאת עם מדינה פלסטינית גם אם מחסלים אותו מחר.
ב. כשקובעים בכזו פסקנות למה חמאס יסכים ולמה בטוח הוא לא יסכים, שווה אולי להתחיל מלבדוק מה חמאס עשו ואמרו עד עכשיו. את ה-7 באוקטובר אני חושב שכולנו מכירים וגם שנים של פיגועים וקריאות להשמדת ישראל. אבל את שינוי האמנה ב-2017 אתה מכיר? את הניסיונות המתמשכים להסכם פיוס עם פת״ח ולאיחוד פלסטיני? קראתי שהיתה ועידה די רצינית רק לפני כמה ימים בין שני הצדדים בסין ונראה לי שגם התסריט של הנייה או משעל במו״מ מדיני ישיר מול ישראל כבר לא כל כך מופרך. ישראל של ביבי הימרה בכל הכח על החמאס מתוך הנחה שכל עוד הוא דומיננטי אף אחד לא יציב לה דרישות במשא ומתן. בסוף גם אכלנו מהם את ה-7 באוקטובר וגם הלחץ להסדר מדיני הולך להיות בעוצמות שלא הכרנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' מאי 02, 2024 11:39 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נחשבים בטלים הצהרת בלפור,מסמכי המנדט הבריטי בפלסטין, החלטת האו"ם המורה על חלוקת פלסטין [החלטה 181], וכל החלטות וצעדים הנגזרים מהם או התואמים אותם, וכי קיומה של ישראל בטל מעיקרו והוא מנוגד לזכויות הבלתי מעורערות של העם הפלסטיני, רצונו ורצון האומה,ולזכויות האדם, ולחוקים ולאמנות הבינלאומיות, ובראשן זכות ההגדרה העצמית.
לא תהיה הכרה בלגיטימיות של הישות הציונית,ובטלים הכיבוש, ההתנחלות או הייהוד, או שינוי האתרים או זיוף העובדות שאירעו על אדמת פלסטין, שכן הזכויות אינן מתבטלות בהתיישנות.
לא יהיה ויתור על חלק כלשהו של אדמת פלסטין ללא קשר לסיבות,לתנאים, ללחצים ולהתמשכות הכיבוש, וחמאס מתנגדת לכל חלופה לשחרור פלסטין במלואה, מהנהר שלה [הירדן]ועם הים שלה [הים התיכון]. בעמדה שאין משמעותה כלל וכלל הכרה בישות הציונית וויתור על זכות פלסטינית כלשהי, חמאס סבורה, כי הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בעלת ריבונות מלאה ובירתה אל-קודס בגבולות ה-4 ביוני 1967 עם שיבת הפליטים והעקורים למגוריהם מהם סולקו, היא נוסח לאומי מוסכם ומשותף.

מה השינוי? המשפט האחד האחרון בתוך כל זה?

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 9:15 am 
Freshman

טורקיה מפסיקה את המסחר עם ישראל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 9:42 am 
Junior

ראי שעל הקיר כתב:
נחשבים בטלים הצהרת בלפור,מסמכי המנדט הבריטי בפלסטין, החלטת האו"ם המורה על חלוקת פלסטין [החלטה 181], וכל החלטות וצעדים הנגזרים מהם או התואמים אותם, וכי קיומה של ישראל בטל מעיקרו והוא מנוגד לזכויות הבלתי מעורערות של העם הפלסטיני, רצונו ורצון האומה,ולזכויות האדם, ולחוקים ולאמנות הבינלאומיות, ובראשן זכות ההגדרה העצמית.
לא תהיה הכרה בלגיטימיות של הישות הציונית,ובטלים הכיבוש, ההתנחלות או הייהוד, או שינוי האתרים או זיוף העובדות שאירעו על אדמת פלסטין, שכן הזכויות אינן מתבטלות בהתיישנות.
לא יהיה ויתור על חלק כלשהו של אדמת פלסטין ללא קשר לסיבות,לתנאים, ללחצים ולהתמשכות הכיבוש, וחמאס מתנגדת לכל חלופה לשחרור פלסטין במלואה, מהנהר שלה [הירדן]ועם הים שלה [הים התיכון]. בעמדה שאין משמעותה כלל וכלל הכרה בישות הציונית וויתור על זכות פלסטינית כלשהי, חמאס סבורה, כי הקמת מדינה פלסטינית עצמאית בעלת ריבונות מלאה ובירתה אל-קודס בגבולות ה-4 ביוני 1967 עם שיבת הפליטים והעקורים למגוריהם מהם סולקו, היא נוסח לאומי מוסכם ומשותף.

יש עוד שינויים שקשורים לדברים אחרים (ביטויי אנטישמיות וניסוח הקשר לאחים המוסלמים), אבל בתור אשף החוקות והתקנונים אתה בהחלט מראה שיכולות ניתוח הקודקס שלך לא מוגבלות למסמכים שנכתבו על ידי פיב"א. אז לשאלתך - כן. זה אכן החלק שמגדיר לראשונה את המדינה בקווי 67 כמטרה המדינית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 10:38 am 
Sophomore

Bluey כתב:

מכה קשה לענף הבנייה

בישראל מבינים שכמו פעם שעברה חמאס מושכים זמן ובסוף כנראה ירצו ערבויות לסיום בלחימה לפני תחילת המומ מה שיביא למבוי סתום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מאי 03, 2024 12:01 pm 
Sophomore

RREEDDTT כתב:
Bluey כתב:

מכה קשה לענף הבנייה

עזוב אותך להדהד את כל מה שאתה קורא בתקשורת.
כל היבוא מטורקיה הוא בערך 22 מיליארד ש"ח בשנה. חצי מהמלט שנצרך בישראל, מיוצר בישראל.
היבוא של חומרי הבנייה השונים, מטורקיה, כבר בירידה החל מרבעון אחרון של שנת 23'.
המגזר הפרטי הוא לא הממשלתי ורובו כבר הכין חלופות מסוימות וההשפעה של מחירי המלט על מחיר הדירה הסופי הוא שולי.
יכול להיות שיהיו עליות מחירים נקודתיות במוצרי מזון מסוימים, ממש לא דרמה ויבואנים רבים (עזוב את איגוד הקבלנים ששם אם יומיים יורד גשם אומרים שמחירי הדירות יעלו) עוד לא נחרצים לגבי האימקפט של המחיר. כבר עתה יש מהלכים שבהם הסחורות הטורקיות מגיעות ליוון ומשם נשלכות לישראל שזו התייקרות מינורית.

אגב, הנתח של היבוא מטורקיה בתוצר שלנו קטן מהנתח של היבוא מטורקיה בתוצר של הפלסטינים. אז שיהיה בעיקר לפלסטינים, ים בהצלחה. עם ניהול כזה, לא פלא שהכלכלה של טורקיה נראית כמי שנראית.
עוד משהו - ב-2023, טורקיה הציגה גירעון במאזן המסחרי של יותר מ - 100 מיליארד דולר. אנחנו מהמדינות הבודדות שטורקיה נמצאת מולם בעודף במאזן המסחרי (בערך 3 מיליארד דולר) ואת זה הוא החליט לקטוע. גאון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 1:40 pm 
Sophomore

נראה שהפעם זה רציני ויש עסקה, אה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 3:07 pm 
Sophomore

העסקה של שרדינגר - הלחימה תופסק לצמיתות וגם תחודש בוודאות.

ועדיף לא לכתוב פה שום דברים על גיוס מילואים בצפון או בכלל - האויב מואזין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 10:08 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
נביא בעירו כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

יש עוד שינויים שקשורים לדברים אחרים (ביטויי אנטישמיות וניסוח הקשר לאחים המוסלמים), אבל בתור אשף החוקות והתקנונים אתה בהחלט מראה שיכולות ניתוח הקודקס שלך לא מוגבלות למסמכים שנכתבו על ידי פיב"א. אז לשאלתך - כן. זה אכן החלק שמגדיר לראשונה את המדינה בקווי 67 כמטרה המדינית.

לא ממש. היא יותר מוגדרת כהסכמה למען אחדות לאומית, ובחלקים שלא השתנו, שהם עדיין הרוב הדומיננטי, מודגש שהמטרה הסופית רחבה הרבה יותר. זו יותר הסכמת ביניים להרגיע עניינים בזירה הפנימית (וגם זה, עם זכות השיבה כמובן - כלומר מדינה פלסטינית לצד מדינה, ובכן, פלסטינית).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 10:30 pm 
Hall of Famer

אפשר לומר בבטחה ששוב לא תהיה עסקה ושוב החטופים יישארו להירקב במנהרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 11:14 pm 
Hall of Famer

נביא בעירו כתב:

ב. כשקובעים בכזו פסקנות למה חמאס יסכים ולמה בטוח הוא לא יסכים, שווה אולי להתחיל מלבדוק מה חמאס עשו ואמרו עד עכשיו. את ה-7 באוקטובר אני חושב שכולנו מכירים וגם שנים של פיגועים וקריאות להשמדת ישראל.

אני בהחלט בודק מה חמאס עשו ואמרו עד עכשיו, בעיקר את ה-7 באוקטובר.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מאי 04, 2024 11:27 pm 
Freshman

עופר האדום כתב:
אפשר לומר בבטחה ששוב לא תהיה עסקה ושוב החטופים יישארו להירקב במנהרות.

להבנתי עיקר השיקולים יהיה מאוד צרים.
לכניסה לרפיח יש יתרונות מאוד זמניים - בשביל הבייס ואת החסרונות שלה:
1. בגדול השיט יפגע במאוורר - צרות ביחסי החוץ -בריתות הסכמים, אנטישמיות גואה, קשרים כלכליים, האג - שיכאבו מאוד חלקן אולי בלתי הפיכות.
2. נכנסים עוברים כמה חודשים ואין נצחון מוחלט. חלק מהחטופים מתים והחמאס מקשיח עמדות, מה עושים עם כל המאוכזבים?

לא חושב שגם משיקולים צרים זה דבר מבטיח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 12:11 am 
Junior

שכחת להזכיר את החלופה הנפלאה: ערבות אמריקאית לחמאס להפסקת המלחמה והשארת החמאס חי בועט שולט ומנצח , בונה את עצמו ל7 באוקטובר הבא, וכמובן הפקרת העוטף ואף מעבר מהתיישבות יהודית, וגם את גבול הצפון כי עכשיו ברור שאפשר לעשות 7 באוקטובר ולחיות אחר כך. מבטיח ומפתה , אין ספק. לא מתווכח עם מי שקובע שהצלת החטופים מחייבת את זה, רק צריך להציג את המחיר המטורף מה שהתקשורת לא עושה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מאי 05, 2024 1:13 am 
Junior

FLASH כתב:
שכחת להזכיר את החלופה הנפלאה: ערבות אמריקאית לחמאס להפסקת המלחמה והשארת החמאס חי בועט שולט ומנצח , בונה את עצמו ל7 באוקטובר הבא, וכמובן הפקרת העוטף ואף מעבר מהתיישבות יהודית, וגם את גבול הצפון כי עכשיו ברור שאפשר לעשות 7 באוקטובר ולחיות אחר כך. מבטיח ומפתה , אין ספק. לא מתווכח עם מי שקובע שהצלת החטופים מחייבת את זה, רק צריך להציג את המחיר המטורף מה שהתקשורת לא עושה.

אני בעבר הלא הרחוק הייתי לגמרי נגד עסקה ומחשבה שצריך ׳לסיים את העבודה׳ עם התייחסות לחטופים כחללים וכמה חטופים שיישארו חיים בסוף יהיה בונוס.
אממה, המצב הוא שמצד ישראל כבר אין לחימה בדרום דה פקטו, בטח שלא בצפון וגם אם נכנסים מחר לרפיח בכל בכח, לא ברור מה זה ייתן וכמה כשאיבדנו ממונטום ממזמן ובלי לדבר על זה שאיבדנו בחזרה אזורים שצה"ל כבר שלט.

אז כן, עכשיו מטופש להתנגד לעסקה בכל מחיר כי כנראה שאנחנו לא יכולים להלחם יותר (לא משנה אם בגלל פחדנות של ביבי, שמאלנות של גנץ, קונספציה של איזנקוט או וטו של ביידן) ולכן עדיף לקחת מה שיש ולהכיר בהפסד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3813 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו 16 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: