סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 08, 2024 7:50 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3776 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 152  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 4:20 am 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
מה הסיכוי פה למלחמה כוללת?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 4:39 am 
Sophomore

סיכוי לא רע.
קשה להרוג אלפים בעזה בלי שהחיזבאללה יצטרף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 8:43 am 
Sophomore

מכונת הרעל כבר מריצה תיאוריה על בגידה מבפנים שגרמה למחדל. אי אפשר לתאר במילים את מה שביבי עשה למדינה שלנו בעשור האחרון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:12 am 
Senior

Lakic כתב:
מכונת הרעל כבר מריצה תיאוריה על בגידה מבפנים שגרמה למחדל. אי אפשר לתאר במילים את מה שביבי עשה למדינה שלנו בעשור האחרון.

הודעתי אתמול למכר של הרבה שנים, שנהג להתקשר להתייעץ מדי פעם ולהגיב תגובות חביבות על כל מיני העלאות פייסבוק, על סיום קשר לאור פוסט כזה ששיתף ותשובה מתחמקת כששאלתי אותו. יש גבול.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:34 am 
Hall of Famer

רק דבר אחד שאנשים כאן לא אומרים כי לא נעים, אבל זאת האמת.

בן גביר אשם, מאד אשם במה שהלך בחברה הערבית בשנה האחרונה. אני אומר את זה ברצינות, ולא בציניות. אין לי ספק שהוא הזניח ועל הזין שלו.
אבל אתם יודעים מי עוד יותר אשם? הערבים עצמם. כי בן גביר, עם כל האשמה לא ירה במשפחה בת חמש נפשות כי בטעות הרגו לו את הבן דוד.

ואותו הדבר נכון גם פה. ביבי אשם וצריך להסתלק בבושת פנים משל היה גולדה. וגלנט צריך לעוף מכל המדרגות ובן גביר כמובן, והשטויות של סמוטריץ׳ והכל נכון וכולם חארות שששיחקו בקקי ולא הבינו מה הם עושים, או שהבינו ולא היה אכפת להם. ואף אחד מהם לא צריך להחזיק במשרה ממשלתית שבועיים מהיום ועד יום מותם. והמחדל המודיעיני שהיה עוד יילמד בבתי ספר, (וגם, נדמה לי שכל סרטי הקולנוע עם הלווינים שרואים הכל כל הזמן, צריכים לשכתב את עצמם לגמרי).

. אבל בסופו של דבר, אף אחד מהם לא לקח רובה. זה חיות האדם שצריכים להימחק מעל פני האדמה שכן.

ממש חבל לי שחטפו לנו כל כך הרבה אנשים, כי האמת היא שהפתרון היחיד כאן אם לא, הוא שיטוח. ואני מקווה מאד שנסראללה בצד שלו מבין את זה גם, כי הוא יתקוף חזק, ולא ישכיל לחטוף יהודים, הפתרון באמת יהיה פשוט וגם הכי הכי מוצדק שיש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:45 am 
Junior

בן גביר לא אשם בשום דבר שקורה בחברה הערבית, בכלום. הערבים לא אמרו לעצמם בואו נרצח אחד את השני רק כי בן גביר נהיה שר המשטרה, והתעצמות הפשע המאורגן שם לא התרחשה בתקופתו. הסטטיסטיקות על עלייה במקרי הרצח בחברה הערבית לעומת מה שהיה בתקופה של בר לב לא מרשימות אותי בכלל, כי בזמן הממשלה הקודמת לא נעשתה שום פעולה ממשית שיש בה כדי להפחית את מקרי הרצח שעם רובם לא ניתן להתמודד, לפחות לא בכלים הקיימים. ושנית, עם סטטיסטיקות (שעצם אמינות הגורם שפרסם אותם מוטל בספק) תמיד ניתן לשחק ולתמרן.

אבל כן, הממשלה היא כישלון. נתניהו לא יכול להישאר ראש ממשלה אחרי מה שקרה אתמול, וגם לאור גישת "ההכלה" שלו לאורך השנים שהעצימה את החמאס; ואני גם מוכן לשים את כל ההון שלי על זה שהמבצע הקרוב לא יתקרב להיות מה שמספרים לנו שהוא יהיה, קרי "חיסול חמאס"; שר הביטחון והרמטכ"ל צריכים לעוף על טיל גם כן. בכלל, הרבה ראשים צריכים להיערף בצבא. לא ברור איך הגדר היתה פרוצה כ"כ הרבה זמן, איך שופל הורס אותה באין מפריע ואף כוח לא מוזנק למקום. איך שיירות חמאס חוזרות בחזרה לרצועה באין מפריע כמה שעות לאחר שהחל המבצע שלהם עם שבויים - זה בלתי נתפס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:51 am 
Senior

וואו, איזה שקט מגזרת ראשי המתנחלים, שריהם, רבניהם וחברי הכנסת שלהם. תגידו עליהם מה שתגידו, טיפשים פוליטית הם לא. הם יודעים למה אוגדת עזה לא היתה בעזה. הם יודעים למה אין מיגון בעוטף וחדר מיון בשדרות, בזמן שהם בזזו את התקציב. הם יודעים שהצבא שומר להם על תהלוכות לחומש ותפילות בקבר יוסף וסוכות בחווארה בזמן שמשפחות בעוטף נטבחו שעות ולא היה אף אחד להושיע.

הייתי מציע לראשי המתנחלים התאבדות קולקטיבית כמוצא סביר, אפשר גם על מצדה לשם הסמליות, אבל מהיכרותי את החומר הם מנסחים עכשיו את מניפסט הקורבן שלהם ובעוד כמה שנים נשמע איך הם בעצם צדקו כל הזמן וירמזו לקונספירציה של שב"כ.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:55 am 
Hall of Famer

כן. ידידי עמיחי אליהו כתב שלושה פוסטים די מפגרים וקצת מסיתים יום לפני החג, אבל מאז דממה. בושה

ועדיין, לא ידיו הן אלו ששפכו את הדם. ידי הערבים עשו זאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 9:59 am 
Junior

נורטון כתב:
כן. ידידי עמיחי אליהו כתב שלושה פוסטים די מפגרים וקצת מסיתים יום לפני החג, אבל מאז דממה. בושה

ועדיין, לא ידיו הן אלו ששפכו את הדם. ידי הערבים עשו זאת

נו, אז מה השורה התחתונה שלך? שהחמאס הם חיות טרף? שבחברה הערבית יש תרבות רצח שלא קיימת במקומות אחרים? את זה כולם יודעים, או לפחות רובנו. זה לא מנקה את הממשלה והצבא מהמחדל המטורף הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:03 am 
Hall of Famer

אני לא בטוח שכולם בפורום הזה יודעים
אבל אתמול זה הוכח. שוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:03 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני אומר שוב מה שאמרתי בכל הסבבים וגם פה, הקטע של חיים בין סבב לסבב (שכל אחד יותר קשה מקודמו), של "חייבים ריבון ברצועה" ושל "הם רק רוצים לחיות טוב ויהיה סבבה" לא בר קיימא. היו לי אז ויכוחים בכל סבב, כולל עם ימנים כמו צוד . הקונספציה הזו הייתה נחלת כל מערכת הבטחון וכל המדינאים מזה 15 שנה לפחות.
קודם כל מטרת העל צריכה להיות חיסול היכולות הצבאיות של הרצועה בנוסח חומת מגן. לא "להחזיר את השקט ולתת מכה קשה" וכל הבולשיט הזה. לא חייבים ריבון ברצועה אם זה הריבון. מכאן יצטרכו לגזור את דרכי הפעולה כדי לממש את זה וזה יגבה מחיר כבד, אבל האלטרנטיבה היא שכשחמאס ישלוט גם ביו"ש (וזה יקרה במהרה) כל מה שרואים בדרום נראה בערים הגדולות במרכז הארץ ובירושלים, וישראל תגיע לכדי סכנה קיומית של ממש.
חבל שלא עשינו את זה לפני 10-15 שנה, היום זה הרבה יותר קשה ויעלה מחיר כבד יותר, אבל בעוד שנתיים או ארבע שנים זה יהיה אפילו עוד יותר קשה ורק ייעשה יותר הכרחי.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' אוקטובר 08, 2023 10:08 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:06 am 
Junior

נורטון כתב:
אני לא בטוח שכולם בפורום הזה יודעים
אבל אתמול זה הוכח. שוב.

בסדר, וברוך השם שיש לי את אפשרות לסמן לעצמי את סוג האנשים שאיתם אני נמנע מלהיכנס לכל סוג של שיח, ואני ממליץ זאת גם לך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:10 am 
Senior

לא כלכך קשה לסרס את רוב היכולות הצבאיות של חמאס. מדובר בארגון שעובד עם נשקים קלים וטילים פרימיטיביים, ספון בגטו (שאמור להיות) מכוסה מודיענית מיטבית. אין חיל אוויר, אין טנקים, אין מערכות מיחשוב משוכללות. זה חלק מהכאב העצום, שאשכרה פלאנגות עם דחפור וטנדרים השמידו חלקים נרחבים מהעוטף (ושיהיה ברור שהתמונות הקשות והאמיתיות טרם פורסמו).

גם באסטרטגיה של להכיל נתניהו-מטפח חמאס הגדול מכולם-אשם, אבל הטקטיקה לא תסולח. לא היתה הפקרות כזו ולא היה מחדל כזה.

ברור שהימין הקיצוני כבר עמוק בתמת ה"עבודה הפנימית" של הסמול. יאיר נתניהו צריך לעשות משהו, שלא ישעמם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:12 am 
Senior

אני רואה שכל מיני חמורים נוערים בסביבה. מעניין שהם אשכרה מרשים לעצמם לכתוב משהו אחרי ההשמצות הנוראיות על "ממשלת תומכי הטרור" של בנט/לפיד והתמיכה חסרת הסייג ב"ימין מלא מלא" שהביא עלינו את גדולי אסונות המדינה (מירון כבר נראה קטן. ובתי חולים מתמוטטים. ומשרד חינוך בקריסה. ועוד). כנראה שבושה היא לא תכונה חמורית מאפיינת.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:12 am 
Sophomore

מדהימה הקריסה הטוטאלית של המערכות התומכות.
אף אחד לא מקבל מידע או תמיכה נפשית.
זין גדול של המדינה על כל אזרחיה.

אם שרה בלונדון זה הדובדבן שבקצפת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:22 am 
Senior

אין מדינה בישראל. יש ליהודה ולחרדים.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:31 am 
מנהל פורום

שרה הוברחה ללונדון זה הדן חלוץ מוכר מניות של המלחמה הזו (אם הדיווח נכון)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:35 am 
Hall of Famer

ראי שעל הקיר כתב:
אני אומר שוב מה שאמרתי בכל הסבבים וגם פה, הקטע של חיים בין סבב לסבב (שכל אחד יותר קשה מקודמו), של "חייבים ריבון ברצועה" ושל "הם רק רוצים לחיות טוב ויהיה סבבה" לא בר קיימא. היו לי אז ויכוחים בכל סבב, כולל עם ימנים כמו צוד . הקונספציה הזו הייתה נחלת כל מערכת הבטחון וכל המדינאים מזה 15 שנה לפחות.
קודם כל מטרת העל צריכה להיות חיסול היכולות הצבאיות של הרצועה בנוסח חומת מגן. לא "להחזיר את השקט ולתת מכה קשה" וכל הבולשיט הזה. לא חייבים ריבון ברצועה אם זה הריבון. מכאן יצטרכו לגזור את דרכי הפעולה כדי לממש את זה וזה יגבה מחיר כבד, אבל האלטרנטיבה היא שכשחמאס ישלוט גם ביו"ש (וזה יקרה במהרה) כל מה שרואים בדרום נראה בערים הגדולות במרכז הארץ ובירושלים, וישראל תגיע לכדי סכנה קיומית של ממש.
חבל שלא עשינו את זה לפני 10-15 שנה, היום זה הרבה יותר קשה ויעלה מחיר כבד יותר, אבל בעוד שנתיים או ארבע שנים זה יהיה אפילו עוד יותר קשה ורק ייעשה יותר הכרחי.

דוקא כאן אני לא בטוח שאתה צודק.
צריך צבא מתפקד, שמבין את תפקידו ושפחות לחוץ מה יאמרו עליו וכו'
כשלון טקטי מזעזע לא בהכרח מעיד על אסטרטגיה שגויה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:37 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
לא כלכך קשה לסרס את רוב היכולות הצבאיות של חמאס. מדובר בארגון שעובד עם נשקים קלים וטילים פרימיטיביים, ספון בגטו (שאמור להיות) מכוסה מודיענית מיטבית. אין חיל אוויר, אין טנקים, אין מערכות מיחשוב משוכללות. זה חלק מהכאב העצום, שאשכרה פלאנגות עם דחפור וטנדרים השמידו חלקים נרחבים מהעוטף (ושיהיה ברור שהתמונות הקשות והאמיתיות טרם פורסמו).

גם באסטרטגיה של להכיל נתניהו-מטפח חמאס הגדול מכולם-אשם, אבל הטקטיקה לא תסולח. לא היתה הפקרות כזו ולא היה מחדל כזה.

ברור שהימין הקיצוני כבר עמוק בתמת ה"עבודה הפנימית" של הסמול. יאיר נתניהו צריך לעשות משהו, שלא ישעמם.

הטילים כבר פחות פרימיטיבים, והאמת גם פחות לגבי מערכות המחשוב והיכולות המודיעיניות שלהם. אני חושב שהם השתכללו מאד עם השנים. וכמובן יש להם ארסנל גדול של טילי נ"ט, האוקראינים הסתדרו עם זה סבבה בתחילת המלחמה, וכמו שראינו עכשיו גם יכולות עם רחפנים (שזה גם כן משהו שהיה אמור להיות צפוי למי שראה את המלחמה באוקראינה).
הטילים אולי ]רימיטיבים ואולי פחות, אבל להגיע אליהם לא יהיה פשוט.
אשר לכיסוי המודיעיני המטיבי שלנו... אחרי אתמול הייתי מטיל בזה קצת ספק. אבל אפילו לעומת התקופה האחרונה ישראל עכשיו גם חסרה מודיעין, כי למשל חלק גדול ממערך התצפית חוסל אם לא כולו. האמצעים האוטומטים הופצצו על ידי רחפנים, התצפיתניות שישבו בבסיס רעים נרצחו או נחטפו לעזה. אני מניח שגם יכולות מודיעיניות במטה אוגדת עזה - אנשים ותשתיות - חוסלו או נחטפו, ויכולות נחשפו.
והכל צריך להיעשות במרחב אורבני מאד צפוף, שמרושת גם במנהרות.
זה ממש לא קל ויעלה באבידות ובזמן, אבל זה הכרחי.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' אוקטובר 08, 2023 10:52 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 10:39 am 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
ראי שעל הקיר כתב:

דוקא כאן אני לא בטוח שאתה צודק.
צריך צבא מתפקד, שמבין את תפקידו ושפחות לחוץ מה יאמרו עליו וכו'
כשלון טקטי מזעזע לא בהכרח מעיד על אסטרטגיה שגויה.

זה לא כשלון טקטי. זה כשלון אסטרטגי. הכשלון הטקטי הוא שלא היו או לא הוקפצו כוחות לאזור כשהגדר נפרצה ואמצעי התצפית נוטרלו, מה שאמור להיות תרגולת קבע, וזה שנכבשו בסיסים ויישובים בלי תגובה של ממש - פשוט גברו על ישראל בחיילות.
אבל הכשלון כולו, המודיעיני והאחר ביחד, הוא אסטרטגי מוחלט.
נגיד שהיו גדודים שהופנו ליו"ש; נגיד. לא יודע. אין מטוסים? אין מסוקי קרב? אין מל"טים? אין שום כוח התערבות מהירה?
לא ידעו שיהיו רחפנים שיפציצו כוחות ואמצעים? כל מי שצפה במלחמה באוקראינה אמור היה לדעת שזה הולך לבוא. שימו רשתות מתכת והגנה עילית אחרת על מגדלי התצפית עם המקלעים, מה מסובך?
כשלון אסטרטגי מוחלט.
בכל אופן זה לא קשור לקונספציה הכללית של ההתייחסות לעזה.

ואשר לצבא המתפקד, הצבא היה חלק מרכזי בקונספציה ודחף אותה לאורך כל השנים. כולם בעטו את הפחית הזו הלאה בכביש, שתצבור עוד ועוד לכלוך ותעבור לבאים אחריהם בזמן שהם יושבים באולפנים.

אבל מדבריך אני מבין שאתה סבבה עם האסטרטגיה? עם הקונספציה הזו?
מה עוד אמור לקרות כדי לשכנע אותך שזה לא ססטיינאבל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 11:01 am 
Hall of Famer

רק נתיישר לגבי השפה.
לא לכבוש את עזה = אסטרטגיה.
אופן סגירת הגבול עם עזה = טקטיקה.
לגבי הכישלון הטקטי,אין לנו ויכוח.
לגבי האסטרטגיה,אני לא יודע. אחרי הכיבוש של עזה מה עושים? נשארים שם? עושים רולבק לאוסלו וחוזרים ל91 כשצהל מסתובב בשאטי וג'בליה?
יוצאים משם? ואז מה? לא יקום שם כח צבאי שיאיים עלינו בתוך כמה חודשים?
האסטרטגיה שלך "נכנס נעשה disable לחמאס והמצב ישתפר" לא נשמעת לי כמו משהו סגור על עצמו.
אגב - אסטרטגיה שאומרת להמשיך לנהל את עזה מבחוץ חייבת לכלול סגירה הרמטית של הגבול ובמובן הזה האסטרטגיה לא מומשה כמו שצריך.

נערך לאחרונה על ידי אבימאל בתאריך א' אוקטובר 08, 2023 11:05 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 11:03 am 
Senior

ראי, אני לא מבין למה ללכת למילים גדולות.

ממשלת ישראל והעומד בראשה העבירו כסף לחמאס, העצימו אותו, החזיקו בקונספציה שחמאס חזק מנטרל רשות פלסטינית. זה הכשל האסטרטגי.

אבל העובדה שפאקינג גבול של מדינה נפרץ בקלות רבה יותר מאשר, נניח, היו מנסים להתפלח לאצטדיון כדורגל, ושפלאנגיסטים עם נשקים קלים טבחו ושרפו ישובים שלמים במשך שעות בלי שהמערכות בישראל הגיבו-אין בזה מילימטר של אסטרטגיה. כלום. רק הזנחה, רשלנות, תרבות שקר, תרבות שחיתות, עבודה לעגל הזהב של המתנחלים. זהו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 11:24 am 
Hall of Famer

אחריי הירי של חיזבאללה הבוקר .גורמי ביטחון מעריכים שהירי לגליל העליון והמושבים על גבול לבנון ימשיך
https://www.ynet.co.il/news/article/hye ... ivzakimnet

נערך לאחרונה על ידי RREEDDTT. בתאריך א' אוקטובר 08, 2023 11:25 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 11:25 am 
Hall of Famer

אבימאל כתב:
רק נתיישר לגבי השפה.
לא לכבוש את עזה = אסטרטגיה.
אופן סגירת הגבול עם עזה = טקטיקה.
לגבי הכישלון הטקטי,אין לנו ויכוח.
לגבי האסטרטגיה,אני לא יודע. אחרי הכיבוש של עזה מה עושים? נשארים שם? עושים רולבק לאוסלו וחוזרים ל91 כשצהל מסתובב בשאטי וג'בליה?
יוצאים משם? ואז מה? לא יקום שם כח צבאי שיאיים עלינו בתוך כמה חודשים?
האסטרטגיה שלך "נכנס נעשה disable לחמאס והמצב ישתפר" לא נשמעת לי כמו משהו סגור על עצמו.
אגב - אסטרטגיה שאומרת להמשיך לנהל את עזה מבחוץ חייבת לכלול סגירה הרמטית של הגבול ובמובן הזה האסטרטגיה לא מומשה כמו שצריך.

זה אומר מה שזה אמר בחומת מגן. נשארים שם כל עוד חמאס ותשתיותיו (והאחרים גם) הם כוח לוחם מאיים, ואם צריך גם חוזרים ומשלימים.
עזה צריכה להיות במקרה הטוב במצב יו"ש. אם יש כוח צבאי שמתעצם, גם אם הוא עוד קטן, מטפלים בו. ומי שמתעסק עם ישראל דמו בראשו.
מי ישלוט שם? מצידי אף אחד. שיתעסקו אלה באלה, ומי שיתעסק עם ישראל ישראל תתעסק איתו ואז גם יהיה לו יותר קשה מול יריביו מבית.
זה לא נשמע לך סגור על עצמו? מה האלטרנטיבה שלך? הקונספציה הנוכחית כן סגורה על עצמה? הוכיחה את עצמה מעולה... הקריסה שלה זו התחזית הכי קלה בהיסטוריה של התחזיות בערך.

אני גם לא מסכים למינוח שלך לטקטי ואסטרטגי. טקטי זה אומר שמחלקה או פלוגה נכשלה במשימתה, או פעולה מסויימת נכשלה. מה שקרה פה זה הרבה מעל זה, זה כשלון מערכתי אסטרטגי מוחלט.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך א' אוקטובר 08, 2023 11:36 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 08, 2023 11:29 am 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
ראי, אני לא מבין למה ללכת למילים גדולות.

ממשלת ישראל והעומד בראשה העבירו כסף לחמאס, העצימו אותו, החזיקו בקונספציה שחמאס חזק מנטרל רשות פלסטינית. זה הכשל האסטרטגי.

אבל העובדה שפאקינג גבול של מדינה נפרץ בקלות רבה יותר מאשר, נניח, היו מנסים להתפלח לאצטדיון כדורגל, ושפלאנגיסטים עם נשקים קלים טבחו ושרפו ישובים שלמים במשך שעות בלי שהמערכות בישראל הגיבו-אין בזה מילימטר של אסטרטגיה. כלום. רק הזנחה, רשלנות, תרבות שקר, תרבות שחיתות, עבודה לעגל הזהב של המתנחלים. זהו.

נדב, כל הקונספט הזה הוא כשל אסטרטגי. זה לא רק "חמאס חזק מנטרל רשות פלסטינית", אלא גם "חייבים ריבון ברצועה" "חיזוק כלכלי יביא לשקט כי יש להם מה להפסיד" ועוד כל מיני כאלה, ומעל מרחפת האסטרטגיה שאי אפשר להגדיר אותה אחרת מאשר peace in our time.
ביבי הוא האשם העיקרי בכל אלה (כמו שאמרת בצדק זה היה לו מאד נוח), כי הוא היה בראש המערכת לאורך כמעט כל הזמן הזה. אבל כולם כולם כולם, או כמעט כולם, משותפיו של ביבי לממשלות השונות לאורך השנים ועד דורות על גבי דורות של בעלי תפקידים במערכת הבטחון, היו שותפים להגיית האסטרטגיה הזו ולדחיפתה. הם הזינו אחד את השני כל אחד משיקוליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3776 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 152  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו 32 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: