סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 5:20 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3695 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 148  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 5:30 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מאחר שביבי לא ישב ולו יום אחד בכלא (ואני אומר את זה לא מהיום, אלא בכל שלב של הבדיקה/החקירה/הודעת היועמ"ש/המשפט), הרי שהמלחמה לא תציל אותו מהכלא. כי הוא ממילא לא ילך לשם (אבל אהבתי את ה"שנינו יודעים"... אתה בטוח ששניכם יודעים?).
היא כן מסייעת לו בזירה הפוליטית.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 6:09 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
ראי שעל הקיר כתב:
מאחר שביבי לא ישב ולו יום אחד בכלא (ואני אומר את זה לא מהיום, אלא בכל שלב של הבדיקה/החקירה/הודעת היועמ"ש/המשפט), הרי שהמלחמה לא תציל אותו מהכלא. כי הוא ממילא לא ילך לשם (אבל אהבתי את ה"שנינו יודעים"... אתה בטוח ששניכם יודעים?).
היא כן מסייעת לו בזירה הפוליטית.

אתה חושב שיצא זכאי או שיעשה הכל בשביל להתחמק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 6:14 pm 
Hall of Famer

אני לא יודע אם יצא זכאי או לא, ויכול להיות גם שהמשפט לא יגיע לסיומו, או שלא יסתיים אחרי כל הערעורים בימי חייו. בכלא הוא לא ישב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 6:25 pm 
Freshman

יכולים להיות כל מני דברים,
חשבתי שאתה מאלה שמצטטים את כנרת ברשי שהתיקים קורסים.

אולמרט ישב על עניין קטן יחסית מהתיקים שהיו נגדו.
נתניהו מתנהג כמו אשם שבורח ממשפט כבר שנים, אולי הוא מעריך את יכולותיו שונה ממך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 6:55 pm 
Hall of Famer

אף פעם לא ציטטתי את כנרת בראשי, אללה יוסתור...
כתבתי בעבר ואני כותב גם היום, שבלי קשר להרשעה או לא בתיקים האלה מדובר באדם חכם מאד ופוליטיקאי סופר מוכשר, ובאותה נשימה הוא הפך, והופך יותר ויותר, לשיכור כוח, מושחת ומסוכן, ושהוא הכוח המניע מאחורי הנסיון להפוך את ישראל לפסאודו-דמוקרטיה (השניים האחרים הם רק הנצ'מנים שלו). והדושבגים במשפחתו כנראה תורמים לזה.
ועדיין אני אומר שבכלא הוא לא ישב אפילו יום אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:28 pm 
Junior

Bluey כתב:
FLASH כתב:
בלי מנדט = במקרה הזה יותר מנדט מכל פוץ אחר במערכת הפוליטית, מעצם רצונם להוביל את ישראל לשכנות עם מדינת סרטן פלסטינית בלב הארץ שאזרחיה תומכים ב7 באוקטובר

אם הבנת שיש פה כפיות טובה, לא הבנת.
אחרי כל ההערכה לביידן, צריך גם להבין את ביידן. בגלל הבנה של המערכת הפוליטית בארה"ב ושיש גבול למה שביידן יכול לספוג, ישראל צריכה להפנים שהאלטרנטיבה היחידה שנותרה לה היא להשקיע את כל מה שאפשר להשקיע במערכות נשק טילים מטוסים וצבא איכותי וחזק לקראת ממלחמה אזורית כוללת. ולא לסמוך על ארה"ב

עובדתית רוב המדינה לא סומך עליו ומנסה להיפטר ממנו והוא נאחז בקרנות המזבח בלי בושה.
שנינו יודעים שהמלחמה מצילה אותו מהכלא על עבירות שכבר ידוע שביצע.

טוב בוא נפתח דברים משלנו,
בשביל פיתוח צריך כסף, עם ההתנהלות הכלכלית של הממשלה שלך והקצאת כספים אדירים לאוכלוסיה בורה ולא עובדת, עם בידוד הולך וגדל מול הכלכלות הגדולות בעולם, ככה משיגים כסף?

בשביל פיתוח צריך השכלה, אז השתלחויות באקדמיה, במשכילים, באנשי ההיי טק, או תיעדוף מדיני של בורות, ככה מפתחים דברים?

לגבי צבא איכותי, חוק ההשתמטות, ההשתלחויות בראשי הצבא, יצירת הקרע בעם והפיכת חצי מדינה לבוגדים, ככה מחזקים את הצבא?

עובדתית אין פוליטיקאי ראוי כראש ממשלה, רוב המדינה לא סומכת על אף פוליטיקאי בישראל ורוב המדינה תנסה להעיף כל אחד מהמועמדים, מגנץ דרך לפיד ליברמן בנט ברקת לוין ומי לא.

אין שום קשר בין שאלת 'למי יש מנדט להנהיג' לשאלה 'מה ישראל צריכה להפנים אחרי השביעי באוקטובר'. יצא שביבי רה"מ במלחמה וכמובן אחריותו זועקת. בין אם ישאר או לא, בין אם הקואליציה תיפול או לא , ללא קשר לשאלה מה ואיך יעשו עם החרדים ומתי, כל מה שאמרת (ולא ניכנס למה נכון ממה שאמרת) זה כסף קטן. כל המילארדים של תקציב הבטחון הוא אחוזים בודדים מהתמ"ג. אחרי כיפור הוא הפך לשליש מהתמ"ג. אז תקציב הבטחון לא צריך להיות מוכפל פי 7, אבל פי 2 זה בהחלט צעד מתבקש בהתחשב בסיכונים המצטברים והסיכון הזועק לשמיים של התלות בארצות הברית. הדגש בהכפלת התקציב צריך להיות רכישת נשק מכל הסוגים, ולא אני אומר, תאל ראם עמינח (יועץ כספי לרמטכל לשעבר) אמר. יש לנו את התעשיות בשביל זה, פשוט צריך להזרים לשם כסף בשביל לשרוד בלי ארה"ב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:11 pm 
Hall of Famer

"יש לנו את התעשיות בשביל זה" זו הגדרה קצת שטוחה.
קח למשל את המרכבה, פאר התעשייה הצבאית הישראלית. המנוע שלו, למשל, בכלל מיובא כמכלול שלם מגרמניה (ומיוצר על ידם ועל ידי האמריקאים). וגם למה שאתה מייצר בעצמך בטנק הזה אתה תלוי בחומרי גלם, רכיבים, מכונות, תוכנות, ולך תדע מה עוד... שאתה חייב להביא מבחוץ.
ואני לא נכנס למערכות נשק מבחוץ שלהן אין תחליף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:26 pm 
Junior

. לדעתי הבעיה היא באספקת טילים פגזים ומטוסים מבחוץ ולא בחלקים רכיבים או מנועים
לא יכול להיות שאנחנו תלויים בנשק אמריקני
כל שמדינה חזקה יותר , שת"פ ייצוא יבוא עם מדינות אחרות מתחזק

הייצוא של אלביט עלה
המניה של אלביט עלתה ב2023 ב37%.
תעשייה אוירית אחת מחברות הייצוא הגדולות בארץ ב2022.
מעריך שברפאל המצב דומה עם כיפת ברזל

עליה חדה במכירות ורווחים בעקבות המלחמה באלביט
https://techtime.co.il/2024/03/26/elbit-136/

אין סיבה שלא יקנו ונקנה מאחרים רכיבים וחלקים אבל הכרחי שטילים פגזים מכל הסוגים יורכבו כאן ללא תלות במחסני ארהב

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 10:45 pm 
Sophomore

FLASH כתב:
הייצוא של אלביט עלה
המניה של אלביט עלתה ב2023 ב37%.

כדאי לשים שבדוח שפורסם היום, פחות מ - 20% מהמכירות של אלביט הם בכלל לישראל. הרוב לאירופה (30%), צפון אמריקה (24%) ו-אסיה (21%). הדוח הזה כמובן כולל את הרבעון האחרון של המלחמה בשנת 23'.
להסביר בדיעבד למה מניה עלתה, זו לא חוכמה גדולה, אבל כן צריך לומר שהביצועים של אלביט בכלל בכלל לא היו יוצאי דופן ביחס למניות תעשיה ביטחונית אחרות ב -2023. השנה היא אחת מהמניות עם הביצועים הגרועים ביותר בבורסה המקומית. בטח בארה"ב.
החברה לאחרונה חתמה על צבר חוזים מרשים של כ - 2.3 מיליארד דולר בחצי שנה, כל הלקוחות הם בחו"ל ; יש שם מגה עסקה לצבא אוסטרליה בהיקף כספי של יותר מחצי מיליארד דולר (מערכות עבור נגמשים). בשנת 2023 ואחרי שנים של עבודה, החברה חנכה 2 מתקנים - אחד באנגליה ואחד בגרמניה ומכאן גם עליה בצבר הזמנות והכרה בהכנסות.
עוד אנקדוטה לגביה - הדבר אולי הכי מהותי לחברה זה שבעקבות עליית הריבית והאינפלציה, ההייטק שהיה נלחם עם החברה על עובדים איכותיים, נחלש והחברה הפסיקה לפטם עובדים באופציות שגרמו לחברה לרשום הוצאות ענק, כי אחרת הם פשוט היו בורחים לחברות הייטק.

נראה לי יותר מתאים ל'לאקיץ' אוכל את הראש'.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 12:47 am 
Sophomore

החיסול של מרוואן עיסא שהוזכר הערב על-ידי דובר צה"ל זה בגדר חדשות ישנות. האמריקאים לא היו מתייחסים לכך, אם הם לא בטוחים ברמה גבוהה באמינות הצלחת חיסולו. הבכירים הנוספים שהוזכרו שנתפסו, לא עומדים בקנה אחד עם הדרמה הגדולה שדובר צה"ל ייצר סביב תפיסת בכירי חמאס וג'יהאד. הצדק עם ראי בנתיים. הפעילות שם עדיין ממשיכה.

מה שכן קצת הלחיץ אותי, זה הטון התקיף של ניר דבורי, דקה אחרי ההודעה של דובר צה"ל לגבי עצימות הפעולות של צה"ל כרגע בעזה. אם יש מישהו שאוהב לסנגר על צה"ל ולשמש כדוברו זה הוא ואם הוא כל-כך תקיף כלפי צה"ל כרגע, זה כנראה אומר שמדובר על עצימות מאוד נמוכה כרגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 2:30 am 
Freshman

FLASH כתב:
עובדתית אין פוליטיקאי ראוי כראש ממשלה, רוב המדינה לא סומכת על אף פוליטיקאי בישראל ורוב המדינה תנסה להעיף כל אחד מהמועמדים, מגנץ דרך לפיד ליברמן בנט ברקת לוין ומי לא.

יש רבים ראויים יותר ופחות.
רוב המדינה מנסה להעיף רק את נתניהו. כל השאר יעברו חלק.
נתניהו מנסה להעיף ממשלות אחרות וכל האמצעים כשרים רק הוא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 9:00 am 
Junior

כל השאר יעברו חלק :lol:
היית בכדור הארץ בזמן ממשלת השינוי?
או באותה בועה שמאלנית?
רוב המדינה התנגדה נחרצות לשקרים של בנט ולפיד, ולכן זו היתה הממשלה הקצרה בתולדות ישראל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 10:58 am 
Freshman

FLASH כתב:
או באותה בועה שמאלנית?
רוב המדינה התנגדה נחרצות לשקרים של בנט ולפיד, ולכן זו היתה הממשלה הקצרה בתולדות ישראל

עוד מעט ראי יגחגח על חשבוני, ניקח את הסיכון :wink:
שנינו יודעים שמועמד אחר מהליכוד והמדינה היתה במצב אחר?
מועמד שלא מתנהל נגדו משפט.
היתה מתקיימת ממשלה יציבה שדואגת לאזרח ואולי יום כיפור היה נמנע.
נראה לי שגם הביביסטים מבינים שיותר מחצי מדינה סולדת ומפחדת מהאיש המסוכן הזה.

לגבי ממשלת השינוי. כשהביביסטים ניסו לארגן מחאות הגיעו שלושה וחצי אנשים וחולד.
הפריע לכמה לא חכמים העניין של קואליציה עם ערבים כאילו הם לא אזרחים וכאילו נתניהו לא ניסה ונכשל לעשות את זה לפני.
שנינו יודעים שממשלת השינוי נפלה כי נתניהו הפעיל לחצים ושיחד את כל מי שהיה יכול מהקואליציה.
זה דבר חסר תקדים בפוליטיקה הישראלית.

מוזמן להשכיל אותי עם דוגמאות סותרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 11:48 am 
Hall of Famer

אחי, אתה חייב להפסיק לחשוב בקטן. "שנינו יודעים" זה הבלואי הישן. הבלואי החדש חושב בגדול, תגיד "כולנו יודעים".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 12:09 pm 
Freshman

Bluey כתב:
FLASH כתב:
או באותה בועה שמאלנית?

עוד מעט ראי יגחגח על חשבוני, ניקח את הסיכון :wink:
שנינו יודעים שמועמד אחר מהליכוד והמדינה היתה במצב אחר?
מועמד שלא מתנהל נגדו משפט.
היתה מתקיימת ממשלה יציבה שדואגת לאזרח ואולי יום כיפור היה נמנע.
נראה לי שגם הביביסטים מבינים שיותר מחצי מדינה סולדת ומפחדת מהאיש המסוכן הזה.

לגבי ממשלת השינוי. כשהביביסטים ניסו לארגן מחאות הגיעו שלושה וחצי אנשים וחולד.
הפריע לכמה לא חכמים העניין של קואליציה עם ערבים כאילו הם לא אזרחים וכאילו נתניהו לא ניסה ונכשל לעשות את זה לפני.
שנינו יודעים שממשלת השינוי נפלה כי נתניהו הפעיל לחצים ושיחד את כל מי שהיה יכול מהקואליציה.
זה דבר חסר תקדים בפוליטיקה הישראלית.

מוזמן להשכיל אותי עם דוגמאות סותרות.

לצערי זה לא חסר תקדים. התקדים הראשון אפילו זכה שהתופעה תקרא על שמו כלנתריזם. ד"ש מכרה את בוחריה לבגין. וחוץ מזה רבין קנה ח"כים (שכחתי מאיפה). ביבי הוא נתון וצריך להניח שהוא ימשיך עם כל הטריקים החוקיים או חצי חוקיים האפשריים לא צריך לצפות ממנו להתנהגות מוסרית (כמו שאין לי ציפיות מרוב הפלסטינים). פשוט צריך להפסיק להצביע למי שלא בטוחים שיתנגד לביבי בכל מהותו, כלומר כל מפלגת ימין לכל גווניו. אני בטוח שאי אפשר לסמוך על גנץ וסער ואפילו לא על יאיר לפיד ושותפיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 12:23 pm 
Junior

בלואי
גם אם ביבי הוא השטן בהתגלמותו ומשתפ איראני

אין קשר, אין מועמד שיעבור חלק לרוב עם ישראל. העם מקוטב בגלל ביבי, ומלחמת התקשורת בביבי, דו קרב רעיל כבר 15 שנה (שדי מופלא שביבי עוד מנצח בו אחרי 3 תיקים+5 מערכות בחירות בשנתיים+קורונה+כתב אישום ומשפט+מהפכה+המחדל הבטחוני הענק בתולדות המדינה). נוצר מתח חברתי גבוה בנושאי דת מדינה, יו"ש ושירות חרדים

גם לא מועמד מהליכוד. לא לוין אחרי המהפכה, לא גלנט אחרי 7 באוקטובר, לא ברקת שכנראה שרף את עצמו אצל שתי המחנות, לא איש המוסד שהצהיר שבעד מדינה פלסטינית כמו גנץ ולפיד ולכן שלושתם נשרפו אצל רוב העם שמתנגד לרעיון. המנדטים שם זה בלון נפוח, הצטברות ואקום. אולי אולי יולי אדלשטיין שאיכשהו לפיד מוכן לבלוע אותו ולמכור אותו לשמאל אבל תהיה בטוח שאחרי שנה בתפקיד התקשורת תציף אותו בכל כך הרבה *** שרוב העם כבר יהיה נגדו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 1:44 pm 
Junior

חייבים לדבר קצת על הכסף שנשפך על מילואימניקים חסרי תועלת:
יש תופעה (שקיימת שנים ומאז השבעה באוקטובר התעצמה מאוד לתחושתי) של כל מיני משועממים שמתנדבים במישרין או בעקיפין (הכוונה שפונים אקטיבית לאיזה מישהו "מבפנים" שישבץ אותם לשירות מילואים במועד שנוח להם, ואלמלא אותה פנייה לא היו משבצים אותם גם בעוד חמישים שנה) למילואים רק כדי לקבל איזה "חופש" של חודש(ים) מהמשפחה או העבודה שלהם. אני כמובן לא מדבר על לוחמים או תומכי לחימה חיוניים. אני מדבר על כל מיני אוכלי חינם שאין להם תפקיד מוגדר והם סתם מעבירים את הזמן במילואים בלעשות סתלבט. יש לי חבר כזה בדיוק, שנמצא במילואים כבר מאוקטובר (והסוף ממש לא נראה באופק) ובפועל הוא עושה מעט מאוד (ואני נותן לו הנחה בכך שאומר "מעט מאוד", כי אני יוצא מנק' הנחה שגם הפרזיט הכי גדול בעולם מזיז את התחת מדי פעם כדי להצדיק את קיומו). הוא גם הודה בפניי שמזמן יכלו לשחרר אותו אבל הוא "דאג" שישאירו אותו שם. חוץ ממנו יש לי עוד שלושה מכרים שהסיפור אצלם זהה לחלוטין, רק שבמקרה שלהם השירות הסתיים לפני חודשיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 2:23 pm 
מנהל פורום

FLASH כתב:

אין סיבה שלא יקנו ונקנה מאחרים רכיבים וחלקים אבל הכרחי שטילים פגזים מכל הסוגים יורכבו כאן ללא תלות במחסני ארהב

אתה יודע או מבין בכלל מה המורכבות של לייצר פגזים ובטח שבטח טילים? זה מערך שלם של רכיבים, חומרי גלם, אספקה מכל העולם, כוח אדם מיון, פיתוח, מיכון מורכב, אתרים ייעודיים ועוד.
לא סתם זו אופרציה מסובכת אפילו למעצמות. המספרים האחרונים שקראתי שאפילו ארה"ב מייצרת רק כמה מאות אלפי פגזים בחודש וכולם מוזמנים. (רוסיה במקום הראשון עם מיליון וחצי אאלט).
אין כמעט אף מדינה שיכולה לייצר כאלה דברים ממש לבד, ותמיד תהיה תלות די משמעותית. ישראל היא פיפס בעולם, גם פיננסית, גם בכוח אדם וכמובן במשאבי הטבע. הכל כמעט אנחנו מייבאים או תלויים בגורמים מבחוץ. אם יצא דבר טוב מה-7 באוקטובר, היא שאולי ההבנה שאנחנו הרבה יותר המדינה ה52 של ארה"ב מאשר מדינה ריבונית מתחדדת וזה דורש גמישות והיכנעות לפטרון במקרים מסוימים.

יש כיום מחסור עולמי בטילים, פגזים וטילים נגד טילים וזמני האספקה עומדים על שנים. המלחמות באוקראינה ובעזה רוקנו חלקים גדולים מהמלאים במערב.
ממליץ לקרוא את הכתבה בגלובס בנושא:
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001466833

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 2:25 pm 
Junior

להערכתי יש עשרות בטלנים כאלה רק ביחידת מילואים שהייתי. בגדול בתפקידי מפקדה יש 2/3 אבטלה סמויה להערכתי, וכך היה גם בשירות הסדיר

מעריך שיש עשרות אלפים שניצלו את המצב ברמות שונות, חלקם עבדו במקביל וקיבלו כפול...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 2:36 pm 
Junior

Shiver כתב:
FLASH כתב:

אתה יודע או מבין בכלל מה המורכבות של לייצר פגזים ובטח שבטח טילים? זה מערך שלם של רכיבים, חומרי גלם, אספקה מכל העולם, כוח אדם מיון, פיתוח, מיכון מורכב, אתרים ייעודיים ועוד.
לא סתם זו אופרציה מסובכת אפילו למעצמות. המספרים האחרונים שקראתי שאפילו ארה"ב מייצרת רק כמה מאות אלפי פגזים בחודש וכולם מוזמנים. (רוסיה במקום הראשון עם מיליון וחצי אאלט).
אין כמעט אף מדינה שיכולה לייצר כאלה דברים ממש לבד, ותמיד תהיה תלות די משמעותית. ישראל היא פיפס בעולם, גם פיננסית, גם בכוח אדם וכמובן במשאבי הטבע. הכל כמעט אנחנו מייבאים או תלויים בגורמים מבחוץ. אם יצא דבר טוב מה-7 באוקטובר, היא שאולי ההבנה שאנחנו הרבה יותר המדינה ה52 של ארה"ב מאשר מדינה ריבונית מתחדדת וזה דורש גמישות והיכנעות לפטרון במקרים מסוימים.

יש כיום מחסור עולמי בטילים, פגזים וטילים נגד טילים וזמני האספקה עומדים על שנים. המלחמות באוקראינה ובעזה רוקנו חלקים גדולים מהמלאים במערב.
ממליץ לקרוא את הכתבה בגלובס בנושא:
https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001466833

עבדתי עם סך תעשיות בטחוניות כולל מעורבות ברכש ותהליכי ייצור, מעט אני מבין, אתה יודע או מבין?
ברור שזה מערך מורכב, לא חושב שישראל תוחרם מיבוא רכיבים ואספקת מנועים. ייתכן שהיא לא תקבל טילים או פגזים AS-IS.

פיתוח וכוח אדם איכותי לא חסר. מה שחסר זה להכפיל את תקציב הבטחון, וכן זה יבוא על חשבון דברים אחרים
לא אני, אדם שמבין פי מיליון משנינו, ראם עמינח היועץ הכספי לרטמכל אומר שמה שצריך זה להשקיע המון בתעשיות שלנו כדי למזער את התלות באמריקנים.
https://www.youtube.com/watch?v=eSB3qaG57bo
ברור שבסוף נהיה עדיין תלויים בהם אבל הרבה פחות

כשהוצאות על בטחון הם 6% מהתמ"ג, יש עוד הרבה אופרציות לפני שאתה מבטל את הריבונות שלך והולך להיות הכוכב ה52 בדגל של ארה"ב. אם היכנעות לפטרון = מדינה פלסטינית בלב הארץ אחרי 7 באוקטובר, אז תודה אבל שני שליש מהעם מתנגדים לכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 2:38 pm 
Junior

FLASH כתב:
להערכתי יש עשרות בטלנים כאלה רק ביחידת מילואים שהייתי. בגדול בתפקידי מפקדה יש 2/3 אבטלה סמויה להערכתי, וכך היה גם בשירות הסדיר

מעריך שיש עשרות אלפים שניצלו את המצב ברמות שונות, חלקם עבדו במקביל וקיבלו כפול...

והבעיה היא שאווירת ה"צ'כונה" הישראלית קיימת גם אצל חלק גדול מהמפקדים שרואים את זה ומשתפים פעולה עם זה, כאילו שהמימון לחרא הזה צומח על העצים. כ"כ הרבה כסף במערכת הביטחון נזרק על שטויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 3:18 pm 
Hall of Famer

FLASH כתב:
מה שחסר זה להכפיל את תקציב הבטחון, וכן זה יבוא על חשבון דברים אחרים

אילו דברים בדיוק?
ראינו שגם בלי המלחמה, לאור "האקלים הפוליטי" קוצצו פה אינספור תקציבים רק בשביל הכספים הקואליציוניים וכו'.
אז כאן אתה מדבר בסדרי גודל של עשרות מיליארדים (ולא "רק" מיליארדים) שצריך לקצץ ממקורות אחרים על בסיס שנתי (קל וחומר כשנקודת הפתיחה שלנו כלכלית כבר הרבה פחות טובה משהייתה לפני כמה שנים, או אפילו רק שנה) - לכן מעניין לשמוע ממה.
האם נניח נשמע משר האוצר עצמו שהוא מוותר על כספים קואליציוניים שהוא חתום עליהם למען "המאמץ המלחמתי"? פחות...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 3:55 pm 
Freshman

דה פקטו יש אמברגו נשק על ישראל. אני לא מבין מי אמור למכור לישראל את כל חומרי הגלם הנדרשים לייצור נשק. פשוט התעלמות מהמציאות! שלא לדבר על ההתעלמות המוחלטת מכך שכל כסף שקיים חלק לא זניח ממנו הולך לטפילים כך שקשה להאמין שיש כסף ליצור נשק. כמו כן חוסר התייחסות מוחלט לגיוס המילואים שמאיט את היצור והחרם (דה פקטו) שמוטל על הכלכלה הישראלית. פשוט עצימת עיניים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 4:29 pm 
Hall of Famer

אז איזה נשק ישראל יורה עכשיו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 5:39 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
אחי, אתה חייב להפסיק לחשוב בקטן. "שנינו יודעים" זה הבלואי הישן. הבלואי החדש חושב בגדול, תגיד "כולנו יודעים".

חחח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 3695 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139 ... 148  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: