סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 1:27 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' מרץ 25, 2024 10:02 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
מה לעשות. קאלימי לא קאלימי, נחמד לא נחמד.

מי שחושב שרק כניסה קרקעית לרפיח תבטיח מניעת שביעי לאוקטובר הוא חסר מושג ברמות אחרות.

מי שחושב שכל עוד החמאס קיים חובה להכנס לרפיח הוא קשקשן.

וגם מי שחושב שהישרדות החמאס ככוח לוחם פירושו סוף המדינה הוא קשקשן.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 12:26 am 
Freshman

אני לא אוהב את הסגנון של נדב, אבל הוא קרוב לדעתי. השמדת חאמס תקנה זמן, היא לא תפתור את הבעיה הפלסטינית. אם לא ימצא פיתרון מדיני, אז תנועה אחרת תקום במקום חמאס. השביעי באוקטובר הוא קודם כל פשלה של צה"ל ושל ממשלת ישראל. לצערי לא מדובר בטעות אחת גדולה, אלא בסימפטום של מערכת מתמוטטת. זה לצערי נובע מהבחירה החוזרת ונישנית בנתניהו וחבר מושחתיו ויותר מזה הבחירה לאורך רוב עשרות השנים האחרונות בליכוד ומפלגות הימין המושחתות כלכלית ומוסרית. וכל זה מוטל לפתחיהם של הבוחרים. לא מדובר במי שנפלו לשקריו של פוליטיקאי, הבוחרים ידעו מה זאת מפלגת הליכוד ומיהם המתנחלים והמשיכו לבחור בהם שוב ושוב. אם אנשים לא יתפכחו מעגל הזהב של השטחים שום דבר לא ישתפר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 12:32 am 
Freshman

עוד מסר מארה"ב

https://www.haaretz.co.il/news/politics/2024-03-25/ty-article/0000018e-76f8-d96c-af9f-7ef979980000

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 12:58 am 
Hall of Famer

אין לי שום ספק שהשמדת חמאס לא תפתור את הבעיה הפלסטינית.
ובאותה מידה אין לי שום ספק ש״פתרון מדיני״ לא יפתור את הבעיה הפלסטינית, אלא אם ה ״פיתרון המדיני״ הוא כזה שיאיין את מדינת ישראל בתור מדינת יהודים.

אין לי שום ספק שהשטחים יוצרים בעיה מוסרית למדינה.
ובאותה מידה בדיוק, אין לי שום ספק שעם שטחים, בלי שטחים, עם 67, בלי 67, 48 או 47, נכבה או לא נכבה, תושבי השטחים היו רוצים ברובם, לרצוח אותנו או לחילופין לגרום לנו לעוף להם מהעיניים. ואם לא באופן מעשי, אז בוודאי בתמיכה פוליטית של אלו שיכולים לעשות את זה.

אין גם שום ספק שהשביעי באוקטובר הוא פאשלה רצינית מאד של צה״ל ושל ממשלת ישראל, ולא ברור למה הם לא התפטרו בהמוניהם בלילה שבין השביעי לשמיני.
ובאותה מידה אין שום ספק שבסופו של דבר, מי שטבח ב 1,500 ישראלים, היו ערבים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:41 am 
Senior

השביעי באוקטובר קרה, מעשית, כי נתניהו וחבר מרעיו היו בני ברית אקטיביים של חמאס בכל המובנים למעט סיוע אקטיבי לתקיפה עצמה.

להגיד עכשיו ש"רק כניסה לרפיח תמנע עוד שביעי לאוקטובר" זו הזיה ברמה של "רק אם תעביר לי מיליון דולר תוכל לקום מחר בריא בבוקר".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 12:05 pm 
Hall of Famer

נורטון כתב:
ובאותה מידה אין לי שום ספק ש״פתרון מדיני״ לא יפתור את הבעיה הפלסטינית, אלא אם ה ״פיתרון המדיני״ הוא כזה שיאיין את מדינת ישראל בתור מדינת יהודים.

ובאותה מידה בדיוק, אין לי שום ספק שעם שטחים, בלי שטחים, עם 67, בלי 67, 48 או 47, נכבה או לא נכבה, תושבי השטחים היו רוצים ברובם, לרצוח אותנו או לחילופין לגרום לנו לעוף להם מהעיניים. ואם לא באופן מעשי, אז בוודאי בתמיכה פוליטית של אלו שיכולים לעשות את זה.

אין גם שום ספק שהשביעי באוקטובר הוא פאשלה רצינית מאד של צה״ל ושל ממשלת ישראל, ולא ברור למה הם לא התפטרו בהמוניהם בלילה שבין השביעי לשמיני.

פתרון מדיני עבד ועובד מצוין מול מצרים ומול ירדן, אף אחת מהן מעולם לא הייתה חשודה באהבה יתרה לישראל, בטח שלא מצרים שאיתה יש לנו הסכם שלום יציב כבר כמעט 50 שנה. פתרון מדיני מול הפלסטינים הוא הרבה יותר מורכב ומסובך מן הסתם, אבל בשורה התחתונה, אם יש משהו שיכול לעבוד זה רק זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 12:43 pm 
Freshman

כרגע זה נראה שאין אפשרות להמשך הלחימה בלי התקדמות מדינית משמעותית. כך שאין פתרון צבאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 5:33 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
ואני עדיין טוען שלישראל אין ברירה. את האיום הזה אי אפשר להשאיר ככוח לוחם ובעל יכולות, או בר שיקום.
לא רק זה, ישראל תהייה חייבת להמשיך לטפל בו ובאיומים אחרים שם באופן שוטף. אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילה.
זה בדיוק המצב של חומת מגן ואחריה. זה בערך כמו להגיד שחומת מגן הייתה יכולה להתנהל, אבל בלי שכם או ג'נין.

שרידות של חמאס ככוח לוחם אומר דבר אחד - אפשר לעשות דבר כזה לישראל, ולשרוד ככוח לוחם. מה שאומר גם בניין כוח מחודש ומשופר, כמו אחרי כל סבב.
זה לא בהכרח חייב להיות במלחמה הזו (כמו שחומת מגן לא חיסלה במכה את הכל), ישראל תצטרך לעשות מבצעים משלימים כמו אחרי חומת מגן.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:02 pm 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
שרידות של חמאס ככוח לוחם אומר דבר אחד - אפשר לעשות דבר כזה לישראל, ולשרוד ככוח לוחם. מה שאומר גם בניין כוח מחודש ומשופר, כמו אחרי כל סבב.
זה לא בהכרח חייב להיות במלחמה הזו (כמו שחומת מגן לא חיסלה במכה את הכל), ישראל תצטרך לעשות מבצעים משלימים כמו אחרי חומת מגן.

כאמור, קשקוש מקושקש.

האם ישראל יכולה להשמיד כל איסלאמיסט חמוש ברצועה?

אם מישהו חושב שהתשובה היא "כן", הוא פנטזיונר משוגע.

אם מישהו חושב שהתשובה היא "לא", אז מה המשמעות של "לשרוד ככח לוחם"?

תמיד יהיו ברצועת עזה איסלאמיסטים חמושים שירצו לפגוע ביהודים. מה זה משנה אם קוראים להם "חמאס", "חמאס 2.0", "חמאס של אחרי 7.10", "לא חמאס אבל בעצם כן קריצה קריצה"?

שוב: חמאס עשה את 7.10 בזכות התעצמות בתמיכה אקטיבית ובסיוע אקטיבי (לא של התקיפה עצמה, אלא של ההתעצמות) של ממשלת ישראל

ההתעצמות של חמאס לא באה בגלל שהם איסלאמיסטים שונאי ישראל שקראו לעצמם "חמאס", ההתעצמות באה בגלל שמימנו אותם, תמכו בהם, נתנו להם לעשות ככל העולה על רוחם וראו בהם בני ברית נגד הרש"פ.

כדי להחליש את חמאס, צריך לעשות בדיוק ההיפך. לאורך זמן. לא להקריב צעירים יקרים שלך בתוך הסימטאות של רפיח, כשמעשית שיא המלחמה עבר כבר מזמן, כשהעולם היה כבר מחרים אותך לגמרי אלמלא ארה"ב שגם היא מאבדת את הסבלנות, וכשאין לך שום כוונה אמיתית ומעשית לשלוט בשטח ביום שאחרי.

כל חייל ישראלי שייפגע במהלך ברפיח, רשום באותיות של דם גם על קשקשנים שמפיצים סיסמאות נבובות. חלקם ממקומם הנוח בלוס אנג'לס.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:08 pm 
Senior

rony כתב:
נורטון כתב:

פתרון מדיני עבד ועובד מצוין מול מצרים ומול ירדן, אף אחת מהן מעולם לא הייתה חשודה באהבה יתרה לישראל, בטח שלא מצרים שאיתה יש לנו הסכם שלום יציב כבר כמעט 50 שנה. פתרון מדיני מול הפלסטינים הוא הרבה יותר מורכב ומסובך מן הסתם, אבל בשורה התחתונה, אם יש משהו שיכול לעבוד זה רק זה.

אהה, השלום עם מצרים. הפיל-פילון שבחדר שמשיחיים או כאלה שגדלו במסגרות משיחיות לא רוצים לדבר עליו.

איך קרה שהאויבת הכי גדולה, הכי חזקה והכי עקבית של מדינת ישראל, פתחה במלחמה כדי להשיב שטחים שלה, קיבלה את השטחים במו"מ מדיני עם ממשלת ימין, והשיט המדיני הזה אשכרה עובד כבר מעל 50 שנה כמו שעון דוקסה, כולל נפילות משטר במצרים והאחים המוסלמים.

בסוף עוד מישהו בטעות ישתכנע שמו"מ ואינטרסים מדיניים זה מה שבאמת מנצח, ולא היאחזות בכל שעל שזרג נימול עבר בו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:12 pm 
Hall of Famer

ישראל לא יכולה להשמיד כל איסלמיסט חמוש וזו גם לא הייתה הכוונה. גם לא כל הנאצים בעולם הושמדו, אז מה. מה שחשוב זה היכולות.
20 שנה מאז סוף חומת מגן ועד היום מראה שאפשר לחסל איומים כשהם קטנים לפני שהם גודלים.
האם ישראל סייעה במימון וחיזוק חמאס? כן, וכתבתי איזו שגיאה זו ואיזו תפיסה מעוותת זו כבר לפני 10 שנים ויותר ובאופן עקבי (תחזור לדברים שכתבתי בעמוד ענן וצוק איתן למשל). ואם ישראל הייתה עושה אז את מה שהיא עושה היום במחיר הרה יותר כבד, זה היה נחסך מאיתנו.
האם היא יכולה לחנוק את חמאס כספית? לא ממש. את רוב כספו ו/או ציודו חמאס מקבל בכל מיני דרכים מאיראן ו... מהעולם המערבי, דרך כל מיני מסלולי כסף שרובם מן הסתם מוסווים בכל מיני צורות.
אפשר לחסום אותם? אפשר לנסות וללחוץ, בטח בעולם המערבי. כל דבר שישראל מגלה היא צריכה לחשוף וללחוץ שיסגרו, וגם בזה ישראל לא עשתה ולא עושה מספיק. אבל בסופו של דבר מה יעשו עם זה לא ממש תלוי בנו. הייתה תוכנית כמדומני של "עובדה" עם סוכן מוסד לשעבר, שתיאר איך בממשל האמריקאי הפסיקו פתאום לשתף פעולה על חקירת מסלולי כסף שהיו ידועים לשתי המדינות - משיקוליהם שלהם. למדינות אחרות יש כל מיני שיקולים.
וגם אם יש את הרצון, לא תגלה הכל. למעשה כנראה שאת הרוב לא. כמו שלא מצליחים לחסום למשל את מסלולי הכסף של קרטלי הסמים.

נערך לאחרונה על ידי ראי שעל הקיר בתאריך ג' מרץ 26, 2024 7:15 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:15 pm 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
ישראל לא יכולה להשמיד כל איסלמיסט חמוש וזו גם לא הייתה הכוונה. גם לא כל הנאצים בעולם הושמדו, אז מה. מה שחשוב זה היכולות.
20 שנה מאז סוף חומת מגן ועד היום מראה שאפשר לחסל איומים כשהם קטנים לפני שהם גודלים.
האם ישראל סייעה במימון וחיזוק חמאס? כן, וכתבתי איזו שגיאה זו ואיזו תפיסה מעוותת זו כבר לפני 10 שנים ויותר ובאופן עקבי (תחזור לדברים שכתבתי בעמוד ענן וצוק איתן למשל).
האם היא יכולה לחנוק את חמאס כספית? לא ממש. את רוב כספו ו/או ציודו חמאס מקבל בכל מיני דרכים מאיראן ו... מהעולם המערבי, דרך כל מיני מסלולי כסף שרובם מן הסתם מוסווים בכל מיני צורות.
אפשר לחסום אותם? אפשר לנסות וללחוץ, בטח בעולם המערבי. כל דבר שישראל מגלה היא צריכה לחשוף וללחוץ שיסגרו, וגם בזה ישראל לא עשתה ולא עושה מספיק. אבל בסופו של דבר מה יעשו עם זה לא ממש תלוי בנו. הייתה תוכנית כמדומני של "עובדה" עם סוכן מוסד לשעבר, שתיאר איך בממשל האמריקאי הפסיקו פתאום לשתף פעולה על חקירת מסלולי כסף שהיו ידועים לשתי המדינות - משיקוליהם שלהם. למדינות אחרות יש כל מיני שיקולים.

נכון, מה שחשוב זה היכולת.

את היכולת אפשר לחסום בדרכים מגוונות שפורטו בהרבה מקומות, גם כאן.

אין שום צורך להכנס לרפיח בשביל זה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:16 pm 
Senior

אגב, דבר מעניין הוא שאסטרטגים מעמיקים ומרחיקי ראות מתקשים לשים לב שבעוד ליטרלי כל העולם חושב שכניסה לרפיח זה מעשה מיותר ומטורף, האיש שדוחף לזה בכל כוחו הוא האחראי והאשם העיקרי ל7.10, שהאינטרס הראשון במעלה שלו הוא שהמלחמה לא תיגמר.

איכשהו זה נעלם מעיניהם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:20 pm 
Hall of Famer

ואתה באמת חושב שאם ישראל לא תעביר את הכסף הקטארי, ותחשוף כל מה שהיא יודעת על מסלולי הכסף של חמאס, יקיץ הקץ על חמאס ככוח לוחם ויקיץ הקץ על מימונו? המדינות שדרכן ומהן עובר הכסף יסגרו הכל?
סלח לי, זה נאיבי באופן מופרך.
זה כמובן לא אומר שישראל צריכה להשתתף בחרא הזה בעצמה, כן? כאמור אין לנו מחלוקת בעניין הזה.

אבל את האיום הזה, משהגיע למימדים וליכולות שהוא הגיע, היא חייבת לחסל לרמה שלא תאיים עליה לא עכשיו ולא בעתיד. לשבת בצד ולסמוך על זה שהם לא יראו כסף וציוד זה לא מעשי, וחסימת הכסף ברמה העולמית היא לא מעשית, כמו שאת נהר הכסף של קרטלי הסמים לא מצליחים לחסל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 7:39 pm 
Senior

אני חושב שאם ישראל תעשה כל שביכולתה, בשת"פ עם (מי שהיו?) בנות בריתה המאד-חזקות בעולם המערבי, כדי לחנוק את חמאס כספית, צבאית, מדינית ומכל בחינה מעשית, האיום על ישראל יהיה ברמה נמוכה עד נמוכה מאד. זה, אגב, היה האובייס לעשות אחרי ה7.10 אחרי שכל ראשי העולם המערבי התייצבו פה בשורה לתת תמיכה חד-משמעית בישראל ולצאת נגד חמאס.

כמו כן אני חושב שכניסה לרפיח היא שום דבר מלבד המשך הקרבת חיילים למולך הבריחה של ביבי מגורלו.

מעניין שזה נעלם מעיניך, הקורלציה המובהקת בין האינטרס של ביבי לבין ההצעה המטומטמת לכולי עלמא למרוח את המלחמה לרפיח.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:16 pm 
Hall of Famer

חמאס מוגדר כארגון טרור במערב לא מהיום, וגם הרבה לפני 7/10 ומאחר שכבר יש לנו דוגמה מובהקת של לחץ של ישראל על בעלת ברית קרובה - הכי קרובה - שנדחה מני וביה למרות חקירה מושקעת (של שתי המדינות) וראיות ברורות, כי היו למדינה השנייה שיקולים אחרים - הרי שיהיה נאיבי לחשוב שזה לא יקרה גם בעתיד.
זה לא אומר שישראל צריכה לשתוק. מה שהיא יודעת היא צריכה לחשוף ולפעול, גם אם זה יביך בעלות ברית. אני רק אומר שההיסטוריה מוכיחה שלא רק שלא תמיד יש רצון להיענות - הרבה פעמים פשוט לא יודעים. ראה קרטלי הסמים, שוב.

ואני מסתכל על מה שאני חושב שצריך לעשות עם חמאס מאיך שאני תופס אותו כאיום עכשווי ועתידי. לא משיקולי ביבי. אם יישהו היה אומר לי בחומת מגן שאסור להיכנס לג"נין כי זה מועיל לפוליטיקאי זה או ההוא, הייתי אומר אותו דבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:33 pm 
Senior

אין לי כוונה להכנס ללופ מיותר.

העובדות הן שישראל סייעה אקטיבית במשך שנים ארוכות לשגשוגו של ארגון הטרור, וראתה בו בן ברית, ומשם התעצמותו.

כניסה לרפיח היא הקרבת חיילים על מזבח הקריירה של ביבי. אני שמח שאין לך ילדים שם.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:38 pm 
Hall of Famer

אז כדי לא לחזור על עצמי אומר רק - asked and answered.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:41 pm 
Senior

אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, רק שאתה קשקשן-על.

המיצוי של טענתך הוא שמה שאין ביכולתן של מיטב מעצמות המערב לעשות באמצעים הבטחוניים, הכלכליים והמדיניים העומדים לרשותן, יש ביכולתו של כח חי"ר ישראלי קטן שייכנס לסמטאות ממולכדות שהוא לא מכיר, לטווח זמן שמלכתחילה הוא קצר ומוגבל.

אין, אתה מבריק. עכשיו תגיד "קרטל סמים".

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:49 pm 
Hall of Famer

Asked and answered.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:50 pm 
Senior

אגב, לכל בר-דעת ברור שהכניסה לרפיח היא לא מהלך סביר שבמקרה מתאים לאינטרסים של ביבי, אלא שהוא מהלך שבכלל נמצא על הפרק כאפשרות אופרטיבית בגלל שהדבר היחיד שביבי נתניהו רוצה כרגע זה המשך הלחימה, מהאינטרסים האישיים שלו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:51 pm 
Senior

ראי שעל הקיר כתב:
Asked and answered.

קשקושי-קשקושים

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:52 pm 
Hall of Famer

זה כנראה החבר של "שנינו יודעים" של בלואי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:52 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
ראי שעל הקיר כתב:
Asked and answered.

קשקושי-קשקושים

יה, ווטאבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 8:56 pm 
Senior

אין, אתה גאון.

מה שאף אחד בעולם לא יכול לעשות, יכול לעשות כח ישראלי קטן ומוגבל שמורכב ברובו מסטודנטים לעתיד, שייכנס לזמן קצר ומוגבל לסמטאות של מקום ממולכד שהוא מעולם לא היה בו.

מבריק ברמות שלא ראיתי. חד-פעמי.

ג'יזס, לפחות המשיחיים מאמינים שזה חלק מתכנית אלוהית. מאיפה מגיעים מבריקים כמוך?

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 5 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה