סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 12:41 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:01 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אשאיר אותך לעשות לופים עם עצמך.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:02 pm 
Senior

בלוג: הצג בלוג (0)
חבל, חסר פה ברק

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:04 pm 
Hall of Famer

אכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:14 pm 
Senior

עכשיו רק תזמין אקסל עלות-תועלת מפורט לרמת איבוד גפיים מגדול לוחמי לוס אנג'לס, ואנחנו מסודרים

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:20 pm 
Hall of Famer

בניגוד לתומך בדעתך היושב בבריטניה?

רק אוסיף ואומר שהדיבור על כן נכנסים לרפיח-לא נכנסים לרפיח נמשך כמדומני לפחות חודשיים... אם כבר, פה באמת נמצאת המריחה של המלחמה.
הצבא, מרוב שהוא לא יכול לעשות כלום ברפיח, הגיש לממשלה תוכניות כבר לפני כחודשיים לפי כל הפרסומים. לשכת ראש הממשלה, כלומר ביבי, ניסה להכחיש את זה ולהפיל על הצבא ש"מורח את הזמן ולא הגיש תוכניות", אבל לפני כשבועיים כבר הודה בהודעה רשמית שיש תוכניות והן אושרו.
בקיצור, לי נראה שדווקא המצב הזה של כן נכנסים-לא נכנסים הוא המריחה של המלחמה שמשחקת לידיו, אם כבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:47 pm 
Hall of Famer

אני לא רוצה להיכנס לזה.
אבל ברמת הלוגיקה - כל העולם כולו יכול או לא יכול, זאת לא השאלה - כי היכול או לא יכול שלהם הוא מדיני.
היכול או לא יכול של ישראל, הוא בהגדרה, צבאי. כלומר, עם רובים, נשק, טנקים. כאלה מין.

לכן אני פשוט לא מבין איך הלוגיקה של השוואה בין השניים עובדת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 9:59 pm 
Hall of Famer

יצוין גם שבינתיים ״העולם״ לא עצר את חמאס (וכן, ברור שחלק גדול מאד מזה הוא באשמת ביבי. לרגע לא אמרתי שלא) או אף אויב אחר של ישראל חוץ מירדן, לפחות מאז שאני זוכר את עצמי (כי בהסכם השלום עם מצרים... לא בדיוק הייתי קיים) ואילו מבצעים צבאיים כאלו או אחרים במשך שנות קיומי כן תרמו לעצירה או השהייה של האיום.

אבל שוב, יכול להיות שזה רק בגלל שממקום מושבי בלוס אנג׳לס (כלומר, אורנג׳ קאונטי), אני פשוט לא מבין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 10:39 pm 
Senior

אה, אתה לא מבין לא בגלל שאתה במקום מושבך. זה שאתה קורא לאנשים אחרים למות ממקום מושבך, פשוט שם אותך במקום מוסרי מסוים.

ובכל מקרה, מי שחושב שהאופן שבו ישראל פעלה/פועלת מול הפלסטינים הוא הדגמה מוצלחת להשהייה צבאית של איום (כולל כמובן ההדגמה המושלמת ב7.10), באמת שאין לי בסיס עובדתי להתווכח איתו עליו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 10:40 pm 
Senior

ואגב, ברור שהעולם מסייע לישראל, מאד, במניעה והשהייה של איומים עליה. ישראל בלי שת"פ בטחוני ודיפלומטי מאסיבי לא שווה הרבה.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 10:53 pm 
Hall of Famer

Hacohen כתב:
אה, אתה לא מבין לא בגלל שאתה במקום מושבך. זה שאתה קורא לאנשים אחרים למות ממקום מושבך, פשוט שם אותך במקום מוסרי מסוים.

ובכל מקרה, מי שחושב שהאופן שבו ישראל פעלה/פועלת מול הפלסטינים הוא הדגמה מוצלחת להשהייה צבאית של איום (כולל כמובן ההדגמה המושלמת ב7.10), באמת שאין לי בסיס עובדתי להתווכח איתו עליו.

אחי אמנם השתחרר אבל היה במילואים בין השביעי באוקטובר לבין סוף ינואר או תחילת פברואר (לא זוכר בדיוק).
גיסי עדיין במילואים.
חשבתי אותו דבר גם כשאחי היה במילואים, אגב.

רק אומר. הדרך שלך להתווכח בפסים אישיים, לא תמיד עובדת אם אתה לא יודע את כל העובדות.

הסיפא שלך לוקחת (כרגיל אצלך) משפט שכתבתי ואז מכלילה אותו, מקצינה אותו ומגחיכה אותו.
עובדתית היו מבצעים שישראל יצאה אליהם שהשהתה את היכולות של האויב (למשל, מלחמת לבנון השניה. חומת מגן, וכו׳ וכו׳). האם זה קשור לאיך שביבי התנהג בעשור טרום אוקטובר? לא. זה לא קשור. ולכן גם לא כתבתי את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 10:57 pm 
Freshman

ראי שעל הקיר כתב:
בניגוד לתומך בדעתך היושב בבריטניה?

רק אוסיף ואומר שהדיבור על כן נכנסים לרפיח-לא נכנסים לרפיח נמשך כמדומני לפחות חודשיים... אם כבר, פה באמת נמצאת המריחה של המלחמה.
הצבא, מרוב שהוא לא יכול לעשות כלום ברפיח, הגיש לממשלה תוכניות כבר לפני כחודשיים לפי כל הפרסומים. לשכת ראש הממשלה, כלומר ביבי, ניסה להכחיש את זה ולהפיל על הצבא ש"מורח את הזמן ולא הגיש תוכניות", אבל לפני כשבועיים כבר הודה בהודעה רשמית שיש תוכניות והן אושרו.
בקיצור, לי נראה שדווקא המצב הזה של כן נכנסים-לא נכנסים הוא המריחה של המלחמה שמשחקת לידיו, אם כבר.

אל תכניס מילים לפי. אין לי ידע מספיק לשפוט אם כניסה לרפיח היא אפשרית מבחינה צבאית. מה שברור שיש לזה התנגדות עצומה בעולם ובלי תמיכה של ארה"ב זה בלתי אפשרי.

הערה נוספת, מי שחושב שישראל יכולה לייצר נשק במיוחד תחמושת תחת חרם בינלאומי חי באשליות. אירופה למשל מתקשה מאד לספק תחמושת לאוקראינה ושם אין חרם בינלאומי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 11:00 pm 
Senior

נו, ואם אתה קורא ממקום מושבך למוות פוטנציאלי מיותר של אחיך או גיסך, זה שם אותך במקום מוסרי יותר טוב?

ולא הבנתי את הסיפא. אני לא הכחשתי שלפעמים לפעולה צבאית יש תוצאה מועילה. אני גם מאלה, על אף שמאלנותי הידועה, שחשבו תמיד שחמאס הוא לא פרטנר להפרד ומשול אלא ארגון טרור איסלאמיסטי מסוכן שיש להכות בו בכל דרך אפקטיבית.

כניסה קצרה, מדממת וחסרת תועלת ממשית לרפיח היא לא דרך אפקטיבית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 11:12 pm 
מנהל פורום

נדב, תרגיע בבקשה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 26, 2024 11:14 pm 
Hall of Famer

אגב, למקרה שלא ברור.
אני כן יכול להיות בעד הפסקת אש כרגע, אם יש פרטנר לאותה הפסקת אש. אני לא יודע אם אשמח, אבל עם כל הלחץ הבינלאומי, לא יודע עד כמה יש לישראל ברירה (הייתי כותב ״לנו״ אבל אני מפחד ממה שנדב יגיד).
אני לא יכול להבין הפסקת אש כרגע אם אין פרטנר לאותה הפסקת אש. מה שכרגע לפחות נראה למיטב הבנתי - הוא המצב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 27, 2024 4:12 pm 
Freshman

מי שמחפש תמיכה מוסרית הינה ראיון עם דגלאס מארי.

https://youtube.com/watch?v=jg0_E_lCxUA&si=2_V0GP9GHjhQpnz6

מארי מחזיק בדעות ימניות באופן כללי ומאוד תומך בישראל. אני די מחבב אותו מכיוון שדעותיו מסתמכות על עובדות ולא אמונה דתית (למעשה הוא הומו, כך שהוא בטח לא נוצרי פונדאמנטלי). אבל לטעמי הוא טועה (חלקית) לגבי ישראל בהתעלמות מבעיית ההתנחלויות וההתעלמות מביבי והבעיות איתו. במקרה של הראיון הספציפי הזה, אני חושב שהוא טועה לגבי ביידן ומניעיו. ברור שביידן מודע לבעיה הפוליטית שתמיכה בישראל יוצרת לו, אבל זאת לא הסיבה העיקרית שהוא מפעיל כרגע לחץ על ישראל. לדעתי יש שתי סיבות: 1. מסיבה מוסרית הוא באמת רוצה למנוע מרחץ דמים ברפיח (ברור גם שהרג אזרחים גם יזיק לו פוליטית). 2. הוא מנסה להפעיל לחץ על ישראל להסכים לפיתרון מדיני בגלל סיבות מוסריות ואינטרסים אמריקאים (שוב ברור שהסכמה כזאת גם תועיל לו פוליטית).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 30, 2024 5:06 am 
Freshman

מה חושבים בגרמניה על ישראל:

https://www.ynet.co.il/news/article/byfvfoeyc#autoplay

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 5:13 am 
Freshman

הרג עובדי הסיוע והתגובות בעולם:

https://www.ynet.co.il/news/article/bkk7udty0#autoplay

הכותרת מהארץ אומרת שמדובר בחוסר משמעת:

https://www.haaretz.co.il/news/politics/2024-04-02/ty-article/.premium/0000018e-9fa0-dbea-abde-bfe55d9e0000

ככל שאני חושב על זה אני יותר ויותר מתקשה להאמין שזאת טעות. האם יתכן שמישהו (בשטח) החליט פשוט לעצור את ההספקה וביצע רצח בשביל זה? האם אני מאבד את שפיותי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 8:10 am 
Hall of Famer

ואתה אומר את זה על סמך מה בדיוק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 12:37 pm 
Freshman

אין לי הוכחות כמובן וזה גם נשמע לי מטורף, אבל אנחנו חיים בתקופה די מטורפת. ושוב זאת תחושת בטן לא תיאוריה שאני יכול להוכיח. תקנו אותי אם אני טועה לגבי עובדות.

1. כולם היו אמורים לדעת על השיירה. לא מדובר באירוע קטן, אלא באירוע שתוכנן ודובר עליו כבר די הרבה זמן.
2. אני מניח שחמאס לא מתנייע כיום בשיירות, כך שגם לא היית מודע לשיירה, היית צריך לדעת שזה כנראה לא חמאס.
3. אם אני לא טועה לא מדובר בירי טנק או תותח, אלא במשהו שמצריך אישור בדרגות יחסית מאוד בכירות, תת-אלוף? אלוף-משנה? קשה להאמין שאדם כזה לא היה מודע לשיירה
4. השיירה היתה מסומנת באופן מאוד ברור.
5. בתקופה האחרונה ראינו כמה אירועים של הפרות משמעת חמורות מכיוון מסוים של הצד הפוליטי. צה"ל לא העניש אף אחד בצורה רצינית. כך שאדם שרוצה לעשות מעשה כזה בהחלט יכל לשער שהוא יקבל עונש מזערי, ושיהיה לו המון גיבוי פוליטי.

במקרה המתון מדובר בהזנחה חמורה, זלזול בחיי אדם, ופגיעה חמורה במדינת ישראל. במקרה היותר חמור מישהו ידע מה הוא עושה והתכוון לזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 12:50 pm 
Freshman

ישראל מצטיירת כסכיזופרנית, עיסקת רכישת מטוסי קרב:

https://www.ynet.co.il/news/article/yokra13869245

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 8:08 pm 
Hall of Famer

זה שזה פוגע בישראל, לא חושב שמישהו יכול להתווכח על זה.
אבל זו מלחמה. ומלחמה ארוכה למדי כבר, ועצימה למדי. אני יכול לתת לך דוגמאות למקרים כאלה בכל מלחמה אצל כל צבא, ויהיה הזהיר ביותר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 10:39 pm 
Freshman

הינה הסבר אפשרי שמבוסס על טימטום ולא מעשה מכוון, המחשב אמר לי:

https://www.theguardian.com/world/2024/apr/03/israel-gaza-ai-database-hamas-airstrikes

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 1:33 am 
Freshman

גמרתי לקרוא את המאמר מהגארדיאן. מאוד ממולץ! הגארדיאן אמנם נוטה שמאלה, אבל הוא עיתון מאד רציני והסיקור שלו של ישראל מעמיק ויחסית מאוזן. הכתבה מלאה בפרטים מה שמחזק את הרושם שהיא נכונה. אם כן, אז בהחלט יתכן שצה"ל ביצע/מבצע פשעי מלחמה. אולי זה לא מכוון אבל הקלות בה הפצצות אושרו/מאושרות היא מזעזעת בטיפשותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 2:15 pm 
Freshman

600 משפטנים בריטים קוראים להפסקת מכירות נשק לישראל:

https://www.haaretz.co.il/news/politics/2024-04-04/ty-article/0000018e-a8ac-dd6b-abae-ffef3a860000

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 2:28 pm 
Freshman

תרגום לעיברית בידיעות של הכתבה מהגארדיאן:

https://www.ynet.co.il/news/article/h1jypvj1c?utm_source=Taboola_internal&utm_medium=organic

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 80 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ראי שעל הקיר ו 8 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה