סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' אפריל 29, 2024 8:32 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 204 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: חוק הגיוס החדש
הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 6:17 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
sheky כתב:
Bluey כתב:
אם החברות החרדיות הן כתות, אז האינטרסים של הילדים שנולדים לזה היא לא להיות בכת.
והמחויבות שלנו היא לא לאפשר לכתות להקים רשתות חינוך עצמאיות שמחנכות לערכים שונים מערכי המדינה הדמוקרטית.

שוב, נקודת המבט שלך מתנשאת ופטרונית... להסתכל על החרדים כתינוקות שנשבו זה מתנשא וזו די בוודאות הדרך הכי פחות נכונה להזיז את הקול שלהם מהפלגות החרדיות למפלגות אחרות.

Bluey כתב:
המונח רל״ב, לא הייתי משתמש בו, הוא מנסה לקבע תודעה כוזבת כאילו הכל אישי נגדו ולא נגד הפשעים לכאורה שהוא מבצע.
את המונח הזה הגו צוות המסיתים שהאיש מעביד.
הרשה לי להציע רל״ב אחר - רק לא בני ואם הנשים לא היו רלביסטיות לא היו נאנסות כי אז המין היה בהסכמה.
כרגע נתניהו בשפל אין לו חצי ואפילו לא קרוב, עובדתית.
לגבי התנשאות וכולי, כנ״ל טרמינולוגיה ביביסטית, שהייתי נמנע מלחזור עליה.
אף אחד לא מתנשא על הבוחרים שלו (יש להם אחריות גדולה על הנזקים שקרו פה, אבל זה לא הנושא), אדם שנחשד בעבירות חמורות כולל בגידה לא צריך להיות ראש ממשלה. נקודה.

אבל הכל באמת אישי נגדו... מה עוד משותף לליברמן ולזהבה גלאון או לנפתלי בנט ומירב מיכאלי מעבר לסלידה מביבי?
את הרל"ב האחר לא ממש הבנתי.
כרגע לפי הסקרים אכן אין לו חצי, גם לא לפני הבחירות האחרונות ותראה איזו הפתעה, הוא שוב כאן... מוכן להתערב איתך שלקראת הבחירות בהנחה והוא ירוץ ולא יהיה אסון נוסף הוא עדיין יהיה סביב ה52-62 מנדטים.
ובוודאי שאתה מתנשא על הבוחרים שלו, אתה מסביר למה החרדים הם כת ולא מבינים מה טוב להם ולמה הבוחרים שלו בוחרים לא נכון... בעינהם העבירות שבהן הוא נחשד הן חרטא ותפורות ( הוא חשוד בבגידה?! אתה מדבר על הצוללות? ).
אני לא חושב שזה נכון, אבל אני חושב שמי שמגיש אישום על תיק 2000 או מגיש שוחד ב4000 כשיש לו כל כך הרבה חורים בתיק אז הוא מרוויח חלק מחוסר האמונה של הציבור.

1. אם החברות החרדיות הן כתות =>אז האינטרסים של הילדים שנולדים לזה היא לא להיות בכת =>המחויבות שלנו היא לא לאפשר לכתות להקים רשתות חינוך עצמאיות שמחנכות לערכים שונים מערכי המדינה הדמוקרטית

יש כאן חלק שאתה לא מסכים לו? אשמח אם תסביר למה.
מה שכתבתי היה כמענה למה האינטרס של החרדים ולא מה יגרום להם לשנות הצבעה.
אבל נזרום איתך עם שינוי הנושא הפתאומי:
למה צריך לגרום להם לשנות הצבעה? לא נשמע לך שאתה מתנשא ופטרוני?

2. לא, זה לא אישי נגדו.
נפלת למלכודת של הפרופוגנדה שלו.
לעשות קואליציה בלי אדם מסוכן עם חשדות לפליליים חמורים בראשות הממשלה זה חתיכת דבר משותף.
נושאים אחרים נדחקים הצידה ובצדק.
לא משנה אם קוראים לו ביבי או שם אחר, הפרסונה לא חשובה אלה המעשים שלה.

אסביר את מה שלא הבנת:
כתבת במקור:
״חלק מאוד גדול בעליה המטורפת של בן גביר (ובמידה מסוימת סמוטריץ') זה אשמת ה"רק לא ביבי" של מפלגות האופוזיציה, שחלקן עושות את זה כאידיאולוגיה (לפיד, השאמל וכו'), חלקן כי הם נדפקו אישית מביבי (לפיד גם פה, ליברמן, סער, בנט וגנץ) וחלקן כי זה מה שהקהל שלהם דורש מהם (שמאל, לפיד וגנץ).״

רל״ב - רק לא בני (סלע, לדוגמא) , אם הנשים לא היו רל״ב כלומר מתנגדות אישית לשכב איתו אז בני לא היה פושע.

ברור שאם לא היתה התנגדות של הקורבנות אז לא היה פשע, עדיין אשמת הפשע מוטלת על הפושע ולא על הקןרבנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 6:34 pm 
Hall of Famer

אז זהו, שזה לא סתם אי בהירות. זה היה פשוט קישוש קולות ברגע האחרון עם שקר שהוא לא התכוון לקיים. היו לא מעט מקרים שפוליטקאים אמרו במסע בחירות משהו אחד ואח"כ עשו הפוך (רבין עם הגולן למשל הוא דוגמא כזאת), אבל פה זה ממש הרגיש לי כמו החלטה מודעת וממוקדת של לשקר למצביעים ברגע הספציפי הזה כדי להפוך את ההחלטה שלהם. משהו אישי שכזה. זאת לא הייתה סיסמת בחירות בנאלית.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 03, 2024 7:37 pm 
Junior

Bluey כתב:
1. אם החברות החרדיות הן כתות =>אז האינטרסים של הילדים שנולדים לזה היא לא להיות בכת =>המחויבות שלנו היא לא לאפשר לכתות להקים רשתות חינוך עצמאיות שמחנכות לערכים שונים מערכי המדינה הדמוקרטית

יש כאן חלק שאתה לא מסכים לו? אשמח אם תסביר למה.
מה שכתבתי היה כמענה למה האינטרס של החרדים ולא מה יגרום להם לשנות הצבעה.
אבל נזרום איתך עם שינוי הנושא הפתאומי:
למה צריך לגרום להם לשנות הצבעה? לא נשמע לך שאתה מתנשא ופטרוני?

2. לא, זה לא אישי נגדו.
נפלת למלכודת של הפרופוגנדה שלו.
לעשות קואליציה בלי אדם מסוכן עם חשדות לפליליים חמורים בראשות הממשלה זה חתיכת דבר משותף.
נושאים אחרים נדחקים הצידה ובצדק.
לא משנה אם קוראים לו ביבי או שם אחר, הפרסונה לא חשובה אלה המעשים שלה.

אסביר את מה שלא הבנת:
כתבת במקור:
״חלק מאוד גדול בעליה המטורפת של בן גביר (ובמידה מסוימת סמוטריץ') זה אשמת ה"רק לא ביבי" של מפלגות האופוזיציה, שחלקן עושות את זה כאידיאולוגיה (לפיד, השאמל וכו'), חלקן כי הם נדפקו אישית מביבי (לפיד גם פה, ליברמן, סער, בנט וגנץ) וחלקן כי זה מה שהקהל שלהם דורש מהם (שמאל, לפיד וגנץ).״

רל״ב - רק לא בני (סלע, לדוגמא) , אם הנשים לא היו רל״ב כלומר מתנגדות אישית לשכב איתו אז בני לא היה פושע.

ברור שאם לא היתה התנגדות של הקורבנות אז לא היה פשע, עדיין אשמת הפשע מוטלת על הפושע ולא על הקןרבנות.

1. ודאי שאני לא מסכים... למה הם כת? הם יותר כת מזרמים אחרים ביהדות? הם יותר כת מדתות אחרות? יש שם כמה זרמים כמו "הלב הטהור" או איך שלא קראו לזה שהם כת לכל דבר, אבל במה המיינסטרים החרדי כת?
אני לא אמרתי שצריך לגרום להם לשנות הצבעה, אני הייתי רוצה אותם במחנה "שלי" או לפחות בתור קול צף, אבל ההצבעה שלהם היא ההגיונית ביותר מבין כל כלל המצביעים בארץ... הם מצביעים למי שאקטיבית דואג לפלח המצביעים שלו.

2. מה זה "לא אישית נגדו אלא המעשים שלו"? אני מניח שאם היו קוראים לו גיגי והיה לו שיער חום אז היינו מדברים על "רק לא גיגי"... אתה באמת חושב שליברמן (ליברמן!!) לא יושב עם נתניהו כי יש האשמות נגדו? אתה באמת חושב שבגלל זה גדעון סער לא איתו? אתה חושב שזו הסיבה שלפיד לא איתו בקואליציה ולא זה שביבי דפק אותו בעבר? אתה חושב שמיכאלי הייתה יושבת עם ביבי אם לא היו לא תיקים? אתה חושב שזהבה גלאון הייתה יושבת איתו אם לא התיקים? גוש הרל"ב הוקם לפני הגשת כתבי האישום, לתלות את ההתנגדות בביבי במשפט נגדו זה סתם עץ שנוח לטפס עליו.
אגב, אם אתה מאמין שליברמן הוא בגוש האנטי שחיתות והוא אדם ישר ונקי יש לי נסיך ניגרי להכיר לך!
עזוב, בשורה התחתונה, האם אתה תתמוך בגוש שמתנגד לביבי גם אם גנץ\לפיד\סער\בנט\גולן\ליברמן יהיו בראש? האם אתה תתמוך בכמעט כל אחד כל עוד זה לא ביבי בראשות הממשלה?

3. אני באמת לא מנסה להתנצח אבל הדוגמא לא רלוונטית. את ביבי רצו פחות או יותר חצי מהמצביעים בצורה זו או אחרת, בוודאי יותר מכל פוליטיקאי אחר במהלך כל העשור וחצי האחרונים. ההשוואה של מצביעיו לנאנסים זו אותה התנשאות ממוקדם... רוב האנשים בארץ רצו את ביבי בראשות הממשלה, זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה ממש, אז בהניתן זה שרוב הארץ האנשים בארץ רצו את נתניהו כראש ממשלה ובהניתן זה שלפיד\גנץ לא הסכימו לשבת איתו, מה אתה חושב שנתניהו היה צריך לעשות?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 11:08 am 
Freshman

הייתי מציע להמנע מלהכנס לפסים אישיים ולהתמקד בנושא.

ציטוט:
ודאי שאני לא מסכים... למה הם כת? הם יותר כת מזרמים אחרים ביהדות? הם יותר כת מדתות אחרות? יש שם כמה זרמים כמו "הלב הטהור" או איך שלא קראו לזה שהם כת לכל דבר, אבל במה המיינסטרים החרדי כת?
אני לא אמרתי שצריך לגרום להם לשנות הצבעה, אני הייתי רוצה אותם במחנה "שלי" או לפחות בתור קול צף, אבל ההצבעה שלהם היא ההגיונית ביותר מבין כל כלל המצביעים בארץ... הם מצביעים למי שאקטיבית דואג לפלח המצביעים שלו.

1. כת היא קבוצה מסתגרת, עם מערכת חוקים ששונה מהנורמה במדינה, מנהיג מורם מעם שהציות אליו מוחלט תלבושת אחידה בתי דין פנימיים, וכולי וכולי
למה ממה שנכתב אתה בודאי לא מסכים?
במה הם יותר כת מזרמים אחרים? לא הבנתי את השאלה והיא גם לא רלוונטית לדעתי

אם הסכמנו שדמוקרטיה וחופש הוא אינטרס כלל אנושי, איך הצבעה לקבוצה פוליטית שמונעת מהם בכל הכח האפשרי את הערכים האלו היא הגיונית??

מדינת חוק דמוקרטית שמאפשרת לקבוצות כאלה לשטוף את המח של הילדים של הקהילה במוסדות חינוך סגורים, בערכים מנוגדים לערכיה, מפקירה את האזרחים האלה,
לא מסכים?

ציטוט:
2. מה זה "לא אישית נגדו אלא המעשים שלו"? אני מניח שאם היו קוראים לו גיגי והיה לו שיער חום אז היינו מדברים על "רק לא גיגי"... אתה באמת חושב שליברמן (ליברמן!!) לא יושב עם נתניהו כי יש האשמות נגדו? אתה באמת חושב שבגלל זה גדעון סער לא איתו? אתה חושב שזו הסיבה שלפיד לא איתו בקואליציה ולא זה שביבי דפק אותו בעבר? אתה חושב שמיכאלי הייתה יושבת עם ביבי אם לא היו לא תיקים? אתה חושב שזהבה גלאון הייתה יושבת איתו אם לא התיקים? גוש הרל"ב הוקם לפני הגשת כתבי האישום, לתלות את ההתנגדות בביבי במשפט נגדו זה סתם עץ שנוח לטפס עליו.
אגב, אם אתה מאמין שליברמן הוא בגוש האנטי שחיתות והוא אדם ישר ונקי יש לי נסיך ניגרי להכיר לך!
עזוב, בשורה התחתונה, האם אתה תתמוך בגוש שמתנגד לביבי גם אם גנץ\לפיד\סער\בנט\גולן\ליברמן יהיו בראש? האם אתה תתמוך בכמעט כל אחד כל עוד זה לא ביבי בראשות הממשלה?

זו במחילה תעמולה ביביסטית, לא עובדות.
עובדה 1:
תפקיד האופוזיציה לבקר את השלטון ולהציע אלטרנטיבה
זה בסדר גמור ואפילו חשוב שראש מפלגת יבחר לתת אלטרנטיבה לשלטון הקיים מהאופוזיציה.
לא משנה כמה תחזור על הרלב הטיפשי הזה.
זה בהגדרה פשוט לא נכון.

עובדה 2:
איש ציבור בתפקיד בכיר, בטח ראש ממשלה, לא יכול לכהן בתפקיד אם יש נגדו חשדות פליליים כבדים.
אני מאמין שזה עקרון מובן מאליו.
לך זה לא ברור?

עובדה 3:
אם חשדות נגד פוליטיקאי מבשילות למשפט, מצופה מפוליטיקאים אחרים להוקיע אותו. ולהראות לו את הדלת החוצה מהפוליטיקה.
אחרת הם בוגדים בנו הציבור.
שוב זה לא אישי ולא רלב, זה התפקיד שלהם.
זכור לך המקרה של אולמרט, אז נתניהו קרא לו להתפטר.

עובדה 4:
אין דבר כזה רלב,אין דבר כזה גוש רלב, הוא לא הוקם ולא קיים.

לשאלתך,
כשפוליטיקאי נמצא בראש המערכת כלכך הרבה שנים, הוא צריך להיות מוחלף, לטובת מקבלי השירות - אנחנו.
כשהפוליטיקאי הזה גם נאחז בשררה כלכך הרבה שנים וגם יש נגדו חשדות פליליים, אדרבא.
כשהוא גם מתחרפן, נלחם בתקשורת במשטרה בבתי המשפט ומסית נגד העם שלו, אדרבא.
כשהוא עושה את כל זה ומביא את המדינה לקטסטרופה בטחונית, אדרבא.
אז כן, מהשמות שהזכרת כולם עדיפים, בלי שאלה.

3. אסביר שוב:
כתבת במקור:

כל פושע יכול להמציא סיבה אישית שבגללה כאילו הקורבן לא הסכים לרצון הפושע ולהגיד שאם הקורבן לא היה מתנגד לו מסיבות אישיות אז הדברים היו בהסכמה ואז אין פשע.
הקורבנות הם המתנגדים לנתניהו, לא התומכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 11:17 am 
מנהל פורום

כמו שבלואי אמר - מה זה אישי? אישי זה אם עכשיו הם שונאים את ביבי ורוצים להחליף אותו כי הוא תפס להם את החניה, או שכב עם אשתו של ליברמן. זה אישי.
אם רוצים להחליף אותו כי הוא ראש ממשלה גרוע ומושחת וכ זה כבר לא משנה אפילו איזה פעולות הוא עושה או החלטות הוא מקבל, כי הכל נגוע ומעורבב, זה בטח שזה לא אישי. זה לא שהוא אומר עכשיו סליחה ואז פתאום נהיה לא מושחת ואפשר להמשיך כאילו הכל בסדר.

וכן, החרדים הם כת לכל דבר. בטח כל החסידויות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 11:51 am 
Junior

Bluey כתב:

עוד לא קראתי את שאר ההודעה אם איפה נכנסתי לפסים אישיים?
באמת שניסיתי לכתוב הכי לעניין, אשמח שתראה לי אבל בלי קשר אם אתה מרגיש שירדתי לפסים אישיים אז אני מתנצל, לא זאת הייתה כוונתי.

( עוד מעט אקרא את שאר ההודעה ואגיב :) )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 04, 2024 1:20 pm 
Junior

Bluey כתב:
1. כת היא קבוצה מסתגרת, עם מערכת חוקים ששונה מהנורמה במדינה, מנהיג מורם מעם שהציות אליו מוחלט תלבושת אחידה בתי דין פנימיים, וכולי וכולי

אם הסכמנו שדמוקרטיה וחופש הוא אינטרס כלל אנושי, איך הצבעה לקבוצה פוליטית שמונעת מהם בכל הכח האפשרי את הערכים האלו היא הגיונית??

מדינת חוק דמוקרטית שמאפשרת לקבוצות כאלה לשטוף את המח של הילדים של הקהילה במוסדות חינוך סגורים, בערכים מנוגדים לערכיה, מפקירה את האזרחים האלה,
לא מסכים?

באיזה מובן הם קבוצה מסתגרת? אני מדבר על המיינסטרים החרדי, מסכים שיש חסידויות שדומות לכתות, אבל במיינסטרים החרדי הם יותר מסתגרים מערבים נגיד? כמה דרוזים יש לך במשרד? בכל דת יש מנהיגים (אין מנהיג אחד) מורם מהעם, מה ספציפי בחרדים יותר כת מבודהיזם? מה יותר כת ממוסלמים אדוקים (מאלו שהנשים שלהם עם כיסוי מלא)? עזוב, במה היא יותר דת מתרבות הWOKE שמספיק שאתה סוטה מילימטר מהשורה ואתה מנודה?
השאלה רלוונטית כי אם כל דבר הוא כת חוץ מלהיות ליברל חילוני אז ההגדרה "כת" חסרת תכלית.
באיזה מובן החרדי פחות דמוקרטי וחופשי ממך? בכל מטריקה שתבחר החרדי הממוצע מאושר יותר מהחילוני הממוצע, למה אתה צריך "לגרור" אותם אליך? אני לגמרי מסכים שכשחיים בחברה אז כולם צריכים לתרום או מקסימום למזער ניצול של הכלל, אבל זה יותר אינטרס שלי מאשר שלהם. (וזה מבלי להיכנס שלא בטוח שדמוקרטיה זה אינטרס כלל אנושי, זה הכי טוב שיש כרגע, אבל לא בטוח שלכולם).
בקיצור לא, לא מסכים... הערכים שלך (שאני חולק אותם) טובים לנו כי ככה גדלנו, מי שגדל על ערכים אחרים אז הם טובים לו. בדמוקרטיה אתה צריך לתת לכל אחד לחיות לפי אמונתו ורצונותיו.

לגבי החלק השני שכתבת, בוא רק נסכים על משהו אחד - מה שכתבת אלו לא עובדות אלא דעות, נגיד:
ציטוט:
איש ציבור בתפקיד בכיר, בטח ראש ממשלה, לא יכול לכהן בתפקיד אם יש נגדו חשדות פליליים כבדים.

זו דעה, כי עובדתית הוא יכול לכהן (כי הוא מכהן).
גם עובדה 3 כמובן היא דעה ולא עובדה (כאילו הוא עומד למשפט, זו עובדה, כל השאר אלו דעות).
גם עובדה 4 היא דעה. מה זה "להקים גוש"? ביבי הקים גוש ליכוד-חרדים-ציונות דתית? גוש "רק לא ביבי" הוא גוש חוסם שמטרתו היא... רק לא ביבי!
ואתה יכול לחזור שאין דבר כזה, אבל אני מהמר שאתה בסדר יחסית עם יולי אדלשטיין בשלטון, אולי אפילו יריב לבין, בטח שבנט או סער... כלומר אם אני אהמר אתה תהיה יחסית בסדר עם כל מתמודד שהוא לא ביבי (ולכן... רק לא ביבי!).
אתה יכול לפרט למה לטעמך גוש רל"ב צודק, אבל זה לא משנה את העובדה שזה גוש שכל מטרתו למנוע מביבי להיות בשלטון.
וכל מה שכתבת בהמשך על למה הוא לא יכול להמשיך זו דעתך (אגב, גם דעתי), אבל מה לעשות שעד היום בערך חצי מהמדינה לא חושבת כמוך וכנראה כשלנו בלשכנע באמינות ובחוזקת הטענות שלנו.
עובדתית, חוקית וציבורית הוא כן יכול להמשיך והוא ממשיך עד שרוב הציבור לא ירצה בו (או כתוצאה מהחלטת משפט או משהו).
בגדול כל הסגמנט הזה שכתבת הוא הסבר למה צריך לבחור מישהו שהוא רק לא ביבי אבל לא מוכן לקבל שהגישה הזאת היא רק לא ביבי.

לגבי החלק השלישי - אבל הוא לא פושע, מה שהוא עשה זו לא עבירה פלילית ומסתבר שגם הציבור לא רואה בזה משהו בעייתי (שוב, הבנאדם ראש ממשלה). הדימוי לא רלוונטי כי אתה הקורבן לדעתך בעוד לפי הצד השני (לא ביבי אלא חצי מהמצביעים במדינה) הם הקורבן.
במקרה של אונס אין שאלה מי הקורבן ומי התוקפן, אין פה שאלה של נקודת מבט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 05, 2024 11:36 am 
Freshman

sheky כתב:
Bluey כתב:

לא מסכים?

באיזה מובן הם קבוצה מסתגרת? אני מדבר על המיינסטרים החרדי, מסכים שיש חסידויות שדומות לכתות, אבל במיינסטרים החרדי הם יותר מסתגרים מערבים נגיד? כמה דרוזים יש לך במשרד? בכל דת יש מנהיגים (אין מנהיג אחד) מורם מהעם, מה ספציפי בחרדים יותר כת מבודהיזם? מה יותר כת ממוסלמים אדוקים (מאלו שהנשים שלהם עם כיסוי מלא)? עזוב, במה היא יותר דת מתרבות הWOKE שמספיק שאתה סוטה מילימטר מהשורה ואתה מנודה?
השאלה רלוונטית כי אם כל דבר הוא כת חוץ מלהיות ליברל חילוני אז ההגדרה "כת" חסרת תכלית.
באיזה מובן החרדי פחות דמוקרטי וחופשי ממך? בכל מטריקה שתבחר החרדי הממוצע מאושר יותר מהחילוני הממוצע, למה אתה צריך "לגרור" אותם אליך? אני לגמרי מסכים שכשחיים בחברה אז כולם צריכים לתרום או מקסימום למזער ניצול של הכלל, אבל זה יותר אינטרס שלי מאשר שלהם. (וזה מבלי להיכנס שלא בטוח שדמוקרטיה זה אינטרס כלל אנושי, זה הכי טוב שיש כרגע, אבל לא בטוח שלכולם).
בקיצור לא, לא מסכים... הערכים שלך (שאני חולק אותם) טובים לנו כי ככה גדלנו, מי שגדל על ערכים אחרים אז הם טובים לו. בדמוקרטיה אתה צריך לתת לכל אחד לחיות לפי אמונתו ורצונותיו.

לגבי החלק השני שכתבת, בוא רק נסכים על משהו אחד - מה שכתבת אלו לא עובדות אלא דעות, נגיד:
ציטוט:

זו דעה, כי עובדתית הוא יכול לכהן (כי הוא מכהן).
גם עובדה 3 כמובן היא דעה ולא עובדה (כאילו הוא עומד למשפט, זו עובדה, כל השאר אלו דעות).
גם עובדה 4 היא דעה. מה זה "להקים גוש"? ביבי הקים גוש ליכוד-חרדים-ציונות דתית? גוש "רק לא ביבי" הוא גוש חוסם שמטרתו היא... רק לא ביבי!
ואתה יכול לחזור שאין דבר כזה, אבל אני מהמר שאתה בסדר יחסית עם יולי אדלשטיין בשלטון, אולי אפילו יריב לבין, בטח שבנט או סער... כלומר אם אני אהמר אתה תהיה יחסית בסדר עם כל מתמודד שהוא לא ביבי (ולכן... רק לא ביבי!).
אתה יכול לפרט למה לטעמך גוש רל"ב צודק, אבל זה לא משנה את העובדה שזה גוש שכל מטרתו למנוע מביבי להיות בשלטון.
וכל מה שכתבת בהמשך על למה הוא לא יכול להמשיך זו דעתך (אגב, גם דעתי), אבל מה לעשות שעד היום בערך חצי מהמדינה לא חושבת כמוך וכנראה כשלנו בלשכנע באמינות ובחוזקת הטענות שלנו.
עובדתית, חוקית וציבורית הוא כן יכול להמשיך והוא ממשיך עד שרוב הציבור לא ירצה בו (או כתוצאה מהחלטת משפט או משהו).
בגדול כל הסגמנט הזה שכתבת הוא הסבר למה צריך לבחור מישהו שהוא רק לא ביבי אבל לא מוכן לקבל שהגישה הזאת היא רק לא ביבי.

לגבי החלק השלישי - אבל הוא לא פושע, מה שהוא עשה זו לא עבירה פלילית ומסתבר שגם הציבור לא רואה בזה משהו בעייתי (שוב, הבנאדם ראש ממשלה). הדימוי לא רלוונטי כי אתה הקורבן לדעתך בעוד לפי הצד השני (לא ביבי אלא חצי מהמצביעים במדינה) הם הקורבן.
במקרה של אונס אין שאלה מי הקורבן ומי התוקפן, אין פה שאלה של נקודת מבט.

1. כתבתי:
״כת היא קבוצה מסתגרת, עם מערכת חוקים ששונה מהנורמה במדינה, מנהיג מורם מעם שהציות אליו מוחלט תלבושת אחידה בתי דין פנימיים, וכולי וכולי״
החברות החרדיות עונות על ההגדרות בצורה די מלאה.

איפה מסתגרים? לא מוכנים לעזוב את הגטו בשביל לשרת בצבא למשל, זה הנושא כאן! רשת חינוך שמחנכת נגד ערכי המדינה, איסור אינטרנט, טלוויזיה ועוד ועוד.
חברות אחרות שציינת פחות.
החופש של הציבור החרדי מוגבל לגמרי.
אם הם מאושרים יותר? לא יודע, גם חברי כתות מרגישים מאוד מוארים ומאושרים כחלק מהכת המדהימה שלהם.
מבחינת איכות חיים אין תחרות: תזונה לקויה, הזנחת ילדים, בורות, עוני, מצב בריאותי רע ועוד.

2. אז בוא נבחן את זה:
עובדה 1:
תפקיד האופוזיציה לבקר את השלטון ולהציע אלטרנטיבה
זו דעה? יש לך הגדרה אחרת?

עובדה 2:
המחוקקים השאירו פתוח את תפקיד ראש הממשלה, כי לא לקחו בחשבון את ליקוי המאורות שעברנו.
אבל זו נורמה שחשוב לשמור אחרת כל המערכת תירקב.
וחשוב להקדיש בשיעורי אזרחות את החשיבות שלה.

עובדה 3:
אם חשדות נגד פוליטיקאי מבשילות למשפט, מצופה מפוליטיקאים אחרים להוקיע אותו. ולהראות לו את הדלת החוצה מהפוליטיקה.
אחרת הם בוגדים בנו הציבור.
יש לך דעה אחרת? נמק בבקשה

עובדה 4:
אין דבר כזה רלב,אין דבר כזה גוש רלב, הוא לא הוקם ולא קיים.
אם איש ציבור כלשהו יחשד בעבירות חמורות, לא משנה שמו, הוא צריך להיות מוקע. נקודה.

לגבי הנקודה השלישית הסברתי מספיק את הפרקטיקה הנפסדת הזו.
אין לו רוב בציבור אז מה אתה רוצה שהוא יעשה? אין לו ברירה יגייס אתכם למלחמה בצפון.
תצביעו לו ולא תהיה מלחמה. אתם לא משאירים לו ברירה.
בזה אסיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 1:10 pm 
Junior

sheky כתב:
זה כן אני כתב:
ואגב, בתור חסיד של ההיסטוריה אני חושב שהיא לימדה אותנו שהגירה למדינות אחרות היא לא בדיוק הפתרון הכי טוב עבור יהודים. בכל מקום שתעברו אליו ישנאו אתכם. וככל שזה יקרה בכמויות גדולות יותר (של מיליונים שבורחים מישראל נניח), אז כך זה יעורר אצל המקומיים רגשות מהעבר + אצל המוסלמים שמציפים יותר ויותר את כל העולם המערבי. מי שיברח מכאן כדי לחמוק מבעיה אחת עלול לגלות שהוא בסה"כ הכניס את עצמו לבעיה אחרת.

זו שאלה אני חושב של עד כמה היהדות שלך מוחצנת וכמה היא חלק מהיום יום שלך.
אני חושב שהיום יש בניו-יורק יותר ממיליון וחצי יהודים, אני לא חושב שהחיים שלהם שם רעים יותר מהחיים שלנו פה בהרבה מובנים כי היהדות של הרבה מהם "שקופה". אני כן מניח שלחרדים או לאנשים עם סממנים יהודים (כיפה? מגן דוד?) יותר מציקים.

אני לא חושב שזה מיליונים שבורחים מישראל, אני לא חושב שתרדפו אותנו ותנסו לפגוע בנו (אני מקווה), אני כן חושב שאתם תכרסמו עוד ועוד ממה שאנחנו אוהבים במדינה הזאת למען הדברים שאתם אוהבים במדינה הזאת וכל אחד לאיטו ירגיש שהרף שלו ויתחיל לתהות אם לעבור.

חוזר לזה דווקא עכשיו עם כל ההשתוללות נגד היהודים ברחבי ארה"ב. אני לא חושב שאלו שמרצים ולומדים באוניברסיטאות שייכים למחנה שמדגיש את יהדותו, וסביר אפילו להניח שהם אותם אנשים שאתה מגדיר את היהדות שלהם כ"שקופה". בסופו של דבר, הם ישנאו את החרדי בדיוק כמו שאת היהודי "השקוף".
שנית, אם נחזור שוב להיסטוריה אני חושב שיהיה מיותר להזכיר שאחת הסיבות המרכזיות להתעצמות האנטישמיות באירופה לקראת סוף המאה ה-19 ועד השואה הייתה בדיוק בגלל שהיהודים ניסו להיטמע בסביבתם הלא יהודית, וחלקם אפילו המירו את דתם. בעצם, לא יודע אם לקרוא לזה "סיבה", כי אנטישמים לא באמת צריכים סיבות. אבל אותו תהליך של השלת סממנים יהודים (כאמור: "יהדות שקופה") לא בדיוק סייע לקהילות היהודיות באירופה להפחית בכמות השנאה שהם משכו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 1:31 pm 
Freshman

נו, הגמל לא רואה את דבשתו. אין שום ספק שהסיכסוך עם הפלסטינים הוא הגורם לגל האנטישמיות בעולם. אפשר לחשוב שזה לא צודק בגלל שישראל צודקת או בגלל ששנאת ישראל לא צריכה לגרום לשינאת יהודים, אבל אי אפשר להתעלם מהסיבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 1:54 pm 
Junior

לא, זו לא "סיבה" שמישהו צריך להתייחס אליה ברצינות. אי אפשר לשנוא יהודים בכל העולם רק כי אתה לא מסכים עם המדינה שמזוהה איתם, ולצפות ממני לקבל זאת בהבנה. חוץ מזה, בעבר כבר מצאו מספיק סיבות לשנוא את היהודים בעבר, עוד בימים שבהם הערבים חיו על עצים והלכו על ארבע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 2:10 pm 
Freshman

אתה טוען שהאנטישמיות עכשיו היא המשך ישיר של האנטישמיות באירופה. זה לחלוטין לא מדויק. האנטישמיות כרגע היא תערובת של אנטישמיות מוסלמית ושמאל ראדיקאלי שמתנגד לערכי הליברליזם הקלאסי ומערבב התנגדות לקפיטליזם עם התנגדות לקולונייליזם עם התנגדות ללואמיות וציונות עם זיהוי יהודים וישראל. בקיצור סלט גדול שיש לו קשר מאד קטן לאנטישמיות האירופאית שהיתה מבוססת על שינאה דתית (נוצרית) וגזענות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 2:47 pm 
Junior

אנטישמיות בארצות ערב תמיד הייתה קיימת, עוד הרבה לפני הקמת מדינת ישראל, וגם כאן זה היה בעיקר ממניעים דתיים.
והחבירה של ארגוני השמאל הרדיקליים בעולם (שמורכבים מאירופאים מקומיים ולא בני מהגרים) אל המאבק הערבי נגד מדינת ישראל נובעת גם היא משנאת יהודים.
השנאה היא אותה שנאה, רק "המניע" תמיד משתנה. בקיצור, אני לא צריך לקבל אנטישמיות בהכלה, רק בגלל שהצד התוקפן עושה לה רציונליזציה כל פעם לפי צרכיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 2:48 pm 
Freshman

אתה טועה. המפגינים הלא מוסלמים ברובם הם צעירים חסרי מושג לגבי מה העובדות וחושבים שהם מפגינים נגד הממסד המושחת, ומעט פעילים סוציליסטים/קומוניסטים ותיקים. למעשה "תומכי" ישראל בחלקם הגדול הם נוצרים שמרנים עם נטיות גיזעניות שכרגע מכוונות כנגד מוסלמים אבל כוללות גם אנטישמיות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 2:52 pm 
Freshman

זה שיש דימיון מסוים בין שני דברים לא אומר שהם זהים. כדי לשנות את המציאות צריך להבין אותה ולא סתם להתחפר בעמדת הקורבן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 3:02 pm 
Junior

או לחילופין להפסיק להלבין אנטישמיות בכל הזדמנות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 3:17 pm 
Freshman

מה אתה מקשקש, מי מלבין אנטישמיות? זה שיש אנטישמים לא אומר שכולם שונאים אותך בגלל שהם אנטישמים, חלק שונאים אותך מבורות וחלק כי הם לא אוהבים את מה שישראל עושה. המחשבה שאין לישראל שליטה על שום דבר ולכן זה לא משנה מה היא עושה היא אולי נוחה לאנשי ימין כי פוטרת אותם מריסון עצמי, אבל היא פשוט שגויה ולכן מסוכנת כי מובילה אנשים כמוך להתעלם מביקורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 3:29 pm 
Junior

ממש לא מתעלם מביקורת, יש לי כזאת בכמויות על המדינה ועל העם היהודי בכלל. מכאן ועד הלבנת אנטישמיות וניסיון להכיל ולהבין אותה, כפי שאתה עושה, כמו המרחק גדול מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 6:43 pm 
Hall of Famer

קטשופ, אתה שוכח שגם בשואה, היהודים היו אשמים ולא ראו את דבשתם, כי הם השתלטו על כל מוקדי הכוח, שהפוגרומים ברוסיה קרו כי כולנו כל הזמן הלווינו בריבית, ושגירושי ספרד ואנגליה, גם הם היו באשמת האף הגדול שלנו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 6:56 pm 
Hall of Famer

ואגב, ״לשנוא מבורות״ זה בדיוק , אבל בדיוק אנטישמיות ואפילו די קלאסית.
תשאל את עצמך את השאלה הזאת - למה מדינות אחרות שטבחו ועדיין טובחים בעמים אחרים (טורקיה, רוסיה, תימן וכו׳ וכו׳) לא משביתים את קולומביה, ואילו ישראל -כן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:12 pm 
Freshman

אנטישמי אופייני:

https://youtu.be/qokhPdgvgw0?si=O0I1cTM4T9WILK5j

במקום להתמודד עם מציאות מורכבת נתחבא מתחת לשמיכת האנטישמיות ונצעק גוואלד. לא נחשוב איך אפשר להשפיע על המצב כי אין לנו שום אחריות למה שקורה. הכל אלו כוחות אפלים שלישראל אין השפעה עליהם. אינפנטיליות במיטבה! ילדים קטנים!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:16 pm 
Senior

על רוסיה יש סנקציות מצד כל העולם המערבי. תימן היא בקושי-מדינה שלא מעניינת אף אחד.

וואטאבאוטיזם בצד, בוא נדבר פרקטיקה: אתה יהודי שחי מספר דו-ספרתי של שנים בחו"ל, רכשת את השכלתך ואתה עובד בחו"ל.

מי אתה חושב שנתקל ביותר גזענות: אתה, או ערבי-מוסלמי אזרח ישראל שינסה לחיות ולהתערות בחברה היהודית במדינתו?

אגב, אני לא שולל ככלל מידה של אנטישמיות בהתנגדות לישראל (צחוק או בכי הגורל הוא שהימין הישראלי משתף פעולה עם שלל "תומכים" שהם פחות או יותר אנטישמים ונאו נאצים במוצהר), אבל מה לעשות שישראל היא בה בעת אחת מפושעות המלחמה המתמידות בעולם ואחת הפחות נענשות על כך.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:55 pm 
Hall of Famer

אני נתקל בפחות גזענות, באופן ברור. לרגע לא אגיד שלא.

אבל אני לא סטודנט בקולומביה. אני לא יודע אם התשובה שלי היתה דומה לו הייתי חוזר 13 שנים אחורה לתקופת לימודיי. (למרות שבפעם האחרונה שבדקתי לפני ארבעה חודשים, בדארטמות׳ עצמה ספציפית לא היתה בעיה, אבל לא יודע מה קורה עכשיו).

וכל זה לא משנה את העובדה שתמיד תמיד היהודים הם אלו שמבוקרים (או נהרגים) תדיר על ידי רבים בעולם המודרני של אותה תקופה (כלומר, ספרד של לפני חמש מאות שנה, גרמניה של לפני 80 או ארה״ב של היום) - ברור שלא על ידי כולם (אני לא חושב שיש יותר מעשיריות אחוז אנטישמים כאן באמריקה), אבל עדיין - מה שכן קיים הוא תכופות כנגד היהודים.

והזקן הזה? נו, יש גם סאטמרים בהפגנות האלה. בודדים הזויים תמיד היו ותמיד יהיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 9:22 pm 
Senior

לא יודע מי זה "הזקן הזה". ממשלת ישראל הנוכחית, וארגוני ימין אזרחיים, משתפים פעולה באופן קבוע עם תנועות אנטישמיות מובהקות. ממש ברגעים אלה מתקיים אצל אורבן-האיש שהשקיע הרבה מאד בתעמולה אנטישמית מובהקת נגד סורוס-כנס בנוכחות שרי ממשלה ישראלים, שמדבר בו ראש השב"כ הגרמני לשעבר שהודח מהשירות עקב חשד לגזענות, ואכן התגלה כגזען והפך ליעד של הארגון שבראשו עמד. ככה על קצה המזלג. שלא לדבר על הברית הותיקה עם "הנוצרים אוהבי ישראל" האוונגליסטים, שאיכשהו נוטים לשכוח שהמשך הסיפור הוא השמדת היהודים בארמגדון.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:34 pm 
Hall of Famer

הזקן מהוידאו, הודעה אחת מעל שלך (נדמה לי.. אולי שתי הודעות).

ובתור מישהו שחי באמריקה, לי אישית אין שום בעיה בכלל עם האוונגליסטים. למעשה, ההיפך המוחלט הוא הנכון, הלוואי על כולם ככה. למה שפנטזיה שלעולם לא תמומש ושאסור להם לממש בעצמם, תקבע לי משהו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 204 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], itay2, אלון ו 25 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: