סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ה' מאי 09, 2024 9:36 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 204 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: Re: חוק הגיוס החדש
הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 1:23 am 
Junior

בלוג: הצג בלוג (0)
רוב מוחלט של החרדים בגיל 20-30 נשואים ולומדים. מקור ההכנסה בגיל הזה הוא המשכורת של האישה, 5-10 אש"ח לחודש. אא"כ היא בהייטק, וגם אז הרבה פחות מהממוצע. שאר ההכנסה היא מלגה קטנה (חלקה מתרומות) והכנסה קטנה אם הוא עובד קצת בשחור (מאפייה/הובלות/מטבח וכדו').

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 9:21 am 
מנהל פורום

"שכחת" שגם המדינה היא אחד ממקורות ההכנסה המשמעותיים של התא המשפחתי הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 9:44 am 
Junior

FLASH כתב:
רוב מוחלט של החרדים בגיל 20-30 נשואים ולומדים. מקור ההכנסה בגיל הזה הוא המשכורת של האישה, 5-10 אש"ח לחודש. אא"כ היא בהייטק, וגם אז הרבה פחות מהממוצע. שאר ההכנסה היא מלגה קטנה (חלקה מתרומות) והכנסה קטנה אם הוא עובד קצת בשחור (מאפייה/הובלות/מטבח וכדו').

הקומבינה הזאת של לקבל קצבאות מכוח הסדר "תורתו אומנותו" ובמקביל לעבוד בשחור בסופו של דבר הופך אותך לגנב, וזה אחד הדברים שיותר מחזקים את הטיעונים של אלו שמבקשים לבטל את ההסדר הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 9:46 am 
Freshman

אני עדיין מנסה להבין אם הקיצוץ הזה ישפיע. זה שהוא מוסרי זה ברור לכולם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 11:21 am 
Junior

Shiver כתב:

משמעותיים ? ספר לי על זה, בוא נשמע.
וכתבתי יש מלגה קטנה, חלקה מתרומות. החלק השני, יקוצץ וכבר לא יגיע. ככל הידוע לי מדובר על 700 שח ממשרד הדתות שיפסיקו להגיע לכל אברך. לא משהו דרמטי, ישמחו "למסור נפש" על 700 שח.

קיצוץ של קצבאות ילדים ביטוחים וכדו', לא יקרה כי אז יצטרכו לכל העריקים האחרים. במדינה עם גיוס חובה שבה 52% לא מתגייסים, אחרי כל הפטורים וכו', יש סך עריקים כל שנה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 11:23 am 
Junior

https://www.inn.co.il/news/633435

מסתבר שיש מישהו שחושב מחוץ לקופסה. אחלה רעיון . שיווק נכון , מסגרת חרדית גלאט מותאמת, ופניה קודם כל למי שלא בישיבות יעזרו מאוד להצלחת הרעיון. (ונראה לי שהחילונים ישמחו פחות לשמור ביו"ש)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 2:23 pm 
Sophomore

זה כן אני כתב:
FLASH כתב:

הקומבינה הזאת של לקבל קצבאות מכוח הסדר "תורתו אומנותו" ובמקביל לעבוד בשחור בסופו של דבר הופך אותך לגנב, וזה אחד הדברים שיותר מחזקים את הטיעונים של אלו שמבקשים לבטל את ההסדר הזה.

זה לא חייב להיות בשחור, זה גם יכול להיות בלבן, מחוץ לשעות הלימוד הרשמיות. כלומר בד''כ זה בשעות הערב.
עבדתי עם לא מעט כאלה. בלבן עם תלוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 2:27 pm 
Hall of Famer

יוניק כתב:
זה כן אני כתב:
FLASH כתב:

זה לא חייב להיות בשחור, זה גם יכול להיות בלבן, מחוץ לשעות הלימוד הרשמיות. כלומר בד''כ זה בשעות הערב.

איך בלבן אם אסור לבחורי ישיבות (לפחות עד גיל 23 אאל"ט) לעבוד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 2:49 pm 
Sophomore

rony כתב:
יוניק כתב:
זה כן אני כתב:
FLASH כתב:

איך בלבן אם אסור לבחורי ישיבות (לפחות עד גיל 23 אאל"ט) לעבוד?

בחורי ישיבה לא צריכים הכנסה. זה מוסד לימודים שהוצאותיו מכוסות במילגת מדינה כ400 ש''ח לתלמיד (זאת המילה שאמורה להיפסק ממחר) +תשלומי הורים (כאלף ש''ח בחודש) + תרומות חו''ל. לאלו באמת אסור לעבוד לכל הפחות עד גיל 22. אבל הם לא זקוקים לפרנסה. אחוז קטן מהם עובד בכל זאת, בחופשים או אפילו בזמן הלימודים וכן גם בלבן. פשוט אין סינכרון בין ביטוח לאומי ומשרד הביטחון. אני נוטה להניח שזה נעשה במודע כדי לאפשר להם לעבוד ולהיות יצרנים ובעתיד גם אלו הם הראשונים שיוצאים בפועל לשוק העבודה, אבל יתכן שזו סתם שלומיאליות ישראלית (אגב, שם צריך להשקיע את מירב מאמצי הגיוס. הבחורים האלו הם הפוטנציאל הסביר האמיתי לגיוס).
מי שזקוק להכנסה, אלו האברכים, שמנהלים משק בית. הם מעל גיל 22, או 21+ילד, רשאים לעבוד מחוץ לשעות הלימוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 3:28 pm 
מנהל פורום

FLASH כתב:
Shiver כתב:

וכתבתי יש מלגה קטנה, חלקה מתרומות. החלק השני, יקוצץ וכבר לא יגיע. ככל הידוע לי מדובר על 700 שח ממשרד הדתות שיפסיקו להגיע לכל אברך. לא משהו דרמטי, ישמחו "למסור נפש" על 700 שח.

קיצוץ של קצבאות ילדים ביטוחים וכדו', לא יקרה כי אז יצטרכו לכל העריקים האחרים. במדינה עם גיוס חובה שבה 52% לא מתגייסים, אחרי כל הפטורים וכו', יש סך עריקים כל שנה.

אז בוא תשמע....
קצבאות ילדים מכיר? אז תכפיל ב8 בערך פר משפחה.
שירותי בריאות מכיר? אז תכפיל פי 8. כמובן שמס בריאות במשכורת אישה חרדית עובדת בודדת לא באמת קיים ו/או מכסה.
שירותי חינוך מכיר? אז תכפיל פי 8. די מדהים שגן בבני ברק עולה רבע מגן בפתח תקווה שנמצא רק כמה ק"מ אוויריים ממנו, לא?
תלושי מזון מכיר? זה משהו די נפוץ.
תחבורה ציבורית מכיר? סבסוד תחבורה ציבורית לאברכים למשל שמוגדרים "סטודנטים".
הנחות בארנונה למשפחות בעלות הכנסה נמוכה מכיר? די מדהים שדווקא משפחה שצורכת הכי הרבה משאבים מהעירייה, מקבלת הנחות מופלגות שמסובסדות על ידי אוכלוסיות אחרות (כמעט כל הרשויות החרדיות בגרעון למשל).
ואני בכלל לא נכנס לעניין של שירותי דת כמו מקוואות, בתי כנסת, משכורות לרבנים, חשמל כשר וכו'.

הכסף הגדול לציבור החרדי מגיע בסבסוד העקיף, לא בכסף הישיר שנכנס לכיס.
היהירות של הציבור החרדי היא פשוט מדהימה לפעמים....

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 3:39 pm 
Junior

FLASH כתב:

מסתבר שיש מישהו שחושב מחוץ לקופסה. אחלה רעיון . שיווק נכון , מסגרת חרדית גלאט מותאמת, ופניה קודם כל למי שלא בישיבות יעזרו מאוד להצלחת הרעיון. (ונראה לי שהחילונים ישמחו פחות לשמור ביו"ש)

נחמד... זה גם פתרון טוב וגם יקל על ההפרדה העתידית בין מדינת יהודה למדינת ישראל (מדינת תל אביב?).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 5:40 pm 
Junior

sheky כתב:
FLASH כתב:

נחמד... זה גם פתרון טוב וגם יקל על ההפרדה העתידית בין מדינת יהודה למדינת ישראל (מדינת תל אביב?).

אתה באמת תומך בזה?
אתה בונה על שלום של רדואן והנוחבה עם מדינת תל אביב או שתל אביבים פתאום יוותרו על השתמטות/8200/חיל אוויר ויתגייסו לקרבי בהמוניהם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 5:45 pm 
Junior

Shiver כתב:
FLASH כתב:
Shiver כתב:

אז בוא תשמע....
קצבאות ילדים מכיר? אז תכפיל ב8 בערך פר משפחה.
שירותי בריאות מכיר? אז תכפיל פי 8. כמובן שמס בריאות במשכורת אישה חרדית עובדת בודדת לא באמת קיים ו/או מכסה.
שירותי חינוך מכיר? אז תכפיל פי 8. די מדהים שגן בבני ברק עולה רבע מגן בפתח תקווה שנמצא רק כמה ק"מ אוויריים ממנו, לא?
תלושי מזון מכיר? זה משהו די נפוץ.
תחבורה ציבורית מכיר? סבסוד תחבורה ציבורית לאברכים למשל שמוגדרים "סטודנטים".
הנחות בארנונה למשפחות בעלות הכנסה נמוכה מכיר? די מדהים שדווקא משפחה שצורכת הכי הרבה משאבים מהעירייה, מקבלת הנחות מופלגות שמסובסדות על ידי אוכלוסיות אחרות (כמעט כל הרשויות החרדיות בגרעון למשל).
ואני בכלל לא נכנס לעניין של שירותי דת כמו מקוואות, בתי כנסת, משכורות לרבנים, חשמל כשר וכו'.

הכסף הגדול לציבור החרדי מגיע בסבסוד העקיף, לא בכסף הישיר שנכנס לכיס.
היהירות של הציבור החרדי היא פשוט מדהימה לפעמים....

שאלו על הכנסה לחרדים בגיל גיוס (20-30)
ענית על סבסודים שחרדים בני 40+ נהנים מהם
סבסודים זו לא הכנסה, ולחרדי בן 25 יש 2 ילדים. קצבת הילדים שלו לא וואו

אני חותם שהכמה מאות שקלים קיזוז מהמלגה לא יזיזו אף חרדי ממה שעשה עד היום

ראיונות מקוריים וגמישים אולי כן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 7:34 pm 
Junior

FLASH כתב:
אתה באמת תומך בזה?
אתה בונה על שלום של רדואן והנוחבה עם מדינת תל אביב או שתל אביבים פתאום יוותרו על השתמטות/8200/חיל אוויר ויתגייסו לקרבי בהמוניהם?

בגדול (מאוד) - כן. איזה אתוס משותף אני ואתה חולקים? מה לי ולצבי סוכות\בן גביר? איזו השקפת עולם יש לי עם גולדקנופף או עם משה גפני? מעבר לזה שהאויבים שלנו רואים בנו מקשה אחת, מה מחבר ביננו?

השורה השניה בכלל חסרת היגיון כהרגלך אבל מבהירה די יפה את הנקודה, אתם (לא הדתיים, לא הימניים, כן החרד"לים המשיחיים) לא מחבבים אותנו, אנחנו לא מחבבים אתכם - אז מה מחבר בינינו בעצם?
אני מניח שזה לא פרקטי, אבל אם יכלתי לוותר על לחלוק מדינה עם הבן גבירים של העולם (אתה כדוגמא) ועם הגולדקנופפים של העולם (שמבהירים כל פעם כמה הם לא רוצים לחלוק את החברה איתנו כי אנחנו נטמא אותם) אז הייתי מוותר. כאמור, לא פרקטי ולא שואלים אותי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 7:55 pm 
Junior

כולנו ציוניים. מאמינים במדינה יהודית דמוקרטית, רואים ערך בלחנך את הדור הבא ליהדות וציונות ופיתוח הארץ והמדינה. כשחיינו בגלות מיליונים נרצחו, כשאנחנו יחד בארץ, אנחנו חזקים מכל האויבים יחד.

למה אתה מניח שהחרד"לים לא מחבבים אותך?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 8:41 pm 
Junior

FLASH כתב:
כולנו ציוניים. מאמינים במדינה יהודית דמוקרטית, רואים ערך בלחנך את הדור הבא ליהדות וציונות ופיתוח הארץ והמדינה. כשחיינו בגלות מיליונים נרצחו, כשאנחנו יחד בארץ, אנחנו חזקים מכל האויבים יחד.

למה אתה מניח שהחרד"לים לא מחבבים אותך?

נתחיל מזה שלא כולנו ציונים. יש זרמים בחרדים האשכנזים\ליטאים שהם בפירוש אינם כאלו (אגב, גם יש כאלו בשמאל).
נמשיך מזה שאני ואתה מגדירים בצורה שונה לחלוטין את המושגים יהודית, דמוקרטים וציונות (בעיקר את השניים הראשונים).
נוסיף על זה שאני לא מחנך את הדור הבא ליהדות ואני גם לא ממש בטוח שאני מחנך אותו לציונות... אני מחנך את הילדים שלי לאהוב את ישראל כי הם ישראלים, מניח שדי דומה לזה ששוודים מחנכים את הילדים שלהם לאהוב את שוודיה.
בסוף הדבר היחיד שאיכשהו נכון זו השורה אחרונה (וגם לה החרדים מהסוג של קולדקנופף וגפני לא עוזרים), אבל זה יותר כי הקמנו מדינה שיש לה צבא וכוח, פחות כי אני ואתה מאחדים כוחות.

ולמה אני מניח שהחרד"לים לא מחבבים אותי? כי אני מקשיב להם... אני שומע את בן גביר ואת רוטמן ואת צבי סוכות ואת כל חבריהם (וכאמור אני לא מחבב אותם\אתכם במיוחד גם)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 9:10 pm 
Hall of Famer

FLASH, ברצינות רגע
איך אפשר להצדיק אמירה כמו "נמות ולא נתגייס"? (שהפכה לסיסמא הרווחת, ולא איזו גוחמה של כמה קיצונים)
איפה בתורה (שלכאורה היא עיקר הסיפור פה, בפועל לא ממש...) יש הצדקה לכזאת אמירה?
מה עם מלחמת מצווה? מה עם ערבות הדדית ותרומה לעם ישראל? מה עם "כל שאינו מלמד את בנו אומנות – מלמדו ליסטות"?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 9:34 pm 
Junior

אני לא מצדיק דבר. להבנתי מדין תורה "עזרת ישראל מיד צר" הם צריכים להתגייס. גם צריך חיילים והמצב נפיץ בכל הגזרות. בנוגע לטענות חילון, עם עבודה מצידם ומצד הצבא (האלוף פוקס יזם רעיון נפלא) זה פתיר. בישיבות הסדר והגבוהות מוכיחים לחרדים שאפשר ללמוד תורה ולהתגייס.

שקי, החרדי והשמאל שאינו ציוני, הוא שוליים. פחות מ 20% מהעם

אני חושב שבנוגע לדמוקרטית הפער הוא קטן. כלומר כל שאלת האיזונים בין בגצ לממשלה והמחאה על עילת סבירות ופסקת התגברות לא היתה פרופורציונאלית. בנוגע ליהודית, יש פער, אבל להערכתי יש מכנה משותף רחב בין החילוני לדתי על "מהי יהדות".

אם אתה לא מחנך את ילדיך לציונות ויהדות, וול, אכן סטית מדרך מקימי המדינה הציונית. הם חינכו למדינה בערכי הציונות, יהדות, דמוקרטיה, ושמו דגש משמעותי על כל אחד מהערכים הללו. יישוב הארץ. חקלאות. פיתוח המדינה. תנ"ך. חגי ישראל. שבת כיום מנוחה. עברית. היסטוריה יהודית. כל זה היה משותף לדתי והחילוני והחרדים רצו לחיות כאן בכללים שהתקבלו על בן גוריון

החילוני והדתי מאחדים כוחות בצבא. שמאל ימין חילוני ודתי נפגשים בצהל. חצי מיליון בני 20-50 נפגשו ושירתו והבינו שהם בסירה אחת וחייבים למצוא מכנה משותף. אני לא שומע בסביבתי החרדלית (וחייב לומר, סמוטריץ וחבריו מועדפים ביישובי יו'ש. בן גביר בגבעות, חיילים, בפריפריה/אזרחים בעלי השקפה ניצית) שום חוסר חיבה לחילונים. להפך, חלק מהם מנסים כעת לעבור לגור בערים, חילונים לצד דתיים, מתוך מחשבה שהתבססות בהתנחלויות יצרו ניתוק מזיק בין חלקי העם, שנבע מחוסר היכרות, חוסר שיתוף פעולה, ועכשיו צריך נטו לחיות יחד ולחזור לבסיס המשותף

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 31, 2024 11:55 pm 
Junior

shmueliki כתב:
FLASH, ברצינות רגע
איך אפשר להצדיק אמירה כמו "נמות ולא נתגייס"? (שהפכה לסיסמא הרווחת, ולא איזו גוחמה של כמה קיצונים)
איפה בתורה (שלכאורה היא עיקר הסיפור פה, בפועל לא ממש...) יש הצדקה לכזאת אמירה?
מה עם מלחמת מצווה? מה עם ערבות הדדית ותרומה לעם ישראל? מה עם "כל שאינו מלמד את בנו אומנות – מלמדו ליסטות"?

אתה ממש טועה פה.
נמות ולא נתגייס זו סיסמא של הפלג הירושלמי שהוא בהחלט מיעוט קיצוני.
לא תשמע מגפני, גולדקנופף ומצביעיהם ׳נמות ולא נתגייס׳

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 12:33 am 
Hall of Famer

מה זה מיעוט קיצוני, כמה אנשים מחזיקים בדעה דומה (גם אם לא צועקים אותה בראש חוצות) - אלפי משפחות? (שזה עשרות אלפי אנשים)
מי זרקו היום ביצים ושרפו את דגל ישראל?
מה חושבים היתר?

מטבע הדברים כל (או רוב גדול מאוד) של הפוליטקאים לא ידברו כך...
אבל אם גולדקנופף שואל מה רע כעת במצב במדינה, פינדרוס טוען שחלק מהעם שלנו מסוכן יותר מאשר חמאס ("אמירה שלא התיישנה טוב"...), רבנים מאיימים בירידה מהארץ (זו "דרך תורה"?!) וכו' - אז מה בדיוק אותם "אישי ציבור" מציעים...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 6:57 am 
Junior

FLASH כתב:
שקי, החרדי והשמאל שאינו ציוני, הוא שוליים. פחות מ 20% מהעם

אני חושב שבנוגע לדמוקרטית הפער הוא קטן. כלומר כל שאלת האיזונים בין בגצ לממשלה והמחאה על עילת סבירות ופסקת התגברות לא היתה פרופורציונאלית. בנוגע ליהודית, יש פער, אבל להערכתי יש מכנה משותף רחב בין החילוני לדתי על "מהי יהדות".

אם אתה לא מחנך את ילדיך לציונות ויהדות, וול, אכן סטית מדרך מקימי המדינה הציונית. הם חינכו למדינה בערכי הציונות, יהדות, דמוקרטיה, ושמו דגש משמעותי על כל אחד מהערכים הללו. יישוב הארץ. חקלאות. פיתוח המדינה. תנ"ך. חגי ישראל. שבת כיום מנוחה. עברית. היסטוריה יהודית. כל זה היה משותף לדתי והחילוני והחרדים רצו לחיות כאן בכללים שהתקבלו על בן גוריון

החילוני והדתי מאחדים כוחות בצבא. שמאל ימין חילוני ודתי נפגשים בצהל. חצי מיליון בני 20-50 נפגשו ושירתו והבינו שהם בסירה אחת וחייבים למצוא מכנה משותף. אני לא שומע בסביבתי החרדלית (וחייב לומר, סמוטריץ וחבריו מועדפים ביישובי יו'ש. בן גביר בגבעות, חיילים, בפריפריה/אזרחים בעלי השקפה ניצית) שום חוסר חיבה לחילונים. להפך, חלק מהם מנסים כעת לעבור לגור בערים, חילונים לצד דתיים, מתוך מחשבה שהתבססות בהתנחלויות יצרו ניתוק מזיק בין חלקי העם, שנבע מחוסר היכרות, חוסר שיתוף פעולה, ועכשיו צריך נטו לחיות יחד ולחזור לבסיס המשותף

וויא שחרר מהצבא. כוח וצבא זה בערך חצי מהטיעונים שלך... בצבא אין חרדים, בצבא אין כמעט חרד"לים (כאילו יש מסלולי ישיבות הסדר) ואין לי שום בעיה עם דתיים, אל תכניס אותם לסיפור. דיברתי מפורשות על חרד"לים ועל זרמים מסוימים אצל החרדים.

וזה שאתה חושב שהמחלוקת הדמוקרטית הייתה על פסקת ההתגברות מראה בדיוק או כמה אתה אוהב לעשות גזלייט או עד כמה אתה לא מבין את גודל הפער בינינו בנושא "מהי דמוקרטיה".

ומה איכפת לי שסטיתי מדרך מקימי הארץ? עברו מעל 75 שנה מאז שהוקמה הארץ, אפשר לעדכן גרסא אתה יודע... כאילו, אני מניח שאתה לא יודע כי אתה אדם שמרן שחי עם תפיסות עולם ישנות מאוד, אבל זה שוב מראה כמה מעט יש לנו במשותף. אתה עוד תבוא ותגיד לי מה הדרך "הנכונה" להיות ישראלי.
באמת, אין לנו כלום משותף, אין בינינו חיבה, המקסימום שאפשר להסכים עליו זה שיש לנו אויב משותף (וגם שם אני מעדיף להיפרד ממנו, אתה מעדיף להתערבב בתוכו ובסופו של יום לספח אותו ).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 8:19 am 
מנהל פורום

אני לא חושב שהחרדלי"ם שונאים את החילונים, כאילו לא יותר ממה ששאר הדתיים לאומיים שונאים את החילונים. שזה ממש מעט, אם בכלל.
זו כן אוכלוסיה שבזה ממש לכל מי שהוא לא ד"ל. וזה לא משנה אם מדובר בחילונים, חרדים, ערבים או ד"ל שאינו בדיוק תואם לאידיאה השלטת באותו רגע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 9:29 am 
Junior

בגדול סוגיית האויב המשותף היא באמת המכנה המשותף היחיד שיש לנו. אך מדובר במכנה משותף מספיק גדול כדי להצדיק את קיומה של "השותפות" הזאת (שאיננה כוללת את השמאל הקיצוני והפלגים החרדים הקיצוניים - הם לגמרי בחוץ), אלא אם כן אנחנו אוהבים למות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 9:36 am 
Junior

מה הכוונה "הפלגים החרדים הקיצוניים"? מבחינת גיוס המיינסטרים החרדי הוא לא להתגייס. אני לא חסיד גדול של גיוס בכפיה של אוכלוסיה שכל כך רוצה, אבל המיינסטרים החרדי לא באמת "עוזר" לי עם סוגיית האויב המשותף.
ושמע, למרות האויב המשותף השמאל הקיצוני ( חד"ש כזה? מה זה שמאל קיצוני) הרבה הרבה יותר קרוב אלי מאשר הימין החרד"לי או החרדים הגולדקנופפים.

לא יודע כמה זמן תחזיק השותפות הזאת, אין לנו כמעט כלום משותף מעבר לאויב משותף ואני לא חושב שזה יכול להחזיק. התפיסה שלנו לגבי כל פרט אחר בחיים היא שונה לחלוטין.
מה שכן בסוף אתם "תנצחו", השמאלנים והליברלים לא יצליחו להחזיק פה לנצח, אנחנו גם מפסידים דמוגרפית ואנחנו גם פחות מוכנים למות בשביל גבעה עלומה... יהיה מעניין לראות את הימין החילוני עוד 50 שנה מהיום.
אני באמת מאמין שהילדים שלי יהגרו מפה יום אחד, אין פה עתיד מזהיר לליברלים חילונים (תודה לאבא שלי על דרכון פולני לילדים :) )

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אפריל 01, 2024 9:46 am 
Junior

בעיניי בטווח הקצת יותר רחוק, אפשר להגיע להסכמות על שותפות בנטל עם החרדים הספרדים. עם האשכנזים הרבה פחות כי הם הרבה יותר קיצוניים ודרך החיים שלהם מזכירה יותר התנהלות בתוך כת. ושמאל קיצוני הוא מבחינתי שמאל שזורק את הערכים הציוניים לפח האשפה, שרוצה למחוק את הזהות היהודית (לאומית) של המדינה הזאת ורואה בצה"ל צבא כיבוש שאסור לשרת בו ועוד. ולכן הוא לא שותף בשום צורה. אגדיל ואומר שמבחינתי הם רק קצת פחות גרועים מהחמאס (בינתיים).

אני נוטה להסכים שהשותפות הזאת לא תחזיק לנצח. אני רק מקווה שזה יקרה אחרי שאני אמות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 204 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Shiver ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: