סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 11:45 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' מרץ 08, 2024 7:04 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
לפני כמה זמן בג'ורג'יה (ארה"ב) חוקקו חוק נגד הפלות שמגדיר עובר כאדם. בעקבות זה לפני כמה ימים בית המשפט העליון בג'ורג'יה פסק שלביצית מופרית יש מעמד של אדם. זה גורר כל מיני תוצאות שונות ומשונות. השמדה של ביצית כזאת שקולה לרצח. זה מוביל לכך שמרפאות של הפרייה מלאכותית לא יכולות לתפקד כי במשך התהליך הן משמידות ביציות רבות. זה עשוי להוביל לשאלות מאד מעניינות האם ביצית כזאת זכאית לקצבת ילדים? האם בגיל 18 היא יכולה להרשם להצבעה?

מה דעתכם? ביחוד מי שתומך בימין האמריקאי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' מרץ 08, 2024 8:37 pm 
Hall of Famer

קטשופ, יש לך יותר מדי פוסטים לאחרונה בהם אני פשוט לא יודע מה אתה רוצה ומאיפה אתה מסיק מסקנות.

הנה, אני תומך בימין האמריקאי (לפחות בבחירות הקרובות, בפעמיים הקודמות הצבעתי ליברטריאנים ובליבי אני ליברטריאן), בעיקר כי אני לא תומך בשמאל האמריקאי. ולמרות שמאד מאד הייתי מעדיף שזה לא היה טראמפ שם אלא ניקי היילי, אבל זה מה יש.
כמובן, שאני, כמו תומכי ימין רבים אחרים, במיוחד בקרב הישראלים לא נגד הפלות (ובעברית - בעד זכות בחירה לנשים). ולדעתי החוק הזה של ג׳ורג׳יה ובאופן כללי מטומטם לגמרי.
אבל מה לעשות שהעולם לא שחור ולבן, וצריך לבחור גם אם אתה לא מסכים עם הרבה דברים אחרים, כי ככה טרייד אופים עובדים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 9:48 am 
Hall of Famer

נורטון, אתה יכול לתת סיבות למה להצביע לטראמפ?

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 10:21 am 
Hall of Famer

בהחלט.
א. ביידן הוא לא שונא ישראל. בעצם, עזוב, הוא בחור טוב שדי אוהב את ישראל ובסך הכל היה בסדר איתנו בחמשת החודשים האחרונים. אבל בדמוקרטים יש מספיק גורמים שהם כן בעייתיים, והלחץ שלהם על ביידן יהיה גדול יותר מאשר לחץ של רפובליקנים שונאי ישראל (כאלה כמעט לא קיימים) על טראמפ.
ב. ביידן זקן מאד מאד. ואם ביידן הוכיח את עצמו כאוהב ישראל, אני לא משוכנע לגבי קמלה האריס.
ג. בסופו של דבר, הכלכלה בתקופת טראמפ היתה טובה. ממש טובה. הכלכלה בתקופת ביידן היתה הרבה פחות טובה. אותה אבטלה אולי (למרות שיש לי תחושה שיש לא מעט underemployment אבל אין לי הוכחה של ממש) אבל יותר אינפלציה ופחות כסף פנוי, ואלה מספרים מוכחים. עכשיו ברור שהאשמה היא ממש לא רק על ביידן ועל הדמוקרטים, וזה גם הטרום קורונה, ואוקראינה ואלוהים יודע מה עוד. אבל התחושה היא שזה ״גם״ ביידן.
ד. עכשיו, כאמור, הייתי מעדיף מאד מאד אם זה היה ניקי היילי או דסנטיס. שניהם קצת הרבה יותר שפויים מטראמפ (ובסופו של דבר, יש מצב ששוב אצביע לליברטריאנים, בגלל צו המצפון.) אבל כשאני לוקח את כל השיקולים שבאמת חשובים לי. - כלומר ישראל וכסף (מצטער, אבל חוק ההפלות פשוט לא ממש נוגע אליי, במיוחד כשאני גר בקליפורניה. הוא מחורבן ואני שונא אותו, אבל הוא פשוט לא קשור אליי). אז אני מעדיף בנקודות את טראמפ על פני ביידן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 2:12 pm 
Sophomore

טראמפ יותר טוב לנו לדעתך? (אני שואל, אין לי מושג)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 5:02 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
אני מסכים עם נורטון לגבי הזרמים והמגמות במפלגה הדמוקרטית, שלעדתי רק יתגברו עם הזמן. אבל לגבי השאלה על טראמפ - טראמפ טוב לנו כל עוד הוא חושב שישראל או ממשלתה טובים לו באופן אישי. אם הוא יקום בבוקר ויחליט שישראל או הממשלה שלה לא טובים אליו אישית - הוא יתהפך לישראל על הראש.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 6:57 pm 
Hall of Famer

והנה קמלה האריס עושה לי את העבודה
זה למה לא אצביע לביידן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 7:31 pm 
Hall of Famer

כמו שכתבתי בת'רד השני, זו פעם ראשונה שאני שומע בכיר/ה אמריקאי/ת, בטח ברמה כזו, בהתבטאות שרואה בממשלת ישראל ארגון טרור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 7:52 pm 
Hall of Famer

אבל יש כל כך הרבה קולות דומים במפלגה הדמוקרטית. זאת בדיוק הבעיה.
פה בקליפורניה, הלחץ הדמוקרטי על כל העיריות לגנות את ישראל (לא שאני מבין איך זה משנה אם הן מגנות משהו) הוא בלתי נתפס, לטענת חברים שלי שיש להם יותר זמן ממני, ונמצאים בכל ישיבות העירייה האלה.
לא יודע, נראה לי שעם כל הכבוד ל 4 השנים הקרובות של המשוגע האחד, זה עדיף על מה שקורה בצד השני. ובכל מקרה, לי אישית אין ספק שבכל מקרה טראמפ ינצח, ואם זה אכן יקרה - היו סמוכים ובטוחים שהסיבה העיקרית היא הכלכלה, בלי ועם קשר למה המדדים אומרים (ועיינו ערך בהבדלים ב 538). יש לי תחושה שזה אפילו לא יהיה קרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 8:04 pm 
Hall of Famer

גם אני חושב שטראמפ ינצח כמו שזה נראה כרגע. מה הוא יעשה עם ישראל וספציפית עם נתניהו, שאיתו הוא כבר פתח חשבון - לא בטוח שזה כזה טוב. הוא כמו נתניהו, מה שמעניין אותו זה רק מה שטוב לו אישית או מוציא אותו טוב. זה יכול ללכת לכל כוון, בהתאם לאיך שהוא תופס את איך זה משפיע עליו אישית.
עצוב מאד שלמעצמה הגדולה בעולם יש להציע בבחירות לנשיאות רק את שני אלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 8:10 pm 
Freshman

אני חושב שמוקדם מדי לקבור את ביידן. הוא נראה כרגע מתחיל את המירוץ שלו. נאום מצב האומה שלו ניראה לי מאוד אגרסיווי ודי מלא מרץ. אבל כמובן שני המעומדים עשויים או עלולים (תלוי בהשקפת העולם שלך) למות בכל רגע. אני חושב שהמעומדים לסגני הנשיא ישחקו תפקיד הרבה יותר גדול במירוץ מכרגיל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' מרץ 09, 2024 8:30 pm 
Hall of Famer

בעיני אני מסכים לסיפא שלך, אבל אני לא אזרח אמריקאי. אני לא יודע איך זה ייתפס בעיניים של האלקטורט האמריקאי.
בכל אופן, את קמלה האריס אנחנו מכירים כבר. כפי שאמרתי גם כאן וגם במקומות אחרים, אני לא מחזיק ממנה כאדם מבריק או מעמיק במיוחד, עוד לפני שהגענו לאיך היא רואה את ישראל ואת המזרח התיכון. נראה מי יהיה הסגן של טראמפ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 12:19 am 
מנהל פורום

אני ממש לא בטוח שטראמפ יותר טוב לישראל. הוא אולי חשוף קצת פחות ללחצים מבית כנגד התמיכה בישראל מביידן. וגם זה לא בטוח.
אמר בגדול שיפרק את נאטו, והוא בראש של אמריקה פירסט, הווה אומר צמצום המעורבות האמריקאית אובר סיז.
וזה אומר להוציא כוחות ובסיסים בכל מיני מקומות, לצמצם תקציבים והשפעה, לרופף בריתות.
ואין ואקום כאן... מדינות שהן לכאורה עם קשר טוב לציר האמריקאי והן יותר מתונות, יחפשו פטרונים ופתרונים אחרים ויהיה כלפיהן פחות מנופי לחץ כמו סעודיה, טורקיה ומצרים. וזה גם אומר שישראל תישאר יותר בודדה במערכה של הצוויליזציה המערבית בתוך הקלחת של המזרח התיכון.

בהקשר של היחסים מול נתניהו והממשלה הנוכחית - זה סוף סוף משהו שגורם לאיחוד בין הדמוקרטים והרפובליקנים. לשניהם נמאס מביבי והממשלה הקיצונית משיחית. שניהם רוצים את פתרון שתי המדינות. ושניהם רוצים את המלחמה הזאת מסתיימת בהקדם כדי שהקשב העולמי ילך למקומות אחרים.
מה שהם עשו עם הביקור של גנץ, עם ההתערבות בניהול המלחמה ועם הסנקציות על המתנחלים הקיצוניים, זה באנגלית מדוברת יריקה בפרצוף של נתניהו. חוץ מלהגיד לו ולממשלה להתפטר כבר הם עשו כמעט את הכל.
וגם זה יגיע במוקדם או במאוחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 1:04 am 
Hall of Famer

אף פעם לא הבנתי איך "מי טוב לישראל" (שזה גם הרבה תדמיות, מה בדיוק טראמפ עשה שהיה באמת באמת טוב לישראל? וזה מבלי להיכנס לדיון האם להיות "פרו-ביבי", בעברו לפחות - זה טוב לישראל, וחוץ מזה שהוא כאמור בריב עם נתניהו - אז הוא יכול להתהפך עלינו לגמרי, אפילו "רק כדי לעשות דווקא") זה הפרמטר המשמעותי מבחינתנו במי צריך להיות נשיא ארה"ב (כלומר, לא רק בעד מי אנחנו, אלא באמת מי שאנחנו חושבים ש"מתאים").
בסוף יש עולם לנהל. אם טראמפ הוא אידיוט ילדותי שיכול לקום בבוקר ולהחליט שהוא מאחד כוחות עם פוטין או משהו כזה, או לחילופין להכחיש עוד מגפה שתפרוץ, או לעשות צעדים שיבלמו תקציבים ומחקרים לגבי משבר האקלים (אולי "הבעיה הבאה בעולם" בתום הכמה מלחמות הנוכחיות, לכו תדעו), הפחתת זיהומים וכו' - כל השאר "בטל בשישים" בעיניי.

נורטון, לגבי הכלכלה - אתה באמת חושב שטראמפ הוא הסיבה לתקופה הטובה (שאיני מתווכח איתך עם התוצאה, איני מתמצא בכך) ושהוא מבין דברים לעומק והורה על מדיניות מסוימת שעבדה? לחילופין, הוא מינה אנשי מקצוע ספציפיים שעשו חיל?
על פי כל הספרים/פרסומים אודותיו, האיש לא טורח לקרוא עמוד סקירה בודד שכותבים לו, אז אילו כבר תובנות חכמות הוא יכול לקבל...

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 1:13 am 
Hall of Famer

איכשהו קשה לי להאמין שהוא מטומטם מוחלט. בכל זאת, עשה לבד בחיים יותר מאשר רוב האנשים בעולם. יש לו תדמית של ״אני עושה מה שבזין שלי״ שהוא אוהב לשמור ולשמר. אבל אני לא רואה איך זה התבטא במציאות כשהוא היה נשיא.
אני לא יודע כאמור מה הסיבה לתקופה הטובה שהיתה 2016-2020. אני רק יודע שזאת היתה תקופה כלכלית אדירה, ובטח יותר טובה מהיום, ושביידן יסבול בגלל זה והולך להיות מובס.
מי אשם? מי לא? מי זכאי? מי אחראי? לא יודע, גדול עליי. אני רק יודע מציאות ומדדים. בדיוק כמו שהשביעי באוקטובר זה על ביבי, כי אתה יודע - מציאות ועובדות.

וברמה הסובייקטיבית - כן. טוב לישראל, זה אחד משני השיקולים המרכזיים שלי בבחירות (לצד הכלכלה). כן הפלות, לא הפלות. כן נשק, לא נשק. כן התיקון הזה לחוקה ולא התיקון ההוא לחוקה - זה פשוט לא משנה לי במיוחד. יש לי את הדעות שלי והן ליברטריאניות (במידה. אישית, הייתי מעדיף שלא היו קלצ׳ניקובים אצל אזרחים בארה״ב) אבל הן מתגמדות לעומת שתי הנקודות הראשונות.

ולא, אני לא חושב שהוא יתהפך על ישראל. כלומר, זה יכול לקרות אבל אני מאד מאד אופתע ולו בגלל קהל הבוחרים שלו, שהוא בגדול אוהב ישראל הרבה יותר מאשר הצד השני. כלומר, הרבה יותר פוקס. הרבה פחות סי.אן.אן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 4:30 am 
Freshman

אני רוצה להעיר שההנחה שמי שנותן לממשלת ישראל חופש פעולה כמעט בלתי מוגבל זה שקול לטוב לישראל זאת לא אקסיומה שמקובלת על כולם.

לגבי הכלכלה, קודם כל לוקח שנים לשנות את הכלכלה, אז צריך להיזהר בלתת קרדיט. כמו כן ככל הידוע לי המדדים הכלכליים עכשיו יותר טובים מתקופת טראמפ, אם כי נראה שהרבה אנשים לא מודעים לזה. הנה מאמר מהואשינגטון פוסט שעורך השוואה:

https://www.washingtonpost.com/business/2023/12/23/trump-biden-us-economy-compared/

הנה מאמר מהאקונומיסט:

https://www.economist.com/graphic-detail/2024/01/05/ten-charts-compare-joe-bidens-record-with-donald-trumps?utm_medium=cpc.adword.pd&utm_source=google&ppccampaignID=18156330227&ppcadID=&utm_campaign=a.22brand_pmax&utm_content=conversion.direct-response.anonymous&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiArrCvBhCNARIsAOkAGcXZgpmhxod9OoNb0Ta2DnVJDTEXGQR2RDoSEe0liEIfUHIOW_mbOYoaAtOyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

לפי המאמרים הללו לא לגמרי ברור מי "מנצח".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 5:06 am 
Hall of Famer

שני המאמרים בתשלום... הייתי מאד שמח לראות את הנתונים, כי התחושה שלי ושל כל מי שאני מכיר, וגם גרפים בסיסיים כמו אינפלציה, הם מובהקים
אגב, עוד סיבה לא להצביע דמוקרטים, היא כי מה שניוסום המושל הדמוקרטי יצר בקליפורניה להומלסים הוא משהו שחס וחלילה ישוחזר בשאר אמריקה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 5:25 am 
Freshman

אתה בטוח שהם בתשלום? לי לא היתה בעיה להכנס.
חלק מהטבלאות במאמר הראשון באות מאתר ממשלתי: https://www.bls.gov/
נראה שגם השאר מאתרים ממשלתיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 10, 2024 7:58 am 
Hall of Famer

אולי בגלל שאני גולש מאמריקה, לא יודע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 19 הודעות ]