סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ש' מאי 04, 2024 11:02 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 71 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: דביר חבר
הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 1:26 pm 
Freshman

בלוג: הצג בלוג (0)
מישהו יודע מדוע הוא פורש? הסיפור מריח לא טוב. התחושה שלי שצה"ל מכסה איזשהו סיפור רציני. זה לא מריח כמו מין או כסף, אז או פשלות מיבצעיות או פשעי מלחמה. אפשרויות אחרות? קשל להאמין שזו רדיפה פוליטית עם הממשלה הנוכחית.

https://www.ynet.co.il/news/article/rjrfrhlwc

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: דביר חבר
הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:10 pm 
Senior

אה, זה ממש קל. אם כתוב בכותרת המשנה שבצה"ל מכחישים שחילוקי דעות עם מפקדיו גרמו לו לעזוב את תפקידו, אזי חילוקי דעות עם מפקדיו גרמו לו לעזוב את תפקידו.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:15 pm 
Freshman

חילוקי דעות לגבי הפועל מכבי? חילוקי דעות לגבי כמה חיילים הרוגים זה סביר? חילוקי דעות לגבי ילדים מתים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 8:23 pm 
Senior

אני נרמזתי מ"היחידה שלחמת ברציפות בעזה מתחילת התמרון" שייתכן שהמפקד היה סבור ששוחקים את הכח ללא תכלית אמיתית.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

יונתן אוריך; טופז לוק; יעקב ברדוגו; גדי טאוב; שמעון ריקלין; ינון מגל; נתן אשל; קרולין גליק; 14.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 9:31 pm 
Junior

פורסם במפורט, חבר בתקן זמני, לא קיבל מינוי קבע למפקד היחידה הרב ממדית. מינו במקומו קצין צעיר ממנו ב4 שנים ( שמעניין לראות שבא מרקע 180 מעלות הפוך). וזה למרות שאומרים שהיחידה עשתה עבודה טובה בעזה במיליון ימים ברצף. במילים אחרות הראו לו את הדרך החוצה. כנראה קיבל את זה כיריקה בפנים אחרי שמבחינתו נתן עבודה , וסיים בפיצוץ. קורה

היותו הבן של זמביש, בוגר עלי, מתנחל מסוסיא וכו'... לכל הפחות לא תורמות ואולי מעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 9:38 pm 
Freshman

למה הוא לא קיבל פיקוד? מה גורם לקצין בכיר להעלב כל כך שהוא נוטש את פיקודיו באמצע מלחמה? משהו מסריח כאן!

נדב, מה שאתה אומר נשמע כמו משהו "מאם יש גן עדן". תיסכול שמזכיר את מלחמת לבנון (הראשונה). האם שוב חיילי צה"ל יתחילו לשמש כמטרת אימון לאויב?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 9:41 pm 
Senior

אני מנחש שהוא לא נעלב. הוא פשוט ספג את הפער שבין התדמית הפוליטית (נצחון מוחלטטט!!!11) לבין זה שהחיילים שלו הם היחידים בשטח ושאין לזה שום תכלית מבצעית. ספיקלוץ מוחלט שלי בלי בדל של ידע, רק מהנרמז ומההגיון.

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 9:48 pm 
Junior

אולי נדב צודק. ואולי קורה שנפגעים. חוץ מהרמטכל, כל הקצינים נעצרים בדרך. בדרגות הגבוהות הקרב על התפקיד קשה יותר, כמעט תמיד מישהו אחר טוב יותר. הבןאדם 200 יום נלחם ולפי הפרסומים הצליח בתפקידו, מותר להיעלב ומותר לצהל לקחת קצין מוצלח ומתאים יותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:01 pm 
Freshman

"הבן אדם 200 יום נלחם ולפי הפרסומים הצליח בתפקידו" לא הולך עם לא קודם. ולהעלב עד כדי לנטוש את חייליו נשמע מאוד לא מה שמצפים מקצין בכיר שצריך להראות מנהיגות. משהו מסריח! אני מניח שנשמע יותר כשהחיילים שלו יתחילו להשתחרר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:20 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
לא כל מי שמצליח בתפקידו גם מקודם. וגם ההיפך נכון... ככה זה במערכות גדולות עם הרבה אינטריגות, קשרים, ופוליטיקה פנימית. בלי שיש לי מושג על המקרה הספציפי, או הבנאדם הספציפי. אבל הקפיצה הלוגית שבאת איתה מהבית לת'רד הזה שגויה מהיסוד.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:39 pm 
Junior

קורה פה משהו הרבה יותר עמוק מהסיפור של קצין כזה או אחר. הטענה ארוכת השנים בימין היא שקצינים דתיים לא מספיק מקודמים ולא מגיעים לתפקידים הבכירים באמת. לא יודע כמה זה מדוייק, אבל נשמע לי די סביר שגם בצבא שולטת קליקה שממנה את עצמה ולפי איך שהמטכ״ל נראה, הגיוני גם שהקליקה הזו היא פחות דתית וימנית ממה שאפשר היה לצפות. מה שקורה פה עכשיו, אם אני מבין נכון, זה ניסיון לשנות את זה באופן חד, משהו בסגנון ההפיכה המשפטית, רק בצבא. גם פה, מדובר במטרה שסימנו בימין מזמן, אלא שעכשיו היא מצטרפת לצורך הנואש של הממשלה לטפטף את הטענה שהסיבה ל-7 באוקטובר היא בכלל הקצינים הבכירים והשמאלנים ששקועים בקונספציה ולא, חלילה ממשלת הימין. קצינים כמו חירם וחבר מזהים את זה, ומי שיהפוך לסמל של ״קצין יצירתי התקפי״, ההיפך מהקונספציה, שאולי אפילו נעשה לו עוול כי הוא דתי, יהפוך מהר מאוד לפייבוריט של הממשלה ושל כל הימין וזה עשוי להיות מאוד משתלם...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 10:53 pm 
Junior

חזק שלך
תגיד איך הדמון מבצע הפיכה בצבא באופן חד?
וינטר ממנה את עצמו לרמטכל? רוטמן מוביל חוק קידום דתיים? איך זה קורה בפועל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 11:26 pm 
Freshman

אין לי סטטיסטיקה, אבל קצינים שמצליחים במלחמה כמעט תמיד מקודמים. היחידה שהוא מפקד נלחמה כל המלחמה, על פניו זה נשמע מרשים מאוד. אם היחידה לא היתה מתפקדת ברמה הכי גבוהה מן הסתם היו מוציאים אותה מעזה מוקדם יותר. אולי הוא הקצין הכי שנוא בצה"ל, אבל זה לא נשמע סביר. משהו לא מסתדר כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 25, 2024 11:35 pm 
Junior

FLASH כתב:
חזק שלך
תגיד איך הדמון מבצע הפיכה בצבא באופן חד?
וינטר ממנה את עצמו לרמטכל? רוטמן מוביל חוק קידום דתיים? איך זה קורה בפועל?

כן, ידעתי שזאת אמת פשוטה כל כך ברמה שתקפיץ מישהו. ברגעים אלה ממש אני רואה את חבר שלך, הרב יגאל, בערוץ 14 והוא אומר, במילים שלו, בדיוק מה שאני אומר. לשאלתך - לא. וינטר לא ימנה את עצמו ורוטמן לא יוביל חוק לקידום דתיים. אבל התקשורת הימנית והפוליטיקאים הימנים פתחו בקמפיין של דה לגיטימציה לצבא ובאופן ספציפי לזכות של המטכ״ל הנוכחי למנות קצינים. אם במטכ״ל יידעו שכדי להשיג קצת שקט ולהשאר בתפקיד הם צריכים לזרוק עצם לחבר וחירם הם יעשו את זה בלי לחשוב פעמיים. אגב, הדמון הוא רק בראש שלך. לי זה נראה טבעי מאוד. הימין בשלטון ורואה שמערכת המשפט לא ימנית ושהמטכ״ל לא ימני. לא צריך להיות דמון כדי לרצות מאוד לשנות את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 12:05 am 
Junior

לרצות מאוד לשנות את זה ? ברור, הימין מדבר על זה עשרות שנים. מכאן ועד הדמון ש"משנה את זה באופן חד בסגנון ההפיכה המשפטית, רק בצבא" המרחק אינסופי. כאילו, איך? לחץ תקשורתי של ערוץ 14 מוביל לקידום קצינים דתיים לצמרת צהל? אמיתי? חבל שלא ביצעו את זה ברפורמה המשפטית במקום סאגת לוין-רוטמן. השמאל היה זורק עצם עם פסגת ההתגברות וכמה שופטים שמרנים שמקודמים לעליון. ובקיצור, מלחמה על צביון צהל לא נפתרת בגלל לחץ תקשורתי של ערוץ 14.

Ketchup כתב:
אין לי סטטיסטיקה, אבל קצינים שמצליחים במלחמה כמעט תמיד מקודמים. היחידה שהוא מפקד נלחמה כל המלחמה, על פניו זה נשמע מרשים מאוד. אם היחידה לא היתה מתפקדת ברמה הכי גבוהה מן הסתם היו מוציאים אותה מעזה מוקדם יותר. אולי הוא הקצין הכי שנוא בצה"ל, אבל זה לא נשמע סביר. משהו לא מסתדר כאן.

קצין יכול להיות תותח על במלחמה, אבל קצין אחר נחשב טוב/מערכתי/מתאים ממנו כדי להתקדם. ממש ככה. על אריאל שרון שמעת? הוא לא קודם כי לא הצליח בששת הימים וביום כיפור?

באמת לא מבין מה מסובך, הוא רצה תפקיד ספציפי, יש פירמידה ולכן הרוב לא מקבלים מה שהם רוצים בדרגות הללו. ממש פשוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 12:37 am 
Junior

FLASH כתב:
לרצות מאוד לשנות את זה ? ברור, הימין מדבר על זה עשרות שנים. מכאן ועד הדמון ש"משנה את זה באופן חד בסגנון ההפיכה המשפטית, רק בצבא" המרחק אינסופי. כאילו, איך? לחץ תקשורתי של ערוץ 14 מוביל לקידום קצינים דתיים לצמרת צהל? אמיתי? חבל שלא ביצעו את זה ברפורמה המשפטית במקום סאגת לוין-רוטמן. השמאל היה זורק עצם עם פסגת ההתגברות וכמה שופטים שמרנים שמקודמים לעליון. ובקיצור, מלחמה על צביון צהל לא נפתרת בגלל לחץ תקשורתי של ערוץ 14.

לא הבנתי, ההנחה שלך היא שמי שכותב יותר פעמים את המילה ״דמון״ מוכרז כאדם החכם יותר ומנצח בויכוח? אני לא בטוח שככה זה עובד.

אני הצעתי פה ניתוח למשהו שקורה במציאות כמו שאני מבין אותה: הרצון ארוך השנים של הימין להכניס יותר קצונה בכירה דתית-ימנית לצה״ל משתלב עם הצורך האדיר של הימין לספר סיפור לפיו מי שאשם במחדל של השביעי באוקטובר זה המטכ״ל השמאלני ולא הממשלה הימנית. התוצאה של השילוב הזה היא הקמפיין שאנחנו רואים כרגע לקראת סבב המינויים הבא בצה״ל. אתה חושב שזה לא דבר שקורה ושאין קמפיין כזה? סבבה, זכותך. אתה חושב שיש קמפיין כזה אבל שאין לו סיכוי להביא לשינוי ממשי בשטח ברמת המינויים? גם סבבה וגם זכותך. אגב, אני לא חושב שכשלון, ואפילו ידוע מראש, של קמפיין כזה, סותר בהכרח את הניתוח שלי. אני מוכן אפילו ללכת צעד לקראתך ולהסכים שהחלק של בניית הנראטיב יותר חשוב לרוב האנשים האלה מאשר אשכרה לשנות את פני המטכ״ל. אבל אני כן חושב שאם זה יהיה נושא חם בכותרות יהיה הרבה יותר סיכוי לימין להביא לשינוי כזה. ושוב - אם אתה לא מאמין לי, לפחות תקשיב לצדיק הרב יגאל...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 1:07 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
מכאן (קמפיין) ועד הקבלה למה שניסו לעשות (ועוד ינסו) ביבי וההנצ'מנים שלו, המרחק עדיין גדול לטעמי.
אולי ימצאו דרך וזה יגיע מתישהו, בינתיים לא רואה את זה מעבר לקמפיין.

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 1:24 am 
Junior

יש קמפיין, הוא לא מסוגל לשנות את צהל באופן חד ומהיר, הוא מסוגל לעלות את הנושא לסדר יום הציבורי. מה שיגרום לקמפיין נגדי מארגוני השמאל. המאבק על צביון צהל (דתי / פחות, ימני/פחות) הולך להיות מקטב יותר מהרפורמה. הדתה בקודש הקודשים של המדינה.

השינוי יתרחש בלית ברירה. עד אל"מ אין ככ השפעה לכיפה, כך שבסוף יהיו המון אל"מים דתיים. הרבה מבוגרי המכינות שמחים להמשיך בקבע, הם מגיעים בוגרים מוכנים מורעלים לצבא ובאחוזים זה משפיע במעלה הפירמידה. כיום המחסום מתחיל באל"מ, בקרוב בלית ברירה המחסום יהפך להיות תא"ל. ועוד 20 שנה שליש-חצי מהמטכל יהיה דתי, צהל ישתנה, ואז יתחיל בלאגן רציני במדינה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 8:43 am 
Hall of Famer

FLASH כתב:
קצין יכול להיות תותח על במלחמה, אבל קצין אחר נחשב טוב/מערכתי/מתאים ממנו כדי להתקדם. ממש ככה. על אריאל שרון שמעת? הוא לא קודם כי לא הצליח בששת הימים וביום כיפור?

דווקא אריאל שרון קודם מאד בצבא, כמעט עד הסוף. אחרי ששת הימים הוא קודם ממפקד אוגדה למפקד פיקוד דרום. את הרמט"כלות לא נתנו, תכניס איזו סיבה שיש לך. במלחמת יום כיפור הוא היה פוליטקאי שעזב את הפוליטיקה וחזר לשרת במילואים כמפקד אוגדה. לא היה לו לאן להתקדם משם.

לגבי הקמפיין של ערוץ 14 לקצינים ימניים, הוא החל עוד לפני ה - 7 באוקטובר, בסבב מינויים שהיה. לפי מה שאני זוכר זה השתלב במהפיכה החוקתית ובמחשבה שהימין צריך לשלוט אז צריך למנות אנשים משלנו, בטח ממול ההתנגדות למהפיכה שכללה בתוכה הרבה מאד קצינים בכירים בדימוס.

סטן ואן גנדי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 8:50 am 
Senior

כל המשתתפים בדיון מכירים את הציוץ של סמוטריץ' מלפני יומיים, נכון?

https://x.com/bezalelsm/status/1783026602487562711

ואלה בין בכירי המשת"פים:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 11:10 am 
Junior

הציוץ של סמוטריץ הוא מיינסטרים ימין, נאמר בחוגי הימין חצי שנה. רק מהודהד יותר מאז סבב המינויים המסתמן. הימין מצפה בצדק שימונה רטמכל חדש, התקפי, לא מעורב בקונספציה, והוא ימנה את המטכל הבא בדמותו ובצלמו, כמו שהיה תמיד

עמוס, טענו שקצין שמצליח במלחמה מקודם. אריאל שרון - הקצין המוצלח והמרשים ביותר, בשלב מסוים לא קודם, לא הפך רמטכל. חבר כנראה לא עשה פרומיל מהקרבות ששרון הוביל. צהל עשה תמרון שנחשב מוצלח מאוד, בלתי אפשרי לקדם את כולם לתפקיד שהם רוצים, גם לא חצי מהם. חבר לקח את זה קשה וחתך, דברים שקורים בצבא בעולם העסקי בכל מקום

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 11:26 am 
Junior

במחילה, פלאש - אבל זה מאוד מצחיק. אנחנו מנהלים פה סוג של דיון בניסיון להבין את המשמעות של השיח בימין ביחס לצבא, אבל מסתבר שאתה בולע את הגרסה הכי שקופה ושטחית של התעמולה הזאת בלי גרגר של מלח. ״רמטכ״ל חדש, התקפי, לא מעורב בקונספציה…״ :roll: נו באמת. אני לא עוקב פה אחרי רמת הדיון שאפשר לנהל עם כל יוזר ספציפי ובדרך כלל גם לא זוכר עם מי ניהלתי איזה ויכוח, אבל אם אתה אשכרה מאמין ש״הקונספציה״ היא רק, או בעיקר, תוצאה של העובדה שאלופי המטכ״ל רכרוכיים מדי (כי הם שמאלנים מדי) אז באמת שנראה לי שהגענו למבוי סתום בדיון הנוכחי…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 1:54 pm 
Junior

לא יודע אם הקונספציה היא בעיקר איקס או ואי. לא בדקתי ולא חקרתי איך התחילה הקונספציה. מהממשלה לצבא או מהצבא לממשלה, יש לנו סהכ ציטוטים מפעם, אנו לא יודעים איך המהלך הזה השתרש לעומק. אני מעריך שלצהל והממשלה היה נוח איתה אז כמעט כולם בלעו אותה ולכן כולם אחראים וצריכים לפחות 20 איש לקום וללכת, קצינים פוליטיקאים וכו

מבחינתי שביבי וכל ראשי המפלגות כולל כולם יקומו אחרי המלחמה ויתפטרו. אם רוב החכים יתפטרו, עוד יותר אשמח. זה לא קשור לצורך הפשוט שרמטכל חדש צריך למנות את המטכל כמו שהיה מאז ומעולם, ושכל קציני המחדל מפקד 8200 רח"ט מחקר אלוף פדמ מאוג עזה והקמנים הרלוונטים וכו' צריכים להתפטר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 4:02 pm 
Hall of Famer

מה זה בדיוק "רמטכ"ל התקפי"...
חושבים שזה כמו מאמן כדורגל/כדורסל?
האם איש ימין=התקפי, וכל השאר=הגנתי?
אהוד ברק היה הגנתי? וכל השאר? מפקדי חיל האוויר וראשי אגף המבצעים האחרונים - גם כן כולם הגנתיים?

אגב, מה לגבי "ראש ממשלה התקפי"? הימין מקדם גם את זה?

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 26, 2024 5:07 pm 
Junior

לשאלתך - כן. ימני=התקפי. וזה כל הסיפור. רוצים רמטכ״ל ימני, שימנה קצונה בכירה ימנית ועל הדרך יתן לציבור את ההרגשה שאם הפתרון הוא להחליף גנרלים ״שמאלנים״ בימנים זה הפתרון, סימן שמלכתחילה הבעיה המרכזית היתה שהגנרלים היו שמאלנים ואין סיבה לשנות שום דבר חוץ מזה…

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 71 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: stavs, עמוס לב, ראי שעל הקיר ו 11 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה