סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 17, 2024 4:43 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 37 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 12:33 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
הדראפט התחיל כשרובנו לא הפנמנו את הקפיצה במחירים.
זה אפשר לי לגנוב את טייריק ב-15 ולדייס לעשות דאבל מכובד עם טייסון צ'אנדלר ודיווד ווסט ב-23 (ולחשוב שבוש הלך ביותר מכפול...)
בוזר ב-30 גם הייתה בחירה יפה של עמוס לב, דראגיץ' ב-23 יכול להתברר כאחלה ואז הגיע הפצצה של טיג.
גם הוא לא היה בוחר את עצמו ב-52, אבל דייס החליט שהוא האיש שלו בעמדה, והשקיע את מיטב כספו.

כאן נראה שכולם הבינו איפה אנחנו, והכסף התחיל לזרום.
42 על דאנקן, 63 על זאק ודאבל 53 על ראיין אנדרסון וברנדון ג'נינגס, ואין ספק שכבר היינו בפול פאואר.

מוק אסף רוקי שני בדמות בנט האח, ומיד אחריו אלון החליט להשקיע באולייניק.
רוני היה חם על מאיו ושילם 54, עידן נזכר להתעורר ושם 48 על ג'ף גרין.
אליאסובה נזרק למערכה, אבל עידן לא ויתר עליו ולקח לי אותו ב-35.
מייד אחריו יצא האופציה החלופית שלי, והפעם הצלחתי לאסוף את ת'אד יאנג ב-31.

זה בערך היה השלב שבו התחיל הברדק אצלי, והניתוקים חגגו...
רציתי את טריי ברק, אבל בדיוק קרסה הרשת, והוא הלך לביל שצריך להחביא אותו חודש+, ואח"כ יקצור את הפירות
צ'ונסי הגיע בגדול, עם דאבל סנטר בדמות מגי וקנטר (43 ו-55 בהתאמה) ובתווך המחשב זרק למערכה את ביינום בדולר, וכולכם השארתם לי את העונג.

עמוס עשה גניבה כפולה עם ואסקס ב-13 בלבד וקודי זלר ב-2 דולר!!
המחשב שוב זרק למערכה מישהו לא כ"כ רצוי, וגארנט נכנס לסגל בדולר בודד.
נאש ב-2 דולר למוק זה שוד לאור יום!
מייד אחריו יצא בוגוט, שאני סימנתי כסנטר המועדף אליי. בעזרתו האדיבה של הדרקון, הצלחתי לשים את ידי עליו תמורת 39 דולר.

מקלמור אחריו היה בתכנון שלי (ידעתי שעל אולדיפו אין מה לדבר), אבל רוני לא ויתר וזכה בו ב-60.
עמוס סגר עניין עם אולדיפו בפאקינג 142 דולר :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ביל המתין והמתין והחליט להשקיע 136 ברובין לופז, אחרי ששילם 25 על ג'יי.אר ודולר בודד על אמרה.
המתנה של כמעט דראפט שלם הצליחה לי, והאופציה השלישית מבחינתי (אחרי אולדיפו ומקלמור) ברוקיז הגיע אליי תמורת 40 דולר.
רק נשאר לקוות שקרטר-ויליאמס יענה על הציפיות שלי עכשיו.

מודה שלא הצלחתי להבין את צ'ונסי ואת עידן.
ישנו כ"כ הרבה בהתחלה, ונשארו בסוף עם ימבה כסף שיכלו להשקיע ולקחת שחקנים מוקדם יותר...

סה"כ הדראפט שלי מוכתר כהצלחה.
לקחתי את קלדרון - הרכז הראשון שסימנתי לי
טייריק - השוטינג הראשון שסימנתי לי
יאנג ופירס היו אופציות 2 ו-3 בסמולים אחרי אליאסובה, ושניהם בסגל
בוגוט היה באופציה הראשונה מבחינתי בסנטר, נקווה שהבריאות שלו באמת תחזיק מעמד לשם שינוי.
וכאמור קרטר ויליאמס גם היה גבוה ברשימה.

נראה לאן יתפתחו העניינים עם גארנט וביינום, אבל בכל מקרה הדראפט התפתח פחות או יותר כמו שציפיתי, אולי למעט פאואר מהמובילים שהייתי שמח לראות אצלי, אבל הם עלו המון (בוש, ראנדולף, בוזר). הייתי צריך לריב עם דייס על ווסט שהיה הראשון ברשימה שלי, אבל אחרי שלקחתי את טייריק בבחירה הראשונה, זה הרגיש לי גבוה מידי ומהר מידי

יאללה, שיתחילו כבר!

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 12:46 am 
Junior

עידן יצא סתם טיפש.
התוכנית הייתה לשים סכומים גבוהים על מאיו, מקגיי, קאנטר וראיין אנדרסון.
המחירים בלבלו אותי וויתרתי בסכומים נמוכים מידי (צ'אנסי היה נעול על קאנטר אבל הייתי צריך לקחת את ה-3 האחרים ב-60 לאחד)

רוביו ופייבורס כמעט אנטאצבל, אבל אם מישהו רוצה טרייד על אחרים תמורת סנטר לגיטימי אני אשמח

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 12:51 am 
Hall of Famer

אחלה סיכום עודד. אני מודה שאני מאוד מאוד נהניתי, התקציבים הגבוהים יחד עם העובדה שהתחלנו עם סגלים חצי מלאים ושחייבים רוקי דרשה באמת יותר מחשבה, לא סתם להתלבט אם אני מעריך שחקן X קצת יותר או קצת פחות מיאהו. האסטרטגיה שלי הייתה פשוטה, היו לי 220, החלטתי ש-3 העמדות האחרונות הן עמדות רוטציה שאני לא משאיר עבורן כסף, ושל-4 העמדות הראשונות אני מקציב 200, מה שהשאיר לי בדיוק 17 לעמדה החמישית.

המטרות העיקריות שלי בדראפט היו ראיין אנדרסון, מאיו או הייוורד לחזק את העמדה 2, אולדיפו כרוקי, רכז סולידי וסנטר שמסוגל לתת לי חסימות. ההתחלה הייתה טובה עם דראגיץ' במחיר נמוך יחסית, אחד הרכזים היותר טובים על הלוח בעיני עם סיטואציה טובה לעשות מספרים ורק במחיר 23, מה שהשאיר לי 177 ל-3 העמדות הבאות. הטעות הגדולה שלי הייתה שחשבתי להשאיר את אולדיפו לסוף וכשאנדרסון ומאיו עלו על הלוח נאלצתי לשלם עליהם קצת יותר ממה שקיוויתי, יכול להיות שאם הייתי מעלה את אולדיפו כבר בהתחלה כשכולם עוד היו בהלם מחירים הייתי משיג אותו, אבל זה כבר מים מתחת לגשר.

אחרי שהשגתי 3 שחקנים שרציתי, התחלתי לאט לאט להבין שאת אולדיפו אני לא אשיג, בהתחלה עוד קיוויתי שאיכשהו יתפספס לכם, אבל כשראיתי את עמוס עם 142 ביד ועמדה אחת ברוסטר כשלי נשארו ביד רק 90 עם עוד 4 עמדות למלא, הבנתי שזה לא הולך לקרות והלכתי על פלאן B-בן מקלמור שאני מעריך שיהיה אחד הרוקים הטובים השנה. למזלי, רק עודד ניסה להתחרות איתי ולי היה יתרון בתקציב, אז אמנם שילמתי עליו די הרבה, אבל שוב, זה התאים לאסטרטגיה של לא להשאיר כסף ל-3 בחירות האחרונות, אז הלכתי על זה.

סנטרים שחוסמים כבר לא ממש היו על הלוח, רק רובין לופז ודיאנדרה ג'ורדן, ולשניהם כבר לא היה לי תקציב, אז החלטתי ללכת על BPA עם ג'ו-ג'ו (די אנדרייטד לדעתי), ומכיוון שנשאר לי עוד כסף אז לקחתי גם את לין (עוד רכז סולידי לאוסף, בקצב המהיר של יוסטון הוא יוכל להשיג מספרים נאים) ושתי העמדות האחרונות נשארו לאיזייה תומאס שנתן פריסיזן נחמד מאוד וללואיס סקולה, רק כי הוא משחק בלילה הראשון וזו כבר הכי עמדת רוטציה שיכולה להיות.

זהו פחות או יותר, חוץ מחסימות שבהן אני בבור די גדול אני חושב שאספתי לי סגל מכובד למדי ובסך הכל אני מרוצה, אם לא יהיו פציעות רציניות לדעתי יש לי ביד קונטנדרית רצינית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 1:39 am 
Junior

אחלה בחלה של סיכום עודד.
לא הבנת אותי אז אנסה להסביר כדי שתבין אותי.. -
סימנתי 2 שחקנים שאני רוצה ומוכן להשקיע את מיטב כספי, ומצידי היה ששני אלה ועוד שחקן נחמד אחד ייקחו לי 99% מהתקציב לדראפט הזה.
פה אין השפעה למחיר הקניה, וזו ליגת קיפרים עם משבצות מוגדרות, אז פחות אכפת לי איך ייראו שחקנים 10-15 בטיבם בקבוצה השנה.

2 השחקנים האלה היו קנטר ואולדיפו. חיכיתי להם מההתחלה והיה לי ברור שלא אעלה אותם אל הלוח, כדי שאנשים יוציאו את הכסף שלהם על שחקנים אחרים וכשאחד מאלה יעלה על הלוח, לא יהיה ספק שאני זה שלוקח אותו.
באמצע שקלתי לקחת את טיג/מאיו/טייסון, אבל המחירים האמירו ואני העדפתי להישאר בעמדה בה אני יכול להציע 80+ אם אצטרך על קאנטר.

אז הגיע מגי, שמאוד רציתי וסומן אצלי כמטרה השלישית לדראפט הזה, כי מערך החוסמים שלי, גם עם קאנטר מההמשך, די חלש.
אחרי לבטים קשים באמצע הביד עליו החלטתי שעד 50 אפשר להציע עליו, ועדיין להישאר עם מספיק מזומנים כדי להביא את קאנטר ואולדיפו.
אז מגי הגיע יחסית בזול בשבילי, ואז קאנטר הגיע מאוד בזול לטעמי, ואז אולדיפו הלך בכל הכסף שעמוס אגר בזכות הבחירות הזולות שלו לפני, מה שדי דפק לי את התוכניות, כי התכוונתי לקחת אותו באיזור ה-80, ואז הייתי יוצא מהדראפט הזה ב-ד-י-ו-ק בהתאם לתוכניות.

מה המוסר השכל שלי מהדראפט הזה לגבי דראפטים דומים בעתיד, או - מה הייתי צריך, בדיעבד, לעשות בדראפט הזה :
להעלות את קאנטר ואולדיפו אל הלוח בהזדמנויות הראשונות שיש לי. לשלם עליהם כמה שצריך, כשאנשים עדיין לא מתפרעים עם הסכומים לחלוטין - כי יש להם עוד המון אופציות אחרות על הלוח.
או-אז הייתי משיג את קאנטר ואולדיפו במחיר זול יחסית, או ב-50/60 או אפילו 70 לכל אחד, זה לא משנה. העיקר שהייתי משיג את שניהם, סביר להניח.
וגם אם הייתי משיג רק את קאנטר, הייתי יודע מה אני צריך לעשות עם ההמשך. הייתי יודע שהוצאתי 100 על קאנטר ומגי, והפסדתי את אולדיפו אז יש לי כסף לשים הצעה גדולה על טיג או מישהו אחר, לא משנה. אבל כך הייתי יודע שיש לי כסף לעוד הצעה גדולה, ולא מגיע לסוף כשלקחו לי את השחקן שרציתי לשים עליו את הכסף הגדול, ואין לי מישהו אחר להוציא עליו את מה ששמרתי.

-היה כיף מאוד בסך הכל. שונה, מעניין. זה שיש לך יותר כסף מהרגיל מכניס אלמנטים שעוזרים לך לקחת את השחקן-שניים שאתה הכי רוצה.
האמת, היתרון הכי גדול לטעמי לתקציבים מוגדלים, זו העובדה שהמחשב לא הורס במצב הזה את הדראפט.
ניתוקים, מאחרים, מבריזנים, כל זה כבר לא משפיע כלל על הדראפט, כשהמחיר המקסימלי של האוטו-ביד זה המחיר הממוצע של יאהו, שבדראפט שכזה הוא לא רלוונטי וההצעות של המחשב לא משפיעות על המחיר הסופי של השחקנים.
וכולנו יודעים עד כמה יכול להרוס אוטו-ביד, אפילו של קבוצה אחת, כשמדובר בדראפט מכרז רגיל, עם תקציבים רגילים.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 9:45 am 
Junior

סיכום שלי לדראפט של שאר הקבוצות :

עודד -
נכנס לדראפט עם שלישיית גארדים אדירה של סטפ-רוז-רונדו, ושלישיית גבוהים אימתנית עם דוויט-ג'וש-הורפורד.

לקבוצה כזאת, להמשך הדראפט (שכך יש להסתכל על זה, שכן בכניסה לדראפט אתה בעצם ממשיך את הבחירות הראשוניות שלך, ומכאן צריך לתת את הדעת לקטגוריות שטרם קיבלו מענה),
הייתי שם כמטרה ראשונה את הרוקי הבכיר ברשימה שלי (שכן הוא מיועד להיות סגור במשבצות הצעירים לשנתיים), או לחילופין את הצעיר שאני רואה בו כפוטנציאל הגדול ביותר.
אח"כ הייתי מסמן את השלשיונר הבכיר בדראפט ואחד הבכירים בליגה- ריאן אנדרסון, כי יש לי רק שחקן אחד שקולע שלשות (סטפ),
ומכאן לא בדיוק היה משנה לי מה הולך לנחות עליי. אחד מכל דבר, לא משנה מי.
עוד רכז אחד נחמד כדי להשלים רביעייה אחורית, עוד גבוה אחד כדי להשלים רביעיית גבוהים,
שלשיונר אחד נוסף, הטוב ביותר שאפשר להשיג במחיר נמוך, וזהו, מה שבא ברוך הבא, כי באמת שיש לקבוצה הזאת הכל-מהכל כבר עם הקיפרים שלה (למעט שלשות כאמור), ואתה יודע בדיוק מי זאת הקבוצה הזאת -
האחרונה בעונשין, אחת האחרונות באיבודים, ומאוד-מאוד חזקה בשאר הקטגוריות.

מה עודד לקח בפועל ?
כרוקי הוא הלך על מק"ו. בחירה מצויינת לטעמי, גם לעונה הזאת וגם לעתיד. שחקן שמאוד מתאים למערכת של הקורבס.. משתלב מצויין בקבוצה שמחביאה את החסרונות הצפויים שלו -
איבודים (איתו ובלעדיו תהיה בתחתית כשיש לך את רונדו-רוז-סטפ-ג'וש-דוויט, כולם מאבדים מעל הממוצע לעמדה שלהם), אחוזי שדה (כשיש לך את דוויט, אתה תמיד יכול לרמות קצת עם שחקנים אחרים בקטגוריה הזאת).

קלדרון הגיע על תקן הרכז הרביעי.
אוואנס הגיע על תקן הווינג הנוסף, הבעיה שלי עם הבחירה בו זה שהוא לא עונה על צרכים של הקבוצה, והאטרקטיביות שלו נובעת בעיקר מהאקסטרא שהוא נותן בריבאונד ואסיסטים, קטגוריות שזה בבחינת עוד מהקיים בקבוצה זו.

תאד' יאנג בחירה מצויינת. ה-1 ו-1 שלו בחטיפות וחסימות יכול להיות שווה עוד נקודה-שתיים לעודד בכל אחת משתי הקטגוריות, וה-8 ריבאונד שלו יכולים להיות ההבדל בין מקום ראשון לשני בקטגוריית הריבאונדים.
על זה, הוא גם הגיע בתמורה לסכום נמוך מאוד יחסית.
אם ג'ף גרין הלך חמש מקומות לפניו ב-48$, אין סיבה שיאנג יעלה 17$ פחות. מדובר בשני שחקנים בסיטואציה דומה מאוד כרגע - אחד משני השחקנים הטובים ביותר בקבוצה חלשה שתתקשה מאוד ביצירת נקודות.
היתרון של גרין בשלשות ונקודות מתקזז לטעמי עם היתרון של יאנג בחסימות וחטיפות, היתרון של גרין באחוזי העונשין מתקזז עם היתרון שאמור להיות ליאנג באחוזי השדה, וכך נשאר היתרון ליאנג, הזול יותר, בזכות הריבאונד.
אני, אישית, הייתי מתלבט מאוד בין השניים בדראפט סנייק אם הייתי על השעון וצריך לבחור בין השניים.
אז לא רואה סיבה שגרין יעלה משמעותית יותר מיאנג, וזה לא רק בגלל שאני חושב שגרין הלך ביותר מדי כסף (ואני חושב, הוא לא שחקן פנטזי טוב).

פירס שהגיע לקראת הסוף גם כן בחירה טובה לקבוצה הזאת. בערך. שלשיונר שיכול לקבל הרבה צ'אקות חופשיות בעונה הקרובה כשלראשונה בקריירה ההגנה לא תתמקד בו.

את שלושת הגבוהים שהקורבס הביאו בדראפט הזה אני ממש לא אוהב.
ביינום כנראה לא ישחק יותר מדי משחקים או דקות כדי להביא תוצרת משמעותית,
גארנט לא אמור לשחק יותר מ-26 דקות בערך לערב, וגם לא ישחק לפחות ב-15 משחקים במהלך העונה, כל הבק-טו-בקס, וזה לפני שאנחנו מדברים על הפציעה של ה-10 משחקים +- שסביר להניח שתהיה לו.
שני אלה מילא, הלכו בדולר, וכנראה בגלל ניתוק במערכת.
את הרכישה של בוגוט אני בכלל לא מבין האמת.
למה לשלם מחיר של שחקן רציני בדראפט הזה, על שחקן שלא מצליח להישאר בריא כבר חמש שנים ? זה שחקן שהיה צריך להיות ברמת המחיר של ואראז'או, לא פי 3 ממנו.
לא רואה שום הבדל בין השניים מבחינת המידה שצריך לבחון אותם בקיץ הנוכחי.

השורה תחתונה -

לדעתי, הגבוהים האלה הם הסיבה לבעיה גדולה מאוד שנוצרה בקבוצה הזאת, וזה אחוזי השדה. לשם עוד רגע.
בינתיים - החוסר בשלשות לא טופל בדראפט הזה, וזה אישיו רציני יותר ממה שניתן לחשוב.
משום שלדעתי, בליגה של 9 קטגוריות, מאוד קשה+ להיות בצמרת כשאתה מתחיל מלמטה בשתי קטגוריות (איבודים ועונשין). מאוד-מאוד קשה, אבל לא בלתי אפשרי. צריך להיות חזק מאוד בשאר הקטגוריות.
הבעיה מתחילה כשאתה חלש בקטגוריה נוספת, וכרגע הקורבס חלשים מאוד בקטגוריה הזאת. זה נושא שיהיה חייב להיות מטופל באמצעות טרייד ו/או ווייבר במהלך העונה.
האופציה הכי טובה להשגת שלשות באמצעות טרייד אמור להיות פוינט גארד, כי בנוסף לשלישייה המקורית, ומק"ו הרוקי,
התווספו לקלחת גם קלדרון, טייריק (שתי הבחירות הראשונות של עודד) ובהמשך גם פול פירס. אסיסטים יש למכביר בסגל הזה, יותר מדי לטעמי, אפילו בהתחשב בכך שרונדו יחמיץ תקופה מסויימת.

עכשיו לנושא האחוזים.
לטעמי, הוזנח יתר על המידה הנושא.
נכון, בקבוצה עם דוויט האוורד קל להתעלם מזה, אבל כאן הייתה התעלמות גדולה מדי, וכאמור, לקבוצה הזאת, שגם כך מתחילה בנחיתות עצומה בקטגוריות האיבודים והעונשין,
פשוט אסור להזניח קטגוריה נוספת, צריך להיות ניסיון להיות כמה שיותר חזק בכל אחת משאר הקטגוריות אם רוצים להיאבק על האליפות.

בקבוצה, כרגע, יש לטעמי רק שני שחקנים שיהוו השפעה חיובית על קטגוריית אחוזי השדה, ואלה דוויט הווארד ואל הורפורד כמובן.
זאת בזמן שיש בקבוצה סוללת שחקנים שצפויים להיות השפעה שלילית על הקטגוריה, מי יותר ומי פחות -
סטפ ( 45% בעונה שעברה), רוז (44 ו-43 % בשתי העונות האחרונות, לפני הפציעה), ג'וש (46% בעונה שעברה, אבל אמור להתרחק מהסל העונה),
וויטרס (41%), פירס, מאוד (44 ו-43 % בשתי העונות האחרונות), טייריק (45% בקריירה ),
וכל השחקנים האלה זורקים המון,
וזה לפני שדיברנו על מייקל-קרטר והצפי שהוא יהיה נוראי בקטגוריה הזאת, ולפני שלקחנו בחשבון שחייבים להתווסף שלשיונרים, שלרוב מביאים אחוזי שדה נמוכים.

אז את קטגוריית השלשות אפשר לסדר בלי יותר מדי בעיות, ועם הבעיה הקלה מאוד שאני רואה בנקודות גם יהיה אפשר להסתדר,
אבל את אחוזי השדה יהיה מאוד קשה לסדר לטעמי. צריכים להיות שינויים די רציניים בסגל על מנת שהקטגוריה הזאת תהיה יותר מבינונית במקרה הטוב,
ובראש השינויים צריכים להגיע שני שחקנים עם השפעה טובה+ על הקטגוריה.

סורי, אבל אני ממש לא אוהב את הדראפט של עודד ואת הקבוצה שיצאה בסיום הדראפט.
לא רק שלא טופל בדראפט הזה החוסר העיקרי של הקבוצה - שלשות (רק שחקן אחד עם פוטנציאל גבוה לקטגוריה מהדראפט- פירס, ורק שחקן אחד נוסף בקבוצה - סטפ),
גם לא הגיע אף שחקן לטעמי שיכול להוות טרייד צ'יפ רציני (כי את יאנג הקבוצה הזאת צריכה לדעתי, וביינום יהיה פצוע מכדי להיות צ'יפ, וטייריק לא אהוב כאן ולא צפוי לדעתי להיות חזק מדי),
גם לא הגיעו מספר שחקנים שלדעתי הקבוצה של דוויט האוורד הייתה חייבת להילחם עליהם, בגלל שהם הופכים לשווים הרבה יותר לצידו, כשמוחקים להם גם כך את ההשפעה הרעה בעונשין (מגי מספר1),
וגם, נוצרה בעיה חדשה בדמות אחוזי השדה.
אם קבוצה יוצאת מדראפט כשהיא מסומנת לתחתית בשתי קטגוריות, וחייבת טיפול יסודי בשתי קטגוריות נוספות, זה אומר לדעתי שהעבודה בדראפט לא הייתה טובה.
אני חושב שהסיבה העיקרית לכך זה חוסר הזמן שהיה לעודד להתכונן לדראפט הזה..

דייס -
נכנס לדראפט עם בסיס קבוצתי מאוזן מאוד, דרון-מונטה-דוראנט-גיי-מונרו-היברט.
יש אסיסטיונר בכיר (דרון), יש חוטף בכיר (מונטה), יש ספק נקודות בכיר (דוראנט), יש חוסם בכיר (היברט), יש אחוזיונר בכיר (דוראנט, לשתי הקטגוריות).

מה אני הייתי עושה בדראפט עם קבוצה כזאת?
ממשיך בקו המאוזן, ומביא עוד קצת מכל דבר, עם דגש על הריבאונדים, החיסרון העיקרי של שחקני הקיפרים של הקבוצה.
בנוסף, הייתי שם לב גדול לאחוזי השדה, כי עם דרון-מונטה-גיי, כשמונרו והיברט (עדיין לא עבר 50% בקריירה) גם לא צפויים להיות שוס גדול בקטגוריה, דוראנט עלול שלא להספיק.

מה דייס עשה בפועל ?
התפרע על ההתחלה.
באמצע הדראפט הכרזתי בפורום שהרבה מאיתנו הולכים להצטער בגדול על שלא פעלו בסגנון של דייס, והוציאו סכומים גבוהים על שחקנים בכירים בדראפט,
ואכן רבים מאיתנו סיימו עם כסף עודף לקראת הסיום, כסף שבוזבז בפאב בסוף הערב, או הושקע בשחקנים שיכלו ללכת בערך בחצי מחיר אם הסכומים שנשארו בכיסים לא היו מטורפים.

דייס, אפשר להגיד, היה הראשון שזיהה, הראשון שהתריע, הראשון שטיפל (נו, ביבי בשריפת הכרמל, לא זוכרים?),
והבין כבר על ההתחלה שבדראפט הזה, דיוויד ווסט וטייסון צ'נדלר, למשל, שווים את ה-23$ שהם עלו לו, בבחירות 2 ו-3 של הדראפט.
אוהב מאוד, בעיקר את הבחירה בטייסון, שעונה על הצורך בשלוש קטגוריות שציינתי קודם - גם מוסיף בלוקים ללוח, גם ריבאונדר משמעותי בקבוצה בלי ריבאונדרים משמעותיים, גם אחד מהטובים בליגה לקטגוריית אחוזי השדה.
את ווסט קצת פחות, כי לדעתי הוא ינוח הרבה מאוד העונה. עם סקולה וקופלנד בספסל, ווגל לא ייצטרך לשחוק מדי את ווסט במהלך העונה הרגילה, אבל לפחות הוא הגיע במחיר מאוד נמוך יחסית.

גם המועמד הרביעי מצא את דרכו אל קבוצת הרוטו (הלא כולנו קבוצות רוטו?), מו הרקלאס שמו.
לא יודע, לא מבין למה היה צריך למהר ולהמר עליו. לא רואה אותו ככישרון יוצא דופן, ולא רואה את הקטגוריה האחת בה הוא יהיה טוב, אולי חטיפות, וזאת קטגוריה מאוד קלה לאיסוף מהווייבר.
לא חושב שיהיה לו סיכוי להישמר כקיפר בקיץ הבא, לא חושב שיש לו סיכוי להפוך לטרייד-צ'יפ העונה, לא חושב שהוא יכול לנפק סטט' ראויות לסגל קבוצת רוטו העונה.
אז לדעתי הוא יהפוך לשחקן שראוי לשחרור די במהרה, ואם כך - חבל שבוזבזה עליו בחירה כה מהירה, כשאפשר היה לוותר ולהוסיף במקום שחקן אחר, טוב יותר.
הבנתי לאחר מכן שדייס לקח את הארקלס כדי שישמש לו כסופמור במקום זלר הפצוע והעמוס בשחקנים על העמדה, אבל גם כאן הייתי מעדיף לפנות למספר כיוונים שונים, בראשם האריסון בארנס למשל.

גם המועמד החמישי (וילסון צ'נדלר) והשמיני (אמיר ג'ונסון) הגיעו לדייס-טים, והשלימו חמישיית שחקנים ב-8 הבחירות הראשונות, עם שלוש מקומות רוסטר פנויים בלבד בזמן שרוב החברים עדיין לא לקחו שחקן אחד.
צ'נדלר בחירה סולידית.
יהיה השחקן המרכזי בכנפיים של דנבר עד שיחזור גאלינרי (וזה לא יהיה במהרה), יכול להביא העונה מספרים דומים מאוד לאלה של יאנג וגרין שדוסקסו בחלק של עודד, רק שעל יאנג שולם 63% יותר, ועל גרין שולם 152% יותר.
את הבחירה באמיר אני פחות אוהב. אצלו זה כבר פחות שאלה של האם הוא שווה את המחיר, אלא יותר שאלה האם הוא שווה את הבחירה.
(נכון שתמיד צריך מועמדים לזריקה.. אבל דייס פחות אוהב לעשות חילופים, ובכל מקרה - אם אפשר להשיג שחקנים טובים יותר, מן הסתם צריך להשיג אותם.
אז גם תוכל פשוט לתת שני שחקנים טובים בתמורה לאחד ממש טוב בטרייד, אם אתה רוצה לפנות מקום ברוטציה.)

אז לאמיר - לא אוהב בכלל, ולא מבין את ההייפ שיש עליו לקראת העונה הזאת.
שחקן של 8 עונות בליגה, שנתן עונה אחת עם מספרים נחמדים בקריירה שלו.
אז נכון שזאת הייתה העונה האחרונה, אבל נכון גם שאפילו העונה הזאת לא הייתה בדיוק עונה, יותר כמו חודשיים אחרונים בהם התפרע,
וגם נכון שזה היה בתקופת ואקום בקבוצה, כשברגנאני, השחקן היקר בקו הקדמי היה פצוע, ויונאס רק נכנס לעניינים ולא קיבל המון דקות, ולא היה כמעט ספסל מאחוריו.

העונה יש את הנסברו ונובאק מהספסל, ויונאס אמור לקבל המון דקות,
ורודי גיי יכול לקבל הרבה דקות ב-4 כשמאסאיי ודאי יבקש לעשות שואו-קייס לקראת טרייד אפשרי (ומה טוב יותר לצבירת הנקודות של גיי מאשר שומרים איטיים יותר?),
תוך כדי שהוא רוצה לראות את טרנס רוס הרבה יותר על המגרש בעמדה 2, מה שיעביר את דרוזן לדקות ב-3, מה שיעביר את גיי לדקות ב-4.
דבר נוסף לרעתו של אמיר - הוא צובר עבירות בקצב מטורף לאורך כל הקריירה שלו. עוד אחת מהסיבות למה הוא לא מצליח לקבל יותר מדי דקות. סיבה נוספת, אגב, מרכזית לא פחות - הוא פשוט לא שחקן כדורסל כל כך טוב.
דבר אחד לטובתו של אמיר - הוא בסוג של עונת חוזה.
הוא צריך להראות למאסאייי ששווה לו לשמור על אופציית הקבוצה בשבע מיליון בעונה שעברה. זה בדרך כלל נתון שתורם לסטטיסטיקה אישית של שחקנים. אלא אם, למאסאיי כבר יש החלטה שהוא לא הולך להאריך אותו.
אני הייתי מחליט דבר כזה כבר עכשיו, כי גבוה עם סט היכולות שלו אפשר לדעתי להשיג בחצי ורבע מחיר, ראה סמואל דאלמברט ודחואן בלייר למשל (סחה על מארק קיובאן שאת שניהם הוא הביא בקיץ במחיר נמוך).
אם כך, לא בטוח שיהיה טעם לטורונטו להחזיק אותו יותר מדי או לתת לו לשחק יותר מדי.
יכול להיות שמאסאיייייי יעדיף לתת את הדקות שלו למישהו אחר, או לנסות לסחור בו כחוזה נגמר.
בקיצור, נוט לייק הים, ולא חושב שהוא יהיה משמעותי השנה, בשום סצנריו מלבד מעבר בטרייד לקבוצת פח כמו פילדלפיה או פיניקס.

וואי, לא התכוונתי לחפור כל-כך הרבה על שחקן כל-כך חלש.
לבחירות הבאות של הדייס - צמד הרכזים ג'ף טיג וברנדון ג'נינגס, שתמורתם נשלף הארנק ביג-טיים, 52 ו-53 בהתאמה.
מאוד-מאוד אהבתי. מדובר בשני הרכזים הטובים ביותר שהיו בדראפט הזה לטעמי, בשיתוף עם דראגיץ', בהתייחס לעונה הקרובה בלבד,
ולג'נינגס יש גם את הכישרון להפוך לשחקן משמעותי מעבר לעונה הקרובה, מה שיכול להתברר כבעל ערך לדייס, כמועמד לקיפר בקבוצתו או באמצעות טרייד.
בדטרויט לדעתי יסדרו, לאט אבל בטוח, את הבעיה המרכזית של ג'נינגס, בחירת הזריקות הנוראית שלו. כשזה ייקרה, הוא יהיה שחקן פנטזי יוצא מן הכלל.

את טיג אני אוהב מאוד כשחקן פנטזי לשנה הקרובה.
הבק-קורט של אטלנטה חופשי לחלוטין לשליטתו עד שלו-וויליאמס יחזור מתישהו בשנה הקלנדרית הבאה,
התחרות שלו על העמדה זה רוקי שמגיע מגרמניה וצריך להתרגל לחיים בארה"ב ולצורת הכדורסל שלהם,
ובעמדות האחרות אין אף שחקן שיודע ליצור לאחרים עם הכדור ביד. הוא הולך להחזיק בכדור כאילו הוא כריס פול.
בעונה שעברה עשה ממוצע של 7.2 אס' למשחק, ורק 12 שחקנים עשו ממוצע טוב יותר. בעונה הבאה זה צריך להיות טוב יותר, כי אין ג'וש סמית', ולו לא פותח את העונה.

את הבחירה האחרונה שלו בדראפט (כשאני עדיין לא בחרתי שחקן אחד, ורבים בחרו רק שניים), הוציא דייס על הרוקי הנדרש לפי החוקים.
אלכס לן נהפך, עם הטרייד שלשום, לבחירה יוצאת-מן-הכלל-טוב בשפת שלמה-שרף. פוטנציאל עתידי יש, סיכוי טוב לתוצרת מיידית יש גם כן, עכשיו כשאין גורטאט על הראש.

השורה התחתונה -
דראפט טוב מאוד לטעמי, וקבוצה מעניינת. אני הייתי עושה כמה טוויקים בעזרת טריידים, פשוט כי יש כאן כמה שחקנים שאני לא אוהב פנטזי-וויז, אבל בשורה התחתונה יש בסיס טוב מאוד להתמודדות בצמרת.
הקבוצה נשארה מאוד מאוזנת, כפי שנכנסה אל הדראפט, והשיגה את המטרות הכלליות שלטעמי היה צריך להציב לפני הכניסה לדראפט.
אין בעיה משמעותית עם הסגל הזה בשום קטגוריה, ובעזרת עבודה נכונה בהחלט יש כאן בסיס לקונטנדרית.
הקטגוריה החזקה של הקבוצה צפויה להיות הנקודות - עם 5 שחקנים שיהיו לדעתי באיזור החיוג של 20 נק' (דרון,מונטה,טיג,גיי,ג'נינגס), שניים שיהיו מאוד קרובים לשם (ווסט ומונרו) ואחד מעל-כל הליגה , הליגה, הליגה, שבמציאות ובפנטזי (כן, על אחד אלוקינו, יפה שזיהיתם).

ביל -
הבחור והמרמור. סתם, צוחקים איתך ומבינים לחלוטין את התסכול שנוצר במהלך הדראפט, בתנאים לא תנאים מבחינתך, ככל הנראה.

אז, קבוצת האקספנשן הראשונה בסיקור זה נכנסה לדראפט עם שישיית השחקנים הבאה : פארקר - איגי - טרנר - קאווי - ווצ'ביץ' - פקוביץ'.
שחקנים שתורמים יפה מאוד ביחד ברוב הקטגוריות, למעט חיסרון בולט בחסימות ושלשות, שתי קטגוריות כמעט ולא קיימות בשישייה הראשונית. וגם בנקודות האמת, רק פארקר ואולי טרנר ייקלעו בקצב גבוה.

מה אני הייתי עושה ?
קודם כל, לא הייתי בוחר בדראפט האקספנשן את פקוביץ', בטח לא אחרי שכבר בחרתי את ווצ'ביץ'. אבל ביל כבר דסקס על טעות זו, אז נמשיך הלאה, לדראפט המרכזי.
בדראפט זה הייתי שומר את הכסף העודף מרוב שאר הקבוצות בשביל להשיג את השניים-שלושה שחקנים שאני חושב שיכולים להוות טרייד-צ'יפס ו/או פוטנציאל לקיפר,
שם דגש מיוחד על שחקנים יעילים לאחוזי העונשין (אין שחקן תורם מהשישייה הראשונית מלבד פארקר, איגי פוטנציאל פגיעה רצינית),
אבל קודם כל דואג לשני חוסמים רציניים מאוד, ושני שלשיונרים רציניים מאוד.

מי למשל ? לדרישה הראשונה, טרייד צ'יפס, הייתי מסמן רוקי-שניים בכירים, קאנטר, ג'נינגס, זאכריה, בארנס, האריס.
לשנייה, עונשין, הייתי מסמן את קוו-מארט, אולי פירס, אולי הייוורד, אולי הנדרסון.
לשלישית, חוסמים ושלשיונרים, הייתי מסמן את מגי ודאנקן קודם כל מצד אחד, ואת ריאן אנדרסון ואחד מבין מאיו ושוב, קוו-מארט.

מה ביל עשה בפועל?
התחיל עם טימי דאנקן ב-42$, מחיר לא נורא בכלל לשחקן שעונה על הצורך בחסימות, וגם לא פוגע בעונשין על הדרך. היה הגבוה המצטיין בעולם הפנטזי של העונה שעברה לפי המספרים.
המשיך עם בחירה שאני לא כל כך מבין, ג'אמיר נלסון, ואפילו לא היה צריך להצמיד אקדח לראש כדי שמישהו ייקח אותו. 4 דולר או אחד בודד, הוא לא שווה את הבחירה כי הוא כנראה ייפצע די במהרה וייזרק לווייבר.

את דמאר דרוזן ביל העלה אל הלוח, ולהפתעתו הרבה, כנראה, אף אחד לא הציע, אז הוא הלך תמורת דולר אחד.
הנה שחקן שיכול לעזור מאוד בקטגוריית העונשין, וגם על הדרך להביא באיזור ה-20 נקודות, שני מצרכים חשובים לקבוצה.

נשבע לכם שלא תכננתי את זה לפני הכתיבה, אבל זה הלך בסדר הפוך ותואם - קודם דאנקן ענה על הצורך בדרישה השלישית, אח"כ דרוזן ענה על השנייה,
ועכשיו טריי ברק עונה על הראשונה, ומהווה אחלה-בחלה של טרייד-צ'יפ, או אולי קיפר פוטנציאלי לעתיד הקבוצה.

או-אז הגיעה תקרית תמוהה במקצת.. ביל חשק מאוד בקאנטר ונכנס איתי לקרב-הצעות, אך לבסוף חשב שההצעה הגבוהה היא שלו, לא שלי, ונתן לי לקחת אותו במחיר יחסית נמוך.
לא יודע אם זה היה משנה משהו, כי לא נראה לי שביל היה ממשיך להציע איתי עד 80+ ואולי אפילו ל-100, האיזור אליו אני התכוונתי וחשבתי שאצטרך להגיע.
האמת היא שקאנטר בכלל לא היה צריך להגיע לכאן, הופתעתי מאוד שהוא לא נבחר בדראפט האקספנשן.
אני כמעט בטוח שאם ביל יענה על זה, הוא יגיד שהוא היה מחליף בשניה אם היו מציעים לו לקחת את קאנטר במקום פקוביץ' בבחירה הזוגית השנייה שלו בדראפט ההוא, או שיחטוף ממני בשניה טרייד ראש בראש של קאנטר על פקוביץ'.

בהמשך הגיע לאורי, הרכז הטוב ביותר על הלוח באותו רגע אחרי שטיג, קלדרון, דראגיץ' וג'נינגס נלקחו לפני (אבל אני הייתי מנסה, במקום ביל, להשיג אחד מהם עוד קודם),
ואז הגיע עוד שחקן שעונה על דרישה מספר 1 - האריסון בארנס במחיר די מצחיק לדראפט זה של 11$. בובה של בחירה.

J.R. עונה על הצורך האחרון שהיה נשאר לי בעמדה הזאת בדראפט, וזה שלשיונר בכיר שגם מספק מספרי נקודות יפים. עם הכניסה הצפויה לחמישייה בעונה הקרובה, סמית' יכול להיות טוב מאוד בשתי הקטגוריות.

כאן ביל איבד את סבלנותו סופית, ורק רצה לברוח חזרה הביתה. היה צריך להתאזר בסבלנות עוד מספר דקות, או לחלופין להעמיד שניים-שלושה שחקנים טובים באוטו-פיק ולקוות לטוב,
כי לא היה טעם לבזבז את 137 הדולר הנותרים על שני שחקנים שלא שווים סגל, עדיף היה להנחית 100 על ה-BPA וללכת הביתה.

שורה תחתונה -
בשורה התחתונה יכולתי לאהוב מאוד את הדראפט של ביל, כי הוא ענה יפה על הנקודות שהיו צריכות טיפול, אבל בגלל אי-אילו סיבות אובייקטיביות הוא גם בזבז 3 בחירות על שחקני-סתם.
אני לא רואה סיכוי לקבוצה הזאת בעונה הקרובה במתכונתה הנוכחית, והיא צריכה חריש עמוק ועבודה מרובה כדי להיות בחלק העליון של הטבלה (ושים לב שאני אפילו לא מדבר על קונטנדריות).

מבחינת חומר עם פוטנציאל קיפר לעתיד, הרחוק והקרוב, - אני רואה כאן שישה כאלה : ברק, טרנר, איגי, קאווי, בארנס, ווצ'ביץ'.
זה מספר יפה של שחקנים, אבל הבעיה היא שאני לא רואה כאן אף אחד שיכול להיות ממש-טוב. כולם, לדעתי, בשיאם, שחקני דרג שני-שלישי.
לקבוצות האחרות, גם מהאקספנשן, יש חומר שצריך ויכול להיות טופ 15 בשנים הבאות. כאן אין אף אחד כזה לטעמי,
גם לא בארנס שלא יהיה משמעותי בקטגוריות רבות מעבר לנקודות, גם לא ווצ'ביץ' שלא יהיה משמעותי מדי בקטגוריות שלא כוללות ריבאונד.
לכן, בתור מטרה ראשונה (ושנייה,שלישית, רביעית) הייתי מסמן את הצורך בלהשיג מישהו שיכול להיות כוכב פנטזי אמיתי לשנים קדימה.
מישהו נוכחי, או מישהו שאני רואה מתפתח לזה. גם אם זה יעלה לי בשניים או יותר שחקנים עם פוטנציאל נמוך מזה.

איפה הקבוצה הזאת בכל זאת חזקה כבר עכשיו ?
באיבודים וריבאונדים, וזהו.
באמת, בלי צחוק. תסתכלו בדף הקבוצה בממוצעים של העונה שעברה, תסתכלו בדף השחקנים בפנטזי של ESPN על הממוצעים שהם צופים להם לעונה הקרובה.
הדבר היחיד שבולט כאן זה שאין שחקנים שמאבדים המון, וגם אלה שמאבדים הרבה - מעטים הם בסגל. אחרי בדיקה הבנתי שיש כאן גם קבוצת ריבאונד טובה.
איך בוצעה הבדיקה אתם שואלים?

ובכן, ככה:
המספרים שרשמתי בצד, שבדוקים ותואמים על פני מעל 20 ליגות, אומרים שאתה צריך 5.8 ריבאונדים בממוצע לשחקן מכל עמדה ברוסטר כדי להיות בצמרת הקטגוריה, מקום שלישי לכל הפחות.
כמובן שאתה תעשה חילופים במהלך העונה, אז זה לא שאתה צריך 5.8X15 כדי להיות עם בסיס טוב לקטגוריה כבר עכשיו,
אבל בקבוצה של ביל זה קל יותר לחישוב לצורך העניין הזה, כי אני כבר זורק החוצה מהחישוב את שלושת הסרחים העודפים לטעמי שראויים לווייבר, ועושה את החישוב כפול 12 מקומות רוסטר,
כשבתיאוריה 3 הספוטים לרוטציה מביאים 5.8 ריבאונדים כל אחד בממוצע למשחק X שמונים ושתיים משחקים, שזה סיכוי מצויין לביצוע,
שכן מהרוטציה אתה מוציא הרבה יותר מ-82 משחקים בעונה. אם מתייחסים לזה ככפול משחקים, שזה בערך מה שנותנת הרוטציה, אז בעצם צריך 2.9 בממוצע לערב מכל שחקן.
אז ככה, 12X5.8 נותן 69.6, המספר אליו צריך לשאוף כדי להיות מאוד-חזק בקטגוריה,
וזה בגישה מחמירה מצד אחד, כי כאמור מהרוטציה אפשר להוציא הרבה יותר, כך שמהבסיס תצטרך פחות,
אבל גמישה מהצד השני, כי יש לקחת בחשבון ששחקני הבסיס יחמיצו משחקים.
12 השחקנים ברוסטר הנוכחי של ביל, כמה הביאו בעונה שעברה (ברק במספרים הצפויים ב-ESPN) ?
72 ריבאונדים יחד, בממוצע פר משחק. אז על פניו, בסיס לצמרת בקטגוריה יש כאן.

שאר הקטגוריות?
חסימות, כרגע, זאת הקבוצה החלשה בליגה. רק דאנקן ולופז חסמו מעל פעם אחת למשחק בעונה שעברה, ודאנקן, המרכזי, צפוי לרדת קצת בדקות ובמשחקים שלו העונה.
חטיפות ואסיסטים, חלש מאוד ביחס לרוב שאר הליגה בנקודת זמן זו.
נקודות ? מאוד-מאוד חלש בקטגוריה ביחס לשאר הליגה, עם שחקן אחד בלבד שעבר בעונה שעברה את ה-20 נק' (פארקר) ורק שניים נוספים שצפויים להביא באיזור הזה בעונה הבאה (סמית' ודרוזן).
שלשות ? שחקן אחד בלבד משמעותי בקטגוריה (JR), עוד אחד חצי משמעותי (לאורי), ושניים שיביאו שלשה למשחק. רחוק מאוד מלהספיק בתור בסיס מוצלח.
עונשין ? אה, לא יודע. מצד אחד רק שני שחקנים טובים בקטגוריה (פארקר ודרוזן) מצד שני אף מחסל פוטנציאלי מלבד איגי. יכול להיות סביר כאן.
שדה ? לא חושב שיהיה סביר. פארקר-דנקן-ווצ'ביץ'-פקוביץ' טובים, איגי-טרנר-דרוזן-בארנס-ברק-לאורי-סמית' רעים, מי יותר מי קצת פחות. זה 4 מול 7.

כשאתה עם בסיס נחמד בחצי מהקטגוריות בואו נגיד, עדיין אפשר לצאת לצמרת בעזרת עבודה נכונה ולא קשה מדי.
כשאתה עם בסיס חלש מאוד בשני שליש מהקטגוריות, טוב בשתיים מהן, וסביר באחת ?
לדעתי אתה בבעיה רצינית, בעיה, שבטח בליגת קיפרים, אולי עדיף לא לרדוף סביבה אלא לנסות לרכז מאמצים בעתיד הקבוצה, בעזרת הקרבת שחקני סגל נוכחי בתמורה לפוטנציאלים עתידיים רציניים.

- זהו לבינתיים, הקבוצות הבאות (מוק ורוני) יפורסמו בהמשך היום.. מקווה שהקריאה נוחה, ושאף אחד לא ייקח ביקורת, אם נכתבת, בצורה אישית. אין ולא תהיה כל כוונה כזאת.
האמת היא שאני חושב שאני ניהלתי את הדראפט שלי בצורה הגרועה ביותר מבין כל החברים כאן. בהודעה הקודמת הסברתי בקצרה למה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 10:40 am 
Freshman

הדראפט היה פשוט טראומטי מבחינתי.
לא באמת התכוננתי אליו ולא ידעתי מה אני רוצה לעשות.
בנוסף לכך כאמור הייתי עם חברים, דעתי הוסחה גם מהדראפט וגם מהם כך שההפסד שלי היה כפול.
הייתי מוכן להשקיע הרבה על קאנטר, כי לגביו היה לי ברור ששווה לי להשקיע בו. חבל שכשראיתי שהדראפט לא הולך לא ניסיתי להביא שניים-שלושה רוקיז עם פוטנציאל גבוה. היה לי מספיק כסף כדי להביא את מקלמור לצורך העניין, הוא בטח עדיף על ברוק לופז, בלי קשר למה יש לי כרגע בקבוצה.

את דאנקן הבאתי רק כטרייד-צ'יפ אם מישהו ירצה. כרגע אני די בטוח שאני הקבוצה החלשה בליגה עם העתיד העגום ביותר. ג'ורדן, בעקבותיך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 5:37 pm 
Junior

צ'אנסי, איפה הסיכום שלי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 6:04 pm 
Junior

יפורסם במהלך הלילה, אתה בחלק השני של הכתבה..
יו נואו, איי לרן פרום סימונס, יו פאבליש טו פרטס, יו קיפ דם קאמינג אין טו צ'ק.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 27, 2013 10:32 pm 
Hall of Famer

bill_tipesh כתב:
הדראפט היה פשוט טראומטי מבחינתי.
לא באמת התכוננתי אליו ולא ידעתי מה אני רוצה לעשות.
בנוסף לכך כאמור הייתי עם חברים, דעתי הוסחה גם מהדראפט וגם מהם כך שההפסד שלי היה כפול.
הייתי מוכן להשקיע הרבה על קאנטר, כי לגביו היה לי ברור ששווה לי להשקיע בו. חבל שכשראיתי שהדראפט לא הולך לא ניסיתי להביא שניים-שלושה רוקיז עם פוטנציאל גבוה. היה לי מספיק כסף כדי להביא את מקלמור לצורך העניין, הוא בטח עדיף על ברוק לופז, בלי קשר למה יש לי כרגע בקבוצה.

את דאנקן הבאתי רק כטרייד-צ'יפ אם מישהו ירצה. כרגע אני די בטוח שאני הקבוצה החלשה בליגה עם העתיד העגום ביותר. ג'ורדן, בעקבותיך.

אני חושב שאתה לא צריך להיות כל כך פסימי, יש לך בדיוק שני שחקנים מיותרים בקבוצה, ג'אמיר נלסון ואמארה סטודומאייר, משניהם הייתי נפטר אתמול והופך את המשבצות שלהם למשבצות רוטציה, כל השאר שחקנים לגיטימיים פלוס בעיני, גם אם חסרים לך את הכוכבים שיש לשחקנים הותיקים, זה ממש לא משהו בלתי הפיך בטווח זמן של 2-3 עונות. עכשיו עוד נקודה, בעיני העובדה שאתה לא מנסה להתמודד על אליפות העונה יכולה לשחק לטובתך, אני יכול למצוא לך בכל דראפט פנטזי שעשינו בשנים האחרונות סופרסטארים שנבחרו מאוד מאוד נמוך או בכלל לא (אם מדובר בדראפט רגיל, אם מדובר בדראפט מכרז אז כאלו שנמכרו במחירים ממש מצחיקים), ג'יימס הארדן ואיבקה לפני 3 שנים הלכו מתחת למקום 130 (הייתה לנו ליגה עמוקה מאוד באותה שנה), באטום ופול ג'ורג' הלכו לפני שנה במחיר 6 ו-12 בהתאמה, אירווינג לפני שנתיים הלך ממש בסוף הדראפט (לא דראפט מכרז אלא דראפט רגיל) וכן הלאה והלאה. בעיני יש לך בקבוצה כמה פוטנציאלים כאלו, וויצ'ביץ', בארנס, לנארד, טרנר וברק, ואני בכלל לא אתפלא אם יש עוד כמה כאלו שמתחבאים בפרי אייג'נסי (לצורך הדוגמה- שרודר באטלנטה, אדאמס באוקלהומה, סאלינג'ר בבוסטון) אז גם אם לא כולם יהפכו לסופסטארים, מספיק ששניים כן יהפכו לכאלו ואולי עוד שניים שתאסוף השנה או בשנה הבאה ופתאום כבר יש לך שלד לקבוצה מאוד תחרותית. דווקא בגלל שאתה לא בונה על אליפות השנה, יהיה לך הרבה יותר קל להחזיק אותם בסבלנות לאורך זמן ולראות מה קורה איתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 3:54 am 
Sophomore

יו קנואו צ'ונסי, אתה תחפור ככה ואף אחד לא יסיים לקרוא את הכתבה שלך במאה הזאת.
קיצר - סיכום הדראפט שלי:
יש תקציב. יש מס' משבצות פנויות. יש סכום להצעה ממוצעת וסכום להצעה מקסימלית. את הנתונים האלה יאהו נותן לנו.
אפשר גם לנחש שעקומת המחירים בדראפטים סגורים וקטנים כאלה תמרח לקצוות (כלומר - השחקנים הראשונים יימכרו במחיר גבוה משווי השוק שלהם, והאחרונים בפרוטות).
עד שאתם קלטתם את זה כבר מילאתי את הסגל. הארקלס כמובן בא על משבצת הסופמור. נורא רציתי את אוילניק, אבל גם אלכס לן הוא הימור סביר לרוקי.
בכל מקרה אני פנוי להצעות של גבוה (אמיר גונסון למשל) על נמוך, תרגישו חופשי להפציץ שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 4:09 am 
Junior

החלק שלך באורך דקה וחצי של קריאה..
עצלנים אתם, זה משהו.. לוקח פי 10 זמן לכתוב מאשר לקרוא.
הקבוצות הבאות יהיו מתומצתות יותר.

תאכלס, את השלישייה הראשונה כתבתי מתוך מחשבה שגם ככה בסוף כל אחד ייקרא כנראה על הקבוצה שלו וירפרף על השאר, אז שיהיה כבר לכל אחד מה לקרוא, שהרפרוף לא יהיה ארוך יותר מהקריאה..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 9:05 am 
Sophomore

סיכומון שלי:
הבחירה הראשונה שלי הייתה בוש. כשראיתי את המחירים של שלושת השחקנים הראשונים הבנתי שלא הפנמנו שצריך להכפיל את המחירים, קיוויתי שעד ישגיע תורי לא כולם יתאפסו עדיין אבל לצערי זה לא ממש קרה. רציתי לקחת את בוש או דאנקן שהם לדעתי שני השחקנים הכי טובים שהיו לבחירה בדראפט הזה, לא בפוטנציאל, בתכלס. לצערי עמוס התחרה איתי על המליר של בוש ויצא שהוצאתי סכום שנראה מופרז באותו רגע, אבל כשמחלקים אותו בשתיים נראה סביר לגמרי. לראיה שחקנים הרבה פחות טובים בעיני הלכו במחירים דומים ואף יותר.
אחרי שסימנתי וי על המטרה הראשונה המטרה הבאה הייתה לקחת רוקי תורם. היה לי ברור שכולם רוצים את אולדיפו ושיהיה לי קשה להתחרות במחיר שלו, בכל מקרה תכננתי לקחת שניים אחרים, בסוף יצא רק אחד לצערי. אוליניאק במחיר סביר בעיני, האופציה השניה היה לן. בדיעבד הייתי צריך גם לנסות לקחת את ברק בשלב יותר מרוחק.
דנג ובאטלר באו המחירי מציאה וג'ורג' היל היה הרכז הכי טוב שנשאר באותו שלב. לא הבחירות הכי מדהימות אבל לא רעות בעיני.
ג'ינובילי הגיע כי אף אחד לא רצה אותו, קרואפורד יתרום שלשות ומריון אני אוהב. שלוש עמדות שיתחלפו בקרוב.
בסוף גיליתי שנשאר לי כסף. כל הזמן הייתי בהרגשה שאין לי מספיק כסף להתחרות במחירים המטורפים ובסוף נשארתי עם עודף, בטח הייתי לוקח שחקן או שניים אחרת.

השאלה הקריטית היא מתי ואיך קובי ווסטברוק יחזרו, הם זה ההבדל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 10:12 am 
Junior

אני דווקא קראתי הכל בשקיקה ואף כתבתי תגובה מפורטת וריוויו שלי ואז הכל נמחק לי כשלחצתי על משהו בטעות... ככה זה כשאתה מנסה לכתוב תגובה ב4:00 בבוקר עם יותר מדי וויסקי בדם... אז כבר לא היה לי כוח לעשות זאת שוב.

מכל מקום, תניחו לצ'ונס לכתוב. כל עוד הוא לא מכניס את הגיק סטאף המתמטיים שלו- אני עדיין שם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 5:37 pm 
Junior

גיק סטאף :))))
מת על זה.
המקום היחיד בעולם שמישהו יכול להגיד עליי שאני גיק ;)
מוק, נראה לי רק שאתה שוכח שכל המשחק הזה הוא גיקי לחלוטין.. מספרים על גבי מספרים שצריך לחשב אותם ולראות איך הם מתחברים יחדיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 5:52 pm 
Junior

נראה לי שאתם לא יודעים את ההבדל בין גיק לנרד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 5:57 pm 
Hall of Famer

צ'ונסי, למיטב זכרוני הבטחת הבטחות מסויימות לגבי פוסטים מסויימים שהיו אמורים לעלות אתמול, אני מבקש בכל לשון של בקשה להפסיק להתבטל בפורום ולחזור לעבודה. בשביל מה אני משלם לך כקו-קומישינר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 5:58 pm 
Junior

מישהו בכלל יכתוב סיכום?
כי נראה לי שהתחום היחיד שמוק מתעסק בו באופן מקיף זה סיליקון

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 6:05 pm 
Junior

in his dreams

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 8:38 pm 
Hall of Famer

אופס ערכתי לצ'ונסי את ההודעה במקום לצטט אותה, אני עדיין לא רגיל להיות מנהל...

אבל עדיין צ'ונסי, תרשה לי ללמד אותך פרק בהילכות קומישנריות בליגת סלניוז:

שלב א': אתה שואל שאלה חשובה, נניח לגבי הדראפט.
שלב ב': אתה לא מקבל תשובות מאף אחד.
שלב ג': השלב החשוב ביותר בכל התהליך-אתה עושה מה שבא לך.
שלב ד': אנשים מתלוננים על ההחלטה שקיבלת.
שלב ה': (בהנחה שלא גילית פתאום שעשית איזו טעות פטאלית) אתה מסביר להם בנימוס שעכשיו מאוחר מדי לשנות ושבפעם הבאה יעירו מוקדם יותר.
שלב ו': עושים דראפט כמו שרצית.
שלב ז': כולם מבינים שקיבלת החלטה טובה ומפסיקים להתלונן (או לכל הפחות-מפסיקים להתלונן על הההחלטה שלך ועוברים להתלונן על זה שאנדרו ביינום שוב נפצע להם).

בשנה הבאה חוזרים על התהליך כולו, רק עם ריקי רוביו במקום אנדרו ביינום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 9:13 pm 
Junior

:)

קיבלתי והפנמתי. ומסגרתי.
אבל הקומיש הבא שיהיה פה, אסור שיידע על ההודעה הזאת. צריך להשמיד אותה. את הדרך שאתה עברת במשך שנים, ואני במשך ימים, גם הוא צריך לעבור. הוא צריך להרוויח את הידע הזה שחשפת עכשיו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוקטובר 28, 2013 10:27 pm 
Junior

די לשחיתות!
די לסתימת פיות!
די לנחס את רוביו!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 29, 2013 9:29 am 
Junior

ממשיכים בסקירת פתיחת עונת הפנטזי בקיפרס ליג. והפעם, שתי קבוצות אקספנשן, שתיים משלושת קבוצות האקספנשן המרתקות ביותר שנכנסו לליגה בשנים האחרונות.

עמוס לב -

נכנס לדראפט עם הולידיי - בייל - פרסונס - פאריד - נוביצקי - פאו.

על פניו, סגל כמעט איכותי מספיק כדי שיהיה אפשר לטעות ולחשוב שהתחיל כבר בקיץ הקודם.
נוביצקי ופאו, לא הסתרתי את הפתעתי כשהלכו כל כך גבוה באקספנשן, אבל אי אפשר להגיד שהיו בחירות לא טובות. ממש לא.
אהבתי מאוד את הגישה, למרות ההפתעה. יכול להיות שהייתי בוחר באסטרטגיה הזאת כקבוצה חדשה. להגיד זין עליהם, אני אראה להם מה זה, אני בא לקחת אליפות מעמדת הנחיתות הכי גדולה שיכולה להיות.
זאת הייתה חתיכת הצהרה לדעתי בפתיחת הדראפט, ותאכלס? לדעתי עמוס פגע בול. מארק מיי וורד L -
שני אלה, יחד עם בילאפס, יהיו המדורגים 1-3 בממוצע למשחק מבין כל השחקנים שנכנסו לדראפט הקיץ.
אם הייתי בנעליים של עמוס מפתיחת הקיץ, הייתי מתלבט לי בין שתי אסטרטגיות - או עתיד, או הווה.
או נוביצקי-גאסול בשני הסיבובים הראשונים, או רוביו-פייבורס/קאנטר, זיווג שיכולים לשלוט יחד ב-4 קטגוריות לעשור הקרוב.

אבל לא הייתי מתלבט על האופציה השלישית של שילוב, בטח לא כשטוני פארקר, עוד BPA, היה על הלוח. לא בשביל בייל, שלא יהיה משמעותי העונה.
אם כבר, הייתי הולך על בלדסו שיכול להביא העונה מספרי דווין וויד.
פרסונס-ג'רו-פאריד אלה כבר בחירות שאהבתי, צעירים שגם יכולים לתרון המון כאן ועכשיו. הסגנון הזה אולי היה שווה קטגוריית התלבטות רביעית, מזה לא היה חסר בדראפט הזה.

מה עמוס עשה בדראפט הרגיל ?
התחיל עם קרלוס בוזר. לא רע, מאוד אנדרייטד בפנטזי. עוד מקור טוב לריבאונד ונקודות באחוזים טובים.
ג'ראלד הנדרסון בבחירה השנייה היה בזבוז של מקום וכסף בזמן אמת, והפך לבזבוז מוחלט אחרי הדראפט, כשהוא נחתך לטובת גריינג'ר הפצוע, שכבר נפסל משני המשחקים הראשונים.
בהתחשב בכך שעמוס הוציא 143 בסיום על אולדיפו ויכל גם להביא אותו ב-100, בדיעבד אפשר לאמר שבמקום הנדרסון היה יכול להיות כאן כל שחקן אחר בדראפט הזה, כולל הבכירים ביותר.

גורטאט בוושינגטון יכול להיות נחמד, אבל לא יהיה משמעותי מדי. זה לא סגנון השחקנים שהייתי מביא כשיש לי יתרון תקציבי.
גם לא ווסלי מתיוז, מקור נחמד לשלשות, בלי שום דבר מעבר.
הוא נחמד, אבל סיכוי טוב מאוד שכמו בכל עונה, שחקן מסוגו היה מגיע בשלב כלשהו לווייבר, פשוט כי יש מלא שחקנים מסוגו בליגה. תמיד אפשר למצוא שלשיונר טופ 10-15 בוויבר.
מאוד אוברייטד בפנטזי לדעתי, הוא אפילו לא חוטף טוב למרות התדמית (פשוט לראות בדף השחקן, אף פעם לא היה משמעותי מדי).

טוביאס האריס וגרייויס ואסקז היו שתי בחירות נהדרות. עוד שניים שמתאימים לקטגוריית ההתלבטות הרביעית, שחקנים צעירים עם אפסייד שתורמים כאן ועכשיו.

קודי זלר, לא יודע. נראה לי שירביצו לו בליגה וביומבו יהיה זה שכל פעם ייכנס במקומו כדי לנקום בבחור שהרגע פצפץ איזה עצם שברירית של הקודי.
אריק גורדון, לא יודע מה הוא קשור. יש שחקני עבר במכוני גמילה שיותר בריאים ממנו.

אולדיפו בבחירה האחרונה זה נהדר, כי הוא הרוקי הטוב במחזור לדעתי, אבל הכסף שהוצא עליו מבטא את הבעיה העיקרית של עמוס בדראפט הזה לטעמי.
לא היה שום טעם להעמיד את גורדון לבחירה כשאתה עם שני מקומות פנויים ו-144$. שים את אולדיפו, שלם כמה שצריך, ויהיה לך עודף להביא שחקן נורמלי במקום אריק.

שורה תחתונה

אוהב ולא אוהב. יש קבוצה טובה, יכלה להיות הרבה-הרבה יותר טובה. אם רק היה כאן את פארקר במקום בייל, ג'נינגס למשל במקום הנדרסון, שחקנים תורמים במקום זלר וגורדון.
לא יודע, פספוס לטעמי. כי כסף היה בשביל להחליף את השלושה האחרונים בשחקנים טובים הרבה יותר.

אפשר לצאת מהמצב הנוכחי למאבק על מדליה כלשהי, אבל לטעמי זה ידרוש הרבה עבודה.
יש פה קבוצה שלדעתי לא יכולה להיות טובה מאוד באף קטגוריה, אבל יכולה להיות כמעט טובה כמעט בכל קטגוריה.
העבודה שצריכה להיעשות היא למצוא את הדרך להשיג עוד אסיסטים - כי ואסקז וג'רו לא יכולים להספיק, וחסימות - כי פאו וגורטאט החוסמים היחידים, ואפילו הם לא מעלית הליגה בלשון המעטה,
תוך כדי שלא מפסידים יותר מדי בשאר הקטגוריות, כי גם בהן כאמור אין יותר מדי ספייר.

בהסתכלות קדימה,
קודם כל אני הייתי מנסה להשיג את השחקן האחד שאני הכי מאמין בו וחושב שהוא אנדרייטד כרגע במחיר שיידרש תמורתו בטרייד, כי הייתי רוצה להשיג אחד שאני חושב שיהיה טופ 15 לחמש שנים הבאות, משהו שאין כרגע בקבוצה לדעתי.
שנית, שומר לי עד לאולסטאר על כמה נכסים מעניינים שיכולים להיות מכריעי אליפות, ובכך אני מתכוון לשחקנים שהם טיי-ברייקר בקטגוריה שלהם.
כשמגיעים החודשיים האחרונים של העונה, ויש 4-5 קבוצות שמתמודדות על מדליה, מה שהן מחפשות זה את השחקנים שישפיעו הכי חזק על הקטגוריות שהם צריכים.
כשאתה כבר מרגיש את המקום שלך ב-5/6 קטגוריות, ואתה במאבק צמוד בריבאונדים, פתאום קנת' פאריד הופך להרבה יותר אטרקטיבי בשבילך, כי אז לא מעניין אותך שהוא שחקן של קטגוריה וחצי.
אכפת לך רק מזה שהוא יכול להיות ההבדל בשלוש נקודות בקטגוריית הריבאונדים, מה שיכול להיות ההבדל בצבע המדליה שתקבל.
אז הייתי מנסה לתפוס עוד איזה שחקן-שניים כאלה, שמהווים שובר שוויון לקטגוריה ספציפית, ויוכלו להיות שווים בטרייד פי 2 ממה שהם שווים היום.

שלישית, שלישית מגיע הקטע המגניב. אתה הסיקסרס, אתה צריך לייצג את הסיקסרס. הסיקסרס עושים הכל בשביל להביא את אנדרו וויגינס, אתה צריך לעשות הכל בשביל להביא את אנדרו וויגינס.
הסיקסרס המקוריים ינסו לעשות את זה באמצעות הפסדים שייקנו כדורים. הסיקסרס הראויים צריכים לעשות את זה באמצעות השגת כסף לדראפט.

אז אני לא אומר לך - תסיים בתחתית בשביל להשיג עוד כסף. ממש לא. אני אומר תנצל את החוקים, תשיג לך כסף בטריידים,
ותבטיח שתהיה הקבוצה הכי עשירה בדראפט הבא. שזה בעצם כמו הקבוצה הכי עשירה בפינג-פונים, רק הרבה יותר מעניין.
כי כולנו יודעים שאנדרו וויגינס הולך לשחק בפילדלפיה. וכשהוא יהיה בפילדלפיה, עמוס - אתה תרצה אותו בקבוצה שלך. מה, לא כך?

עידן -

היי עידן. מה קורה?

עידן בחר כאמור בדראפט האקספנשן שלו באסטרטגיה שאני הכי אהבתי, עם השחקנים שאני הכי אהבתי.
אישית אהבתי במיוחד את הבחירה הראשונה בפייבורס, שיהיה אדיר לעשר השנים הקרובות ב-3/4 קטגוריות = סופר-סטאד בפנטזי,
רוביו - שיהיה אדיר לעשר השנים הקרובות באסיסטים וחטיפות, ובעצם משלים לפייבורס את אלה שאין לו (אם נתעלם מהשלשות שהוא לעולם כנראה לא יילמד לצלוף מספיק מהם),
בלדסו - דווין וויד החדש. אולי לא לגמרי כבר מההתחלה, אבל זה שחקן שאמור בקרוב להעמיד 18-5-5-2-1.5, ואם אי פעם יפתח יד משלוש הוא יהיה שחקן פנטזי מפחיד שתורם באמת על פני כל הלוח.
בכל פעם שהחליף את כריסטופול העמיד שורה סטטיסטית אדירה, אז אין סיבה לחשוב שלא יצליח לעשות כך בקבוצת הטנקינג של פיניקס, שתתן לו את הבמה להתפרע בקבוצה שמתכוונת לשחק בקצב הכי מהיר בליגה.

קמבה ווקר בחירה טובה אם אתה חושב שהוא ה-BPA, לא משנה שבחרת כבר 2.5 רכזים לפני. הרי בכל מקרה כל השחקנים האלה שלא נבחרו עוברים לדראפט הפתוח.
אני פשוט לא בטוח שהוא היה ה-BPA באותה נקודה, כי קאנטר עדיין עמד על הלוח משום מה.
אמנם קצת מרתיע לקחת שני ביג-מנים מאותה קבוצה, אבל זה היה שווה את זה, ולו למען העובדה, לדעתי, שקאנטר שווה הרבה יותר גם כטרייד צ'יפ, וגם כחומר עתידי.

גם את הבחירות בקונלי ומילסאפ אהבתי בסך הכל, שני שחקנים שאתה יודע מה תקבל מהם - ואתה יודע שיהיו מדורגים באיזור ה-30, ואם יהיה משבר אז טיפה פחות. בקיצור, סולידיים.

אנחנו יודעים מה עשית בדראפט האחרון...
ותראה, אני ממש לא יכול להגיד שאהבתי. באמת לצערי, כי אהבתי מאוד את הבסיס ההתחלתי. יש לך כבר 3 שחקנים שלטעמי יהיו ראויים להישמר בחמישייה שלך לעשור הקרוב.
כל מה שהיית צריך להשיג בדראפט הראשי, זה עוד כמה טרייד צ'יפס כדי לסדר עוד שני שחקני חמישייה טובים, והייתה לך קבוצה איכותית לרוץ איתה עד שתהיה סגן מנהל הבנק.

ובאמת לא נעים לי לכתוב את זה, אבל אני לא אוהב אף מהלך שעשית בדראפט הזה.
לא הגיע אף שחקן ממש חזק לטעמי, לא לטעמי האישי - טעמי האובייקטיבי.
היו בדראפט הזה לא מעט שמות חזקים מאוד שהיו יכולים להיות קיפרים ראויים בקיץ הבא או טרייד צ'יפס חזקים לעונה הנוכחית, ולא נלקח אף אחד מהם, למרות תקציב מוגדל.

אגב, אני ועידן עשינו את העבודה הכי גרועה בדראפט הזה. איך יודעים את זה ? כי שנינו נשארנו עם ימבה-כסף כשהדראפט כבר נסגר.
והאמת שאני חושב שעשיתי עבודה הרבה יותר טובה, מהטעם הפשוט שאמנם השגתי רק שני שחקנים טובים, אבל לפחות אלה היו השניים שסימנתי והכי רציתי.

קוו-מארט וג'ף גרין, הבחירות הראשונות, זה עוד סביר. אבל לא מטורף עליהם, ולא חושב שהם יותר משחקן פנטזי טוב לעת עתה (מרטין) ושחקן בפוזיציה נוחה שהוא פשוט לא שחקן פנטזי מי-יודע-מה (גרין).
שניהם שחקנים שיכולים לעזור בנקודות ספציפיות לקבוצות שצריכות עזרה השנה, אבל שניהם לא טרייד-צ'יפס רציניים, ואף אחד מהם לא ישפיע יותר מדי על הניקוד של הזומבים לסיום העונה.

איליאסובה ואנדרסון ואראז'או היו הבאים בתור.
את ההימור על אנדרסון אני אוהב.
נכון, סביר להניח שהוא ייפצע במחזור ה-23 ויחזור שנה הבאה, אבל לך תדע, יכול להיות שהוא שוב יביא 14 ריבאונדים למשחק ב-15 המשחקים הראשונים, ויכול להיות שמישהו ייתפתה להמר עליו גם בטרייד.
יכול להיות גם שאיכשהו, בטעות, הוא יהיה בריא לחודשיים האחרונים של העונה. או-אז הוא יוכל להיות חתיכת טרייד צ'יפ, כפי שנכתב על פאריד אצל עמוס.

את הבחירה בטורקי אני פחות אוהב. הרבה פחות אוהב.
מדובר לדעתי באחד משחקני הפנטזי האוברייטד ביותר. גם כאן הוא היה אוברייטד בטירוף, הלך ב-35$.
12 יותר מטייסון למשל, וטייסון שחקן פנטזי ברמה אחרת לגמרי, שמכריע 2 קטגוריות.
5 יותר מבוזר למשל, ובוזר קולע יותר, ועושה את זה יותר טוב, ולוקח הרבה יותר ריבאונדים.
לאנשים (לא רק עידן. המון מעריכים אותו יתר על המידה) יושב בראש החודשיים החזקים שהוא נותן בכל עונה, ולא שמים לב שב-4 העונות שלו בליגה (לא מחשיב את הראשונה, לפני שחזר לברצלונה לשלוש שנים),
השיא שלו זה 13 נק', ומעבר לעונת השיא בריבאונד בעונה המקוצרת השיא שלו זה 7 ריב' שהושגו בעונה שעברה, ולקו הוא לא הולך, ולחטוף ולמסור ולחסום אין על מה לדבר יותר מדי,
ולמעט אותה עונה מקוצרת האחוזים שלו פח, ויש איזה קונספציה שהוא קלעי שלשות גדול - אבל בפועל השיא שלו זה 1.3 שלשות למשחק בעונה שעברה.
62 שחקנים קלעו בממוצע יותר שלשות ממנו, 12 שחקנים נוספים קלעו כמוהו. בטוטאל שלשות הוא מדורג במקום ה-61.
מה יוצא מכל זה ? שחקן שלא תורם בצורה יוצאת דופן באף קטגוריה, אפילו לא אחת. שחקן שלמעט קטגוריה אחת בשנה ספציפית אחת, לא נכנס לטופ 40 באף קטגוריה, באף שנה.

קורבר ב-26$. זאת כבר רכישה שאני ממש לא מבין, מצטער. בליגה של 9 קטגוריות הוא שחקן של קטגוריה אחת. שחקנים של קטגוריה אחת לא צריכים להיות בכלל בסגל של קבוצה.
זה למה רנדי פוי למשל, שהיה בעונה שעברה מקום 7 בליגה בשלשות, לא בילה אצל אף קבוצה אצלנו, בשלוש ליגות, יותר ממספר מוגבל של ימים רצופים.

דאנדרה ג'ורדן ב-20$. הקבוצה הייתה צריכה חוסם, ודאנדרה היה החוסם הטוב בשוק באותו רגע, והכסף כבר לא היווה אישיו כי היה הרבה יותר מדי ממנו, אז זאת בחירה טובה.

כרוקי נלקח ג'יאניס שם-משפחה. הוא לא צפוי לקבל יותר מדי דקות במילווקי העונה, כשלפניו ברוטציה נמצאים באטלר ודלפינו, והכיסים של עידן כאמור היו תפוחים במיוחד באותה נקודה,
אז אני לא יודע למה היווני נלקח, ולא זה שהלך שתי מועמדויות אח"כ - מייקל קרטר וויליאמס.
לעודד שלקח את האחרון היו 47$ בארנק, עידן סיים עם 93$ ללא ניצול. הרוקי של פילי יהיה הרבה יותר משמעותי בשנים הקרובות, ועידן היה יכול להנחית אותו ללא מאמץ.

הבחירה הבאה הייתה קירילנקו, וגם את זה אני מתקשה להבין. אני כן חושב שקירי ייתן עונה יחסית טובה, אבל היחסית טובה שלו מוגבלת בשלב זה, ברוסטר הזה של הנטס, לרף עליון לא גבוה במיוחד.
במקומו אפשר היה, ורצוי היה, לקחת את חברו לקבוצה ג'ו ג'ונסון, שחקן פנטזי טוב יותר, שישחק דקות רבות יותר, ושווה הרבה יותר כטרייד-צ'יפ -
כשההוכחה לכך נמצאת בדראפט עצמו - ג'ו נלקח במחיר גבוה פי 7 מזה של קירי, אחרי מיני-קרב בין רוני לאלון.

את הבחירה האחרונה אהבתי מאוד, ג'ון הנסון יכול להתפתח לריבאונדר-בלוקר מהעלית של הליגה.

שורה תחתונה

בסיס לעתיד יש כאן, ובסיס נהדר.
מבחינת קיפרים עתידיים - הבסיס של רוביו בפוינט, בלדסו בשוטינג, מילסאפ בפאוור, פייבורס סנטר, עם קבמה/קונלי כשחקן שישי, זה אחלה-בחלה של בסיס לשנים הבאות.
לפיכך, ולאור זאת שאני לא רואה סיכוי לסגל הזה להתחרות העונה בצמרת, הייתי מקדיש את העונה הזאת לשלוש מטרות, ושלוש מטרות בלבד :

1. להשיג SF שיהיה ראוי להישמר כקיפר בעמדה בעונה הבאה. הייתי מעדיף שהוא יהיה סקורר - כי אין לי אחד כזה למעט קמבה וגם הוא עדיין לא בצמרת מהבחינה הזאת, והייתי רוצה שהוא יהיה שלשיונר, כי שני הגארדים שלי לא.
בנוסף, אחרי כן, אם יש לי אפשרות, הייתי מנסה להשתדרג בעמדת ה-PF, למרות שמילסאפ יכול להיות טוב מספיק. בכל זאת, אחרי שהשגתי את הסמול שלי, הייתי בודק אופציות להשתדרגות בעמדת הפאוור גם כן.

2. מנסה להשיג כסף לדראפט הבא.

3. עובד עם רוביו על בחירת הזריקות, המעטה באיבודי הכדור, וסתם..סתם.

אם יהיה בקבוצה הזאת, בקיץ הבא, סמול פורוורד איכותי, ויותר כסף משאר חברי הליגה - תהיה קונטנדרית רצינית מאוד לעידן כבר בעונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 29, 2013 11:56 am 
Junior

זה קפטנס לוג זה? זה קפטן קירק'ס לוג- אז אין וויליאם שאטנר...

עד שתסיים את הלוג אני כבר אשכח את מי בחרתי כאן... הנה כבר שכחתי לעשות חילופים בליגה אחת ונתקעתי רק עם נאש שהוא בספק בכלל, לערב הראשון... איזה יופי :?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 29, 2013 12:08 pm 
Junior

אתה שוכח כמעט כל דראפט שאתה משתתף בו, אז מה זה כבר יום אחד של שיכחת חילופים?

אני לא פתחתי לוג. עודד פתח לוג. טענות לגבי לוג להפנות לעודד.
אני, אני סיימתי עם הפוסטים על הליגה הזאת. אתם לא מעריכים כלום. סתם, צוחק.
מה לעשות, לא היה זמן. מאז שבת בלילה היה רק את יום ראשון בו נורטון הציק והטריד אותי כל היום, והיה לנו דראפט פרנצ'ייז חשוב, וגם כך זה יום של משחקי פוטבול, ועל זה עוד היה דרבי חיפאי בכדורגל, ויום שני עשיתי משהו חשוב אחר.
בין לבין, פה ושם, כתבנו על כמה קבוצות. אני יודע שזה לא בסדר, את ספר סיכום דראפט הדיינסטי אשתדל להגיש עד ליום חמישי לכל המאוחר. סליחה ותודה על ההתחשבות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוקטובר 29, 2013 12:10 pm 
מנהל פורום

הלוג שלי היה לחלוטין ברמת הדיווח של סטאר-טרק המיתוליגית.

אתה הפכת את זה לכדי מניפסט סציו-אופרטוניסטי...
אבל שלא תבין לא נכון, הכתיבה שלך היא בהחלט ברוכה.
נתראה בסיכומים השבועיים!!

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 37 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה