סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ג' מאי 21, 2024 2:11 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 66 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' אוגוסט 31, 2014 10:23 am 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
אלו החוקים, אם מישהו רוצה להכניס שינויים, זה המקום לדיון, אם משהו יתקבל, אני אכניס אותו גם לכאן וגם לת'רד המודבק.

ליגת רוטו קיפרים.

דראפט במכרז ביום רביעי 15.10 (ערב חג שני של סוכות) בשעה 22:30.

9 קטגוריות סטטיסטיות סטנדרטיות: נקודות, ריבאונד, אסיסטים, חטיפות, חסימות, אחוזי שדה, אחוזי עונשין, שלשות ואיבודים.

סדר גודל של ~130 שחקנים בליגה, גודל הרוסטרים יגזר מעומק הליגה בהתאם למספר המשתתפים (למשל-10 משתתפים=גודל רוסטר של 13 כולל ספסל).

הגבלה של 250 חילופים בעונה.

כל קבוצה ותיקה שומרת לעצמה 7 קיפרים מהעונה הקודמת, אחד לכל עמדה, יוטיליטי וסופמור. אם מצטרפות קבוצות חדשות לליגה, אחרי שהקבוצות הותיקות נועלות את הקיפרים שלהם, כל קבוצה חדשה נועלת 6 קיפרים ללא הגבלת עמדות. קבוצה חדשה לא יכולה לבחור רוקי כאחד הקיפרים שלה ולא בוחרת סופמור כקיפר שביעי (אם כי היא יכולה כמובן לבחור סופמור כאחד מ-6 הקיפרים שלהם, אם אותו סופמור לא נעול אצל אחת הותיקות כמובן). אם קבוצה ותיקה עוזבת ישנן 2 אפשרויות- הקבוצה יכולה לעבור למנג'ר חדש או להתבטל לחלוטין, במקרה הראשון היא יכולה לשמור על הקיפרים שלה לבחירת המנג'ר החדש, במקרה השני כל השחקנים משוחררים לדראפט.

קבוצות ותיקות יצטרכו להצהיר על הקיפרים שלהן עד שבוע לפני הדראפט, אם ישנן קבוצות חדשות שצריכות לבחור קיפרים, הותיקות יציהרו על הקיפרים שלהן עד 10 ימים לפני הדראפט ולחדשות יהיו 5 ימים נוספים לבחור את הקיפרים שלהן. אם יש יותר מקבוצה חדשה אחת, הקבוצות החדשות יערכו דראפט סנייק לבחירת הקיפרים שלהן.

כל קבוצה חייבת לבחור לפחות רוקי אחד בכל דראפט ולהחזיק אותו במשך 2 עונות.

במהלך כל עונה ניתן להחליף רוקים וסופמורים פעמיים ללא הגבלת חלונות, יש להודיע בפורום שבוצעה החלפה. כמו כן, ניתן להחליף רוקי ברוקי אחר במהלך פגרת הקיץ בתנאי שהרוקי הנכנס יהיה בסגל של הקבוצה בסיום העונה או שיתקבל בטרייד תמורת קיפר אחר, לא ניתן יהיה לבחור רוקי קיפר מבין השחקנים החופשיים. קיפרים אחרים (5 לפי עמדה ו-1 יוטיליטי) ניתן להחליף ללא הגבלה במהלך העונה.

אם קבוצה בחרה שני רוקים או יותר בדראפט, היא לא חייבת להצהיר מיד על מי מהם היא שומרת. אם קבוצה בחרה יותר מרוקי אחד והיא זורקת רוקי או מעבירה אותו בטרייד, ברגע שנשאר לה רק רוקי אחד בסגל מהבחירה המקורית שלה בדראפט, הוא הופך להיות הקיפר אוטומטית ואי אפשר לזרוק אותו עד שהוא מסיים את השנה השנייה (פרט ל-2 ההחלפות המותרות בכללים ובסוף העונה כמובן), גם אם אותה קבוצה לוקחת בחזרה רוקי שהיא בחרה וזרקה כפרי אייג'נט.

תקציב הבסיס למי שזכתה באליפות בעונה שעברה יהיה 80$, השנייה תקבל 85$, השלישית 90$, הקבוצה שתסיים אחרונה 95$, הלפני-אחרונה 100$ וכן הלאה עד לרביעית שתקבל את התקציב הגדוה ביותר, קבוצות חדשות, אם יהיו, יקבלו תקציב הגדול ב-5$ מתקציב הקבוצה האחרונה ותוספת תקציב עבור עמדת רוסטר נוספת בהתאם לחישוב עלות עמדת רוסטר ממוצעת.

טריידים: ניתן להעביר בטרייד כל שחקן בסגל בכל זמן כשההגבלה היחידה היא של לא יותר מ-2 החלפות רוקי וסופמור במהלך כל עונה. ניתן לשלב בטריידים גם כסף לדראפט הקרוב. וטו על טריידים במהלך העונה יעשה בהצבעת מנג'רים במערכת של יאהו. ניתן לערוך טריידים גם במהלך פגרת הקיץ, גם טריידים הכוללים התחייבות כספית של קבוצה אחת לאחרת בתנאי שכל השחקנים המעורבים ישמרו כקיפרים לעונה הבאה (חריגים במקרה של פציעות או כל אירוע לא צפוי אחר-רק באישור בהצבעה של הליגה). כל טרייד שסוכם במהלך הפגרה יעמוד להצבעת וטו של משתתפי הליגה לפני ביצוע הדראפט.

חוק וולפסון: במקרה ששחקן שנשמר כקיפר על עמדה מסויימת מאבד את הזכאות לשחק על אותה עמדה לפי יאהו, הוא רשאי להמשיך כקיפר על אותה עמדה עד לסוף העונה שבה איבד את זכאותו כל עוד הוא נשאר אצל אותה קבוצה, ברגע שאותו שחקן עבר בטרייד או שוחרר מהקבוצה, הוא יוכל להשמר כקיפר רק בעמדות בהן הוא מוגדר ביאהו. אם השחקן איבד את הזכות לעמדה מסויימת במהלך העונה, הדבר יחשב כאילו הוא איבד את הזכות בפגרה והמנג'ר שמחזיק בו יוכל להמשיך להחזיק אותו כקיפר באותה עמדה גם בעונה שאחרי (אבל לא לאחריה כמובן). חוק וולפסון אינו תקף לשחקנים שיושבים על משבצת הרוקי והסופמור כמובן.

סעיף שאני בטוח ב-99% שלא יהיה בשימוש, אבל רק לצורך הרשמיות: במידה והקומיש חושב שמנג'ר פועל בצורה מנוגדת לרוח המשחק, נניח לצורך העניין-עושה טאנקינג, משחרר קיפרים, סתם הפך לגוויה או כל דבר אחר שתעלו על הדעת, הוא יכול לקנוס את המנג'ר בדראפט של העונה הבאה, להעביר את הקבוצה שלו למנג'ר אחר או לזרוק את הקבוצה מהליגה. למנג'רים בליגה תהיה זכות וטו על העונש במידה ויהיה רוב לכך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 31, 2014 11:53 am 
Hall of Famer

הצעה שלי-להכפיל את התקציבים (כלומר-160 לאלופה ועלייה במדרגות של 10 משם) ולהשוות אותם למה שהיה בשנה שעברה כדי למנוע מהאוטו-ביד לעשות שמות בקבוצות שלנו במקרה שמישהו לא נמצא או מתנתק. אני חושב שכולנו נעמוד במעמסה של לקחת את הערך שיאהו מצמיד לשחקן ולהכפיל אותו ב-2.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוגוסט 31, 2014 12:26 pm 
Junior

כבר אין טעם להגדלת התקציבים בכל הקשור להצעות אוטומטיות, יאהו סידרו את המערכת והבוטים מתאימים את עצמם לתקציב.
גם ככה כולם אצלנו מגיעים לדראפט (כך לפחות היה בעונה שעברה) כי אנחנו קובעים מועד שמתאים לכולם.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 02, 2014 2:04 am 
Junior

רוני, התעוררת מוקדם :)

אני מציע לשנות את שיטת התגמול כי לדעתי בעונה הקודמת היה צורך להפעיל את סעיף ה-99%.
מעדיף כל שיטה שבה לסיים רביעי לא יהיה הכי גרוע

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 02, 2014 7:02 am 
Hall of Famer

למה לסיים רביעי זה הכי גרוע? התגמולים היצירתיים לפי מיקום זה בליגת הדיינסטי, בקיפרים זה פשוט +5 לתקציב על כל מקום.

ולגבי להתעורר מוקדם, אני חותם לך כבר עכשיו שיום לפני הדראפט תמצא כאן הודעות מופתעות של "מה? הדראפט מחר? לא ידעתי..." למרות שהתאריך יושב כאן כבר חודשיים מראש, קורה כל שנה... :D

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 02, 2014 3:52 pm 
Junior

יש מספר דברים שהייתי רוצה שנשנה עם הזמן..
לגבי המיקומים, עידן צודק וזה משהו שהייתי רוצה לשנות כבר העונה.
בליגת רוטו, באמצע העונה, בדר״כ לפחות השליש התחתון יודע שאיבד סיכוי למדליה. אם אין לקבוצות האלה על מה להילחם (ולמעשה, לפי השיטה של העונה הקודמת, עדיף להן לסיים כמה שיותר נמוך) זה פוגע בכל הליגה, טופ טו בוטום. לקבוצות אין אינטרס להיאבק על המיקום שלהן בקטגוריות שונות, כשחלק מהקטגוריות יכולות להשפיע גם על המאבק על המדליות, אם קבוצת תחתית מתחילה לזייף ומאפשרת לקבוצת צמרת לעקוף אותה בקטגוריה או שתיים. קרה לי במספר ליגות בעונה שעברה.
צריכים לתת סיבה לקבוצה במקום 8 להמשיך להיאבק על דירוג עד הסוף, במקום לעודד אותה (לפי החוקים) לאסוף פצועים ולצאת לחופשה עד סיום העונה.

5 או 10 זה פשוט מדי. אני בעד שרוני יעשה חישוב של ממוצע כלשהו פר עמדה ונמצא מספר מעניין להכפיל אותו בוא נגיד pi או e. אח"כ כדי להוסיף אלמנט אקראי נבקש ממוק לחשוב על מספר נגיד 36D או 350CC ונראה כבר מה יצא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 02, 2014 5:58 pm 
Hall of Famer

אני מסכים עם הרעיון הכללי שצריך לצ'פר קבוצות שנלחמות עד הסוף, ומן הסתם הצ'ופר הזה צריך לבוא דרך התקציב לעונה שאחרי, השאלה היא רק איך, מכיוון שאין כאן פלייאוף כמו בהד-טו-הד, צריך לחשוב מחוץ לקופסה.

כמה רעיונות:
1. לקחת את מצב הליגה בפגרת האולסטאר ולהחליט שמשם והלאה מתחיל סוג של פלייאוף, כל קבוצה שמשפרת את המיקום שלה מפגרת האולסטאר ועד סוף העונה מקבלת תוספת של סכום מסויים לדראפט, נניח, 2$ על כל מקום שהקבוצה הצליחה להתקדם. לא בטוח שהייתי נותן קנסות על ירידה במיקום כדי למנוע מצב שבו קבוצה שהתדרדרה בגלל פציעות נדפקת פעם שנייה גם בתקציב לעונה הבאה.
2. להוסיף/להוריד כסף בדראפט לפי כמות חילופים שנתית (או כמות משחקים ששוחקו לכל קבוצה), נניח שהקבוצה עם הכי מעט חילופים מפסידה 4$ לדראפט, השנייה מפסידה 3$ וכן הלאה עד לקבוצה עם הכי הרבה חילופים שמרוויחה 4$ (אפשר להתחיל גם ממינוס 8$ ולעלות בקפיצות של 2 אם רוצים שיהיה משמעותי יותר). היתרון בשיטה הזו הוא שבהרבה מקרים, קבוצות שבחרו גרוע בדראפט הן גם אלו שיעשו יותר חילופים במהלך העונה וזה ייתן להן צ'אנס להשתפר.

אם יש עוד רעיונות, זה הזמן, אבל בכל מקרה, לא הייתי מחיל את השינוי הזה לעונה הקרובה כמובן אלא רק לעונה הבאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 02, 2014 6:33 pm 
Junior

אני אוהב את הרעיונות הללו, אבל מאמין שייגרמו לסיבוך ובלבול מסויים במהלך העונה, בטח כשרובנו משחקים בליגות קיפרים נוספות עם חוקים שונים.
אני חושב שהכי פשוט והכי טוב יהיה שהבונוסים לדראפט פשוט יעבדו בצורה הפוכה.
נניח כך : אלופת הליגה מדורגת אחרונה מבחינת זכאות לבונוס דראפט. אחריה המקום השני, השלישי והרביעי (עד כאן אין שינויים).
אחריהן תגיע הקבוצה במקום האחרון, ואז הלפני אחרון, וכך הלאה.
כך נתת בצורה פשוטה סיבה לקבוצות לנסות ולעלות בדירוג.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 03, 2014 6:46 am 
Junior

מסכים למעט זה שאני לא רואה סיבה להרוס למספר 4, הוא צריך להיות הכי מתוגמל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 03, 2014 10:00 am 
Hall of Famer

idansha כתב:
מסכים למעט זה שאני לא רואה סיבה להרוס למספר 4, הוא צריך להיות הכי מתוגמל

מסכים, ומיד אחריו המקום השני :a_g_a:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 03, 2014 9:34 pm 
Freshman

יש מישהו שירצה אולי לקחת את הקבוצה שלי העונה? לא כל כך התחברתי לפורמט וחבל לי להיות עציץ עונה שניה ברציפות.
אם אף אחד לא יקח אשאר כדי לא לדפוק, אבל אם קיים מחליף אז אעדיף לפרוש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' ספטמבר 03, 2014 10:26 pm 
Junior

אין בעיה, יהיה מי שייקח את הקבוצה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' ספטמבר 12, 2014 10:23 pm 
Junior

הזמן של הדראפט לא מתאים לי, אני צפוי להיות בטיסה לארה"ב בערך באותו זמן.
יש מצב לאותה שעה ביום שני, יומיים אחרי?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 3:28 pm 
Hall of Famer

idansha כתב:
הזמן של הדראפט לא מתאים לי, אני צפוי להיות בטיסה לארה"ב בערך באותו זמן.
יש מצב לאותה שעה ביום שני, יומיים אחרי?

מבחינתי אין בעייה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 4:27 pm 
מנהל פורום

יום שני בעייתי לי
אם וכאשר, זה יהיה צריך להיות לפחות 10 וחצי אם לא 11...

"האבחנה שהספרס טועים כשהם נותנים ללברון לזרוק-קשקוש של אחד שלא ראה 100% מהסדרה"
פלאש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 6:13 pm 
Hall of Famer

אני יכול כמעט בכל יום באיזור 10 או 10 וחצי, אבל מעדיף לא יותר מאוחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' ספטמבר 13, 2014 8:45 pm 
Junior

אני פשוט בארהב (כלומר 7 שעות אחורה, אצלי זה 3 בצהריים) אז מעדיף שעה מאוחרת ככל האפשר
אני יכול בדכ בכל יום
ספציפית ב-25-26.10 אני בכנס בניו יורק אז זה לא אפשרי לי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 8:33 am 
Hall of Famer

אני לא רוצה לאחר את הדראפט יותר מדי כי ב-28.10 כבר מתחילה העונה ואם אפשר לעשות אותו לפני שהיא מתחילה זה תמיד עדיף. כרגע ב-18 יש לנו את ההד-טו-הד וב-20 את הדיינסטי, אז אפשר אולי להקדים אותו ל-22.10 (יום רביעי) או אפילו ל-21.10?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 8:48 am 
Sophomore

עוד קצת מוקדם לתיאומים האחרונים האלה בעיני. בכל מקרה ב18 אני לא יכול. ימי רביעי לא יכול לפני 23:00

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' ספטמבר 14, 2014 4:27 pm 
Junior

את הדיינסטי סתם קבעתי שרירותית, יש עוד זמן לקבוע מועד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוקטובר 04, 2014 10:27 pm 
Junior

לא טוב לי ה25. אני לא בארץ בסופ"ש הזה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 05, 2014 7:05 am 
Hall of Famer

הליגה מתחילה ב-28, ב-18 יש כרגע דראפט הד-טו-הד, ב-20 דיינסטי, ימי שישי אני מניח שהם לא אופציה, וכך גם ימי חמישי (יורוליג מתחיל אוטוטו).

זה משאיר לנו את האופציות הבאות:
מתישהו שבוע הבא, שנראה לי די מוקדם, אבל אולי ה-15 יכול להיות עוד סביר.
בשבוע שאחרי ב-19, ב-21 או ב-22.
ובשבוע שאחריו ב-27.

בקיצור, 5 תאריכים אפשריים, אני חושב כרגע על ה-22 אם אין התנגדות, אבל תגידו מתי אתם יכולים ומתי לא וננסה לסגור עוד השבוע.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 05, 2014 2:21 pm 
Junior

מעדיף ב-15 או ב-19

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 05, 2014 3:50 pm 
Hall of Famer

לא שמתי לב קודם, אבל שימו לב שה-15 הוא ערב חג, כמו יום שישי בעצם, לי אין בעייה עם זה כל עוד זה בשעה 10-11, אבל רק שתהיו מודעים. לגבי ה-19, זה אומר כרגע שיהיו לנו דראפטים ב-18, 19 ו-20 (אלא אם כן גם הדיינסטי יזוז).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' אוקטובר 05, 2014 4:11 pm 
Junior

טוב נוסף לי עוד כנס, אז אני לא פנוי בין ה-22.10 עד 26.10 (מעדיף בכלל לא בין 17 ל-26)

15 טוב לי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 66 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה