סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ד' מאי 29, 2024 5:08 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 94 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 4:42 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
מכיוון שלא ראיתי אף אתר שסיכם את העונה הסדירה שהיתה
אז אני מציע שנעשה סיכום משלנו פה
אז אתם מוזמנים לבחור את:

שחקן העונה
חמישית העונה
מאמן העונה
אכזבת העונה
תגלית השנה
הביזאר של השנה
ולהציע עוד קטגוריות כמובן

אני אתחיל:

שחקן העונה:

דונטה סמית

לקח את חיפה עד גמר הגביע ולמקום שני בליגה
מוביל את הירוקים בנקודות ובנוסף מוסיף 5 ריבאונדים ו-5 אסיסטים למשחק

חמישית העונה ( אחד מכל קבוצה) :

בראדלי, דווין סמית, דונטה סמית, ג'וליאן רייט, הולמן

חמישיה ישראלית:

גל מקל, אפיק ניסים, לימונד, בן רייס, אליהו

מאמן העונה: עודד קטש
אחרי הכשלון בירושלים, עושה באילת אחלה עבודה בלי הלחץ של המרכז
ונראה שחוזר להצלחה שהיתה לו בגליל וגם החזיר לחיים את אפיק ניסים

אכזבת העונה: גליל ובני הרצליה
שתי קבוצות עם תקציבים גדולים יחסית וישראלים טובים שנתקעו בתחתית

תגלית השנה:
שון דאוסן , יש עתיד למשפחה
ובר טימור כולל הנצחון הגדול בדרבי

הביזאר של השנה:

1. האולסטאר כולל יעקב כהן במחצית
2. השביתה של השחקנים באמצע העונה
3. בית הלחמי שעזב את בני השרון רק כדי להוריד את אשקלון ליגה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 4:52 pm 
Junior

מאמן העונה - בראד גרינברג. בפער קטן אחריו - ארז אדלשטיין.
שחקן העונה - פרנק האסל.
תגלית העונה - בר טימור. לא בדיוק תגלית אבל שנה ראשונה בליגת העל אז נכניס את זה לרפליקה הזו.
השחקן המשתפר - אין.
חמישיית העונה: גל מקל, ג'רום דייסון, סקוטי הופסון, פאט קלאת'ס, פרנק האסל.
אכזבת העונה (שחקן): זק רוזן.
אכזבת העונה (קבוצה): בני הרצליה שהפציצה במשחקי האימון (וכבר אז הם נראו לי קבוצה לא מאומנת שלא תגיע לכלום).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 5:32 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

באמת הכנסת לחמישיה 2 שחקנים מקבוצה שרק במחזור האחרון הבטיחה הישארות? אין גבול להומריות...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 5:46 pm 
Senior

הליגה לא נגמרה (אפילו לא הסדירה, הבתים זה חלק מהליגה הסדירה) אז לא נראה לי שאפשר לקיים בחירות כאלה עכשיו מוקדם (אפשר אבל זה לא רציני).

גליל למשל עוד יכולה להגיע לגמר הליגה, גם הפועל ת"א, כמו שלמדנו בשנה שעברה.

את הבחירות צריך לעשות בסיום העונה ולא בסיום הסיבוב השני זה קצת הזוי לבחור שחקן העונה, מאמן או כל דבר באמצע העונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 5:51 pm 
Junior

sir charles כתב:
באמת הכנסת לחמישיה 2 שחקנים מקבוצה שרק במחזור האחרון הבטיחה הישארות? אין גבול להומריות...

שני שחקנים שסחבו על הגב לבד קבוצה של שחקני/זרי ליגה לאומית בסגל של 6 שחקנים עם משחקים פעמיים בשבוע.
עם רוטציה של עוד ישראלי-שניים סבירים (ואפילו בלי, אם רק היינו משחקים משחק אחד בשבוע בלי אירופה) זו קבוצה שבקלות היתה מתברגת למקום ה-4 ולדעתי גם אולי מקום אחד למעלה...

נ.ב.
אנחנו הרבה יותר קרובים למקום 4 מהמקום האחרון אבל שיהיה...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 6:12 pm 
Hall of Famer

אני גם בוחר להמתין עם הבחירות לסיום הבית העליון והתחתון .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 6:49 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
:du_ma_et:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 7:58 pm 
Sophomore

הליגה כן נגמרה
היום התחיל הפלייאוף העליון והתחתון
הנה למשל שידור של משחק פלייאוף תחתון מהיום : הרצליה - הפועל

http://www.basket-tv.com/default.asp?cat=12&ona=2013

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אפריל 17, 2013 10:36 pm 
Senior

היום לא התחיל שום פלייאוף עליון ותחתון. פלייאוף זה סדרות לא המשך הליגה ומשחקים. מה שהתחיל זה הבית העליון והתחתון שזה בעצם הסיבוב השלישי המקוצר (בגלל שקבוצות התלוננו על הסיבוב השלישי הארוך בשנים הקודמות). זה שכל מיני אנשים החליטו לקרוא לזה פלייאוף זה עדיין לא הופך את זה לכזה.

היום היה משחק במחזור ה23 של הליגה הסדירה, ואתמול גם היה משחק כזה. ומחר יהיו עוד 3 משחקים כאלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 9:26 am 
Sophomore

למעשה כן התחיל הפלייאוף כי קבוצות מהבית העליון
לא משחקות מול קבוצות תחתית

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 11:05 am 
Junior
סמל אישי של המשתמש

קוף ירוק כתב:
הליגה לא נגמרה (אפילו לא הסדירה, הבתים זה חלק מהליגה הסדירה) אז לא נראה לי שאפשר לקיים בחירות כאלה עכשיו מוקדם (אפשר אבל זה לא רציני).

גליל למשל עוד יכולה להגיע לגמר הליגה, גם הפועל ת"א, כמו שלמדנו בשנה שעברה.

את הבחירות צריך לעשות בסיום העונה ולא בסיום הסיבוב השני זה קצת הזוי לבחור שחקן העונה, מאמן או כל דבר באמצע העונה.

מסכים
כמעט ברור עם זאת שמאמן העונה יכול להיות רק אחד מהשנים : גרינברג או קטש. גם אם ליובין יוביל את גליל לגמר האליפות לא יגיע לו על כל העונה שעשה. היחידי לדעתי שעוד יכול להפתיע בענין זה הוא ארז אדלשטיין אם דרך מקום 7 יגיע לגמר האליפות.
שחקן העונה - גם כאן נראה לי הכי הגיוני שזה יהיה מישהו מחיפה (סמית / קלאת'ס / מקל) או מאילת (הופסון / הולמן) תלוי מי תגיע רחוק יותר ומי יסיים את העונה טוב יותר. לא מאמין ששחקנים מצוינים מקבוצות שעשו עונה חלשה או בינונית ראויים (כגון האסל שכאלו).
תגלית העונה כבר כן ניתן לבחור - שון דאוסן גם אני חושב. בר הוא כוכב נבחרת העתודה עוד מלפני העונה הזו והוא לא תגלית, גם אם עשה קפיצה יפה העונה. מי שכן יכול להיות מועמד מסוים מול דאוסן זה יותם שירן. גם שולדנבראד הפתיע מאד, מי החזיק ממנו שחקן לגיטימי בליגה טרם העונה ?

הרצליה וי"ם יתחרו על תואר המאכזבת. אם י"ם לא תגיע לחצי גמר הפליאוף היא תזכה בקלות. אם היא כן תגיע לשם דרך מקומות 4/5 ותסיים דרכה מול מכבי ת"א בסויפ זה יהיה קרב צמוד כשגם אז לדעתי י"ם מאכזבת יותר.
שחקן מאכזב - טפירו מועמד, גם כדיר וגרונפלד, בטח ובטח שקרייג סמית הקרנף אבל נהוג משום מה לבחור ישראלי, ז'אק רוזן מאכזב רק למי שהאמין לסיפורי הסוכנים שלו ולא למי שמכיר וציפה פחות או יותר לשחקן ברמת הרכז המחליף של ליגת על עם פוטנציאל להשתפר בשנים הקרובות, ג/ומיין ג'ונס מאד מאכזב, אופיר פרחי שאמור היה לקבל במה רצינית בחולון כפיש היה אמור בעונה שעברה בגליל ממשיך מאד לאכזב, שמוליק ברנר באי יכולתו להשתלב העונה בליגה וביכולת החלשה בגליל גם הוא ברשימת המאכזבים ספציפי לעונה זו למרות שעשה קריירה מצוינת בסה"כ. טישמןגם כבר מזמן היה צריך לפרוץ.

לביזאר של העונה הייתי מוסיף את סיפור החתמתו של יואב ספר ואת עצם המושג גילי מוסינזון. גם ארוע פניני - שולדבארנד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 3:49 pm 
Senior

אל תשכח את דני פרנקו, הגעה שלו אפילו לחצי הגמר (הדחה של ירושלים או אילת נגיד... בתקווה) ולדעתי הוא מועמד ראוי ואולי פייבוריט למאמן העונה. גם הגעה של הפועל ת"א לחצי גמר צריכה לתת לאדלשטיין את מאמן העונה. צריך לזכור את עניין התקציבים, חיפה ואילת הם הקבוצות עם התקציב הגבוה בליגה אחרי הירושלמים שנופלים תמיד (אז זה לא נחשב). בהתחשב בנפילה של ירושלים טבעי ביותר שחיפה עם הכסף שהושקע שם תהיה במקום השני, גרינברג פחות או יותר עומד בציפיות (הדרך זה סיפור אחר כמובן ויש להתחשב בזה והדרך מאד מרשימה). אם קבוצה כמו נתניה או הפועל ת"א תגיע לחצי הגמר מאמן העונה זה בהחלט אופציה מאחת הקבוצות האלה. במידה והחצאי גמר יהיו הצפויים שמ מקומות 1-4 אז אני מסכים שמאמן העונה ילך בין גרינברג לקטש תלוי מי יגיע לגמר.

ירושלים היא אכזבת העונה רק למי שיש לו ציפיות מהם אבל לדעתי גליל אם לא תגיע לפלייאוף (למרות שנראה כרגע שהיא בהחלט תגיע) תהיה מאכזבת העונה. בניגוד לקבוצות האחרות בבית התחתון (למעט אשדוד אולי) מדובר עם קבוצה בעלת תקציב גבוה מאד יחסית כמה מיליונים (2-3) שהייתה חייבת להיות בחלק העליון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 3:49 pm 
Senior

basketball_fan כתב:
למעשה כן התחיל הפלייאוף כי קבוצות מהבית העליון
לא משחקות מול קבוצות תחתית

מחזור 23 כמו שכתוב בכותרות. לפלייאוף לא קוראים מחזור 23.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 4:01 pm 
Junior

קוף ירוק כתב:
אל תשכח את דני פרנקו, הגעה שלו אפילו לחצי הגמר (הדחה של ירושלים או אילת נגיד... בתקווה) ולדעתי הוא מועמד ראוי ואולי פייבוריט למאמן העונה.

הסיכוי שדני פרנקו יגיע לחצי הגמר זהה בערך לסיכוי שחמינאי יחליט לעשות שלום עם ישראל.
בכל מקרה, אסור לשכוח שדני פרנקו גם עף בסיבוב הראשון של הגביע מול קבוצה מהליגה הלאומית, ולא אחת מהטובות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 4:46 pm 
Senior

לא יודע מה הסיכוי אבל בהחלט רואה את פרנקו מסוגל לעבור את אילת למשל (אם יסיים שישי) או את ירושלים\ראשון במידה ויסיימו במקום הרביעי-חמישי. אני לא חושב שזה משהו מופרך (נתניה ניצחה פעמיים את ראשון השנה, הפסידה לאילת פעמיים ב2 נקודות נראה לי ועם ירושלים היא 1-1 גם כן).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 5:03 pm 
Junior
סמל אישי של המשתמש

קוף ירוק כתב:
אל תשכח את דני פרנקו, הגעה שלו אפילו לחצי הגמר (הדחה של ירושלים או אילת נגיד... בתקווה) ולדעתי הוא מועמד ראוי ואולי פייבוריט למאמן העונה. גם הגעה של הפועל ת"א לחצי גמר צריכה לתת לאדלשטיין את מאמן העונה. צריך לזכור את עניין התקציבים, חיפה ואילת הם הקבוצות עם התקציב הגבוה בליגה אחרי הירושלמים שנופלים תמיד (אז זה לא נחשב). בהתחשב בנפילה של ירושלים טבעי ביותר שחיפה עם הכסף שהושקע שם תהיה במקום השני, גרינברג פחות או יותר עומד בציפיות (הדרך זה סיפור אחר כמובן ויש להתחשב בזה והדרך מאד מרשימה). אם קבוצה כמו נתניה או הפועל ת"א תגיע לחצי הגמר מאמן העונה זה בהחלט אופציה מאחת הקבוצות האלה. במידה והחצאי גמר יהיו הצפויים שמ מקומות 1-4 אז אני מסכים שמאמן העונה ילך בין גרינברג לקטש תלוי מי יגיע לגמר.

ירושלים היא אכזבת העונה רק למי שיש לו ציפיות מהם אבל לדעתי גליל אם לא תגיע לפלייאוף (למרות שנראה כרגע שהיא בהחלט תגיע) תהיה מאכזבת העונה. בניגוד לקבוצות האחרות בבית התחתון (למעט אשדוד אולי) מדובר עם קבוצה בעלת תקציב גבוה מאד יחסית כמה מיליונים (2-3) שהייתה חייבת להיות בחלק העליון.

י"ם עם תקציב כפול משל חיפה ויותר מכפול משל אילת. ובסכומים כאלו כפול זה המון.
חיפה אמנם עם תקציב גבוה של כ 12 מליון ש"ח (כולל הכל...) ואכן המקום השני מתבקש אבל בו תזכור שגם העונותים הקודמות היו תקציבים גבוהים (קצת פחות אבל עדיין השלישי בליגה) והמיקום היה הפוך לגמרי. כך שלא ניתן לקבל זאת כמובן מאליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 5:08 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

הת'רד הזה מחזק אצלי את התחושה שמכבי צריכה לעזוב את הליגה, להצטרף לליגת הVTB ולחזור רק בפלייאוף (כמו שאר קבוצות הvtb שמשחקות בליגות חלשות). כל הדיונים פה הם אם שחקן או מאמן מקבוצות שנאבקות על מקום שמיני צריכים לזכות בפרסים... אני לא בא לזלזל בקבוצות האלה אבל זה פשוט עצוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 5:18 pm 
Senior

טל, אבל לכשלונות של ירושלים כבר התרגלנו ולכן אמרתי שאם מוציאים אותם מהתמונה זה רק מתבקש שאילת או חיפה עם התקציבים הרביעי והשלישי בליגה יהיו בדיוק איפה שהם נמצאים. בסופו של דבר מעבר לכסף שהיה מההתחלה מה שהפריד בין חיפה ואילת לשאר קבוצות הליגה היה האפשרות להוציא עוד מיליון שקל על החתמה של ישראלי בכיר אחרי בניית הסגל (מקל בחיפה וניסים באילת) למעשה. זה מה שמפריד בין חיפה ואילת לשאר הליגה לדעתי. כמובן שלדעתי גרינברג עושה עבודה נהדרת, יותר מהמיקום אני חושב שזה הדרך שמהרגע הראשון של העונה ראית דרך ושיטה והתקדמות של הקבוצה ולכן הוא מועמד מוביל למאמן העונה, בוודאי אם חיפה תגיע לאן שהיא אמורה וצריכה להגיע בסוף העונה (שזה לפחות לגמר).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 6:55 pm 
Junior

sir charles כתב:
הת'רד הזה מחזק אצלי את התחושה שמכבי צריכה לעזוב את הליגה, להצטרף לליגת הVTB ולחזור רק בפלייאוף (כמו שאר קבוצות הvtb שמשחקות בליגות חלשות). כל הדיונים פה הם אם שחקן או מאמן מקבוצות שנאבקות על מקום שמיני צריכים לזכות בפרסים... אני לא בא לזלזל בקבוצות האלה אבל זה פשוט עצוב.

א. מה הקשר? היתרון הגדול של מכבי הוא אולי סיבה לכך ששחקן ומאמן העונה לא יגיעו מהאלופה, אבל בטח לא לכך שהם יגיעו ממקום שמיני.
ב. זה הרעיון הכי מטופש ומבזה ששמעתי בחיים שלי וזה נכון לכל ליגה שבה הרעיון הזה מיושם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 7:10 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (6)
sir charles כתב:
הת'רד הזה מחזק אצלי את התחושה שמכבי צריכה לעזוב את הליגה, להצטרף לליגת הVTB ולחזור רק בפלייאוף (כמו שאר קבוצות הvtb שמשחקות בליגות חלשות).

אתה סגור על מה שאתה כותב, או סתם כותב? למיטב בדיקתי רק קבוצת VTB אחת לא משחקת בליגה המקומית הסדירה שלה, מינסק הבלארוסית. כל השאר משחקות בליגות המקומיות, כולל הקבוצות מהליגות החלשות יותר (אסטוניה, קזחסטן ולטביה).

ומלבד זאת אני סבור שיש להחריב את קרתגו ולבטל את חץ הפוזשן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 9:46 pm 
Hall of Famer

טל כתב:
קוף ירוק כתב:

תגלית העונה כבר כן ניתן לבחור - שון דאוסן גם אני חושב. בר הוא כוכב נבחרת העתודה עוד מלפני העונה הזו והוא לא תגלית, גם אם עשה קפיצה יפה העונה. מי שכן יכול להיות מועמד מסוים מול דאוסן זה יותם שירן. גם שולדנבראד הפתיע מאד, מי החזיק ממנו שחקן לגיטימי בליגה טרם העונה ?

אתה מודע לזה שדאוסן קלע העונה 3 נקודות בממוצע למשחק, והשיג 2.4 נקודות מדד למשחק, כן .....?

עם כל הכבוד לדאוסן (ולכל האחרים שציינת), זה לא באמת חשוב אם בר טימור היה כוכב העתודה או הקאדטים, זו העונה הראשונה שלו בליגה , הוא לא מוכר לאוהד הכדורסל הממוצע, והוא נתן עונה יפה מאוד יחסית לאחד כזה. תגלית העונה בלי ספק בכלל.

לגבי המאכזבים, טפירו לא מאכזב, לאור העובדה שבגיל שלו קשה לאכזב.... גם כדיר נתן עונה יותר טובה מהעונה הקודמת, והיה פצוע לתקופה ארוכה. גם נראה לי שקצת הגזמת כשטענת שהתקציב של הפועל כפול מזה של חיפה. קצת הרבה הגזמת.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' אפריל 18, 2013 9:54 pm 
Senior

מכיוון שהוא אמר שהתקציב של חיפה הוא 12 מיליון שקל, והתקציב של ירושלים הוא ידוע 20 מיליון שקל (ויש מצב שאפילו יותר) אז התקציב הוא כן כמעט כפול.

אבל מה זה משנה איך שחיפה הגיע לשחק היום גם התקציב של 12 מיליון זה יותר מידי. שבוע הבא מארחים את ירושלים לקרב התקציבים ונקווה שהתוצאה תהיה לא בהתאם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 7:18 am 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (14)
השחקן המאכזב צריך להיבחר בין ג'ייקוב פולן לקרייג סמית. כנראה שסמית לאור סיפור הטרייד בינו ובין שון ג'יימס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 10:01 am 
Junior

בין סמית ופולן אין לי ספק שפולן הרבה יותר מאכזב. סמית עם כל הביקורת עליו קלע בממוצע 13.5 נקודות ולקח 6.4 ריבאונדים ב 23.3 דקות עם מדד של 17.3 שזה מספרים יותר טובים משל שון ג'יימס בליגה (9.4 נקודות ו 5.4 ריבאונד ב 20.6 דקות למשחק ומדד של 15.7). אני כמובן לא בא לטעון שהוא שחקן יותר טוב מג'יימס, הוא לא, אבל אני חושב שהוא גם לא שחקן כל כך גרוע כמו שהציגו אותו. מעבר לכך אני חושב שלדרוקר יש הרבה מניות בכך שלא ראינו יותר מסמית. משום מה הוא התעקש שינסו לשחק איתו כל הזמן פיקאנרול כשברור שסמית הוא לא שחקן של פיקאנרול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' אפריל 19, 2013 1:16 pm 
Hall of Famer

מאמן העונה לטעמי צריך להיות פרנקו / אדלשטיין . 2 קבוצות שאף אחד לא היה מתפלא במיוחד אם היו נלחמות נגד הירידה , ועושות עונות יפות מאוד .
אם משכללים גם את גביע המדינה ואירופה , אז ירושלים מאכזבת יותר מהרצליה .
בר טימור ללא ספק תגלית העונה , עם ממוצעים של 8 נק' באחוזים נהדרים ( 60% ל-2 , 40% ל-3 ) .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 94 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 23 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה