סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 17, 2024 2:34 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 574 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2023 8:30 pm 
Sophomore

בלוג: הצג בלוג (0)
אני רק אגיד שכשראיתי את הכותרת, הייתי משוכנע שמדובר בעוד בכתבת "אבדיה היה מעורב בשער הראשון" ואז הופתעתי להיכנס לכאן ולראות שמישהו מדבר על כתבה מקצועית. זה גרם לי להיכנס לכתבה וזה עדיין לדעתי בעיקר "אבדיה היה מעורב בשער הראשון".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2023 9:27 pm 
מנהל פורום

רק על המשפט הזה אני פוסל את כל ה"כתבה". אין טעם לקרוא אחרי זה:
ציטוט:
אבדיה (2.06 מ') נחשב לאחד השחקנים היותר מהירים ב-NBA ביחס לגובה שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 12, 2023 10:00 pm 
Sophomore

ודים כתב:
רק על המשפט הזה אני פוסל את כל ה"כתבה". אין טעם לקרוא אחרי זה:
ציטוט:
אבדיה (2.06 מ') נחשב לאחד השחקנים היותר מהירים ב-NBA ביחס לגובה שלו

לדעתי, יש כאן גם וגם. נחמד לשמוע על מה דני עובד ועל מוסר העבודה שלו. נקווה שגם נראה קצת שיפור בקליעה ובחדירה לשמאל בעונה הבאה. אבל כן, בהחלט יש כאן גם לא מעט יחצנות מיותרת, בעיקר בסוף הכתבה.

אבל דווקא לגבי המשפט שבציטוט, הוא לא נראה לי כזה מופרך. אבדיה בהחלט מהיר עם הכדור בשביל 2.06. לא תמיד יצירתי מספיק והסיומת צריכה שיפור, אבל המהירות טובה. איזה אחוזון הוא בליגה בין השחקנים מעל 2.05? לא יודע, אבל נראה לי שדי גבוה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 14, 2023 12:57 pm 
Sophomore

טעות

נערך לאחרונה על ידי יוניק בתאריך ב' אוגוסט 14, 2023 4:25 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 14, 2023 2:13 pm 
Junior

לא הבנתי את המשל

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 14, 2023 3:16 pm 
Hall of Famer

יצא לי בדיוק לשמוע פודקאסט (מלפני איזה חודש, בדיוק לאחר שקוזמה החליט שמאריך בוושינגטון, ובהתבסס על זה) בו עידו גור וערן סורוקה עושים תחזיות לגבי המספרים של דני בעונה הבאה.
זה נע בין 18 נקודות (גור) ל-15 (סורוקה), כמובן לצד נתונים מחמיאים גם בקטגוריות האחרות...
עם כל זה שהם מטבע הדברים קצת מוטים (בעיקר עידו, שאני דווקא ממש מחבב אותו, עקב הנסיעות שהוא מוציא והשת"פים וכו') - זה עדיין ממש מפתיע לשמוע שזו "הדעה המקצועית שלהם".

הכתבה הנ"ל בהחלט ראויה מבחינת שמראיינים עניינית אנשי מקצוע (לצד זה שברור שזה פרסומת למתחם של ברנדווין וכו').
אבל איך מכתבה בה מצוין הנתון: "בין 152 השחקנים בליגה שזרקו לפחות 231 שלשות בעונה שעברה, הישראלי היה במקום ה-149 באחוזים עם 29.7% עונתי החדשות המדאיגות הן שרוב הזריקות של אבדיה היו פנויות אחרי ממסירה, ובנוסף - המספרים שלו ירדו על אף שהתקשה מחוץ לקשת גם בשתי עונותיו הראשונות (31.5% ו-31.7% משלוש)"
בוחרים לשים 80% משלוש בכותרת...

תרחיש סביר מאוד הרי שגם אם אבסולוטית הוא משפר את הקליעה שלו, הרי שריבוי זריקות, ובפרט ממצבים פחות נוחים - לא בהכרח יעלו את האחוזים. 35% נשמע לי כמו חלום.

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 14, 2023 4:12 pm 
Junior

האמת שזה יותר מקומם ממפתיע.
עידו גור אמור להיות אחד ממומחי הnba של גוף התקשורת המוביל בסיקור הספורט בארץ וזה הניחוש שלו - 18 נקודות למשחק?
על מה ולמה?

אפשר להיות קצת פאן בוי, אבל איך אתה יכול במסגרת עבודתך כפרשן להיות כל כך מנותק מהמציאות?
זה כבר מתחיל ממש להריח כמו זלזול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 14, 2023 7:08 pm 
Sophomore

stavs כתב:
האמת שזה יותר מקומם ממפתיע.
עידו גור אמור להיות אחד ממומחי הnba של גוף התקשורת המוביל בסיקור הספורט בארץ וזה הניחוש שלו - 18 נקודות למשחק?
על מה ולמה?

אפשר להיות קצת פאן בוי, אבל איך אתה יכול במסגרת עבודתך כפרשן להיות כל כך מנותק מהמציאות?
זה כבר מתחיל ממש להריח כמו זלזול.

מסכים. זו תהיה קפיצה של 100% בתפוקת הנקודות של דני אחרי עליות מתונות של 20% מעונת הרוקי לשנה השנייה ו-10% מהשנייה לשלישית, ששתיהן גם באו עם יותר דקות. כמה שחקנים בהיסטוריה של הליגה עשו קפיצה כזו בעונה הרביעית בלי להחליף קבוצה או בלי לקבל פי שתיים דקות משחק (שני דברים שלא הולכים לקרות עם אבדיה)? מה גורם לפרשן ספורט שאמור להיות רציני להעריך ברצינות שכזו קפיצה מטאורית היא דבר אפשרי/סביר? אגב, גם קפיצה של 66% כמו שסורוקה מנבא היא מאוד לא סבירה. עם כאלה "נבואות" מופרכות, לא פלא שאוהדי הספורט בארץ ממשיכים להתאכזב מאבדיה שנה אחרי שנה ויעשו אותו דבר גם בשנה הבאה.

אישית, אני אשמח מאוד לראות את אבדיה קולע באיזור ה-12 למשחק עם אחוז קליעה אמיתי של 55% פלוס לראשונה בקריירה ואולי גם עוד קצת התקדמות באסיסטים. כל דבר מעבר לזה יהיה מפתיע מאוד בעיני (ויש כנראה לא פחות סיכוי שהוא יעמוד במקום מאשר שיגיע אפילו לאיזור הזה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 6:44 am 
Hall of Famer

עצם הדיון על כמה נקודות אבדיה יקלע בעונה הבאה הוא מיותר, פופוליסטי לגמרי ומראה על חוסר הבנה מוחלט בעיניי
או לחילופין התאמה צינית למה שחושבים שהקהל רוצה לשמוע.

אם אני GM של קבוצה כלשהי (כולל של הוויזארדס) אני מסתכל רק על נתון אחד
כשאני בוחן אם אני רוצה לתת לו חוזה וזה לא ממוצע הנקודות שלו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 8:54 am 
Junior

וגם הגישה הזו היא פשטנית וקצת ילדותית. מה, עם אבדיה יהפוך לחודר אגרסיבי שמגיע שוב ושוב לצבע ומסיים שם טוב, ועל הדרך גם יהפוך לפליימייקר יותר טוב ויכפיל את כמות האסיסטים, עדיין רק האחוזים מ3 ישנו?

אבל האמת היא, וזו דעה אולי קצת לא פופולרית, שאפילו אם אבדיה ידרוך במקום מבחינת נקודות וריבאונדים, אוהדיו השונים צריכים לקבל את זה באהבה, בעיקרו על עוד היעילות שלו משתפרת.
עם איך שהקריירה שלו הלכה עד עכשיו זה בכלל לא מובן מאליו שהוויזארדס לא ירימו ידיים לגביו בקרוב (תראו מה קורה עם וויזמן וקיליאן הייז נגיד), ועצם זה שהמעמד שלו לא ייפגע זה כבר משהו. החשיבה כאילו הם הולכים לתת לו את המפתחות העונה אחרי שביל עזב - כאילו שמישהו שם רואה את אבדיה כבא בתור - היא כל כך ילדותית שאני באמת מופתע כשהיא באה ממישהו מעל גיל 15, לא כל שכן מפרשני nba שמקבלים על זה משכורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 9:08 am 
Hall of Famer

stavs כתב:
וגם הגישה הזו היא פשטנית וקצת ילדותית. מה, עם אבדיה יהפוך לחודר אגרסיבי שמגיע שוב ושוב לצבע ומסיים שם טוב, ועל הדרך גם יהפוך לפליימייקר יותר טוב ויכפיל את כמות האסיסטים, עדיין רק האחוזים מ3 ישנו?

1. זה נשמע לי כמו סיפור אגדות.
בשנה אחת הוא יכפיל את כמות האסיסטים שלו, יהיה חודר מצטיין ויסיים טוב ליד הסל?
זה שקול פחות או יותר לצמיחה שלו לגובה של וומבי.

2. במקרה המופרך שתיארת, התקדמות תקנה לו חוזה נוסף מעצם זה שהוא מראה שיפור ניכר,
הוא עשוי להישאר בוויזארדס או להגיע לקבוצת ביניים,
אבל אני לא רואה סיכוי שקונטנדריות יילכו עליו כל עוד הוא נותר עם אחוזים נוראיים מהשלוש בזריקות פנויות.

אבדיה של שלוש השנים האחרונות הוא שחקן שלא יכול לשחק בהצלחה בפלייאוף הנ.ב.א.
אנחנו מדברים על שחקן שלברון ג'יימס השאיר פנוי לגמרי על קו השלוש באופן מכוון במהלך הליגה הסדירה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 10:21 am 
Junior

ברור שזה קצת סיפור אגדות, אבל אתה כותב כאן כמו דיסק שבור שוב ושוב על הקליעה שלו, ושחקן נייד בגודל שלו גם יכול להסתדר בלי קליעה של 40% ל3, הוא פשוט יהיה חייב לסגל מנטליות הרבה הרבה יותר אגרסיבית.
יש דריימונד גרין בליגה, בן סימונס היה יותר מאולסטאר כל עוד הוא לא פחד להגיע לקו (ואז לשחק כדורסל), סקוטי ברנס יהיה שחקן מצויין גם אם לא ישפר בקצת את הקליעה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 10:26 am 
Junior

אני לא בטוח שהוא יצטרך לסגל לעצמו מנטליות יותר אגרסיבית, כמו שהוא יצטרך לסגל לעצמו כישרון שכנראה אין לו.
אני מסכים עם att, הדרך הכי פשוטה ובטוחה עבורו להפוך לשחקן NBA שמקומו בליגה לא מוטל בספק, זה לקלוע שלשות פנויות באחוזים טובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 10:48 am 
Junior

אז אני חושב שכן יש לו את הכישרון להיות שחקן שעושה הרבה יותר גם בלי לשפר את הקליעה, אני פשוט מאוד סקפטי אם הוא אי פעם יהיה כזה.

אין ספק שהקליעה ל3 היא חסם גדול מאוד בנוגע ליכולת שלו להיות שחקן רלוונטי בליגה, בעיקר כי הוא לא עושה את הדברים האחרים בהתקפה מספיק טוב כדי לפצות על זה, אלא שלהגיד שזה בכלל לא משנה כמה נקודות הוא יקלע, אלא צריך להסתכל רק על נתון אחד זה די מטופש ומאוד מאוד פשטני בעיני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 11:10 am 
Hall of Famer

לאבדיה יש לו רול מאוד מאוד ברור בליגה.

הוא כבר נחשב לשחקן קבוצתי, IQ כדורסל גבוה, מוסר טוב, ריבאונדר טוב ושומר מצוין.
כל מה שחסר זו זריקה טובה מבחוץ
ולכן על זה הייתי מסתכל ומתמקד.

אם הוא יראה שיפור - מצוין
הוא ייהפך ברגע לשחקן מבוקש
אם הוא לא יראה שום שיפור באספקט הזה וימשיך להסתובב סביב 30% לשלוש
אז אני אישית לא הייתי לוקח אותו לאף קבוצה, על אף כל היתרונות הניכרים שלו (ועל אף שאני משוחד לטובתו).
כן, גם אם ייקח מלא זריקות ויקלע 18 נק' למשחק.

ההשוואות לגרין, בארנס וסימונס לא מרגישות לי קשורות למציאות.
זה לא אותו רול וגם לא יכול להיות. בארנס הוא שחקן מטרה ואילו גרין וסימונס (שהם שחקני הגנה עדיפים בלא מעט)
מריצים ומנווטים את ההתקפה. הכדור נמצא בידיים שלהם המון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 1:51 pm 
Hall of Famer
סמל אישי של המשתמש

Att כתב:

אז אני אישית לא הייתי לוקח אותו לאף קבוצה, על אף כל היתרונות הניכרים שלו (ועל אף שאני משוחד לטובתו).

זה לא אותו רול וגם לא יכול להיות. בארנס הוא שחקן מטרה ואילו גרין וסימונס (שהם שחקני הגנה עדיפים בלא מעט)

לכן אם אבדיה משפר למשל את הכדרור והחדירה בשמאל, זה כבר יכול לפתוח לו יותר אפשרויות בהתקפה ויחד עם יכולת המסירה והbbiq שיש לו להיהפך לשחקן שגם מריץ את ההתקפה, גם בלי קליעה יותר מבינונית מבחוץ.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 2:42 pm 
Sophomore

ג'וש גידי הוא עוד דוגמא לשחקן שמוערך בליגה גם בלי קליעה. גידי בשנה שעברה עם 53% טרו שוטינג, 32% משלוש והגנה די חלשה. ועדיין, הוא נחשב לפוטנציאל אולסטר.

שיהיה ברור, לאבדיה אין את רמות הכישרון ההתקפי של גרין, סקוטי בארנס, סימונס, או גידי והוא לא יגיע אף פעם להיות אולסטר, כנראה גם לא קרוב לזה. אבל מסכים עם מי שאומר שקליעה זה לא הכל. שחקן בגודל שלו, עם הגנה מצויינת, יכול גם לשפר אספקטים אחרים במשחק שלו (סיומת בצבע, יכולת ללכת שמאלה, מסירה, יציבות בין משחקים) ולהתייצב על קלעי מתחת לממוצע (נגיד 32% כמו גידי, שזה לגמרי אפשרי וקרוב לממוצע הקריירה שלו) אבל אחד שאי אפשר להתעלם ממנו לחלוטין ושממשיך לזרוק כשהוא פנוי (לא סימונס). זה עדיין שחקן מועיל בליגה, אפילו שחקן חמישייה בסיטואציה הנכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 10:05 pm 
Hall of Famer

גידי הוא לא דוגמה לכלום. אם אבדיה היה מראה את הקפיצה שגידי ביצע מהשנה הראשונה לשנייה, הוא כבר היה עם חוזה מובטח.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 10:27 pm 
Hall of Famer

sir charles כתב:
Att כתב:

לכן אם אבדיה משפר למשל את הכדרור והחדירה בשמאל, זה כבר יכול לפתוח לו יותר אפשרויות בהתקפה ויחד עם יכולת המסירה והbbiq שיש לו להיהפך לשחקן שגם מריץ את ההתקפה, גם בלי קליעה יותר מבינונית מבחוץ.

הלוואי שתהיה לו קליעה בינונית מבחוץ

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' אוגוסט 15, 2023 11:55 pm 
Sophomore

לא התתרשמתי מאינטילגנציית משחק של אבדיה. ראיתי לאחרונה סרטון של קואץ׳ ניק שאבדיה מוביל את הליגה באיבודים בפיקנרול.

השוואה ריאלית היא כריס בראון של דנבר, שזה שחקן רוטציה טוב בקונטנדרית. אבל אני פסימי עם הגישה שלו אחרי שצפיתי בראיון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 3:24 am 
Sophomore

Att כתב:
גידי הוא לא דוגמה לכלום. אם אבדיה היה מראה את הקפיצה שגידי ביצע מהשנה הראשונה לשנייה, הוא כבר היה עם חוזה מובטח.

אבל הרי זה בדיוק מה שכתבתי -- שלאבדיה אין את הכישרון של גידי. אבל אי אפשר להגיד על כל אחד שהוא לא דוגמא כי הוא ככה או אחרת. יש כאן ארבע דוגמאות לשחקנים שמצליחים (או הצליחו) מאוד בליגה עם קליעה חלשה משלוש. אבדיה לא ברמה שלהם אבל גם לו יש תכונות חזקות שלדעתי ישאירו אותו בליגה גם אם יקלע רק 32% משלוש כמו שעשה עד עכשיו לאורך מרבית הקריירה שלו. ברור שעדיף שיקלע 35%, אבל זה פחות סביר, למרות שאפשרי (שלא כמו 18 נקודות למשחק בעונה הבאה). בכל מקרה, מה שאני ואחרים אומרים זה שלא הכל יקום ויפול על זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 3:45 am 
Hall of Famer

סאבוניס כתב:
Att כתב:

אבל הרי זה בדיוק מה שכתבתי -- שלאבדיה אין את הכישרון של גידי. אבל אי אפשר להגיד על כל אחד שהוא לא דוגמא כי הוא ככה או אחרת. יש כאן ארבע דוגמאות לשחקנים שמצליחים (או הצליחו) מאוד בליגה עם קליעה חלשה משלוש. אבדיה לא ברמה שלהם אבל גם לו יש תכונות חזקות שלדעתי ישאירו אותו בליגה גם אם יקלע רק 32% משלוש כמו שעשה עד עכשיו לאורך מרבית הקריירה שלו. ברור שעדיף שיקלע 35%, אבל זה פחות סביר, למרות שאפשרי (שלא כמו 18 נקודות למשחק בעונה הבאה). בכל מקרה, מה שאני ואחרים אומרים זה שלא הכל יקום ויפול על זה.

גידי הוא לא דוגמה לכלום לא בגלל שאר יכולותיו הייחודיות
אלא בגלל שהמגמה שלו בקליעה היא חיובית מאוד
תראה את הקפיצה שהוא עשה מהשנה הראשונה לשנה השנייה

וגידי כנראה הולך להמשיך להשתפר בעניין הזה...
או לפחות יש הבטחה כזו שיותר קל להאמין בה בהתחשב בזה שהוא צעיר יותר וכבר הראה מגמת שיפור משמעותית.

אצל אבדיה בין השנה הראשונה לשנייה לא היה שיפור בקליעה
ובין השנה השנייה לשלישית הייתה ירידה מסוימת.

אגב, אבדיה לא קולע 32% לשלוש. הוא השנה היה על כמעט 30%.
הממוצע שלו הוא 31% אאל"ט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 5:07 am 
Sophomore

לא בא לי להתווכח על שברי אחוזים, אבל בשנתיים הראשונות שלו הוא קלע 31.5 ו-31.7, שאפשר לעגל ל-32. גידי השתפר בקליעה אבל שום דבר לא מבטיח שהשיפור ימשיך. האחוזים מהעונשין לא טובים יותר משל דני אז נחכה ונראה. אני לא מאוד מאמין בקליעה שלו. אולי גם בארנס הצעיר עוד ישתפר. אולי אפילו אבדיה. בכל מקרה, הנקודה שלי היא לגבי גידי, אבדיה ובארנס כמו שהם היום לא מה שאולי יהיו בעתיד -- קלעי שלוש חלשים עם אחוז קליעה אמיתי כללי גרוע (בארנס וגידי אפילו יותר גרועים מאבדיה) שמביאים דברים אחרים לשולחן.

והם לא היחידים. לו דורט של אוקלהומה הוא לא רק קלעי שלשות גרוע, הוא גם מסיים נוראי בחדירות, מה שמביא אותו לאחוז קליעה אמיתי של 51%. ועדיין הוא יושב על חוזה של 17 מיליון לשנה שלא נחשב חוזה גרוע. דילון ברוקס בממפיס היה אפילו עוד יותר גרוע בקליעה השנה, עם אחוז קליעה אמיתי של 49%. שלא כמו אבדיה, הוא גם לוקח זריקות לא קשורות והצליח להיות אפילו עוד יותר נוראי בפלייאוף. ועדיין, יוסטון נתנו לו חוזה של 20+ מיליון לשנה לארבע שנים. דורט וברוקס קיבלו את החוזים האלה בעיקר בגלל ההגנה שלהם. אבדיה גם כן מגן מצויין, גם אם (עדיין) לא ברמה הזו. אחוז הקליעה האמיתי שלו בקריירה טוב בלא מעט מזה של ברוקס או דורט והוא צעיר מהם אז אפשר לקוות שעוד ישתפר (נניח לאיזור ה-55% פלוס עם סיומת קצת יותר טובה בצבע, שיכולה להגיע עם עוד כח וניסיון, וגם חזרה לפחות לממוצע הקריירה הלא מרשים משלוש). הוא גם כבר עכשיו מוסר וריבאונדר טוב יותר מדורט וברוקס.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 6:30 am 
Hall of Famer

דני הוא מגן פחות טוב וקלעי חלש יותר מדורט וברוקס
נדמה לי שיש הפרש של כ-3% ביניהם בזריקות פנויות משלוש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' אוגוסט 16, 2023 1:50 pm 
Sophomore

אבדיה הוא אולר שוויצרי.
מקצוענים לא משתמשים באולר שוויצרי.

מאמין שמה שהיה הוא מה שיהיה - ישחק לא משהו ואולי יקבל טרייד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 574 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: uriel17, יוניק ו 15 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל: