סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ב' מאי 20, 2024 8:01 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2018 7:41 pm 
Hall of Famer

בלוג: הצג בלוג (0)
מטוס ישראלי הופל לראשונה מאז רון ארד, לדעתי.
אם אכן יש בידי גורמים ערבים טילים שיכולים להפיל מטוסים ישראלים, יתכן שאופי ההתנגשויות שהוגרלנו בהם (לבנון השניה, עמוד ענן וצוק איתן) עומד להשתנות בצורה קיצונית.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2018 7:46 pm 
Hall of Famer

קודם כל, תמיד היו לסורים טילים שיכולים לפגוע במטוסים שלנו.
שנית, המטוס של רון ארד לא הופל מאש אויב אלא בגלל תקלה באחת הפצצות. הפעם האחרונה שמטוס שלנו הופל הייתה בנובמבר 1983 (ולא ב-1982 כמו שנאמר היום בטעות). הטייס אז צנח ונתפס או ע"י אנשי צבא לבנון או ע"י נוצרים והועבר לצה"ל באותו היום. קראתי פעם את הסיפור שלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2018 10:13 pm 
Hall of Famer

הדרמה כמובן מובנת
אבל יש פה עניין "סטטיסטי" , שהרי מדי פעם יש מי שיורה נ"מ על מטוסים שלנו - רק שלרוב הם לא פוגעים מסיבות כאלו ואחרות .

24.4.2012

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2018 11:18 pm 
Junior

ברמה הטקטית, בסך הכל יצאנו טוב מהעסק היום. כנראה שזימברנו יפה את ההגנ"א הסורי ועל הדרך גם הרגנו כמה פרסים.

בגדול, התמונה היא אולי לא חדשה אבל מבהילה. האיראנים מתבססים לאורך כל גבולנו, מהחרמון עד ראש הנקרה עם ראשי נפץ מפלצתיים בדיוק של כמה מטרים וכך אי אפשר להתקיים לאורך זמן. כבר עכשיו אנחנו לא יכולים לעשות כמעט כלום מול החזבאללה והעסק הזה רק הולך ומתעצם.

לפי כל המומחים ששמעתי היום, האיראנים לא יירתעו וימשיכו להזרים כוחות ונשק מדויק לסוריה ולחזבאללה. ההתקפות שלנו לא ממש מרתיעות אותם, יש להם אידיאולוגיה, יש להם מטרה ותכלס כל זמן שהם ישנים בשקט בטהרן הם יחיו בשקט עם תקיפות פה ושם בסוריה.

לדעתי אנחנו כמו קבוצת כדורגל בדקה ה-80 שבפיגור 0:1 ובמקום לתקוף בוחרת להעביר את הזמן באמצע המגרש.

הדקה ה-90 אגב זה הרגע שהאיראנים ישיגו נשק גרעיני.
להערכתי, יש 2 אפשרויות, או להכיל ולחיות במציאות שהם מחזיקים אותנו בביצים או ללכת ישר על ראש הנחש שזה איראן עצמה. ואם האופציה השניה אז כרגע, שהעולם הערבי כולו יתייצב מאחורינו או לפחות לא יפריע ושלאיראנים עדיין אין נשק גרעיני, כרגע זה הזמן לתקוף. להערכתי אין לנו אופציה אחרת, במוקדם או במאוחר נגיע לצומת הזו ועדיף שזה לא יהיה במאוחר. עד שהחברה שם לא יבינו שהם תחת איום קיומי הם לא יירדו מאיתנו. המחיר צפוי להיות כבד אבל זו האלטרנטיבה הכי שפויה. אני גם מאמין שלא נקבל משטר אמריקאי יותר אוהד מזה.

נשמע קיצוני אני יודע אבל בטווח הארוך נגיע לשם כך או אחרת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 10, 2018 11:47 pm 
Sophomore

לאומית כתב:
ברמה הטקטית, בסך הכל יצאנו טוב מהעסק היום. כנראה שזימברנו יפה את ההגנ"א הסורי ועל הדרך גם הרגנו כמה פרסים.

בגדול, התמונה היא אולי לא חדשה אבל מבהילה. האיראנים מתבססים לאורך כל גבולנו, מהחרמון עד ראש הנקרה עם ראשי נפץ מפלצתיים בדיוק של כמה מטרים וכך אי אפשר להתקיים לאורך זמן. כבר עכשיו אנחנו לא יכולים לעשות כמעט כלום מול החזבאללה והעסק הזה רק הולך ומתעצם.

לפי כל המומחים ששמעתי היום, האיראנים לא יירתעו וימשיכו להזרים כוחות ונשק מדויק לסוריה ולחזבאללה. ההתקפות שלנו לא ממש מרתיעות אותם, יש להם אידיאולוגיה, יש להם מטרה ותכלס כל זמן שהם ישנים בשקט בטהרן הם יחיו בשקט עם תקיפות פה ושם בסוריה.

לדעתי אנחנו כמו קבוצת כדורגל בדקה ה-80 שבפיגור 0:1 ובמקום לתקוף בוחרת להעביר את הזמן באמצע המגרש.

הדקה ה-90 אגב זה הרגע שהאיראנים ישיגו נשק גרעיני.
להערכתי, יש 2 אפשרויות, או להכיל ולחיות במציאות שהם מחזיקים אותנו בביצים או ללכת ישר על ראש הנחש שזה איראן עצמה. ואם האופציה השניה אז כרגע, שהעולם הערבי כולו יתייצב מאחורינו או לפחות לא יפריע ושלאיראנים עדיין אין נשק גרעיני, כרגע זה הזמן לתקוף. להערכתי אין לנו אופציה אחרת, במוקדם או במאוחר נגיע לצומת הזו ועדיף שזה לא יהיה במאוחר. עד שהחברה שם לא יבינו שהם תחת איום קיומי הם לא יירדו מאיתנו. המחיר צפוי להיות כבד אבל זו האלטרנטיבה הכי שפויה. אני גם מאמין שלא נקבל משטר אמריקאי יותר אוהד מזה.

נשמע קיצוני אני יודע אבל בטווח הארוך נגיע לשם כך או אחרת.

תיאור ראש הנחש מדויק וקולע. השאלה היא האם לישראל יש בכלל כלים לצאת למערכה כוללת שכזו בהיבט הצבאי. וכן היכולת להתמודד עם המשמעויות הנלוות בפן המדיני, הכלכלי והעורף.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 10:53 am 
Junior

ממה שאני קראתי המטוס נפגע בעיקר בגלל היבריס.
ולגבי האיראנים - יש להם גם צרות מבית. האנשים ברחוב לא אוהבים את המשטר. אפשר לשחק על זה.

ראובן כתב:
צוד הוא עדיין העשב השוטה הרשמי של הפורום. נא לכבד את זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 11:37 am 
Hall of Famer

אבימאל אובר דרמטי , כהרגלו..... לא מלחמה , ולא יום כיפורים.

גם כלפי השופטים היו לחולון טענות רבות. הקבוצה מתכוונת להגיש מכתב רשמי לאיגוד ובו פירוט הטענות שלהם כלפי צוות השיפוט, בעיקר בדקות הסיום. "אנחנו שלטנו לאורך כל המשחק, איך פתאום בשתי הדקות האחרונות הם רצו 0:9, אם לא בעזרת השופטים?"' תהו במועדון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 12:44 pm 
Junior

הוא כתב יתכן

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 2:17 pm 
Junior

צוד כתב:

פרט בבקשה?

@ראובן: אחח..... מה הייתי נותן כדי לעשות יום מילואים אתמול...

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 10:37 pm 
Freshman

אחת הנקודות שפחות חושבים עליהם היא חשיפת יכולות. בעקבות מה שקרה הסורים ויותר חשוב האירנים והרוסים נחשפו ליכולות הטכניות של חיל האויר. עכשיו הם יתחילו לעבוד על אמצעי נגד. מי שבנה על הפצצה באירן כדאי שיזדרז.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 11:08 pm 
Hall of Famer

על פניו, נראה שהתקיפה על סוריה הייתה מתוכננת למדי, וישראל סה"כ חיכתה לאיזשהו טריגר כדי לתקוף. על אף ההתרסקות של המטוס והטייסים שנפצעו, תחושתי שההישג הצבאי די משמעותי דווקא. באופן לא מפתיע, לכל הצדדים יש כאן אינטרס שלא לדבר על זה.

אין לי ראש למילים ארוכות וביבלברוקס מן מילה ארוכה שכזאת

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 11:10 pm 
Hall of Famer

Ketchup כתב:
אחת הנקודות שפחות חושבים עליהם היא חשיפת יכולות. בעקבות מה שקרה הסורים ויותר חשוב האירנים והרוסים נחשפו ליכולות הטכניות של חיל האויר. עכשיו הם יתחילו לעבוד על אמצעי נגד. מי שבנה על הפצצה באירן כדאי שיזדרז.

גם ההיפך נכון, צה"ל נחשף ליכולות של הנ"מ הרוסי ויודע להתכונן אליהן טוב יותר. מעבר לזה, מי אמר שישראל תשתמש דווקא במטוסי F16 בתקיפה אופציונלית באירן? רק עכשיו היא קיבלה מטוסי F35, שלא לדבר על אופציה של מל"טים או טילי יריחו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' פברואר 11, 2018 11:40 pm 
Junior

הרסי הוקינס כתב:
צוד כתב:

פרט בבקשה?

@ראובן: אחח..... מה הייתי נותן כדי לעשות יום מילואים אתמול...

אני לא זוכר איפה קראתי אבל היה כתוב איפשהו שמישהו אמר שבגלל שהמון זמן מטוסים שלנו לא נפגעו מנ''מ אז הם טסו גבוה מספיק כדי שמכ''ם יראה אותם ולא בגובה נמוך יותר.

אחפש קישור.

ראובן כתב:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 12, 2018 3:24 am 
Freshman

rony כתב:
Ketchup כתב:

גם ההיפך נכון, צה"ל נחשף ליכולות של הנ"מ הרוסי ויודע להתכונן אליהן טוב יותר. מעבר לזה, מי אמר שישראל תשתמש דווקא במטוסי F16 בתקיפה אופציונלית באירן? רק עכשיו היא קיבלה מטוסי F35, שלא לדבר על אופציה של מל"טים או טילי יריחו.

אני מתאר לעצמי שיכולות הנ"מ הרוסי היו ידועות לצה"ל וזאת הסיבה שרק מטוס אחד נפגע. לעומת זאת היכולות והשיטות של צה"ל לשבש את מערכות הנ"מ מין הסתם לא היו מוכרות לפחות במלואן לאף אחד. לגבי המטוסים השאלה היא פחות המטוס ויותר המערכות שהמטוס נושא ואלו יכולות להיות אותן מערכות. לגבי מערכות אחרות, מה שיש מן הסתם השתמשו בו ונחשף.

כמו שבמשחקי כדורסל עושים התאמות כך גם במערכות צבאיות. האירנים והרוסים יגיבו וקשה להיות בטוח שנצליח לאסוף מספיק מודיעין ולפתח מספיק טכנולוגיה להתגבר על החשיפה. למי שלא זוכר כדאי להיזכר מה מערכות הטילים עשו למטוסים הישראלים ביום כיפור.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 12, 2018 7:30 am 
Hall of Famer

אבל ישראל תוקפת בסוריה כבר שנים, לא חושב שהרוסים, האיראנים או הסורים למדו משהו חדש דווקא מהמקרה הזה, מה גם שלפחות לפי הדיווחים, הפגיעה במטוס הייתה או כתוצאה מתקלה טכנית באמצעי השיבוש או כתוצאה מזה שהטייסים היו ממוקדים בהצלחת המשימה ולכן לא ביצעו את כל התמרונים וההתאמות הנדרשים כדי להתחמק מהנ"מ. בקיצור, לא חושב שיש כאן משהו חדש פרט לתוצאה, והפלה אחת מתוך, אני מניח, מאות אם לא אלפי גיחות של ישראל לסוריה ולבנון בשנים האחרונות, לא בהכרח מצביעה על שינוי ביחסי הכוחות, יותר על זה שאם סוריה תירה מספיק נ"מ, אז אחת ל-X אז סטטיסטית היא תצליח לפגוע. אם הסורים יצליחו עכשיו לפגוע בשיטתיות במטוסים זה מצביע על שינוי ביחסי הכוחות, מקרה אחד כנראה שעוד לא אומר כלום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 12, 2018 11:30 am 
Hall of Famer

rony כתב:
אבל ישראל תוקפת בסוריה כבר שנים, לא חושב שהרוסים, האיראנים או הסורים למדו משהו חדש דווקא מהמקרה הזה, מה גם שלפחות לפי הדיווחים, הפגיעה במטוס הייתה או כתוצאה מתקלה טכנית באמצעי השיבוש או כתוצאה מזה שהטייסים היו ממוקדים בהצלחת המשימה ולכן לא ביצעו את כל התמרונים וההתאמות הנדרשים כדי להתחמק מהנ"מ. בקיצור, לא חושב שיש כאן משהו חדש פרט לתוצאה, והפלה אחת מתוך, אני מניח, מאות אם לא אלפי גיחות של ישראל לסוריה ולבנון בשנים האחרונות, לא בהכרח מצביעה על שינוי ביחסי הכוחות, יותר על זה שאם סוריה תירה מספיק נ"מ, אז אחת ל-X אז סטטיסטית היא תצליח לפגוע. אם הסורים יצליחו עכשיו לפגוע בשיטתיות במטוסים זה מצביע על שינוי ביחסי הכוחות, מקרה אחד כנראה שעוד לא אומר כלום.

בהחלט.
שינוי מגמה לרעה שכזה אירוע בזמנו ב-1970 בעיקר במצרים אחרי הקמת קו הטילים המאסיבי של ה-SA2,SA3 שפגע לא מעט בפנטומים שלנו באותה השנה בצורה ניכרת לעומת פגיעות שח"א ספג באותה גזרה שנה קודם לכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' פברואר 12, 2018 11:31 am 
Freshman

לא התכוונתי שנפילת המטוס מייצגת טכנולוגיה או טקטיקה חדשה. זה כנראה היה מזל רע או תקלה טכנית או טעות טיפשית. אבל בחודשים הקרובים מומחים רוסים ואיראנים יבחנו את התקיפה ואת הטכנולגיה בה צה"ל השתמש וינסו לעשות התאמות. לגבי החשיפה. הניחוש שלי שהאמצעים שהשתמשו בהם בתקיפה שחיסלה מחצית מנ"מ הסורי (על פי הארץ) חשפו או טכנולוגיות שלא נעשה בהן שימוש או שטכנולוגיות נחשפו בצורה הרבה יותר נרחבת מבעבר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 2:49 pm 
Hall of Famer

שאלת תם: איך אפשר להבין באיזו טכנולוגיה נעשה שימוש? נשמע לי כמו ריברס אנג'נירינג לא פשוט בכלל.
הרי מה שהם נתקלו בו זה מערכות שמשתבשות (אני מניח שנעשה שימוש מאסיבי בל"א גם בתקיפות קודמות) ואז מתפוצצות.
זה לא שעכשיו הקודים ומערכות ההפעלה גלויים להם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 6:10 pm 
Junior

קליטה, הקלטה, ניתוח ופענוח. הקרב בין הל"א למערכות יירוט קיים מאז שהומצאו שתי השיטות, והוא המקביל האלקטרוני לכל צורת מירוץ חימוש אחר.

זה לא פשוט בכלל, אבל זה נעשה וזה קריטי.

החתול על קרפלס: "שישלחו אותו בטרייד לנ"צ... יתאחד עם אחיו חסרי הצוואר האחרים טל דן ואלישי כדיר "

בגאצקיס מפסיד למעיין, די ג'יי ולאומי: “התכוננו לכארם משעור. השחקנים שלי הם לא איירון מן".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 6:21 pm 
Hall of Famer

ולמה להניח שהשבוע נעשה שימוש במערכות ל"א שלא נעשה בהן שימוש קודם?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 6:30 pm 
Junior

סביר להניח שנעשה שימוש ספציפי ואחר במאפייניו של ל"א מול מערכות אקטיביות של הנחייה של טילים ונגד מערכות ניווט אוטונומיות של טילים אחרים, תלוי במערכת הנשק. יש מערכות ל"א מסוימות שמופעלות רק כאשר טיל משוגר ורק כשטיל עובר לשלבים מאוחרים במסלול שלו, ואלו מקרים נדירים בהרבה מבשגרה. בשגרה מרבית הל"א מופעל מול שלבי חיפוש המטרות ומול שלבי הסימון, ההרכשה והעקיבה אחרי המטרה, ולא בשלבי השידור ומעבר הפקודות בין הקרקע לטיל שבאוויר, שאלו שידורים אחרים לגמרי.

אין הכרח שהפעם היה משהו שונה ממקרים אחרים שבהם שוגרו טילים לעבר מטוסים ישראליים, אבל גם שיגורים של ממש מסוריה לעבר מטוסים ישראליים הם דבר מאוד מאוד (מאוד) נדיר ב 30 ומשהו השנים האחרונות, וכל אירוע כזה הוא זהב למאבחנים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 6:51 pm 
Hall of Famer

מצד שני, שיגורים למטוסים שלנו ע"י הסורים הפכו להיות תדירים יותר ויותר בשנה וחצי האחרונות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' פברואר 13, 2018 11:57 pm 
Junior

oren_80 כתב:
מצד שני, שיגורים למטוסים שלנו ע"י הסורים הפכו להיות תדירים יותר ויותר בשנה וחצי האחרונות

אני זוכר שניים, בשניהם sa5 (s200) שתכלס אמורים להיות שיגורים יותר סמליים (למרות שהסבר היהירות של צוד יכול להסביר הפלה שלו).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' פברואר 14, 2018 12:41 am 
Freshman

אורן, אין לי מושג מה היה כאן. אז אני יכול לעשות ספקולציות בלי לחשוף שום דבר. נניח שבתקיפה נקודתית אתה חוסם מכ"ם מאד מסויים לפרק זמן מאד קצר. אז יתכן שלאויב יש מעט מאד זמן להקליט את החסימה שלך ויתכן שאין לו את הציוד באותו מקום ספציפי. מלבד זאת לאויב בזמן קצר אין אפשרות יותר מידי לשנות מודי עבודה ולראות איך הם מתפקדים כנגד החסימה שלך וכיצד אתה מגיב. אם לעומת זאת חסמת את האויב לכמה שעות ובמקומות רבים אז דברים נראים אחרת. או האויב יכול למשל לגלות איזה מערכות אולי בכל זאת מתפקדות. או שהוא פשוט יכול לגלות שכל המערכות לא עובדות ולכן הוא צריך להשקיע בטכנולוגיה חדשה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 24 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 7 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה