סל ניוז

פורום הכדורסל המוביל של ישראל
עכשיו ו' מאי 10, 2024 10:20 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' דצמבר 10, 2023 1:20 pm 
מנהל פורום

בלוג: הצג בלוג (0)
אני לא מרבה "להחשף" ברשתות החברתיות, אבל תמיד הרגשתי בנוח פה בקהילה הזאת, בה אני חבר כבר 22 שנים :shock: (מסתבר)

נקלעתי לצומת דרכים מבחינה תעסוקתית / מקצועית ובתזמון לא משהו בלשון המעטה. אשמח לעצה, כיוון, או כל דבר שיקדם אותי במציאת עבודה.
אמל"ק: מחפש להיכנס למשרה ראשונה של fullstack או frontend עם סטאק של JS, ריאקט, node.js וכו' במרכז או בצפון. או אולי משרת QA / אוטומציה (עם ניסיון של שנתיים) במקום טוב בו תהיה אפשרות להתקדם.

הייתי חנון מחשבים כבד (קייטנות תכנות כל קיץ מגיל 11 וכאלה), 15 יח' מחשבים בתיכון, מסלול של ממר"ם בצבא, אך אז נשאבתי חזק לכדורסל ולספורט (לסלניוז היה חלק גדול בזה, אז אולי מפה גם יגיע ה"תיקון" :wink: ).

אחרי הצבא כבר התחלתי ללמוד הנדסה ביו-רפואית, אבל במקביל גם לאמן חוגי כדורסל. דיי מהר העבודה עם הילדים והכדורסל הפכו לעיסוק העיקרי שלי ולמרכז חיי והחלטתי להתמקד בזה, עזבתי אחרי שנתיים את לימודי ההנדסה ועשיתי תואר ראשון בחינוך.
היה כיף ומספק, אך אחרי 15 שנה של אימון בכל הרמות ובכל הגילאים, כולל ניהול מקצועי וניהול מועדון, נהיה קשה לשלב עבודה שהיא בעיקר בשעות אחר-הצהריים וערב עם חיי המשפחה, ובעיקר עם שני ילדים קטנים. במקביל גם היה מעבר צפונה (יקנעם - טבעון).

אז לפני שנתיים החלטתי לחזור למקורות שלי ולעשות הסבה למתכנת. עשיתי קורס fullstack ובמקביל מצאתי דיי מהר עבודה בתור בודק תוכנה בסטארטאפ רפואי אבל במשרה שהיא מראש הייתה זמנית. את הקורס סיימתי בהצטיינות, ועבודה זמנית של 3 חודשים הפכה לכמעט שנתיים בהן צברתי ניסיון משמעותי בתוך חברת הייטק, גם אם לא ישירות בתור מתכנת.

ועכשיו העבודה הזמנית הסתיימה וכאמור בתזמון מאוד גרוע, כי המשבר בהייטק פלוס המלחמה הפכו את השוק למישהו במצב שלי לבלתי אפשרי כמעט.
כולם רוצים מפתחי תוכנה עם 3-4 שנות ניסיון ופחות מזה בכלל לא מתקשרים. לא מגיע בכלל לשלב של להראות שאני כן בא מהתחום ואני אוטודידקט ולומד מהר ויכול להשתלב בקלות בכל חברה תוך זמן קצר יחסית. שפות ופריימוורקים וכלים חדשים תמיד אפשר ללמוד, אבל גישה, יכולות של עבודת צוות, ניסיון כמנהל ובכלל פשוט להיות עובד טוב, זה דברים שקשה יותר לרכוש ולי באמת יש אותם.

מפחד שאני קצת מתפזר ואולי צריך להחליט אם אני הולך בכל הכוח על משרת מפתח (מה שמרגיש לעתים כמו מהלך חסר סיכוי), לחפש עוד משרה כבודק תוכנה כדי שלפחות תהיה פרנסה כלשהי וגם "להכניס את את הרגל בדלת", אפילו שאני באמת באמת נהנה לתכנת וגם דיי טוב בזה?
לחזור בכלל איכשהו לתחום הספורט???

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 10, 2023 4:40 pm 
Hall of Famer

אני יכול להגיד לך שאני עמדתי בצומת דרכים תעסוקתית (בנסיבות שונות מן הסתם) לפני כמה חודשים, והדבר שאולי הכי עזר לי זה ללכת לפסיכולוג תעסוקתי. הוא עזר לי מאוד להתפקס ולהגיע לכיוונים יותר נכונים, ובמקביל גם עזר לי להבין איך אני נתפס בראיונות עבודה, על מה צריך לשים דגש וכיו"ב. חוץ מזה, ספציפית אותו פסיכולוג שהלכתי אליו הוא אחד שעושה הרבה מאוד אבחונים עבור ארגונים רציניים, והתמזל מזלי-המנהל המגייס במקום שאליו התקבלתי בסופו של דבר עבר את אותו תהליך אצל אותו פסיכולוג תעסוקתי שאני הלכתי אליו, וזה עזר לי מאוד להתקבל למשרה שרציתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' דצמבר 10, 2023 10:48 pm 
מנהל פורום

מנסה להבין פה מה הלב של המוטיבציה שלך - האם שעות העבודה הלכאורה נוחות יותר? הכסף?
נראה שאם תשווה את מסגרת הספורט, אז שעות העבודה שם יותר בעייתיות + כנראה פחות כסף.

אז למה לא להמשיך ולהתאמץ לנסות עוד כיוונים בתחום התוכנה? זה לא שיש הרבה אלטרנטיבות אחרות.
גם אם אתה חוזר לעבוד בתחום אחר כדי להמשיך ולהכניס משכורת, זה לא אמור למנוע להשקיע שעה או שתיים ביום בלימוד, בניית תיק עבודות ו/או להתכונן לראיונות.
אם זה אפשרי, אולי גם בהתחלה אפשר להתחיל כקונטרקטור (גם לחברה גלובלית?) ואז בהמשך כעובד מהמניין.
לחשוב על תחומים ו/או שפות הכי חמים עם הכי הרבה ביקוש ולנסות להתכוונן לשם. הדרך הכי טובה היא כמובן המלצה מבפנים של חבר או בן משפחה שמכיר אותך באופן אישי.

כמו שאמרת, באופן כללי השוק עכשיו במצב בעייתי - גם ברמה עולמית, גם ברמה הישראלית. ולאנשים בלי השכלה פורמלית ובלי הרבה ניסיון על אחת כמה וכמה. זה לא אומר שזה בלתי אפשרי אבל כן קשה ויכול להיות מסע ארוך שצריך אליו אורך נשימה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 11, 2023 12:00 am 
Junior

כמתכנת, מציע לא להתפשר על משרת בודק. מציע בחום להתאמץ למצוא משרת מתכנת לשנה ראשונה בשכר נמוך. בכל שכר שיתנו לך! אחכ יהיו הרבה יותר הצעות בשכר כפול בדרכ. בהתחלה תתפשר. אל תציע את עצמך מראש בשכר נמוך כי יזלזלו ביכולות שלך. תחפש מקום שמראש משלמים בו מעט.

כמה שתוכל למצוא מקומות קטנים שהבנת שהשכר בהם נמוך (אם צריך, מאוד נמוך). בדרך כלל מקומות שמצד אחד מוצר הפיתוח שלהם לא ריווחי, מצד שני ירצו להתקדם ויש צוות קטן שלומד יחד ומתמקצע בפיתוח באופן רחב. כל מתכנת יעשה קצת מהכל וגם יתפוס נישה ממוקדת וילמד אותה טוב. ביצועים/פרונט/צד שרת וכו'. מתכנת שהרים חברה קטנה בינונית מינוס למשהו מוצלח עם מוצר בטכנולוגיות עדכניות ובנוי טוב, יכול להתקדם מהר , אומר את זה מניסיון ראיתי לפחות שלושה התקדמו כך לשכר גבוה יחסית מהר (לאיזור 30-40).

ראיתי מתכנתים מתחילים שלא התפשרו על שכר, חיפשו שנתיים ובסוף התפשרו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 11, 2023 12:12 am 
מנהל פורום

rony כתב:
אני יכול להגיד לך שאני עמדתי בצומת דרכים תעסוקתית (בנסיבות שונות מן הסתם) לפני כמה חודשים, והדבר שאולי הכי עזר לי זה ללכת לפסיכולוג תעסוקתי. הוא עזר לי מאוד להתפקס ולהגיע לכיוונים יותר נכונים, ובמקביל גם עזר לי להבין איך אני נתפס בראיונות עבודה, על מה צריך לשים דגש וכיו"ב. חוץ מזה, ספציפית אותו פסיכולוג שהלכתי אליו הוא אחד שעושה הרבה מאוד אבחונים עבור ארגונים רציניים, והתמזל מזלי-המנהל המגייס במקום שאליו התקבלתי בסופו של דבר עבר את אותו תהליך אצל אותו פסיכולוג תעסוקתי שאני הלכתי אליו, וזה עזר לי מאוד להתקבל למשרה שרציתי.

Shiver כתב:
מנסה להבין פה מה הלב של המוטיבציה שלך - האם שעות העבודה הלכאורה נוחות יותר? הכסף?
נראה שאם תשווה את מסגרת הספורט, אז שעות העבודה שם יותר בעייתיות + כנראה פחות כסף.

אז למה לא להמשיך ולהתאמץ לנסות עוד כיוונים בתחום התוכנה? זה לא שיש הרבה אלטרנטיבות אחרות.
גם אם אתה חוזר לעבוד בתחום אחר כדי להמשיך ולהכניס משכורת, זה לא אמור למנוע להשקיע שעה או שתיים ביום בלימוד, בניית תיק עבודות ו/או להתכונן לראיונות.
אם זה אפשרי, אולי גם בהתחלה אפשר להתחיל כקונטרקטור (גם לחברה גלובלית?) ואז בהמשך כעובד מהמניין.
לחשוב על תחומים ו/או שפות הכי חמים עם הכי הרבה ביקוש ולנסות להתכוונן לשם. הדרך הכי טובה היא כמובן המלצה מבפנים של חבר או בן משפחה שמכיר אותך באופן אישי.

כמו שאמרת, באופן כללי השוק עכשיו במצב בעייתי - גם ברמה עולמית, גם ברמה הישראלית. ולאנשים בלי השכלה פורמלית ובלי הרבה ניסיון על אחת כמה וכמה. זה לא אומר שזה בלתי אפשרי אבל כן קשה ויכול להיות מסע ארוך שצריך אליו אורך נשימה.

אני אתייחס לשתי ההודעות שלכם יחד -
האמת שגם אני עשיתי תהליך דומה אצל יועץ תעסוקתי, לפני שנתיים.
הגעתי לתהליך עם המון כיוונים אפשריים ואף אחד מהם לא היה לחזור לתכנות (אולי במידה מסויימת חשבתי שזה כבר חלון שנסגר עבורי), אבל במהלך התהליך הבנו יחד עם היועץ שזו דווקא יכולה להיות אפשרות טובה. התחלתי ללמוד לבד דרך קורסים מקוונים בתור מן סימולציה, לראות אם אני עדיין מתחבר ודיי מהר נשאבתי לזה וגיליתי מחדש את האהבה לתחום.

הבעיה עם פסיכולוג תעסוקתי, שזה לא לוקח בחשבון שיקולים פרקטיים. אז יכול להיות שיש לי תכונות מתאימות ואת המוטיבציה, אבל מה זה שווה אם השוק חרא ואין מקום לג'וניורים לבוא וללמוד ולקבל הזדמנות (לצורך הדוגמא).

אז בהמשך לעניין המוטיבציה - מן הסתם אם זה מקצוע מכניס זה יתרון וזה גם שיקול, אבל השיקול המרכזי שלי (בליווי היועץ) היה פשוט שזה משהו שכבר עשיתי אותו, והייתי טוב בו ואני גם אוהב לתכנת ולומד מהר ויכול להצליח בעבודה הזאת.
אני באמת מנסה למצוא משרות אחרות בתחום, בין אם זה בודק תוכנה ובין אם זה כל מיני משרות ייחודיות בארגונים שונים שקשורות באופן עקיף לתכנות. אני רק לא יודע במה להתמקד כרגע וגם מפחד שאולי זו טעות.
ואני באמת מנסה דרך חברים. מקווה שמשם תבוא הישועה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 11, 2023 12:23 am 
מנהל פורום

FLASH כתב:
כמתכנת, מציע לא להתפשר על משרת בודק. מציע בחום להתאמץ למצוא משרת מתכנת לשנה ראשונה בשכר נמוך. בכל שכר שיתנו לך! אחכ יהיו הרבה יותר הצעות בשכר כפול בדרכ. בהתחלה תתפשר. אל תציע את עצמך מראש בשכר נמוך כי יזלזלו ביכולות שלך. תחפש מקום שמראש משלמים בו מעט.

כמה שתוכל למצוא מקומות קטנים שהבנת שהשכר בהם נמוך (אם צריך, מאוד נמוך). בדרך כלל מקומות שמצד אחד מוצר הפיתוח שלהם לא ריווחי, מצד שני ירצו להתקדם ויש צוות קטן שלומד יחד ומתמקצע בפיתוח באופן רחב. כל מתכנת יעשה קצת מהכל וגם יתפוס נישה ממוקדת וילמד אותה טוב. ביצועים/פרונט/צד שרת וכו'. מתכנת שהרים חברה קטנה בינונית מינוס למשהו מוצלח עם מוצר בטכנולוגיות עדכניות ובנוי טוב, יכול להתקדם מהר , אומר את זה מניסיון ראיתי לפחות שלושה התקדמו כך לשכר גבוה יחסית מהר (לאיזור 30-40).

ראיתי מתכנתים מתחילים שלא התפשרו על שכר, חיפשו שנתיים ובסוף התפשרו.

תודה על העצה. נאמרו לי כבר דברים דומים בעבר, וזה מה שמבלבל - כי יש אנשים שאומרים ההפך: להתחיל במשרה אחרת ואז לנסות לעבור ולהתקדם בתוך הארגון.
אבל נגיד אני הולך עם העצה הזאת -
א. איך בדיוק אני מוצא את החברות האלה? זאת אומרת בלינקדין או באתרי החברה לא מפרסמים את השכר
ב. גם החברות האלה כיום מפרסמות דרישה למינ' 3 שנות ניסיון, ואם בעבר היו מתפשרים על אנשים עם פחות, היום כשיש כל כך הרבה מחפשי עבודה עם 2-3 שנות ניסיון, אז אין להם מה להתפשר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 11, 2023 8:47 am 
Junior

משרות שלא דורשות ניסיון:
משרות סטודנט (בחלק מהחברות חייב להיות סטודנט ואז לוקחים קורס בפתוחה).

חברות שקולטות חרדים/חרדיות בשכר נמוך ושעות מופחתות

חברות קטנות שאפילו כושר פרסומי אין להם. דוגמת אתרים עם תעבורה קטנה ולא רווחית. צריך לחשוב איך למצוא אותם. לרוב זה עובר מפה לאוזן דרך בוגרי קורסים.

החברה הקטנה והבינונית ביותר תפרסם שהיא מחפשת ניסיון, גם אם ב90% מהמקרים תיקח מתכנת ללא ניסיון כי זה מה שהשכר מאפשר.

במקביל , יש דרכים לבנות תיק עבודות באופן עצמאי שיכול לשמש כניסיון.

מי שנכנס כבודק תכנה, שיחתור למשימות פיתוח כמה שיותר

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' דצמבר 11, 2023 1:04 pm 
Hall of Famer

אני לא יודע לאיזה יועץ הלכת, אבל הפסיכולוג שאני עשיתי איתו תהליך בהחלט הכניס בחשבון שיקולים פרקטיים, וההיכרות שלו עם שוק העבודה, לפחות בתחומים שבהם אני חיפשתי, הייתה דווקא מאוד מעמיקה והוא נתן לי כמה כיוונים טובים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פרסם נושא חדש הגב לנושא  [ 8 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 19 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה